bugün

Kitap okuyanların sabah akşam kız götürdüğünü zanneden,garip zihniyetli insanlardır.
Cafede tek başına oturup okuyorsa düşürdüğü rivayet edilir.
Binde bir oranla tavlanma ihtimali var. Denemeye değer mi ? Deniyorlar efenim.
Salaktır.

Hayır madem tavlamak istiyosun tavla falan oyna yane.
bu tipler starbucks'a falan da gider, bir bardak kahveyle gün boyu vakit geçirirler.
gelip bana baksın aptallık ettiğini anlar.
kitap okuyarak değil , okuduğun kitaplardan anlayabildiklerinle etkileyebilirsin insanları . ama sen illa kız tavlamak için okuyorsan zaten okuma bilader.
Ergen işidir.
bir de bunun "şiir okuyan" versiyonu vardır, daha tehlikelidir. gördüğünüz zaman uzaklaşın.
benim o.
actim "invisibles book one" kitabimi metroda. dedim belki tavlarim, belki hatun "vay ne bilgili" der. dusundugum gibi olmadi. hic bir kiz bakmadi bile, sonra annemin arkadasi turkan teyze bindi metroya, önumde duran kitaba biraz baktiktan sonra "evladim cizgi roman okumak icin yasin biraz ilerlemedi mi?" dedi... kapattim kitabi, bos bos metronun penceresinden disari daldim..."hayir turkan teyze ilerlemedi, yetiskinler de cizgi roman okur"

not: turkan teyze hep böyleydi.
Aptalın en önde gidenidir.
(bkz: 100 sayfa ezmişim bugün yine)
Salak tiptir, okuduktan sonra denemelidir.
gerçekten kitap okuyan biri bir kadının "tavlanmasının" normal bir şey olmadığını ve eğer yine gerçekten kültürel birikimi yeterliyse bir kadınla -cinsel anlamda değil- ilişki yaşayabileceğini bilir. çomar kadınlar tavlanır, zeki ve kültürlü kadınlarla birlikte olunulur.
toplu taşımada kitap okurken sağa sola kusmaya başlayan tipin abisidir..
Kitap okumak gayet güzel bir aktivite, neden başka işlere alet edilsin ki. Zaten kitap okuyorak bir kızı nasıl tavlayabilirsin ki, en fazla o zaten seni beğenmiş ve tanışmak için elindeki kitabı bahane etmiştir.

Kitap okuyun zararı olmaz, faydası olur. Ama kitabı yeni şeyler keşfetmek için okuyun, saçma sebeplerle değil.
Basık şahinin camından beline kadar sarkarak caddede gezmeyi de aynı sanar o halde.

Kız tavlayamasa bile kitap okumak ufkunu açar. Şahin ise sanayi masrafları ile cüzdanını.