• abartılan bir ünlü vakası daha diye düşündürür.
  3-5 şarkı söyledi de "oo, çok ünlü, sesi güzel" vs. denilen salim aslında kötü bir sanatçıdır. hatta sanatçı bile değildir. pıtraklı köyü dahil olmak üzere birkaç farklı köyde toplamda yaklaşık 17 adet hayranı vardır, ama kelle sayısı önemli değildir. bu kadar çok hayranı olması iyi bir şarkıcı olduğu anlamına gelmez. zaten hayranlarının en az yaklaşık 8 tanesi akrabasıdır (hacıların rüstem üvey eniştesi, ama gene de akraba sayılır sonuçta).
  5 0 ...
 • Tarkan- ölürüm sana.

  “Yaktın beni hain, tiryakin oldum yarim offf,
  Çaldın beni benden, düştüm ağına zalim! “

  https://youtu.be/LJ9FpMXJmwY
  3 0 ...
 • Kurulan Alarmdan önce uyanmaktır. Dün bunu yaşadım bugünse babamın öksürük sesine uyandım ezan okunmadan önce. Sanırım uykum gitgide hafifliyor.
  2 1 ...
 • Tek gerçek kral, yiğit komutan, demir tahtın gerçek varisidir. Tek suçu adil ve gösterişsiz olmak doğru yoldan ayrılmamak. Ama malesef hakkı olanı almak isterken kızıl hayatkadını yüzünden kızının ve başka masumların kanına girdi. Bence brienne onu öldürmedi bir şekilde tekrar göreceğiz onu ama akgezen olarak değil çünkü öldüyse kafası uçtu.
  1 0 ...
 • Namus bacak arasında değil beyinde dediler, hadi onu anladık. Yahu, peki ruh nasıl bakire olabiliyor? duyar kasacağım diye form değiştirmeyin. Bekaret bedendedir arkadaş. Çünkü vücuda ait bir olgudur. Gayet basit.

  Hah, Bedenime sahip oldun ama ruhuma asla tipi bir söylem ile yola çıkıyorsanız, durun bir kahkaha atayım.

  T: eziklik, tatmin edememe korkusu falan değildir. Zannımca tekten, ilk olma isteğidir. Teşbihte hata olmaz, sıfır araç almak insanı daha çok sevindirir. Bu erkeklerin Bakirliği icin de geçerlidir.

  Sanki kızlar 150 kişi ile yatmış erkekleri istiyorlarmış gibi davranmıyorlar mı? Kahkaha atıyorum.

  Not: zar, mar da hikaye. Her insan hayatında bir şeylerin ilkine sahip olmak ister. Şu an tüm hymenler yeryüzünden toplatılsın, yine de insanlar ilk olmak isteyecektir.
  Çok ama çok basit.

  edit: yine gelmiş kıyaslamacı tipler. Arkadaş, kafanız mı almıyor, hayküğnuz mu kurtarmıyor bilmiyorum. Lakin tekrar yazayım, hiçbir erkek kendinden önceki tip ile kıyaslanmayı aklının ucuna bile getirmez. Çünkü bunu yapacak olursa midesi bulanır. Aksini iddia eden varsa buyursun söylesin.
  Yahut kadınlara sorayım, sevgiliniz sizden önce 200 kişi ile yatmış kalkmış olsun. Kendinizi kıyaslayacak mısınız? Ya önceki daha zıp zıp, yanar döner bir tip miydi acaba diye düşünecek misiniz? Peki bunu yaparken mideniz bulanmayacak mı?
  Saf mısınız, salak mısınız bilemedim. Ancak ezberden, kalıp cümleler halinde konuştuğunuz her halinizden belli(çünkü hepiniz aynı haltı söylüyorsunuz). Biraz kendi beyninizi kullanın. ikinci sınıf feminizm argumanlari ile çıkarım yapmaya çalışmayın.
  6 4 ...
 • Solcu kardeşlerim darılıp gücenmesinler ama öyle.
  Hayırdır ya nedir bu geziyi yâd etme hevesi? Yıldönümü falan mı? 15 temmuzla mukayese ediyoruz demeyin ağzınıza biber sürerim. ikisinin de yeri ayrı. Kalp.
  6 2 ...
 • Çiş. Bizim binada vardı bir terbiyesiz velet annesini babasını defalarca uyarmamıza rağmen çocuk asansörün içine çişini yapıyordu. Olay tatlıya bağlanmadı tabi bir gün apartman yöneticisi çocuğu çiş yaparken yakalamış takat atmış büyük bir kavga kıyamet ardından aile taşındı. Çocuğa tokat atılması beni üzdü tabi ama çocuğun annesini "Sizin asansörünüz benim çocuğundan kıymetli değil" diye bağırırken duyunca, bende içimden "Adnan abi kaşke bir tanede benim için vursaydın" demiştim. Zira o kadınla bir kere de benim tartışmam oldu çocuk apartmanın önünde yavru kediyi tekmeliyor annesi de ordakomşusuyla sohbet edip gülüyor. Çocuğuna laf söyledim diye bana da benzer bir cümle kurmuştu. Kadın çocuk değil toplum düşmanı yetiştiriyor haberi yok. He anam hiçbir şey senin piçinden değerli değil.
  9 1 ...
 • giriş:
  bu başlığı taslaklarıma kaydedeli tam 12 gün oldu, 12 gündür yerli-yabancı kaynaklardan birtakım araştırmalar yaptım. umarım boşa gitmemiştir. ayrıca konu hakkında bilgisi olanlar mesaj atabilir. verecekleri bilgileri yazıya ekleyebilirim.
  -------------------------------------
  arıları, arıcılığı yok etmek suretiyle tarımı tamamen kontrol altına almaya çalışan, insanları gıda yolu ile tamamen kontrol etmeye yönelik çalışmalar yapan şirketlerdir.

