• türkiye'nin ve türk milletinin başına gelmiş en kötü şeydir. ekonomiyi batırmış, insanları bölmüş, suriyelileri ülkeye almıştır. fetöcülere ne istediyse vermiştir. diğer ülkelerle aramızı bozmuştur. hâlâ büyük bir destek almaktadır. eğitimi mahvetmiştir. her yeri imam hatiplerle doldurmuştur. yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, terör onun döneminde azmıştır. ülkeyi inşaat alanına döndüren bir rizelidir. gürcüdür ve türklüğü kabul etmez. arapları çok sever ve ümmetçilik gibi saçma sapan bir ideolojiyi savunur. bizi bitirmiştir. siyasal islam dinamitiyle ülkenin içinden geçmiştir.
    5 0 ...
  • Verilen madde favipiravir. Koronaviruse spesfik bir ilac degil. Antivirallerden biri.

Ilac miktarinin amaci da etkin doza en kisa zamanda ulasmak ki hastalikla mucadeleniz kolay olsun. Size yardimci olsun. Ilk gun verilen sekizer ilac yukleme dozu diye gecer. Sonraki gunler sabah aksam 3 er tane olan de idame.

Hani boyle telefondan sosyal medyaya girip yaziyorsunuz ya yok bizi zehirliyorlar. Yok bizi oldurecekler. Yok bunu icen olur. Su arama cubuguna facebook instagram magazinden farkli bi sey yazin arastirin bi kere. Saglik bakanliginin sitesinde de yabanci kaynaklarda da onerilen kullanim boyle.

Edit: millet catir cutur kalp krizi geciriyor hepsine(uygun olanlara) 8 tb plavix veriyoruz. Kimse o an sorgulamiyor can havliyle. Beni zehirliyor demiyor. Catir cutur yutuyor. Bir gun basiniza gelirse siz icmeyin.. yiyorsa.
    8 1 ...
  • ne zamanmış? neden bizim haberimiz yokmuş? neden kutlanmıyormuş? karılarımız neden bize hediye alıp "erkekler günün kutlu olsun hayatım" demiyormuş?
    3 0 ...
  • çölde kutup ayısı tarafından tecavüze uğramakla kalmayacak olan şanssız torbacıdır. tecavüze uğradıktan sonra kutup ayısının azmettirdiği komodo ejderi tarafından 56 yerinden bıçaklanıp gelinlik giydirilip çölde ormanlık alana cesedi bırakılacaktır.

evet çölde ormanlık alan, tropik ve kutup hayvanı bir arada.
    2 0 ...
  • Bir garip yer,hem var, hem yok.

Senelerdir sözlükten tanıdığım insanlara şaşırmaktan ben yoruldum,onlar beni şaşırtmaktan yorulmadi.

istediginiz kadar yakın olun, sonuçta sözlük arkadaşısınız.
    arkadaşlığınızın süresi sözlük hayatınıza bağlı. Yani pamuk ipliğine. Yani aslinda sanalsınız,aslinda yoksunuz.
    Onlara gore gerçek hayatta olmadiginiz için, her an her seyi yapabilirler.
    Kulağınıza küpe olsun.
    5 0 ...
  • Biliyorsunuz,Akape döneminde sadece geleceğimiz değil, hayal kurmamız bile elimizden çalındı.
    Yine ona benzer bir durum söz konusu.

Sayısal lotoda artık 1'den 90'a kadar rakam var ve kimse bilemiyor. Çünkü 622 milyonda 1 ihtimal.

18 ve 23 Kasım'da gerceklesen cekilislerde ise 8-22-55 ve 71 rakamları çıkıyor arka arkaya.
    Bu ise tamı tamına 5 trilyon 437 milyar 710 milyonda bir olay.

Neyse akapeliler memnun. yol yabtı, ezanlar susmuyor falan.
    5 0 ...
  • "Bailamos, let the rhythm take you over
    Bailamos
    Te quiero amor mío, bailamos
    Gonna live this night forever
    Bailamos
    Te quiero amor mío, te quiero"

(bkz: enrique iglesias)

(bkz: bailamos)

Benim söyleyiş:

"Baylambooooos,
    Let dı ritm teyk yu ovı baylamboooos
    Tek kuero amor mioo tek kueroooo"

Bir yandan da salsa yapacaksınız ama ortaokul üniformanız üzerinizdeyken.
    1 0 ...
  • Hayatta kimseye bir şey kazandırmayacak gereksiz bilgilerden bir diğeridir.

Eğer konu ilginizi çektiyse ya ağır faşist bir pisliksinizdir, ya da cahil bir fanboy.

Evet, faşist diyorum ve çekinmiyorum. Size ne? Sizi niye ilgilendiriyor? Hayatımda arabesk dinlemem, duyduğumda da midem bulanır, yani adamla alakam yok. Eğer siz de dinliyorsanız ve Kürt olduğunu öğrendiğinizde "vay kürde bak" diyorsanız, ya da Türk olduğunu duyduğunuzda her dinleyişinizde göğsünüz kabarıyorsa ciddi problemleriniz var.

Sonuçta Türklere ana avrat söven, türklerden nefret eden, kim besleyen batılı ünlüleri bazılarınız eminim bayılarak dinliyorsunuzdur, izliyorsunuzdur, ve hatta onların ülkede kıdem kazanmasına yardımcı oluyorsunuzdur. O kadar ülkücü takılacaksanız tepkinizi onlara gösterin, burda faşistlik yaparak kurdurmak yerine gerçekten vatansever olun.

Kürt, Arap vs. Değilim. Çerkes + Türküm, eğer bana ayak üstü "kürde bak ağlıyo ehehe" diyecekseniz belirteyim.
    0 1 ...
  • Anlık 37 online üyesiyle bir mezarlık haline gelen sözlük. Eskiden bu saatlerde 100-200 kişi olurdu. Sözlük bitmiş.
    1 0 ...
  • Din ve devlet işlerinin bir birinden ayrılması.

Devletin dini olmaması.

Yani X ülke müslüman ülke kardeşim

Yada

X ülke hırstiyan ülke bilader

Lafları söylenemez.

Bir çok batı toplumu böyledir.

Ve doğru olanda budur.

Eğer devlet dediğiniz mekanizmanın dini, etnik kimliği, partisi olursa yozlaşma ve kayırma başlar.

Demokratik ülke olmaktan çıkarsınız.

Otokratik bir devlet olursunuz

En iyi ihtimal iran gibi en marjinal örnek çin-kuzey kore gibi.

Önemli Not!: Devletin dini yada ırkı olmaz derken onu oluşturan kültürel ortak temeller değil, devlet mekanizması denilen sistemden bahsedilmiştir. inşallah anlayan aklı selim insanlar çıkar.

Önemli not2!!!: En güncel örnek olarak 50 yılda bir, bir başka etnik kimliğin gelip yönettiği Suriye, ırak gibi ülkelerde verilebilir. Bu ülkelerde devlet mekanizmasının zaman zaman değişse de belirli bir mezhebi- dini kimliği vardır. Devletin belirli bir kimliğe sahip olması ülkede her 50 yılda bir iç karışıklıklara neden olmaktadır. Devlet mekanizmasını zayıflatmaktadır.
    3 0 ...