• propaganda konusunda dünya lideri olan siyasetçidir. bu basın açıklamalarını yapan ibrahim kalın başta olmak üzere bu ve etrafındaki herkes "hak ve hukuktan" bahseder oldu bu filistin meselesinden sonra. yetimin hakkını yedirmeyiz nerede zalimlik varsa karşılarında dururuz diyorlar. 1 filistinli genci götüren 20 israil askerine terörist diyor vandal diyor insanlığa sığmaz diyor.

peki gezi zamanı kendi vatandaşlarını döve döve öldüren polisler ve senin gazlaman ile sokaklara çıkanlar ? emri ben verdim diyordun ya. 18-19 yaşındaki çocuklar öldürülürken pek memnundunuz. o zaman neden mazlumun yanında değilde tam karşısında oldunuz. 17-25 aralıkta çıkan ses kayıtları yasa dışı yollarla toplanmıştır doğrudur. ancak gerçek değil mi o ses kayıtları inkar edemediniz. demek ki son 8-10 senedir ülkedeki 80 milyon yetimin hakkını yiyiyorsunuz masayı kurup. şimdi binlerce km ötedeki masumların hakkını korumak iyi güzelde birkaç metre ötendeki masumların hakkını neden yediniz.

israil ile silah anlaşmaları yapılıyor askeri ortaklıklar yapılıyor gidip cesaret madalyaları alınıyor mavi marmara için öldürülenler bile suçlandı israil ile arayı düzeltmek için. bu feryat figan neden hep yurt içerisinde kendi medyana yapılıyor gidip suratlarına söyleseniz ya..
    21 1 ...
  • şahsım tarafından yapılan her iş.
    bi türlü bırakmadığım münzevi alışkanlığım.
    işin kötüsü gerçekten huy edindiğim için artık o konuyla ilgili son ana kadar stres dahi yapmıyorum.
    eskiden en azından o iş aklımda olur, kafamda onu düşünürdüm hiç mi olmazsa.
    şimdi o da yok, 'aman yeaaa, halledilir' diyorum sadece.
    o yumurta illa kapıya dayanacak amiyane tabirle.
    iyice yüzsüzlüğü ele aldım.
    3 0 ...
  • günaydın saygıdeğer yazarlar.

çoğunuz işe ve okula gitmek için kalkarken, ben işten dönüyorum ve mutluyum.

geceye şebnem ferah ile veda edip yine şebnem ile güne merhaba diyorum. bu gece onun gecesiydi. severim kendisini, tanışıp muhabbet ettiğim güzel insanlardan birisi.

gözlerimin etrafındaki çizgiler ve yalnız’ın soloları beni benden alıyor diyebilirim. demir demirkan’dan zaferlerim solosuda ona keza.

metoboy ve demir. alternatifte uzmanlaşmış iki insan.

hepinize tekrardan günaydın.

yağmurlar
    https://youtu.be/58YMgJIaT8w
    5 1 ...
  • Beş aydır falan ne arkadaşlarımı aradım sordum, ne biriyle görüştüm. Aradılar açmadım, ben de aramadım. Kendimi dış dünyaya kapatmışım, hiçbiriyle konuşasım edesim gelmiyor. Normalde her gün birlikteydik. Hayat işte.
    3 0 ...
  • açıklaması vardır.

kırsalda yaşayan insanların ezici çoğunluğu hala görücü usülü evlenir. 1.55 kanca burunlu, pörtlek gözlü şaziye'yle 1.65, kepçe kulaklı, kel osman baş göz edilir. bunlardan doğan bir erkek çocuğu da eğer genetik bir mucize gerçekleşmezse maksimum 1.70, kepçe kulaklı ve pörtlek gözlü olur. muhafazakarlar çocuklarına merhum babalarının dedelerinin isimlerini koyarlar, ayrıca kuran'da geçiyor olması da çok önemli bir kriterdir ki dedelerinin ismi de aynı kaygıyla konulmuştur zaten. dolayısıyla bu çocukların adı genelde abdulkadir, hakkı, mahmut, zekeriya falan olur. mahmut'un menüsünde bol yağlı bulgur pilavı, tarhana çorbası ve ekmek vardır. okul harçlığı bile verilmediğinden daha ilkokul çağlarında otlakçılığa başlar mahmut. her yaz tatilinde kaportacı muhittin usta'nın yanına verirler mahmut'u, daha o yaşta çalışmaya başladığından ister istemez yıpranmaya başlar ve yaşıtlarından büyük gösterir. mahmut dersleri falan sallamaz, tek derdi tavşanlı belediyespor bozüyük vitraspor maçının alt mı yoksa üst mü olacağıdır. babası bakar mahmut'tan bi sikim olmayacak, lise 2'de okuldan alır ve temelli olarak konfeksiyona verir. sonra mahmut'a bir bakmışsın daha 20 yaşında kafanın arkası babun götü gibi açılmış, alnındaki çizgiler artmış, sırt kambur, boy zaten kısa. bir de mahmut'u şık giyinmek de bozar, arkadaş arasında taşak oğlanı olur. bu yüzden enine çizgili polo yaka tişörtle, krem rengi kumaş pantul giyer. giyebileceği en şık kıyafet kısa kollu otobüs şoförü gömleğidir, o da düğünden düğüne.