  öncelikle: petrolü kontrol ederseniz ülkeleri, gıdayı kontrol ederseniz insanları yönetirsiniz...(henry kissinger-abd eski dışişleri bakanı)

  bu şirketleri mütemadiyen işliyoruz.
  dünya tarım piyasasını kontrol eden 6 küresel şirket var;
  (bkz: dünya tarım piyasasının hakimi küresel şirketler)

  bunların bir kısmını biliyorsunuz, bilmedikleriniz de var, ama günlük hayatta o bilmediklerinizin de ürünlerini tüketiyorsunuz emin olun.

  bu şirketlerin tamamı bir üst oluşuma bağlı tabi.
  rockefeller foundation...

  her neyse.
  arıları biliyorsunuz, bal yapan sevimli uçan hayvanlar.

  arılar bizlere bal üretirler, ayrıca kozmetik sektörü için mum elde ederiz arılardan, polen, propolis ve de en değerlisi olarak arı sütü...

  ama konumuz bu değil.
  arıların insan yaşamı için fevkalade önemi var.
  kendileri bal yapmak için uçarken, bitkilerin de döllenmesine yarıyorlar biliyorsunuz.
  böylece arılar vasıtasıyla döllenen bitkiler bizlere meyve, sebze olarak geri dönüyor. insanlık besleniyor, milyarlarca insan doyuyor...

  einstein'in teorisine göre "arılar yok olursa bir süre içinde insanoğlu da yok olur" tezi vardı.
  zira arılar ekolojik yönden son derece önemli canlılar.
  çünkü, arılar olmazsa bitkisel üretim yüzde 47 azalır.
  gelişen tarım teknolojisini düşündüğümüzde bu çok önemli bir rakam.
  eskiden arılara bağımlılık yüzde 75'lerdeydi.

  işte burada yazının girişindeki küresel şirketler devreye giriyor.
  bu küresel şirketlerin geliştirdiği genetiği değiştirilmiş organizmalar sayesinde artık arılar tarafından döllenen bitkilere ihtiyacımız yok.
  zaten üretilen hibrid tohumlar kısır tohumlar.
  hiçbir şekilde döllenemiyor, bir seferlik ürün veriyor.

  tabi genetiği değiştirilmiş organizmaları kullanmak istemeyen insanlar organik tarım yöntemleri ile konvansiyonel tarım yapıyorlar. çünkü küresel şirketlerin uyguladığı tarım ve hayvancılık yöntemleri insanoğlu için fevkalade zararlı şeyler içermekte.
  başta kanser olmak üzere pek çok hastalık yediğimiz, içtiğimiz ürünlerden musallat oluyor insanlara...

  ve bu küresel şirketler insanlığın kendilerine daha da muhtaç hale gelmesi, dolayısıyla gıdayı kontrol edip tüm insanlığı kontrol etmek amacıyla arıları öldürüyorlar.

  monsanto firması tarafından geliştirilen gdo'lu tohumlardan büyüyen bitkiler, bu bitkilerden polen almak için konan arıları öldürüyor.
  gdo'lu tohum ekilen tarlaların yakınlarında bulunan arı kolonileri bal üretmek yerine ölüyorlar ne yazık ki.

  bu vaka karşısında monsanto ise dalga geçer gibi robot arı üreteceğini açıklamış.
  yahu, robot arı üretsen ne olacak ki?
  gdo'lu ürün, hibrid ürün zaten döllenmez ki. zaten kısır olan üründen mi bal üreteceksin?

  gdo'lu ürünler ve bu ürünler için üretilen tarım ilaçlarına arıları öldüren kimyasalları özellikle katıyorlar.

  --alıntı--
  Monsanto, kuşların ve özellikle de arıların onların tekeline çomak sokacaklarını, keza bitkilere polen yayma, dolayısıyla da şirketin “tam egemenlik dahilinde denetim gündeminin” dışında doğal yollardan gıda üretme yeteneklerinin olduğunu biliyor. Arılar bir GDO bitkisine veya çiçeğine polen yaymaya çalışırken, zehirleniyorlar ve ölüyorlar. Aslında arı kolonisinin yok edilmesi, GDO’lu mahsuller devreye sokulduğundan beri gündemdeki bir konu idi.

