porsche

139.
 • alıntı:

  Porsche firması, 1983 yılında otomotiv sektöründe yankı uyandıracak teknik donanıma sahip bir otomobille pazara girer.Müşterilerinden gelen her türlü yorum ve fikirlere açık olan yönetim, aracın piyasaya sürülmesinden 2 ay sonra ilginç bir şikayet mektubuyla karşılaşır. Müşterinin şikayeti;

  “Adım Danny Troatman. New Jersey’de yaşıyorum. Eşim ve çocuklarımla her akşam film seyretmeden önce şehir merkezinde bulunan markete dondurma almaya gidiyorum. Bir ay önce aldığım Porsche marka arabamla tabii ki…
  Fakat ne ilginçtir, ne zaman çikolatalı veya meyveli dondurma alıp arabama dönsem, araç çalışmıyor. Oysa vanilyalı aldığım zaman aracım rahatlıkla çalışıyor.Bunun bir kaç kere denedim ve her seferinde aynı sonucu aldım.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler”

  Porsche firmasındaki yetkililer derhal adı geçen bölgeye bir mühendis gönderiyorlar ve sebebini öğreninceye kadar orada kalmasını sağlıyorlar. Ertesi gün mühendis NewJersey’e varıyor ve Bay Troatman’la hemen temasa geçiyor.
  Aynı akşamdan başlamak üzere her akşam üstü mühendisimiz ve Bay Troatman dondurma almak üzere markete gidiyorlar. Gerçekten de çikolatalı ve meyveli dondurma alındığı zaman araba çalışmıyor, vanilyalı alındığı zaman ise rahatlıkla çalışıyor.Mühendis başlangıçta bu olaya şaşkınlıkla bakıyor fakat bilimsellikten uzaklaşmamaya gayret ediyor. Aradan yaklaşık bir ay geçiyor. Bay Troatman ile her gün markete giden mühendis, sonunda olayı çözüyor.Yeni model Porsche arabalarda kullanılan soğutma sistemi, araç durdurulduktan hemen sonra devreye giriyor ve motor belirli bir ısıya düşene kadar motoru kilitliyor. Markette en çok satılan dondurma ise vanilyalı.
  Bu yüzden vanilyalı dondurma tezgahı önünde sürekli sıra oluyor. Bay Troatman sıraya girip dondurmasını alana kadar geçen süre, motorun soğuması için yeterli oluyor. Fakat çikolatalı veya meyveli dondurma tezgahı önünde sıra olmadığı için dondurmayı hemen alıp aracına geri dönüyor. Motor ise kilitli olduğu için araç çalışmıyor. Mühendis, raporunu yönetime sunuyor. Piyasadaki araçlar geri toplanıp, gerekli ayarlamalar yapılıyor ve müşterilere yeni haliyle teslim ediliyor.
  5 0 ...
 • *Sevgilinize aşık olma sebebiniz olan özellik(ler) yavaş yavaş yok olunca biter.
  *Değiştiğini görünce biter.
  *Yalan söylerse biter.
  *ilgisiz ise biter.
  *Yokluğuna alıştırırsa biter.
  *Hayatındaki önceliği değiştirirse biter.
  *Yorulduğunuz zaman biter.
  *Artık mutluluktan ziyade omuzda yük ise biter.
  4 0 ...
 • (bkz: recep tayyip erdoğan a hakaret eden kadın)

  normalde başı kapalı olan, sosyal medyada başı açık bir şekilde video çekip cumhurbaşkanına küfür eden selda yıldız yurttaş adlı kadının gerçek kimlğinin ortaya çıkmasıdır.

  bu kadın bir fetö ablasıymış. bu yüzden küfür etmiş.
  rte ye küfür eden kadının fetö ablası çıkması

  eee?
  bu da sizin kendi adamınız çıktı akebeliler.
  fetö ne de olsa eski kankanız.
  bu kadın da yollar ayrılınca başını açmış.
  13 3 ...
 • 14 gün sonra, yolun yarısını geride bırakacak yazar kişisi...bir ara evliydi artık değil...altı yıldır kız babası...depresyonla yakın arkadaş, sürekli birbirlerine girip duruyorlar.
  kira, elektrik, su, aidat, faturalar filan ödeyebiliyor çok şükür 3-5 kazanıyor, geçiniyor...
  öyle sap gibi yaşıyor işte * cuma-cumartesi bazen gece hayatına takılıyor ama genelde evde....haaaa unutmadan 3. sefer sigarayı bırakmak için uğraşıyor ( bu sefer olacak la )
  13 3 ...
 • öncelikle sizi destekleyen bir aileniz olmalı. günümüzde başarı okuyarak elde ediliyor. bunun için de henüz sizin elinizde maddi imkan yokken bir miktar maddi ve manevi desteğe ihtiyacınız var. tabi ki gerçek bir başarı istiyorsanız. yoksa soyunarak ya da zengin erkeklerle evlenerek ya da sevişerek de başarılı(!) olan pek çok insan görüyoruz günümüzde.

