• Tatlı bir içecek içmek için neredeyse yarısı şeker dolu bir içeceği içmeye razı yazarları göstermiştir.
    Evet, sanık kürsüsündeki içecek kola. Her 330 cc başına 15 küp şeker bulunduruyor. içerisindeki fosforik asit tat reseptörlerini geçici olarak bloke etmek suretiyle şekerin tadının alınmasını, hatta bu yoğun şeker tadından kusulmasını önlüyor. içeriğindeki kafein ile içicilerini müptela haline getirip onların sağlığını ve paralarını çalıyor.
    Yaz kızım! Kolanın türk ceza kanunu 47/1 maddesine göre idamına...
    Velhasılıkelam kola zararlıdır, içmeyin, içirmeyin. Ayranı balıkla tüketmediğiniz sürece mesele yok.
    4 1 ...
  • seni ne çok severdim biliyorsun.
    belaları art arda gönderiyorsun.
    tamam dedik herkesin başına bela geliyor
    herkes dertli kendine kadar bu da bizim sınavımız falan
    tamam hadi ona da tamam da,
    bir toparlanma kendine gelme payı bıraksaydın keşke.
    can havliyle sırtımı dayadığım kayayı üzerime yuvarlıyorsun.
    o kayadan kaçarken yollarımı bataklığa çeviriyorsun.
    tam boğulacağım bir dal çiziyorsun önüme hadi hadi tutun da çık diyorsun.
    tam çıkacakken o dalı...

daha kırılan ve dağılan parçaları toparlayamadan yeni bir darbe hop sağdan güm soldan bam yahu bir sakin ol ya.
    nedir bu kin nedir bu ne bu ne?
    ne bu sınama hırpalama isteği?
    neyin cezasını ödüyorum yahu?
    hangi hatanın bedeli iyiyken kötüyken mutluyken mutsuzken hep dua etmedim mi?
    ettim tabiri caizse ‘yaradana sığındım’ ama hiç birine dönmedin.
    yakışmadı.

he bir insanı delirtip sonra deli demek kolay.
    üzerime baskı stres bela x1000 ihanet yalan tuzak kaza falan yükle yükle bütün olumsuz şeyleri.
    sonra inancı sarsıldı benden şüphe etti de.
    iyi mi böyle ya?
    sarsılıyor tabii 8şiddetinde hemde.
    insan bi diyor yani neredeydin ben yakarırken diye.

boşluğa atılan çığlıktan farksız sorulan sorular.
    o yüzden yankısı yok bu soruların.
    1 0 ...
  • andımız

442.
  • okutulacaktır.
    memlekette ne çok azılı türkiye cumhuriyeti düşmanı varmış.
    yandaş göt kılı yazarlardan biri andımızın şu şekilde olmasını istemiş.

--spoiler--

Andolsun! Tek önder olarak Hz Muhammed’i (s.a.s) bileceğiz ve sadece onun izinden gideceğiz. Yegane rehber olarak Kuran’ı tanıyacağız. Yolumuz, ecdadımız gibi zulme ve haksızlığa, emperyalizme ve Siyonizm’e karşı Allah yolunda gaza yolu olacak, tek hedefimiz ve duamız da bu kutlu yolda şehadet olacak…

Andolsun! Ümmeti biz birleştireceğiz, tüm bu zulümleri biz durduracağız, bu faizci küresel sömürü düzenine biz son vereceğiz, Hakka, Adalete ve Tevhide dayalı “Yeni bir Dünyayı” ve islam Birliği’ni biz kuracağız…

--spoiler--

bunlar arap aşığı. bedevi.
    1 1 ...
  • ayakkabı

74.
  • üzerinde;
    made in china
    made in vietnam
    made in bangladesh
    made in indonesia
    yazılarından birisi varsa, markası ve fiyatı ne olursa olsun kalitesizdir.

biraz canınızı sıkabilir bu gerçek. "benim 300 lira verdiğim x marka ayakkabım ile onun şunun bunun 30 lira verdiği markasız dandik ayakkabısı denk olabilir mi" diye red edebilirsiniz, ama bu gerçek ve doğru.

uzun uzun yazdım, isteyen okuyabilir https://m.uludagsozluk.com/e/40432772/
    1 0 ...
  • "karadenizli inadıyla" değil "karadenizli kurnazlığıyla" olacak o...

