• Ne namaz kılicaz ulan biz? Bizler yobaz mıyız? Bizler çomar mıyız? Bizler Alinin çocuklarıyız. Arap sevicilere benzemez hiçbir şeyimiz. Beş yüz altı yüz yıldır bu yobaz zihniyetle savaştık hala daha savaşmaya devam ediyoruz. Ben küçücüktüm çocuktum anam bana ihvancı şeriatçı Sünni komşumuzu gösterip biz onlar gibi sabahtan akşama götümüzü domalmayız bizim namazımızı Ali kılmış orucumuzu Ali tutmuştur demişti. Yezidin muaviyenin yolunda olanlar Ali efendimizi ve onun soyuna yaptıklarının günah affı için namaz kılıyor şimdi. He en inançlı sizsiniz inandık tamam. Burada namaz kılıyoruz oruç tutuyoruz aleviyiz diyenler siz ihvancı şeriatçı arap sever sünni tohumlarını kafalamak için yalan söylüyor. insanlarımızı böyle yalanlar söylemek zorunda bırakacak kadar görgüsüz barbarsınız. Bizim namazımızı sorgulamak mıdır sizin haddinize dürzüler? Ne çabuk unuttunuz Şahkulu isyanımızda aldığımız kırk bin Sünni Türk kafasını? Ne çabuk unuttunuz Celali isyanlarında karılarınıza tecavüz edilip evlerinizin yakıldığını? Ne çabuk unuttunuz Babai isyanıyla bizim Sünni Arap yuvası Selçukluyu yıktığımızı? Korkudan titremeden adımızı o pis ihvancı şeriatçı ağzınıza almayın. Bir kez daha düşünün. Çünkü biz kılıçlarımızı sakladığımız yerleri unutmadık hep aklımızda. Sünni yobazların borusu ötmüyor bu ülkede bunu anlayın bir hele. Bizim zamanımız yaklaşıyor. Dokuz milyon yeni seçmenle CHP iktidara geldiğinde o sesiniz iyice kısılacak şimdiden alıştırmaya bakın kendinizi. Yoksa işiniz zor. Yüzyıllarca kendimizi sakladık bu Sünni yobaz kafalardan Osmanlı bitene kadar yaptığımız haklı isyanlarımız başarılı olmadı diye. Hala aynı kafa değişmiyorlar da aga. Boşuna CHP'yi ele geçirmedik biz böylelerini temizlemek için geçirdik.
    4 0 ...
  • bir alevi olarak söylüyorum ki siz birçok sünniden daha çok dine bağlıyım.yazılarınız onu gösteriyor.ben kuranımı da okuyorum orucumu da tutuyorum.başkasının parasını vs helali olmadan yemiyorum.milletin namusuna dil uzatmıyorum,alkol sigara gibi kendim hariç millete de zarar verecek alışkanlığım yok.fakat sizin açtığınız başlıklara bakılırsa birbirinizi sikeceksiniz.gidin millete laf etmeden önce kendi müslümanlığınızı sorgulayın.
    büyüklerimizden gördüğünüz iki saçma salak bilgiyle bir daha millete bok atmayın.komik görünüyorsunuz.
    3 2 ...
  • "Düşün; kim üzebilir seni, senden başka? Kim doldurabilir içindeki boşluğu, sen istemezsen? Kim mutlu edebilir seni, sen hazır değilsen? Kim yıkar, yıpratır, sen izin vermezsen? Kim sever seni, sen kendini sevmezsen? Her şey sende başlar, sende biter."

-Friedrich W. Nietzsche
    6 0 ...
  • Sene olmuş 2020 ve bu açıklamayı denyo bir erkek değil bir kadın, üstelik hayatını çatır çatır idame ettirecek bir kadın söylüyorsa, bu coğrafyada bir arpa boyu yol alamamışız demektir.