  Arıların soykırımına kasten yol açtıkları yönündeki suçlamaların önüne geçmek isteyen Monsanto ise, arı kolonilerinin yok olması fenomenini incelemekte olan en büyük arı araştırma şirketi olan Beeologics’i satın aldı.
  --alıntı--

  monsanto'nun ürettiği kimyasalların vietnam savaşında kullanıldığını ve binlerce insanın bu şirket tarafından katledildiğini daha önce yazmıştık;
  (bkz: monsanto/#39117773)

  işte bu monsanto'nun satın aldığı beelogics şirketinin geliştirdiği "israeli acute paralysis virus" (israil akut arı felci virüsü)(IAPV) sayesinde 2002 yılından beri arılar sistemli bir şekilde katledilmeye başlandı.
  bu iapv virüsü arı felcine yol açıyor, daha sonra da tabi ölüm geliyor.

  arıları etkileyen pek çok virüs işte bu küresel şirketler sayesinde geliştirildi.
  bu virüsler gdo'lu tohumlara ekleniyor ve gdo'lu tohumdan büyüyen bitkinin üzerine polen almak için konan arı bu virüslere maruz kalıyor.

  iapv virüsünden başka, gdo'lu ürünlerde kullanılan arı virüslerinin bazıları;
  -Akut arı felci virusu(ABPV)
  -Kronik arı felci virusu(CBPV)
  -Siyah kraliçe hücre virusu(BQCV)
  -Deforme kanat virusu(DWV)
  -Arı X virusu
  -Arı Y virusu
  -Arkansas arı virusu
  -Berkeley arı picornavirusu
  -Bulanık kanat virusu
  -Mısır arı virusu
  -Filamentöz arı virusu...

  gibi virüsler var. bunlar ülkemizde de var malesef.

  bakınız, örneğin bqcv virüsü ne yapıyor biliyor musunuz?
  bu virüs özellikle kraliçe arı lavralarını yok ediyor. bu ne demek? bu soykırım demek...

  işte bu virüslerin tamamı yukarıdaki 6 küresel şirketin sahip olduğu laboratuarlarda üretiliyor, aynı küresel şirketlerin sahip olduğu tohum firmaları tarafından üretilen tohumlara ekleniyor ve bu tohumlardan üretilen bitkiler vasıtası ile arılar bu virüslere maruz kalarak yok ediliyor.

  ülkemizde de bu virüsler arıları yok ediyor malesef.
  biz biraz geç uyandık. ama elimizden de pek bir şey gelmiyor. örneğin 2006 yılında akdeniz bölgesinde 33 bin kovan aniden telef olunca bu virüslerin farkına varmaya başlamışız.

  ülkemizin 6.5 milyon kovan ile dünyada en çok kovan sahibi olan 2. ülke olduğunu düşünürsek bu arı katliamlarının bizi ne kadar etkilediğini anlamak zor olmasa gerek.

  hayırlı haftalar dilerim...

  ----------------------------
  ---------------------------
  kaynaklar;
  https://www.ncbi.nlm.nih..../pmc/articles/PMC5572262/
  https://www.honeycolony.c...nsanto-doing-to-our-bees/
  https://vetkontrol.tarim....20HASTALIKLARI%202017.pdf
  https://en.wikipedia.org/...diseases_of_the_honey_bee
  https://asam.org.tr/dunyanin-en-seytani-sirketi/
  https://www.wur.nl/en/Res...-diseases/Bee-viruses.htm
  https://www.ncbi.nlm.nih..../pmc/articles/PMC4990335/
  http://www.hurriyet.com.t...arda-3-yeni-virus-8878997
  http://articles.extension...ly-varroa-mite-associates
  http://dergipark.gov.tr/download/article-file/143497
  https://vetkontrol.tarim..../ARI%20V%C4%B0RUSLARI.pdf
  http://ureticiler.blogspo...us-hastaliginin-rolu.html
  28 10 ...
 • milletvekillerine 1 ay maaş verilmese ekonomi yine şahlanır hem bu şekilde zamandan tasarruf sağlanır. onu da geçtim erdoğan bir hafta sarayda kalmak yerine bir apartman dairesinde kalsa ekonomi yine şahlanır. gariban öğretmenlerden ne istiyorsunuz?
  15 3 ...
 • kutlama yapmak yerine şehitler için bildiği duaları okuyan kişilerdir.

  15 temmuz bir destan yahut kutlama günü değildir...
  15 temmuz aslında birilerinin utanma günüdür. 15 temmuz'a zemin hazırlayanlar utanmak yerine kutlama yapıyor ne yazık ki...

  benim destanım 18 mart,
  egemenliğim 23 nisan,
  umudum 19 mayıs,
  zaferim 30 ağustos,
  kurtuluşum 9 eylül,
  demokrasim 29 ekim,
  saygım 10 kasım'dır...
  20 7 ...