çünkü yüce liderimizin silme karadenizli ve kürt olan etrafı türkiye'nin sürüklendiği mecradan çok güzel kar ediyorlar...

---> istanbul'un bütün ormanlarını, bütün sahil şeridini, bütün tarihi eserlerini,
    --->güneydeki dünya güzeli koyları

tamamen yağmaladılar..

rizeliler devlet ihalelerini kapattılar, 3 liralık işleri 30 liraya yaptılar..

rizellerin kar marjını tam anlayabilmek için: bizim recebin 1.3 milyar dolara malettiği avrasya tünelinin çok daha uzun ve derinini (bkz: eiksund tüneli) norveç 150 milyon dolara maletti..

karadenizli köylüler ve kürt eşkıyalar normalde kapısından giremeyecekleri kurumların başına getirildiler..

eh, etrafı memnun olunca rizeli liderimiz de haliyle memnun oluyor...

bu karadenizlilerin hepsinin yurtdışına para yığdığına adım gibi eminim.. mesela mehmet cengiz londrada sokak satın almış.. dikkat: bina değil sokak satın almış.. dolayısıyla burası sallandığı anda bu karadenizliler ilk uçakla dışarı kaçarlar.. biz buralarda mikiyi tutmuşken onlar londra'da hayatın tadını çıkarırlar..
    0 0 ...
  • eğer geldiysen sen bu dünyaya elimden geldiğince seni en güzel şartlarda yaşatmaya çalışayacağım topluma ve insanlığa faydalı bir birey olman için elimden geleni yapacağım umarım farkındalığın yüksek olur da hayırlı bi evlat olursun.
    1 1 ...
  • an itibarıyla başlattığım kampanyadır.

"hiç mi eğlenmeyelim?" dediğinizi duyar gibiyim o yüzden diyorum ki "burada eğlenmeyin."
    2012 inci sözlük başlıklarını görüyorum sol framede ve bu durumdan aşırı rahatsızım. modlara ve zall'a bir şey demiyorum, sözlük bilgi yuvası olsa ne olmasa ne diye düşünüyorlardır eminim.

he bu arada, sözlük bilgi yuvası olsun da demiyorum.

uludağ sözlük ekşi sözlük de olmasın.

fular takıp birbirimizin götünden nutella kaşıklayalım istemiyorum.

bi keyfimiz var amına koymayın istiyorum.
    4 0 ...
  • Yaşadığım şehirdekilerin çoğunun orospu çocuğu, yavşak, sonradan görme, görgüsüz, yamyam, egoist, davar olduğu gerçeği.
    3 0 ...
  • tarık

13.
  • Arapça bir kelime olup, manası şiddetlice vuran demektir. Bu kelime lugat örfünde, ayaklarıyla yolu dövmesi nedeniyle yolcu için kullanılmıştır. Araplar geceleyin her gelene bu ismi tahsis etmişlerdir. Allahu teala Kuran-ı kerim'de tarık süresinde tarık'a yemin etmektedir. Tarık süresinin ilk 3 ayetinde tarık ile ilgili şunlar belirtilmektedir. Tarık geceleyin ortaya çıkan bir yıldız veya belli bir yıldız kastedilmektedir. Tarık karanlığı delen bir yıldızdır. Işığıyla karanlığı delip ışık getirdiği için bu ismi almıştır.
    6 0 ...
  • 17 yaşındayım ve tek başarısı 11. Nesil ulu yazarı olan biriyim.

Elif Şafak okur, mustafa ceceli dinlerim. Makyaj kanalları vazgeçilmezim. Zeki erkeklerden hoşlanırım, ygs puanım 190. Sizce entel olabilir miyim?
    5 1 ...