Lastiği patlamışmış da yolda kalmışmış, hooop diye kocasını aramışmış, koca kişisi de hooop diye meseleyi çozmüşmüş, oysa yanındaki arkadaşı kimseyi arayamamışmış çünkü erkeği yokmuş.
    Vah vah vah! Keşke hayatta da, derdini s..keyim butonu olsa da, basabilsek!
    Vilma çakmaktaş mısın be kadın? Yol yardımından da mı haberin yok, tek bir numarayla her meseleni çözüyorlar.

Evet kadın ve erkeğin duygusal anlamda birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlarlar, birbirlerini desteklerler, o ayrı.
    Erkek düşmanı değiliz çok şükür ya da erkekleri gömme gibi mikro davranışlarımız da olmadı ama toplumda güçlü bir kadın olarak görünen ya da lanse edilen bir kadının " erkek" kavramını bu şekilde açıklaması gerçekten üzücü.

Artık kavanoz kapağı açmakla ilgili dertler bitti, 5 tl' ye bir aparatla meseleyi çözüyorsun.
    Lastik mi patladı, hiiiç dert değil.
    Markete mi çıkamıyorsun, ara göndersinler.
    Taşınacak mısın, çağır şirketi, çay bardağını bile paketleyip, taşısınlar kamyona.

Erkek bu değildir eyyy romalılar! Erkek derin mevzudur.
    Erkeğin gücü pazularında filan değil, beyninde ve yüreğindedir.
    6 2 ...
  • Hakkında yazılan entryleri kahkaha atarak okutturan açıklama. Yine emanetçiler gelmiş, alfa (!) lar doluşmuş. Hayatlarınızda özgür, güçlü kadınlar olmadığı o kadar belli ki. Yaklaşık 3 senedir yalnız yaşıyorum. Kışın kombim bozuldu, musluğum akıttı her yer su oldu, dolu yağınca balkondaki borularım mahvoldu hiçbirinde yanımda bir erkek yoktu. Fiziksel güç önemlidir eminim ama gel gelelim 13. Yy da yaşamıyoruz. Tek bir telefonla ve para ile ihtiyacım olan servise istediğim an ulaşabilirim. Bunlar için bir erkeğe ihtiyacım yok. Kendinizi önemli hissetmek ve hissettirmek için yarattığınız hayaller, ne yazık ki gerçeklerin kopyası bile değil.

Şu an hayatımda Sevgilime ihtiyaç duyduğum tek konu sevgi ve onunla bağlı olan her şey. Onun dışında kalanları tek başıma da halledebilirim. Tek başıma yaşarım ama onunla bir başka yaşıyorum hesabı.

Edit: demet akalın hakkında yorum bile yapmıyorum. Bir kadının böyle düşünmesi sadece 'acınası'.
    2 4 ...
  • Türkiye'nin ihracat durumu çok ama çok vahim..

normal ekonomik teoriye göre türk lirası dolara karşı değer kaybettiğinde ihracatımızın artması lazım.. ama artmıyor..

neden artmıyor?

artmıyor çünkü türkiye'nin satacak malı yok.. türkiye ihracat yapamıyor, çünkü üretmiyor...

bu bugünün hikayesi değil.. türkiye'yi üretimsizlik+dış borç+ithalat yoluna ilk kez sokan adam adnan menderes'tir.. menderes'ten sonra süleyman demirel türkiye'yi tekrar üretim+ihracat kulvarına soktu.. turgut özal ise o kulvardan çıkarıp ithalat+dış borç+inşaat kulvarına geri soktu.. ancak üretimsizlik yolunda en ileri giden adam tabii ki rizeli recep'tir..