  bunun haricinde sizin de biraz istekli olmanız gerekiyor. bu isteği elde etmek için çaba harcamanız gerekiyor. körü körüne çaba da işe yaramaz ama. nasıl öğrendiğinizi keşfetmeniz gerekiyor. mesela şahsen düz metin olarak okuduğum hiçbir şeyi aklımda tutamam. ya kullanmam gerekir ya da onu hayal etmem.

  düzgün bir şekilde yönlendirilmeniz gerekiyor. bu bahsettiğim okuma işi sadece pozitif bilimler değil. spor da mesela okulunu okuduktan sonra gerekli çabayı harcadıktan sonra eğer yatkınsanız başarılı olabileceğiniz mükemmel bir alan. resim, müzik.. ama bunlar daha çok yetenek gerektiriyor. yetenekleriniz doğrultusunda doğru yönlendirilmelisiniz.

  başarılı kadın demek güçlü kadın demektir. haydi hanımlar.. çok çalışmak gerek, akıllı çalışmak gerek.
  7 2 ...
 • valla bu sene 3 büyükler dışında herhangi bir takım şampiyon olamazsa bir daha olamaz zaten.

  1-2 maça göz ucuyla baktım da gözüm kanadı amk. 96 yaşında adamım adı "süper" olup da bu kadar boktan olan bir şey görmedim.

  muğdat, pektemek, slimani.

  gol silahlarına bak amk. boncuklu tabanca.
  5 0 ...
 • (bkz: tekirdağ atatürk anıtına balta ile saldıran kadın) sonrası atatürk heykellerine yapılan günün ikinci saldırısının haberi.
  https://streamable.com/483aa

  senin allah belanı versin soysuz köpek.
  ama bu sefer vatandaşlarımız müdahale etmişler.
  oh ne güzel de linç etmiş oradaki halkımız. ellerinize sağlık.

  hadi buna da provokasyon deyip savunun şimdi akitler.

  edit: olay adıyaman'da gerçekleşmiş.
  https://twitter.com/baris...tatus/1062330851478921217
  16 7 ...
 • 'insan 16 yaşındayken dünyayı değiştireceğini düşünür. 18 olduğunda düşünceleri sert bir kayaya çarpar. 20 yaşına geldiğinde hiçbir şey değiştiremeyeceğini anlar, 25 yaşına geldiğinde ise dünyanın onu değiştirdiğini fark eder. Ve insan 25 yaşında ölür, 75 yaşında gömülür.'
  15 4 ...
 • birtakım kişilerin kendi siyasi çöplüklerini savunmak adına yaptığıdır.

  bakın bugün az evvel çorlu'da bir kadın atatürk anıtına balta ile saldırdı.
  (bkz: tekirdağ atatürk anıtına balta ile saldıran kadın)

  saldırıyı gerçekleştiren bu cahil yaşam formunu kınayıp ayıplayacakları yerde, birileri hemen "provokasyon", "oyuna gelmeyelim" demeye başladı.

  safiye inci olayında "provokasyon" dediniz, hatta "chp'li, başı açık" dediniz, ne oldu?

  daha 2 gün önce edirne'deki çarşaflı yaşam formu (bkz: emine şahin) için de aynı şeyleri söylediniz ne oldu?

  kabul edin, bunlar sizin içinizden, sizin zümrenizden çıkan atatürk düşmanı siyasal islamcı garabetler.
  neden hemen savunmaya geçip provokasyon diyorsunuz.

  bunlar belli ki sosyal medyada yapılan paylaşımlardan gaza gelip durumdan vazife çıkarıp saldırı yapıyorlar.
  bu çok net.

  2 gündür "atatürk ilah değildir" diyerek atatürk'e ve cumhuriyete hakaretler ettiniz.
  sanki kimse size "atatürk ilahtır" demiş gibi davrandınız.

  sonuç?
  sonuçta bu paylaşımlar neticesinde gaza gelip durumdan vazife çıkaran "sizden biri" balta ile atatürk anıtına saldırdı.

  evet burada bir provokasyon var. bu provokasyonu yapanlar siyasal islamcılardır, başkası değil.
  bekleyin bu kadın da yakalanacak, bu da safiye inci gibi, emine şahin gibi "sizden" çıkacak.
  13 4 ...