• Yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,3; 2. çeyreğinde yüzde 5,2 büyüyen Türkiye ekonomisinin 3. çeyrekteki büyümesi yüzde 1.6'da kaldı

http://t24.com.tr/haber/b...akamlari-aciklandi,768295

TÜiK'ten yapılan açıklama şu şekildeymiş
    --spoiler--

Gayrisafi Yurt içi Hasıla üçüncü çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak (2009=100), 2018 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,6 arttı.

Üretim yöntemiyle Gayrisafi Yurt içi Hasıla tahmini, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde cari fiyatlarla yüzde 21,8 artarak 1 trilyon 13 milyar 453 milyon TL oldu.

Gayrisafi Yurt içi Hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde; 2018 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; tarım sektörü toplam katma değeri yüzde 1, sanayi sektörü yüzde 0,3 artarken inşaat sektörü yüzde 5,3 azaldı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri ise yüzde 4,5 arttı.

--spoiler--

türkiye 2018 büyüme rakamları
    8 2 ...
  • Bugün çok mutluyum sevgili sözlük!!!!!
    Hiçbir şey beni üzemez..

O zaman bu günaydın;

Zall, moderatörler, yetkililer ve gammazlara,
    Aman belki Sözlük kaçar diye 7-24 nöbet tutanlara:)).
    Din, dil, ırk ayrımı yapmayan yazarlara,
    insanların siyasi görüşlerine, fikirlerine, tercihlerine saygı gösterenlere,
    Karşı cinsten yazarları ilk önce insan olarak algılayabilenlere,
    Sözlüğü kötü emellerine alet etmeyenlere,
    Bizleri bilgilendirenlere,
    Düşündürenlere,
    Güldürenlere,
    Duygulandıranlara,
    Bir insanı üzmemek için elinden gelen herşeyi yapmaya çalışan naif yazarlara,
    Günaydın ben gibi kendi halinde takılıp, burayı günlük niyetine kullananlara,
    Sevgi dolu yazarlara,
    Seri artıcı meleklere,
    Seri eksiciler sizi de seviyorum biliyorum yine eksilersiniz:)).
    Efendi, hanımefendi, onurlu, karakterli yazarlara..
    Ama benim için en önemlisi bir insanı gerçek hayatta tanımadan burada hüküm vermeyen, allahtan korkan kendini bilen yazarlara..

Daha nezih bir uludağ sözlük için el ele!!!

Günaydınnnnnnnnnnnnnnn dın dın dın.
    12 5 ...
  • Şimdi her zaman doğrunun yanındayım..
    Kendisiyle Her Ne kadar komik bir sebepten aram limoni olsada ahlaksız bir tavrı yok şimdi allah var..

Küfür ediyor ama deli dolu dobra bir kız gibi. bakalım neler yaşadı.. Zaten psikolojim iyi değil diye de yazmış kendisi..

Ne ahlaksızca bel altı girdileri olan, erkeklere yürüyen, kışkırtan, kıç baş açanlar var...

Keşke herkesi kendi haline bıraksanız, tanımadan etmeden haksız yere kötü eleştirmeyip işinize baksanız!!

Bizde şurada kendi halimizde mutlu mesut takılsak..
    13 4 ...
  • tesadüfi olarak dün bir videosuna denk geldiğim inanılmaz neşe dolu bir kişilik.

hayatında kansere yakalandığını, tedavi süreçlerinin ne kadar zor geçtiğini, ailesinin ve kendisinin nasıl zorluklarla karşılaştığını somurtarak değil güleryüzlü şekilde anlatıyordu açıkçası ben bu duruma hayran kaldım. Çünkü 20 yaşında herhangi birisi kansere yakalanıp, kemoterapi ve ardından bacağını kaybetmesine rağmen etrafa neşe saçabiliyorsa buna köstek değil destek olunmalıdır.

primci vs. denilmiş, arkadaş bu kız 20 yaşında Tedx konuşmacısı olarak sahneye çıkıyor ve videolarını, yazdığı yazıları bir bölümünü okuduysanız kendisinin bu kadar insana ulaşacağını bile tahmin etmemiş ki etse bile kanser denilen ve en çok morale ihtiyaç duyulan bir hastalık için yapılmayacak bir şey mi?

eleştiri kavramını çok yanlış anlıyoruz toplum olarak ve bu yüzden insanların hevesleri çok çabuk kırılıyor. yıkıcı eleştiri yerine yapıcı şekilde eleştiri yapana da can feda.

ben; anlatış tarzını, hayat tecrübesini, samimiyetini sevdim. Her zaman elimden geldiği kadar destek olacağım.
    7 1 ...
  • Berbat bir rüya gördüm ve ona rağmen yatağımdan kalkıp su içmeye gittim. Balkondan dışarı doğru bakarken ufuktaki kızıl ve mavi karışımı renkler içime gökkuşağı umutları serpiyordu. Bir gün daha güneşin doğuşunu görüyordum. Hayat bana bir şans daha vermişti bu güzel renkleri ve ışıkları görmem için. Belkide son günüm bugün. Yarın bir daha uyanamayadabiliriz. Bu sebepten dolayıda sevdiklerinizi üzmeyin onlara kocaman sarılın ve her gününüzü son gününüzmüş gibi yaşayın.

Eminem - On Fire.
    4 1 ...
  • bu saatten sonra uyuyamam.
    Zaten sabah uykusu diye bir seyi omrumde tanimadim,ihtiyac da duymadim.
    bir de icime coken negatif enerji var.
    Cok da uzakta olmayan birileri de uyanmistir ya da uyanmak uzeredir. O da uyumaz sabahlari.
    Aylarca her gun gunaydin mesaji alip yazdigi kisiyi aniden hayatindan atali iki ay oluyor.
    cok garip bir his bu.
    Olum hissi gibi.
    aslinda hic yokmus gibi.
    boyle acayip bir sekilde yarim kalan bir hikaye bilmem insanin aklindan nasil silinir.
    5 1 ...
  • hayatınız boyunca sizi terk etmeyecek olan varlıklarla iletişime geçmektir.
    2 0 ...
  • Sevgili-aşk meselelerini büyütüp dert edinenleri gittikçe daha fazla salak olarak görmeye başladım. Zerre saygı duyamıyorum.
    7 1 ...
  • Feminizm, kadınların haklarını tanıyarak bu hakların korunması amacıyla eşitsizliklerin ortadan kaldırılmasına yönelik muhtelif ideolojiler, toplumsal hareketler ve kitle örgütlerinden oluşan harekettir.

Şimdi bunu saçma olan tarafı neresi ? biri bana bunu anlatsın...
    2 1 ...
  • Hele kış günleri daha soba yanmadan, herkesten önce kalkıp buz gibi odada tv önünde titreyen nesildir.

Yanılmıyorsam kanal d'de oluyordu bu çizgifilm kuşağı. Jet giller, Tom ve Jerry, bugs Bunny ve taş devri... soğuktan mosmor olmuş bir yüzle izlerdik. Yine de çok zevkliydi lan. Taş devrinin jenerik müziğine içimizden yarım yamalak eşlik ederdik. Hey gidi hey!
    12 0 ...