• Her ne kadar bu denli birbirinden nefret ederek ayrışmış bir ülke için ütopik görünse de toplumda farklılık yaratılmasıdır olması gereken. Herkes kendini farklılıklara göre tanımlar. Bu toplumda kara çarşaflı da olacak mini etekli de sağcısı da olacak solcusu da ateisti de olacak muhafazakarı da ancak öyle kendimizi tanımlayabiliriz, ancak o zaman farklılıkları görüp seçim yapabiliriz. Bırakın insanlar kendilerini nasıl tanımlamak istiyorlarsa tanımlasınlar, nasıl var olmak istiyorlarsa var olsunlar. Önemli olan beraber yaşayabilmeyi öğrenmek. Beraber yaşayabildiğiniz ve saygı duyabildiğiniz kadar insansınız.
    5 0 ...
  • çöp.
    çöpün daniskası.

ibb seçimleri için 22 haziran tarihinde komple bütün şeyhlerini de alıp istanbul'a gelmişti biliyorsunuz.
    (bkz: menzil şeyhinin istanbul a gelmesi)

ama ne oldu?
    fark 806 bin.

yani bu tip boş beleş çöp insanımsılardan hayır gelseydi, erdoğan böyle bir tarihi fark yemezdi değil mi?
    demek ki bu çöplerin zerre kerameti yok.
    ama bunu kime anlatıyoruz?
    4 0 ...
  • *tarafların birbirine başka platformlar üstünden daha çok yürümesi.
    *tarafların meşrebine göre nudelar ya da "Allah'ım özene bezene yaratmıştır kesin ama göremedik bir türlü" mesajları atılması.
    *her şey muhteşem ve memeliyken bir nedenden ötürü (bkz: o adam/kadın neden senin nickaltına yazdı) yürümelerin kavgaya dönüşmesi.
    *"allah belanı versin hepiniz aynısınız" ya da "ırıspı seni!!!" şeklinde son sözlerin söylenmesi
    *engelleme/donuzlama
    *laf sokmalı entry girme
    *kapanış.

arz ederim!

edit: çok önemli bir şeyi unutmuşum;
    *tarafların "ulan bi delilik yapıp nude attım da nickaltımda falan paylaşmasın fotoğrafları?" şeklinde tabir-i caizse göte gelme ihtimalleri.
    bu ihtimal tarafların şerefleriyle doğru orantılı olarak bertaraf edilebilir.
    7 0 ...
  • hayırlı zamlar ak partili kardeşlerim.

nasıl iyi mi böyle?
    bak seçimler biter bitmez reisiniz koydu çocuğu.

mazota zam--->23 kuruş/litre.
    çaya zam---->yüzde 15.
    şekere zam--->yüzde 16.
    24 haziran 2019 zam furyası

hayrını görün arkadaşlar.
    başkanlık sistemi gelince uçacağız, şahlanacağız diyen arkadaşlar hala aramızda yazıyor utanmadan.
    uçtuk mu? hayır.
    şahlandık mı? hayır.
    bilakis battık.

durun daha yeni başlıyor.
    bunlar 3 günde yapılan zamlar.
    sırada şunlar var;
    -benzin,
    -elektrik,
    -doğalgaz,
    -süt ve süt ürünleri,
    -et ve et ürünleri,

ha müjde ama, yumurtaya uzun süre zam gelmeyecek, zira yumurta sektörü bitmek üzere, çünkü ırak türkiye'den yumurta ihtalatını durdurdu. dolayısıyla yumurta üreticisi şu an zararına satış yapıyor, bunu başka bir başlıkta uzun uzun yazacağız.

neyse, bütün bu olanlarda suçlu hükümet değil, her türlü olumsuzlukları burada yazıp uyarmamıza rağmen hala bunları destekleyen, oy verenler suçlu...
    13 2 ...
  • yalan...yalan söylüyorsun...

hadi sen bilmiyordun, içişleri bakanın da mı bilmiyordu?
    hadi içişleri bakanın istanbul'da seçim çalışması yapıyordu, o da ihmal etti, mit müsteşarın da mı bilmiyordu?

türk silahlı kuvvetlerinde genelkurmay başkanlığı yapmış olan milli savunma bakanın da mı bilmiyordu?

nasıl bilmiyorsunuz?
    2015'ten beri her yerde haberleri çıktı, osman öcalan için kırmızı bülten çıkarıldı, tüm gazeteler yazdı, tv'ler konuştu.
    (bkz: 72 türk askerini öldürüp trt ye çıkmak/#41731331)

akp osman öcalan ile ilk defa işbirliği yapmıyor, 2017 referandumu öncesinde de osman öcalan ile işbirliği yapmışlardı.
    (bkz: osman öcalan ın sürekli akp nin imdadına yetişmesi/#41728777)

offf, yalan, yalan, yalan nereye kadar artık.

bitse de gitsek...

edit: bu arada dışişleri bakanlığına ait internet sitesinde yer alan ve osman öcalan'ın arandığına dair bir belge niteliğinde olan şu sayfa bugün itibariyle silindi;
    osman öcalan ın arandığını bilmiyordum
    19 3 ...
  • 15 temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan kara harp okulu mensubu 108 genç hakkında verilen beraat kararıdır.

