• özel sektör çalışanlarının canın patlıcan niteliğinde olduğunu bir kez daha kanıtlamış uygulamadır.

karantina döneminde özel sektördeki insanlar ücretsiz izin, kısa çalışma ödeneği gibi işveren lehine uygulamalarla mağdur edilirken memurlar yattıkları yerden maaş almaya devam ettiler...

şimdi de kamu kurumları için hes kodu zorunluluğu ile pozitif vakalarla teması olan kimse bu kurumlara giremeyecek. ama özel sektördeki tüm kurumlara isteyen sikini sallaya sallaya girip çıkacak...

sorarlarsa sosyal devlet dersiniz.
    2 0 ...
  • Linke tıklamadan yorumları okurken yapılan eylemden tiksindim. Hiçbir güç bana o linki açtıramaz.

Regl olmayın demiyorum, pet alırken utanın, saklayın da demiyorum ama hayvanların dahi mahremi var, bunu yapmayın.
    4 1 ...
  • Neden kapatıldığı gayet basittir.Rabia Naz davasında olduğu gibi bu dava da siyasilere veya hükümete dayandığı için kapatılmıştır. Gönül isterdi ki gerçekten açıklığa kavuşsun fakat bu ülkede araya siyasiler yada devlet girdiği zaman bir olayın içinden haklı sıyrılma şansın yok. ilelebet o olayın da üstü kapanır görüldüğü gibi. Bi kaç hıyar yazmış ülkede hakim var savcı var bilmem ne diye... Hakim ve savcı var yok demiyoruz ama çoğu zaman bu programlar böyle meselelerde daha hızlandırıcı rol oynayabiliyor. Sosyal medya ve tv olmasa bu olayların yüzde 70 i havada kalır o da bi gerçek. O yüzden savcıyı hakimi geçin sosyal medya yada medya olmadan bu ülkede hukuk işlemiyor. Kimse kimseyi kandırmasın.
    8 1 ...
  • Garanti garanti olalı hiç bu kadar yüksekten uçmamıştı.

günlük 45 bin geçiş garantisi mi?!
    Hayallerde yaşıyor bazı devlet büyüklerimiz!

Osmangazi ve 3. köprü hezimetleri ortada iken, bu sözleri vermek...
    Ne biliim insan hayret ediyor sahiden.

Geçenlerde lordlar kamarası mensubu bir arkadaşımla Osmangazi köprüsünü kullandık efenim.
    Evet sahiden şahane, cillop gibi yol olmuş, Allah var şimdi.
    Lakin kuç uçmaz, kervan geçmez bir yol. Arada yanımızdan birkaç araba geçiyor ayıp olmasın diye.
    Sanırsın serengeti düzlüğü, bi öküz başlı antilopu, züreyfası, mirketi eksik...

Sürücü kurslarına mı kiralansa da, çocuk çoluk direksiyon eğitimini orda mı alsa dedirtecek kadar sapsakin bir yol.

Geçsen de geçmesen de, aracın olsa da olmasa da, mesela geçme ihtimalin sıfır olup Tunceli Çemişgezek' te otursan da her ay paşa paşa ödüyorsun ya o ücretin bir kısmını, işte en çok o koyuyor!
    7 2 ...
  • geçmiş

168.
  • Büyük bir çıkmazdır. Kişi, bir daha asla dönemeyeceği bu zaman diliminin içinde çaresizce bocalayıp dururken, bugününü ve yarınını da kaybeder. işin trajik kısmı ise bunu kaybettikten sonra fark eder.
    4 0 ...
  • Verilmiştir. Vatana millete hayırlı uğurlu olsundur.

Ayrıca geçiş ücreti olarak 15 avrooo+KDV belirlenmiştir. Kuru 9 olarak hesaplarsak 160TLye yakın bir değer çıkacaktır. (Aboooovv)

Her 1,92 saniyede bir araç demektir.

Kurun burda duracağı da garanti değildir.

Yanlış anlaşılmasın 45k araç günlük olarak garanti edilmiştir. Aylık yada yıllık değil.

iyi bir hesaplamayla günlük 44k aracın geçtiğini 1kyı devletin ödemesini hesaplarsak yıllık 58 milyon 400bin ödemesi gerekir. Siksen hayır yani siksen 44bin araç günlük o köprüden geçmez biz geçeceğini umalım...

Tekrardan vatana millete hayırlı uğurlu olsun. Buyrun link https://eksisozluk.com/ca...antisi--6678165?a=popular
    11 0 ...
  • geçmiş

167.
  • T: yaşanmış, bitmiş olan durumlar bütünü.

Benim için ise hayatın her günü takılı kaldığım bir kavram. Acaba diyorum acaba şimdiki kadar o zamanda güçlü olabilseydim neleri değiştirebilirdim?

Kafamda kurduğum onca senaryo başımı ağrıtıyor çünkü yoğun düşüncelerden dolayı kafamdaki her şey birbirine karışıp büyük bir yığın haline geliyor.

