• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • zeki müren

1048.
  • sanatçı ünvanını sonuna kadar hak eden biri. o zaman diğerleri ne diyorsun. Nasıl naif şarkıları, nasıl içten. Nasıl güzel anlatıyor gerçek aşkı. Koyu hayranıyım kendisinin ve tsm'nin... ne zaman dinlesem içimdeki kuytularda saklı duyguları açığa çıkarıyor sanki.

https://youtu.be/GafoRY9xMt8
    4 0 ...
  • şüphesiz ki her pride zkinde görülen durum. illa cinselliği on plana cikaracaklar. ya amina koduklarim, sizin bu toplumca siradan bireylermis gibi kabullenilebilmeniz icin oncelikle yapmaniz gereken; normal birer insan profili cizebilmeniz, cinsel dürtülerinizi toplumun gözüne gözüne sokmamanız, sanatinizla, basarilarinizla, kulturunuzle, biliminizle, edebiyatinizla, islerinizle, muziginizle, karakterinizle gundeme gelebilmeniz. siz direkt olarak emmekten, gommekten olaya girisince bu toplum da sizi bu sekilde nah kabullenir. az bi sakin durun amk. gerci toplumun geneli ne ki ibnesi, lezbiyeni duzgun olsun. evet.
    11 0 ...
  • Orta sondayım babam hasta olup iş yerini kapadığında. Özel bi okulda okuyordum, yokluk nedir görmemiştim.

Evi, arabaları sattık, annem son bileziklerini satıp okul taksidimi ödedi.

O yıl annem, ertesi yıl, lise 1'de ben çalışmaya başladım. Lise 1'den beri annemden 1 lira almadım. Hakkını nasıl öderim bilmiyorum. Hasta 1 koca ve 3 çocuğa baktı. 20 yıldır da babama bakmaya devam ediyor, sağ olsun.

Sözün özü, hayatta asla ne oldum demeyeceksin, bugününe, malına mülküne güvenmeyeceksin. Farklı zenginlikler var, bileceksin.
    18 0 ...
  • yalnızlık

9563.
  • ...
    bir kişi bile değilim yalnızlıktan
    gözlerim ormanlara asılı
    ağaçlar, kırlar ve şehirler geçiyor kaputumdan
    o kadar geçiyorlar ki, sadece duruyorum
    bir an bir yerde ölümü tanımazlığımdan..

edip cansever - ben bu kadar değilim
    6 0 ...
  • hayatın cilvesinin, sürprizlerle dolu hayatın dile gelerek " aa yeter artık bu kadar şans verildiği kullanamadın bitti" diye demesinden korkuyorum açıkçası. bilmiyorum. allah'a tevekkül edilmesi gerektiğinin bilincinde olarak bunları söylerken, şımarıklık mı yapıyorum diye de çekiniyorum aslında. halen, " daha önce sahip olmadığın bir şeye sahip olmak istiyorsan, daha önce yapmadığın bir şeyi yapmalısın" olayında ki harekete eyleme tam olarak geçebilmiş değilim. tek bir şey var mesela. ailem şu ana kadar sırt çevirmedi bana çok şükür. sabrın anahtarını bana veriyorlar maşallah. mücadele ediyorum, etmiyor değilim ama her bir varışta geriye dönüp bakıyorum ne yazık ki. misal olarak o varıştan sonra geride bıraktığım halatları çekiyorum sanki. çektikçe de ilerisi görünmüyor. görünmesi için " allahım ne olur beni terk etme, sen terk edersen halim harap" diye dua etmeye çalışıyorum. içimdekiler böyle böyle dökülüyor. keşke iyice daha iyi bir dökülse de, sadece bana yarayanları toplayabilsem.
    9 0 ...
  • “Sular yükseldikçe balıklar karıncaları yer, sular çekildikçe de karıncalar balıkları yer. Kimse bugünkü üstünlüğüne gücüne güvenmemeli… Çünkü kimin, kimi yiyeceğine suyun akışı karar verir.” Yani ülkede bir gün roller değişebilir, ama dün söylediğimiz gibi bugün de yarın da Fethullah’ın ve müritlerinin anasını sikeyim.
    5 0 ...
  • Sigara içenlere sorulan sorudur. Ne zaman birakacaksin? Su an ictigin belki 250. Belki 1250. Paket. O bitince bir tane daha alacaksın sonra bir tane daha. Peki yazık değil mi sağlığına ya da parana? Bırakırsan ömür boyu sigara içmek isteyeceğini düşünüyorsun değil mi? Hayir öyle olmayacak. Belki ilk ay çok zorlanacaksin ama sonrasinda günden güne azalan bir sigara içme isteğin başlayacak. 3. Ay sonunda ise çok az bir istek kalacak içinde sigaraya karşı. 6. Ay sonunda ise hiç sigara içmemiş biri sigarayı ne kadar arzuluyorsa sen de o kadar arzualyacaksin.
    Su anda icmek istiyorsun diye hep icmek isteyecegini zannediyorsun ama evet; eğer bir adım atmazsan hep böyle devam edecek. Bugün o adımı atmazsan asla atmazsin. Ertelemek sadece bahane.

sigarayı ne zaman bırakacaksın
    7 3 ...
  • Şu an aslanlarımız pençe harekatı ile bu kalleş saldırıya zaten günlerdir cevabı veriyor.
    Hakurk karış karış taranıyor, mehmetçik hakurk'ta pkk'yı bitiriyor.
    Hakurk pkk'nın aort damarıdır.
    hakurk varsa örgüt vardır, hakurk yoksa örgüt yoktur.
    yani aslolan kandil falan değil hakurktur ve mehmetçik şu an pkk'nın kalbine çökmüş durumdadır.

işte hakurk bu kadar önemli.

Ve hakurk'ta şu an cizre, sur ve nusaybin'deki gibi hendek operasyonu yapıyor aslanlar.
    Girilen her mağara pkk'dan can koparıyor emin olun.

işte bu kahpe saldırı pençe harekatımıza ve hakurk'ta canlarına okumamıza karşı verdikleri cevap.
    Evet diplomatımız şehit oldu, allah rahmet eylesin, ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Ama bilin ki mehmetçik "pençesi" ile diplomatımızın intikamını alıyor şu an.

Şehidimizin kanı yerde kalmayacak...
    9 2 ...
  • erbil konsolosluğuna bağlı bir türk diplomat ile 2 sivilin hayatını kaybettiği söyleniyor. (yanlış bilgi düzeltildi)

reuters ve sputnik doğrulamış; https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening

olay sonrası ilk görüntüler: https://twitter.com/Rudaw...tatus/1151465481351643138

ayrıca erbil/hewlêr'e hâlâ utanmadan arap toprağı diyor aşağıdaki arkadaş.

Edit: barzani'nin bağdat ziyaretini iptal ettiği, erbilde ohal ilan edildiği, peşmergenin tüm sokakları kapattığı söyleniyor.
    4 2 ...
  • her evde en az bir işsizin olduğu yerde bu sözün pek geçerliliği yok gibi geliyor bana. en niteliksiz, hatta kurum bile demeye bin şahit isteyen iş yerlerinde en az 5 sene tecrübe arıyorlar. göstermelik bir nitelik belki ama iş çok gençler beğenmiyor sözünü çürütür bence. ayrıca bütün psikolojiyi alt üst edecek iş yerlerinde çalışmak sadece kişiyi değil, toplumu da olumsuz etkiler. işsizlik tek bir pencereden bakılarak yorumlanacak bir sorun değil bence. daha başka boyutları var.
    15 0 ...