• allah gani gani rahmet eylesin bakanıdır.

koskoca bakan ve 5 lira.

bu bakan kimdi? reşit galip...yani bugün siyasal islamcı, kürtçü, bölücü, cemaatçilerin arkasından yalan yanlış şeyler yazdığı adam.
    bakın şu kişidir reşit galip;
    vefat ettiğinde cebinden 5 lira çıkan bakan

kütüphanesine demir karyola kurup orada yatan adamdır.
    cumhuriyetin fikir işçisidir...

ona neden karşı çıkarlar biliyor musunuz?
    milli eğitim teşkilatında hiçbir işe yaramayıp gericiliğe alet olan 150'den fazla müderris ve müderris yardımcısını milli eğitimden uzaklaştırıp yerine nazi almanyasından kurtarılan gerçek bilim adamlarını getirdiği için karşı çıkarlar.
    anadolu medeniyetlerine sahip çıkıp, kültürümüzü yaşattığı, anadolu medeniyetleri müzesinin kurulmasına ön ayak olduğu için karşı çıkarlar.
    öz türkçemize yaptığı katkılar, dil kurultaylarındaki çalışmaları için karşı çıkarlar.
    türk tarih tezine, türk tarih kurumuna yaptığı katkılardan ötürü karşı çıkarlar.

ama işte en çok da, öldüğünde cebinde sadece 5 lira çıktığı için karşı çıkarlar.

o türktü,
    doğruydu,
    çalışkandı,
    küçüklerini sever, büyüklerini sayardı.
    yurdunu milletini özünden çok severdi.
    ülküsü yükselmek, ileriye gitmekti...
    varlığını türk varlığına armağan etmişti.
    ne mutlu ona.

ruhu şad olsun...
    23 8 ...
  • bugün itibariyle başıma geldi.

efendim, bundan iki sene kadar önce bir gün yemekhanede yemek yerken seke seke bir kız geldi oturduğum yere. masaya oturdu.

"ehe yatay geçişle mi geldin?" (üzerimde odtü hudisi vardı) diye sordu.

"yok yüksek ben" diye cevap verdim pek uzatmadan.

neyse, işte bunun bir kız arkadaşı vardı. o çok entelektüel bir kızdı. foucault falan okuyan bir kızdı sonuçta. işte o kızı bugün tesadüfen kemalistlerin bir standında gördüm bugün. çok şaşırdım yani. o kızın orada ne işi var. gittim yanına,

"ehe selam" diye girdim. işte el ilanı dağıtıyor falan. "kemalist mi oldun sen?" diye sordum. gülümsedi. ben de cesaret aldım doğrusu. bu arada saçlarını da sarıya boyatmış.

"saçları da sarıya boyatmışsın, kemalist teyzeler gibi ehe" dedim ki öyle bir surat astı ki anlatamam. hay allah sıçtık, diye geçirdim içimden. derken, ortamı yumuşatmak için, ,,

"laiklik elden gidiyormuş" dedim.

"kavedeki emekli assubay söyledi"

o an bir gülmeye başladı, anlatamam. şu an whatsapp'ta yazışıyoruz.

teşekkürler erector.

ama kız kemalist olmuş, o çok acıdır.

eved.
    6 0 ...
  • size bişey itiraf ediyim mi? çiçek çok içimde kaldı anasını satiyim ya..

o kadar jest görmedim ki aylaaar sonra şakayla karışık çiçek istemiştim. tamam ben de klişe olduğunu biliyorum fakat tatlı bi hatırası olur demiştim.