En kötüsü de bunu sürekli yaşayıp kendime geçmişe takılmama sözü versem de bir türlü uygulayamamak oluyor.

insan ne yaparsa yapsın, ne kadar uzaklaşmak isterse istesin geçmişinden kurtulamıyor.
    3 0 ...
  • Biricik Bardo abim sabahtan beri CHP'yi eleştirenleri bir hukukçu ağzıyla tehdit ediyorsun! Bu hukuk bilgisiyle ve izan kelimesini kullanmanla aynı Abdullah Batuhan Ekinci abimi hatırlattın bana! Ne olur yazdıklarını silme! Senin gibi alevi cengaverleri lazım bu sözlüğe! Kesinlikle CHP'yi eleştiren herkesi hedef gösterip hukuksal yollara başvuracağı ile tehdit edecek Alevi Avukat abilerimiz lazım! Yapma! Etme! Bize gerçekten senin gibileri lazım!!! Anlıyor musun?!!! Lütfen anla!... Aslını en iyi şekilde gizleyen, Kemal Kılıçdaroğlu'nun YPG'ye karşı yüzlerce şehit vermemize rağmen YPG Terör Örgütü değildir dediği CHP'yi sütten çıkmış ak kaşık gösteren Alevi yoldaşlar da lazım hem bu sözlüğe!!! Senin gibileri çok lazım abi!!! Yapma bak! Kürdistan Bayrağı paylaşan CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun CHP'sini milli bir parti gibi gösterecek ve gerçeklerin üstünü kapatmak için mesleğini hiçe sayacak adamlar lazım! Silme yazdıklarını! Yapma! Benim hukukçu bir abim var! işte o Abdullah Batuhan Ekinci abime söyleriz! O da tanıdığı avukatlara söyler yasal işlem başlatırız diyerek korku salarız!!! Hatta belki de yasal işlem başlatırız! Korkma! Korkma! Sonuçta o abimde senin gibi bir Alevi cengaveri olup gerçekleri söyleyenleri yasal işlem ile tehdit ediyordu! Keşke tanışma fırsatı bulabilseydiniz... Keşke! Bu kadar birbirine benzeyen iki adam! Aaah aah Kaması Sağlam, Şah-ı Merdan Ali! Ah! Bak gitme! Bırakma bizleri! Uykusuz o yakut kırmızısı gözlerinde korku olmasın! Lütfen! Senin gibi biri daha var, resmen tıpkısının aynısınız! Ooofff. Off. Yine faşizme bir kurban verdik. Ama zaman işte... Zaman önemli! Ummadığımız bir an neler olur! Merak etmeyin siz! Neler olur! Neler! E ee ne diyorduk? işte böyle bu işler... Bu işler böyle... Edit; Gitti faşistler! Bunu da başardınız! Aferin size! Utanmayın da!!! Yazık!
    1 0 ...
  • cem karaca

810.
  • Sanatı sanat için yapan bir efsaneydi. Adam şarkılarını o kadar güzel söylemiş ki, söylerken yaşamış adeta.
    Her şarkısının sözleri de anlamlı, sanki bazı yaşanmışlıkları şarkı sözlerine aktarmış.
    Şimdiki nesil Aleyna tilki Demet Akalın falan dinliyor eski nesiller de Cem Karaca barış Manço. işte bütün mesele bu. Kaliteli zamanlar ve kalitesiz zamanlar. Bu konuda her zaman şanslı olduğumu düşünüyorum.

(bkz: Ay karanlık)
    (bkz: ıslak ıslak)
    (bkz: bence artık sen de herkes gibisin)
    (bkz: sakın dönme)
    (bkz: deniz üstü köpürür)
    (bkz: resimdeki gözyaşları)
    Gibi harika şarkıları vardır.

Sevgi, saygı ve rahmetle...
    4 0 ...
  • Hayır... Bu başlık normal bir başlık değil... Yaptığınız bir suç teşkil ediyor lütfen yapmayın! Sizi gidi Sünniler! Biz Alevileri hedef göstermek hoşunuza mı gidiyor yoksa? Neden? CHP'de tek Sünni bırakmadık yetmedi mi hezeyanınız? CHP'de tek bir Sünni Türk kalmadı herkes Alevi ve Kürt bunun ezikliği mi? Nedir yani? Anlatın bakalım... Zorunuza gidiyor değil mi Sosyalist Halkçı Demokratlar olan biz Alevilerin ve Kürtlerin CHP'yi ele geçirip Atatürkçü taklidiyle oy koparıp Türkiye yönetimini de ele alacak olması? E şimdi böyle bir şey olduğunda bu başlıklarda yazan sizlere ne olacak? VPN kurtaracak mı sizleri sanıyorsunuz? Yasal işlem başlatılmayacak mı hakkınızda? Utanmazlar! Faşistler! E ee ne diyorduk? Bu işler böyle...
    5 2 ...