bugün

m.kemal'i eleştiren herkese ''yobaz, vatan haini, gerici, makarnacı, şeriatçı'' demek.
kemalizm karşıtlarına ''yobaz, vatan haini, gerici, makarnacı, şeriatçı'' demek.
r.t.erdoğan'ı sevenlere ''yobaz, vatan haini, gerici, makarnacı, şeriatçı'' demek.
''ataturk olmasaydı baban kimdi bilemezdin şerefsiz'' demek.

ve başka hiçbir şey dememek.

(bkz: ataputçuluk)
dini kötüleyici bir zihniyet hangi dinde olduğunu sorsanız cevabı net değil ateyist olmadığını vurgulayan bir düşünce yapısıdır.
cahillere gereken operasyonu saniyesi saniyesine yapmaktir.
Bu ülkede siyaset,din görüşlerimize saygı duyulmazsa Bu ülke nah gelişir.
Bu arada r.t.e yi sevenlere değil bütün müslümanlara denilen sözdür yobaz.

onları deyende (bkz: münafık)
Ucuz makarna kömür edebiyatı.

Atatürk üzerinden pirim yapma çabası.

Atatürk ü tekellerine almaları.

Türklüğü tekellerine almaları.

Haftada bir anıtkabir tavafı.

Onuncu yıl marşı.

Kapanış.
rte'yi sevene yobaz mı deniyormuş? vallahi ilk kez duydum.

kayıtsız şartsız o adamı sevene bir şeyler deniliyor ama doğrudur.

mesela "çalıyorsa benim malımı çalıyor" veya "çalıyor ama çalışıyor da" veya "çalıyorsa vatanı için çalmıştır" diyenlere salak diyoruz kısaca.
rte'nin üstün bir insan olduğunu, mübarek olduğunu, konuştuğu tv'nin bile yere konulamayacağını vs savunanlara da biatçı diyoruz, ümmetçi diyoruz. başka birisini kendisinden üstün görme istiyoruz, bu kadar alçalma istiyoruz. ama keyfin bilir.

ikincisi dindarlığın kimseyi ilgilendirmiyor. islamiyetin en güzel özelliği budur zaten. ne ruhban sınıfına yer vardır, ne de gösterişe. din sadece allah ve inanan arasındadır hepsi o. "dinde riyakarlık" diye arat bir google'da istersen. veya doğruca nisa 142'yi oku.

bunu söylüyorum çünkü şahsım adına yobaz dediğim insanların alayı dinde riyakar olanlar. orucunu tut, namazını kıl, harama bulaşma, kime ne? ama tutup da başkasının hayat standartlarına, yediğine içtiğine, yattığına kalktığına, ibadetine karışma e mi güzel kardeşim? yoksa yobaz da derler, daha kötüsünü de.

bir de eksi oy almak için bu kadar kasma, komik oluyorsun.

ha, bir de trollük ile suç işlemek arasındaki ince çizgide oynuyor bazıları. 5816 nolu kanun kalktı da bizim mi haberimiz yok?
şeref kemalizmin olmazsa olmazıdır.
(bkz: akpliler bilmez)
- çağın gerektirdiği yenilikleri hayata geçirme anlayışına sahip, vatandaşlarının uygar ve medeni bir şekilde yaşamasını sağlayabilecek bir mentaliteye sahip olmak veya bu uygulamaları desteklemek.

- uludağ sözlükte atatürkü eleştirme kapsamı altında hakaret eden tek hücrelilerden olmamak.
Kendisi dışında herkesi 'çomar' ilan etmek.
dürüst olmak, haram ve kul hakkı yememek vs.
(bkz: nutuk)
islamcıları ve hdplileri üst üste koyup sikmektir.
(bkz: türkçülük)

Kemalizmin olmazsa olmazıdır. Tabii milliyetçilik ilkesini sallamayan embesiller, ortalarda kemalistim diye dolanıyorlar. Kemalizm, türk ihtilalinin ve türk milliyetçiliğinin ortaya çıkardığı bir düşüncedir. Dinci yobazların ve kızıl çomarların bu düşünceye düşman olmalarının temel sebeplerinden biri budur. Ayrıca kemalizm, yerli ve milli olmayan her şeye de karşıdır. Bilimi esas alır. Kemalizme göre yerli ve milli olmak, ülke kaynaklarını katarlılara peşkeş çekmek değildir. Dincilerin yerli ve milli anlayışıyla örtüşmez yani.
Put, rakı,kumar ve at yarışı.
Tabi ki eğitim.

Yoksa sıçarsın.