• evlenirken sadece cinselliğin düşünülmesi
    kafa dengi bir eş seçilmemesi
    bencillik
    aşırı veya çok az ilgi
    yetinmeyi bilmeme
    sağdaki soldaki soysuzlara uyup gaza gelme
    mantıklı ve makul kararlar verememe
    yüksek beklentiler
    geçim bilmemek

gibi az insanda bulunan özelliklerin olmamasıdır.
    1 0 ...
  • lübnan

182.
  • Nasil bi devirdeyim anlamıyorum.
    Bir gün evimde yemek yaparken,köyümde güneşin batışını izlerken,sokakta yürürken şehrimi bombalayacaklar diye çok korkuyorum.
    Yok mu barışın olduğu bir yer gidip yasayalım korkusuzca.
    4 0 ...
  • fiat egea

184.
  • Bu nasıl peynir ekmekmiş arkadaş şu dandik arabanın bile fiyatı anasının nikâhı olmuş.
    Valla ben araç olarak sahte balenciaga alabiliyorum en fazla. Ayak gücüyle çalışıyor. Ekonomik ve ergonomik.
    4 0 ...
  • bir gün erector ile tengir uçakta yolculuk yapıyorlarmış. Erector hostes çağrı ziline basıyor, hostes buyrun ne istemiştiniz diye sorunca hiç ibnelik olsun diye bastım diyor, aynı şekilde 3-4 defa hostesi çağırıyor, her seferinde erector aynı sözü söylüyor.bu durum tengir'in de hoşuna gidiyor, bu sefer zile tengir basıp hostesi çağırıyor, hostes artık çıldırmak üzere ne istiyorsun diye tengir'e soruyor, tengir de hiç ibnelik olsun diye bastım der demez hostes tengir'i tuttuğu gibi uçaktan dışarı atıyor, ardından da erector'u atıyor, tengir hızla aşağı doğru düşmekte iken erector paraşütünü açarak yanına gidiyor. tengir erector'a sitem ederek senin yüzünden öleceğim bak başıma ne hal getirdin deyince erector da "madem paraşütün yok ne diye ibnelik yapıyorsun" der.

Fıkralar ve türkiye ile.
    7 0 ...
  • --fosgen (cg)

yeni kesilmiş çimen gibi kokar.

--tabun (ga)

hafif bir şekilde meyvemsi olmakla beraber kokusuz da olabilir.

--sarin (gb)

kokusuzdur bazı durumlarda sarımsak gibi kokabilir.

--soman (gd)

sıvı haldeyken kokusuzdur. bazen kafur gibi kokabilir. (kâfur ilaç sektöründe kullanılan bir bitkidir) ayrıca buharlaşan krem (vicks) veya çürük meyve gibi koktuğu da söyleniyor.

--difosgen (dp)

fosgen gibi taze biçilmiş ot gibi kokar.

--vx

kokusuzdur.

--arsin (sa)

kokusuz bir gazdır ancak yoğunluğuna göre balık veya sarımsak gibi kokabilir.

--klor

kokusu çamaşır suyuna benzer. havuza gittiğinizde klorun yoğunluğu fazla ise bu kokuyu alabilirsiniz.

--siyanür

acı badem gibi kokar.

--levisit

kokusu sardunyaya benzer.

--hardal gazı

hardal, sarımsak veya yaban turpu kokusunu andırır.

--hidrojen sülfür

çürük yumurtaya benzeyen bir kokusu vardır.

--difenilklorarasin (da)

kokusu yoktur.

--adamzit (dm)

kokusu yoktur.

--difenilsiyonarsin (dc)

kokusu yoktur.

--kloroasetofenon

elma kokusunu andırır.

--cnb

benzine benzer kokusu vardır.

--cs

kokusu bibere benzemektedir bu sebeple biber gazı olarak da bilinir.

--bz (kuinuklidinil benzilat)

kokusuzdur.

Bilgi içerikli entry alın la.
    7 0 ...
  • az evvel şurada cevabını verdiğim iddia---> (bkz: #43715118)

zsa zsa gabor'un atatürk'e 15 yaşında bekaretini vermiş olması mümkün değil.

bakın iftiracılar, bakın fetöcü götverenler.

bilale anlatır gibi anlatıyorum.

kadın 15 yaşında atatürk'e bekaretimi verdim diyor.

aynı kadın 1917 doğumlu.

bu kadının atatürk'e 15 yaşında bekaretini vermesi için 1931-32 yılında türkiye'ye gelmiş olması gerekir.

ama kadın türkiye'ye, burhan belge ile evlendikten sonra, 1937 yılında geliyor.

yani ortada bir ilişki varsa, ilişkinin yaşanmış olabileceği tarih 1937'dir. 1937 yılında da söz konusu kadın 20 yaşındadır.

şimdi, bu iftirayı atan şerefsizler şayet iddialarının arkasındalarsa zsa zsa gabor'un 1937 yılından önce, 1931, 1932, 1933 yıllarında türkiye'ye geldiğine dair bir belge paylaşmak zorundalar.
    (bkz: Müddei iddiasını ispatla mükelleftir)

böyle bir belge paylaşmıyorlarsa/paylaşamıyorlarsa bu olay bir iftiradır.

ben de kraliçe victoria'yı düdüklüyordum, ispata ne gerek var değil mi? hadi bakalım.
    12 4 ...
  • şimdi bu olaya daha önce de defalarca cevap verdik, lakin tarih bilmeyen orospu çocukları iftiralarına devam ediyor.

o halde bir kez daha cevap verelim.