sonuç: son 20 yılda biriken ve ithalat finansmanında + savaşlarda kullanılan 300 milyar dolar borç var.. bu da demek ki bizim geleceğimiz satıldı.. çocuklarımızın geleceği de satıldı.. belki torunlarımız rahat ederler..
    11 2 ...
  • evcilik oyunu. bunu illa bi tecrübe etmem lazım ama nasıl olacak hiç fikrim yok, gözüme çok tatlı görünüyorsunuz sevgili sözlük beyleri. (bkz: öpücük)
    3 2 ...
  • aşağılık kompleksine sahip kendisini sevmeyen insanlardan nefret ederim bu insanlar oldukça saygısız ve haset insanlardır, bu insanlar devamlı sizi de kendi bataklığına çekmeye çalışır ve kendisini nasıl idealize ediyorsa sizi de öyle idealize eder, kendisini sevmeyen insanlar ile seksüel ilişki yaşanmaz çünkü bir insan kendisini sevmiyorsa ilişki yürümez bu yüzden bu insanlar hiçbir zaman sevilmeyi hak etmemeli öncelikle kendilerini sevmeyi öğrenmeliler.

işte patolojik seksüel ilişkilerin temelinde de yine aşağılık kompleksi ve bireyin kendisini sevmemesi yatar, bir insan kendisini sevmeli. ben kendimi seviyorum ve tüm yeteneklerimin farkındayım kendim ile ilgili gerçekçi düşüncelere sahibim neleri yapabilip neleri yapamayacağımı çok iyi bilirim ve bu parazit ilişki bana oldukça deneyim kattı bundan sonrası için aşağılık kompleksine sahip haset saygısız insanlar ile en ufak irtibat kurmam ve şunu görüyorum ki özellikle 10-18 yaş arası ergenlerin bir çoğu ve yetişkin diyebileceğimiz yaşlara gelmiş kendisini beğenmeyen, başarısız insanların bir çoğu aşağılık kompleksine sahip saygısız insanlardan oluşuyor işte bu durum da ülkenin cehaletini göstermektedir, daha çocuk yetiştirmeyi bilmeyen bir neslin feryadı bu nesil, boş teneke çok ses çıkarır hesabı cahil nesil cahil nesiller oluşturur kısacası bunlardan bir bok olmaz.
    2 1 ...
  • Her zaman sorun sizden kaynaklı değildir kardeşim . Çekemeyenler olur , kıskananlar olur , sizin gibi olmak isteyip olamayanlar olur. Mantığı bozuk insana insan ilişkileri işlemez her zaman . Vâkıa güzellik; davranış sevgi vb her sorunu çözer anlayışı da görüş açıma dahil ama her teneke için de vaktini harcamaya değmez .
    5 0 ...
  • telefonda çok takılma. sosyal ol. arkadaşlarını iyi seç. arkadaş vezir de eder rezil de. dengeli ol. derslere de asıl haytı da ıskalama. en güzel çağların olduğunu unutma. neşeli ol. ergenlik sivilcelerin geçecek, ilerde beyefendi/hanımefendi olacaksın. çok takılma tipe. kendine ait özel alanların, hobilerin olsun. arada kendini dinlemeyi ihmal etme.

erkekler; biliyorum vücudunu hormonlar ele geçirdi. yine de aşk meşk mevzularını çok kafaya takma. emin ol o kızın üstüne nice kızlarla daha tanışacaksın. depresyona girme. öküzlüğü bırak beyefendi ol. evet o kız üst sınıflardaki erkeklerden hoşlanacak. çünkü onlar daha olgun. yapacak bir şey yok. sen de olgun ol o zaman, öküzlüğü bırak.

kızlar; evet hayatınızın en hassas dönemindesiniz. evet vücudunuzu beğenmiyorsunuz. evet sizi kimse anlamıyor. ama bilin ki bunlar gelip geçici şeyler. evet türkiye'de kadın olmak zor. buna yapacak bir şey yok. zaten öğrenmişsinizdir bunu çoktan. kendinize saygınız olsun. ilgi çekmek hoşunuza gidiyor doğanız gereği. ama meze olmayın milletin diline. duygusal döneminizdesiniz. iki güzel laf söyleyene kanmayın. unutmayın erkekler güzel söz söylemenin ustasıdırlar. efendi erkek bulun piç değil diyeceğim ama bunu da takmayacaksınız biliyorum. çok büyük bir hata yapmayın yeter.
    3 0 ...