--spoiler--
    Kara Harp Okulu'ndaki darbe girişimi davasında, olay tarihinde okul dekanı olan eski tuğgeneral Kerim Acar ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi. 108 öğrencinin beraatine karar verildi.
    https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening
    --spoiler--

güzel gelişme, ama bu bir müjde değil malesef.

şimdi bu 108 öğrenci, 3 seneden beri tutuklu ve cezaevinde.
    eğitimleri yarıda kaldı.
    okulları kapatıldı.
    bu 108 kişi subay adayıydı.
    aynı şekilde eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilecekler mi?
    hayır.

zira bu öğrenciler tutuklandığında çıkarılan bir kanun hükmünde kararname ile beraat etseler dahi dava açıp haklarını iade alabilmeleri engellendi.

yani bu gençleri tutuklayanlar, o gençleri tutuklayarak hayatlarını söndürdü.

şimdi beraat eden bu 108 öğrenci hiçbir şekilde kamuda çalışamayacak, yeniden subay olamayacak, harp okuluna giremeyecekler.

bu 108 öğrencinin kaybolan 3 senesini bunlara kim geri verecek?
    ya ailelerinin yaşadıkları, ya öğrencilerin kendi yaşadıkları?
    bunlar ne olacak?

"beraat" kararı verdiniz her şey bitti mi?

adalet bu mu?
    19 3 ...
  • s 400

129.
  • Hakkında herkesin uzman olduğu bir savunma silahı. Kahvehanede adam s400'ün balistik analizini yapıyor. Arabanın kaputunu aç, radyatörü göster desen bir saat yüzüne bakar ne diyor ulan bu diye.
    4 0 ...
  • Saçma sapan show'lara konu olacaktır, hiiiç böyle güzel bir günü sikindirik tiyatrolara alet etmeye gerek yok.

köşedeki tostçunun ismi bile "büfe 15 temmuz" olmuş.

olay iyice siyasileştirilmiş, sıvılaşmış, kokmuş, dramatize edilmiş, gereğinden fazla kahramanlaştırılmış ve en sonunda sakız gibi uzatıp olmayan anlamlar yüklenerek bok kıvamına gelmişken, insanın en keyifli günlerinden birisini buna alet etmesine de hiç gerek yok.

hıyarın biri çıkar "milli irade, kahramanlık, tankın önüne yatmak, demokrasi şehitlerimiz" diye sikko sikko konuşur, kafaları açar.

boşverin hacı.
    3 0 ...
  • böyle bir şey hissedildiğinde beni neler mutsuz ediyor ve beni neler mutlu ediyor diye bir sıralama yapmayı hep istemiş olduğum durumdur. ama yapabildim mi hayır. sıralamayı yapamamaktan değil, böyle bir düşünce içerisine bile girmedim çünkü. mutsuzken hiçbir şey yapmak istememişimdir, mutluyken de bunları düşünmemişimdir. ama sıralama yaparken, beni neler mutlu ediyormuş normalde diye sıralarken, mutlu olacağımdan, mutsuz olduğum şeyleri unutacağım gibi geliyor. geliyor ama işte o programı yapamıyorum. hayırlısı.
    12 0 ...
  • beleş mezar bulsa yatacak bir işverene aittir. ben hep işçilere kızarım böyle durumlarda. ancak daha az önce bir tanesi ile konuştuk bayağı. aslında asgari ücretinde üstünde maaş alıyor ama patronu olacak kansız adamların kanlarını emiyor. yaptırmadığı iş yok hammallıktan tut kendi özel işlerine kadar. adamın ağzından dinleyince çok da kızamadım açıkçası. evli, kiracı ve 2 çocuğu var.

o yüzden işveren = g.tveren tezine geri dönüyoruz. tabii ki tamamı asla değil. işçisinin hakkını kendi hakkından önde tutan adamları da gördük, duyduk. işçilerine oğulları gibi kardeşleri gibi davranan işverenlerde var. sayıları çok değil sıkıntı burada.
    9 1 ...