öncelikle şerefsiz fetöcü yavşakların iddiası nedir?
    -atatürk ve zsa zsa gabor arasında bir ilişki olması ve bu ilişkinin yaşandığı dönemde zsa zsa gabor'un 14-15 yaşlarında olması...

peki gerçek nedir?

iyi okuyun...

şimdi sevgili arkadaşlar, zsa zsa gabor, macar asıllı bir film yıldızıdır.
    ve kendisi 1917 doğumludur ve 1936 yılında 19 yaşındayken macaristan güzeli seçilmiştir.
    51 yaşında erkek 14 yaşında kız ilişkisi

şimdi zsa zsa gabor şayet 14-15 yaşlarında atatürk ile bir ilişki yaşamış olsaydı, 1931-32 yıllarında türkiye'de bulunmuş olması gerekirdi.

oysa ki zsa zsa gabor, 1937 yılında türkiye'ye gelmişir. (kendi ifadesi).
    bu tarihten önce de hiç türkiye'de bulunmamıştır.
    zira zsa zsa gabor, türk diplomat burhan belge ile 1936'da macaristan'da evlenmiştir.
    burhan belge ile evlendikten sonra 1937'de türkiye'ye gelmişlerdir.

yani, şayet zsa zsa gabor ile atatürk arasında bir ilişki yaşanmış olsa dahi bu ilişkinin tarihi 1937'den önce olamaz, 1937 yılında da bir ilişki yaşandıysa da zsa zsa gabor bu tarihte tam 20 yaşındadır.

kaldı ki atatürk ile evli bir kadın olan zsa zsa gabor'un bir ilişki yaşamış olması da çok saçma ve mantıksızdır.

bu iftirayı atanlar ve bu iftiraya balıklama atlayıp atatürk nefreti yaymak için karalama kampanyaları yapanlar da en adi orospu çocuklarıdır...

allah düşmanın bile şerefli ve namuslu olanını, mert olanını versin.

namertsiniz, şerefsizsiniz...
    29 4 ...
  • Gögüsleriniz ufaksa gayette songül karlı sütyensiz modda gezebiliyorsunuz. Ama iri gögüslerin cogunlugu kendi bagımsızlığını ilan edip saga sola kactıklarından belde gezindiklerinden genelde birarada tutmak icin rahatlık anlamında birseylere ihtiyaç duyuluyor.
    4 0 ...
  • mhp mi kaldı da geri dönsün. bahçeli efendi bu dönüşleri iyi biliyor, en iyisi kendisi mhp'yi bırada bırakıp akepe'ye üye olsun. akşener'in mhp'ye dönmesinden daha büyük sürpriz değil, örnekleri de var.
    eski dyp lideri, süleyman soylu.
    eski saadet lideri numan kurtulmuş.
    eski mhp lideri devlet bahçeli.
    listeye üç kişi daha yazmak lazım.
    eski bbp lider destici.
    eski refah lideri fatih erbakan.
    eski partisini unuttum gereksizin, doğu perinçek.
    akepe'nin resmi ve resmi olmayan eski parti liderleri kadroları.

tansu çiller, mesut yılmaz, dsp'nin şimdiki liderleri de dışarıdan desteklesin. şl grubu gibi oldular.
    5 0 ...
  • "şu çılgın türkler" deriz ya hep...

en çılgınlarından biriydi o.

ne büyük bir lütuf ki, aynı çağda, aynı dönemde iki büyük çılgın çıkardı büyük türk milleti.

ikisi de 1881'de doğdular.

birisi gazeteci şerif bey olarak trablusgarp'a vardı. o, türk milletinin üzerine çöken kabusu sonlandıran güneşimizdi, mustafa kemal atatürk...

gazeteci şerif bey ile birlikte kuyumcu hamdi kimliği ile libya'ya giden ve bingazi'de destan yazan enver paşa vardı bir de...

çılgın türk, koca türk...

101 yıl önce bugün, her şeyini yitirmiş bir kahramandı o.

yenilgiyi kabul etmedi, yalın kılıç bindi atına ve rus mitralyözüne taarruz etti.

ata topraklarımızda, türkistan'da şehadete yürüdü...

enver paşa'nın şehadete yürüdüğü sırada, büyük türk başbuğu mustafa kemal paşa da, yunan'a son darbeyi vuracağımız büyük taarruzumuzun kurt kapanı planını yapıyordu.

karargaha enver paşa'nın şehadet haberi geldi.

mustafa kemal, fevzi paşa, ismet paşa, yakup şevki paşa, sakallı nurettin paşa...
    bu büyük komutanların hepsini bir hüzün kapladı.

mustafa kemal paşa'nın sesi bu uzun sessizliği bozuyordu...
    "başımız sağolsun, vatan büyük bir evladını daha kaybetti..."

enver paşa çılgındı, hırslıydı...
    belki osmanlı'yı felakete sürükledi...

enver paşa için her şey söylenebilir.

ama onun için söylenecek yegane şey, onun büyük bir vatansever, büyük bir türkçü olduğudur.

101 yıl önce bugün pek çoğunuzun hayal bile edemeyeceği şeyleri yapmış bir kahramanı kaybettik.

kahraman enver paşa.
    ruhun şad, mekanın cennet olsun...
    enver paşa

ruhumuz ittihat bedenimiz terakki...
    10 1 ...