pinti olduğunu bildiğimden bi yerlerden koparıp versen de olur demiştim. "nerden koparayım" diye bana sordu. gene pes etmedim en olmadı annenin evdeki yaşam ünitesi üzerine süs diye koyduğu yapay çiçek de olur demiştim. yine de unutuldu gitti. 1 yıl geldi geçti küçücük bir ot parçası bile göremedik ya la..
    8 2 ...
  • Sen zaten türk değilsin ki türkçü olabilesin. Arapçı oldun, kandırılan oldun, Türk düşmanı oldun, Türkiye'yi mülteci devletine çeviren oldun, Kürtçü oldun, herşey oldun sen zaten. Türkçülük gibi bir şerefe erişemezsin zaten.
    6 3 ...
  • Son sınıftayım okul başlayalı neredeyse 2 ay oldu ama ben hala gitmedim gitmek de istemiyorum sevmiyorum amk okulunu şehrini sırf ailemin zoruyla daha çok babamın zoruyla devam ettim ne güzel daha hazırlıktayken bırakacaktım ama olmadı şimdi de yemiyor işte bu halde de okula gitsem ne derslere girerim ne de bir şey anlarım hadi bıraktım diyelim bırakınca ne yapacağım nasıl iş bulacağım üstüne askerlik var bu arada siz siz olun aile zoruyla okumayın sevmiyorsanız ilk yılınızda bırakın sonra bırakılmıyor.
    5 0 ...
  • her zaman için bahsi geçen eski sevgili ile yeniden başlamak yerine, kendi benliğinizle ve daha önce yaptığınız hatalarınızdan, pişmanlıklarınız, isyanlarınızdan vazgeçerek ve günahlarınızdan da arınarak yeniden başlamak olayıdır. her zaman derim, şu hayatta halen nefes alıp verebiliyorsanız bir şeylerin değişme imkanı var demektir. hele ki yaşınız genç ise yeniden doğmuş gibi başlamak sadece ve sadece sizin elinizdedir. kararlı ve iradeli olmak yeter. şu hayatta en önemli olan sizsiniz. sevgiliniz olmuş olmamış, işiniz olmuş olmamış, sınavı kazanmış kazanmamış olmanız hiç önemli değil. mutluluğunuza gölge düşmesin yeter. şuan öyle gaza geldim ki fatih terim tarzı oğlum göreyim sizi, göreyim sizi diye motivasyon konuşması yapasım geldi. swh.
    11 2 ...
  • " biliyorsun daha kotusu de olabilirdi. Kadının teki sen uyurken penisini kesip hareket halindeki bir araçtan dışarı atabilirdi."

Fight club.
    10 2 ...
  • bir takım orosu çocugunun iftirasıdır.

bence piç olan sensin amına kodumun ne idigü belirsiz orospu çocugu hadi yine banla.

meraklanma peşindeyim mahkemelerde seni sürüm sürüm süründürmeden ananı sikmeden bırakmayacagım.

orospu çocuguna bak yav yılların pısırık fetöcüsü gelmiş bize ahkam kesiyor hadi lan orospu çocugu gidip andımıza karşı gelenlerle hesaplaşsana hadi banla beni de rahatla senin ananı sikecegim ama emin ol.
    8 5 ...
  • allah günah yazmasın cefakar annemin sütlaçını hiçbir zaman severek yemedim. tabi bunu ona hiç belli etmedim. her seferinde "anneciğim ellerine sağlık pek güzel olmuş..bi daha ki sefere de muhallebi yap olur mu?" diyerek gönlünü aldım. nitekim muhallebisi çok güzel idi.. bu nedenle sütlaça karşı çocukluğumdan ileri gelen bir sevgisizliğim söz konusuydu.. sütlaca olan bu olumsuz bakış açım uzun süre devam etti. askerliğim sırasında karşılaştığım Amasya'daki lokantanın ( ptt' nin yanındaki bahçeli lokanta) fırın sütlacı, sütlaça olan bu olumsuz bakış açımı adeta 180 derece değiştirdi..askerliğim bir bahar sabahı bittiğinde, bir fırın sütlaç müdavimi olarak çıkmıştım garnizondan dışarı. artık ben eski ben değildim..
    4 0 ...
  • Rte'nin yaptığı yeni açıklamadır:

https://www.vaziyet.com.t...urkcu-degilim-h37148.html

Reis önceden de gürcü olduğunu iddia ediyordu. Neyse en doğrusunu reisimiz bilir yarın aborjinim dese ben ona da inanırım.
    11 2 ...