• yazarların ruh halini anlatan görüntü
    Canim kendim, sen olmasan kimse demeyecek. iyi ki varsin salaksin falan ama arada işe yariyorsun.
    7 2 ...
  • https://m.uludagsozluk.co...-edip-%C3%B6ld%C3%BCrmek/

Yukarıdaki şu başlığı görünce tüylerim diken diken oluyor. Rahatsız oluyorum. ilk kez bu kadar rahatsız oldum. Bu nasıl düşünce, bu nasıl sapkınlık, nasıl bir ruh hastalığı!

Dayanamadım bir moda yazdım, ilettim başlığı. Benden başka ileten var mı bilmiyorum ama bir an önce silinmesini istiyorum. Ülkemizde her gün onlarca kadın öldürülürken böyle başlıkları görmek sinir bozucu. Yazan arkadaşa da akıl sağlık ve ailesine sabır diliyorum.
    8 0 ...
  • Salak salak mesajlar atıp duruyor. Evet, serseri bir erkekle evlenip öldürülmemek için okumam gerekiyor. "Mesleğim olunca serseri yerine dengim ya da benden daha üstün erkekler benimle olur" demenin nesi kötü.

Mesela mavi gözlü kızları seviyorsan ve istiyorsan senin de çabalaman lazım değil mi, Odanda masturbasyon yaparsan mavi gözlü kızlar sana gelmez. Ben de bunu demek istedim işte.

Bir de kalemim değilsin deyip de mesajlar atması yok mu. Git başımdan ya, donuzlanınca nickaltımda ağlama.
    10 3 ...
  • (bkz: bir sözlük kızına defalarca tecavüz edip öldürmek)

başlık ayrı iğrenç, mahlas bir başka iğrenç !

nasıl izin veriyorsunuz bu tarz bir kullanıcı isminin kullanılmasına ve böyle bir başlığın açılmasına, doğrusu hayretler içersindeyim.

hem başlık duruyor, hem de bu iğrenç sözlük kullanıcısı.

modaretör göreve !
    9 1 ...
  • bosna hersek de aynı şekilde, sırbistanda aynı şekilde yolsuzluk ve hırsızlık üretmeyen yatan ekonomilerin sonucudur. hesap vermez bir oligarşik yapı ülkeye çöreklenir. devamlı milliyetçilik hamaset tüm dünya bize düşman gazlarıyla halkı uyutup bu arada ülkeyi tam takır ederler. bize başka birilerini de hatırlatıyor.
    5 0 ...
  • akp döneminde gerçekleşen şey.

evet, denizli'nin çivril ve çal ilçelerindeki çiftçiler, sulama suyu için dsi ile sözleşme imzalamışlar, bu sözleşmeye istinaden tarlalarını sulamak için paralarını peşin ödemişler, ödeyemeyenler de dsi'ye senet imzalamış. lakin tarlaların sulanma zamanı geldiğinde dsi çiftçilere su vermemiş ve ürünler sulanmadığı için kurumuş.

şimdi de çiftçiler "ne olacak bizim halimiz" diyerek hakkını arıyorlar.
    https://twitter.com/ArtiT...tatus/1291718649401704448

nasıl iyi mi böyle?

ulan nasıl bir dönemdir bu arkadaş.

tarlasını sulayacak çiftçiden para topla, ama sulama zamanı geldiğinde adamların suyunu verme, ekinlerini kurut...

her gün "bundan daha ötesi olmaz" diyoruz, her gün daha beter şeylerle karşılaşıyoruz.

işte yükselişteki kıskanılan ve de londra merkezli saldırılara maruz kalan türkiye.

lan londra merkez ne yapsın sana?
    sen çivril'e, çal'a baksana...!!!

#tarımvehayvancılık
    11 3 ...
  • saraya günlük 4 milyon tl gidiyor diyemiyorlar ve londra merkezli saldırı var diyorlar .

https://twitter.com/enver.../1291671441612713986?s=19

ulan topunuz bıkmadınız mı bu halkı yemek bitirmekten .
    6 2 ...
  • bir zamanlar ucuz diye alıp sahurda yiyip oruç tutmuştum allah affetsin sonra tekrar gidip baktığımda üzerine konmuş domuz resmi etiketi görünce bir daha almadım. bir de yurt dışında pizza yedikten sonra menüye bakıp ödeyeceğim parayı hesaplarken fark etmiştim allah affetsin. bir de ... yok lan şaka bu kadar .
    12 3 ...
  • erdoğan ın ekonomi çöküyor eleştirilerine cevabı

Yalnız şimdi Twitter'da dolaşırken tesadüfen gördüm. 2003 yılından itibaren tüm dünyada buzdolabı satışları bugüne dek ikiye katlanmış.

Yani anlayacağınız şu: ak parti sadece ülkemizi değil tüm dünyayı kalkindirmis.

Hamdolsun.
    13 1 ...
  • akp'nin iktidara geldiği 2002 yılından bugüne kadar her bir asgari ücretlinin 605 adet çeyrek altınını eksiltmesidir.

hesap kitap ortada...

birlikte hesaplayalım.

yıl: 2002
    asgari ücret: 184 türk lirası.
    2002 yılı çeyrek altın fiyatı: 32 tl.

bir asgari ücret karşılığı alınabilen çeyrek altın: 5,75 adet.

gelelim günümüze;

yıl: 2020
    asgari ücret: 2320 türk lirası.
    2020 yılı çeyrek altın fiyatı: 796 tl.

bir asgari ücret karşılığı alınabilen çeyrek altın: 2,91 adet adet.

aradaki fark: 2,84 adet altın.

peki akp'nin 2002 kasım ayından bugüne iktidar olmasının üzerinden kaç ay geçmiş.

toplam 213 ay.

her ay asgari ücretlinin 2.84 adet altını eksildiğine göre;

213 x 2.84= 604,9 adet altın yapar.

peki bu altının günümüzdeki karşılığı nedir?

604,9 x 796 = 481,500 tl.

her bir asgari ücretliden orta sınıf 3+1 daire parasını gasp etmiş akp iktidarı.

mutlu musun imamoğlu???

neyse, varsın 605 altınımız gitsin, ezanlarımız susmadı ya ona bakalım biz.

not: hesap kabataslak hesaptır. yoksa ay ay yıl yıl hesaplarsak kayıp daha fazla çıkabilir.
    19 4 ...