lakin berkelerin, meriçlerin, taylanların ebeveynleri öyle midir? meriç'in annesi ve babası %99.9 beyaz yakalıdır. 1.90 boyunda, düzenli spor yapan, kalori sayan yönetim kurulu başkanı demokan bey'le, 1.70'lik sütun bacaklı, küçük kalkık burunlu, sivri çeneli, yeşil gözlü selin hanım asansörde karşılaşır ve birbirlerinden etkilenir, bir süre flört ettikten sonra evlenmeye karar verirler. işte tam da burada dananın kuyruğu kopar. çünkü elit kesimin çocuklara koyduğu sikimsonik isimlerden bu çiftimizin çocukları da nasibini alacaktır. çocuğun ismi kaçınılmaz bora, rüzgar, tuna, ilkin ve benzeri olacaktır. rüzgar da genetik bir talihsizlik yaşamazsa default olarak 1.85 üzeri, eli yüzü düzgün bir tip olacaktır zaten, dış görünüş anlamında hayata 3-0 önde başlamıştır bile. ayrıca maddi imkanlardan dolayı da bebekliğinden itibaren iyi beslenir, düzenli doktor kontrolleri vardır, yüzmelere verilir, piyano kurslarına gönderilir, kolejlerde okur, yurtdışında master yapar falan. çocukluğundan beri bulunduğu ortamlardan dolayı da ister istemez kaliteli bir çevresi olur. ortamda pahalı spor arabalar, ciks kızlar derken sosyalleştikçe ağzı daha da laf yapar hale gelir. rüzgar artık yakışıklı bir erkektir, kıvanç tatlıtuğ'dur, burak özcivit'tir.

olay bundan ibarettir, esen kalın.
    18 2 ...
  • yavaş yavaş sıçıldığı için ağzımıza pek fark etmedik.

bakın size yaklaşık 10 yıllık bir süreçten yüzeyselce bahsedeceğim.

yıl 2007 evimize belli bir maaş giriyor. 'sürüyle' kredi borcumuz vardı zar zor geçiniyorduk, buna rağmen eve pizza söylediğim olmuştur pek çok kez, keşke kredi borçlarımız olmasa mis gibi yaşardık falan dediğimiz bir yıldı.

yıl şu an 2017, aynı maaş giriyor eve, 10 yılda ne kadar zam geldiyse artık, bir değişiklik yok. fakat güzel haberlerim var arkadaşlar artık kredi borcumuz kalmadı. fakat bilin bakalım neyi farkettik ailecek:

fakirlik sınırında yaşıyoruz, fakiriz, ancak temel ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz.
    ay sonunu asla getiremiyoruz kredi kartlarına sardık bu yıl, hiç geçinemiyoruz.
    ekstra keyfi harcama asla yapamıyoruz. dışarı çıkıp bir çay içmek gibi bile.
    borcumuz yok, fakat elde avuçta hiç para kalmıyor.

berbat bir haldeyiz yani arkadaşlar. bir de kiralarda sürünüyoruz kiralar da aldı başını gitti boka battık.

halk rezalet bir durumda fakat nedense fark etmiyoruz, buna alışıyoruz. yavaş yavaş, geçmişte alıştığımız ekonomik gücü unutuyoruz, eskiyi düşünmüyoruz, yeniye ıkına ıkına adapte olmaya çabalarken, neydik ne olduk görmüyoruz. herkese kolay gelsin.
    3 1 ...
  • 7 senede bir arpa boyu yol gitmemişim be sözlük.

oturdum gece gece yazdığım 309 adet entry nin tamamını okudum. manyağım çünkü.

insan 7 sene önce girdiği entry nin aynısını 7 sene sonra girer mi lan? al bak aşağı yapıştırıyorum ikizleri:

2010: (#9526208)
    2017: (#38383819)

2010: (#9523385)
    2017: (#38398548)

7 senedir aşk üzerine, mutluluk üzerine hiç mi taze bir şey okumadın, izlemedin, fikir edinmedin arkadaş..

iki saattir oturdum düşünüyorum ben 7 senedir ne yaptım diye, sonra bir baktım etrafıma, 7 sene önce bekar evimdeki mobilyalarımı koyduğum misafir odasında oturuyorum..

bana acil terapist tavsiyesi, istanbul, yaka fark etmez. mersi.

not: şu entry i de (#9812627) kim girdi amk. sümük olsa hap yapmamak nasıl bir deyim, yerleşim neresi, no idea.
    9 2 ...
  • Allah affetsin genelde dikkat çekmeye çalışan kızil saçlı kızlar daha çok giyiniyor böyle çorapları.

Dikkat çekiyorlar mi? Oooo hem de nasıl.
    12 0 ...
  • isim : cafer

boy: 1.10

kilo : 25

araba : bisiklet (yandaki küçük tekerleri söktüm)

meslek : yok

Gelir : babam ne verdiyse

hobiler : dayak yemek

lakap: 35lik rakı

ikamet : istanbul/avrupa

not: mavi gözlü kızları severim.

edit : 12 yaşından büyük kızlar yazmasın.
    19 1 ...
  • hulkican

109.
  • kardeş bak sen asıl hesabını burada paylaştın, biliyorum ben de o hesabı. yarın öbür gün fotoğraflarını paylaştığın adam gelirse zerre çekinmem bilgilerini veririm, verirler. yaptığın suç. benden sana tavsiye mahkemelik olmadan vazgeç şu boş trollükten.
    9 3 ...