• Hiçkimse seçilmişti edebiyatı yapmasın. Sen terörist Zülküf Gezen’in cenazesine gideceksin, pkk’nın ilk silahlı eylem yıldönümüne katılıcaksın, öldürülen terörist ismail Özden’i savunacaksın, terör ile iltisakı olanları belediyede istihdam edeceksin, halkın kendi rızasıyla yaptırmaya başladığı camileri yıktıracaksın, sonra devlet kayyum atayınca hoplayacaksın. Hoplama rahat ol, otur yerinde.
    5 0 ...
  • ritüel şeklinde ilerleyen, birbirini takip eden klişelerdir.

ferdi hapisten çıkar eve döner, karısıyla mutlu mesut yaşarken, en yakın arkadaşı ferdi'nin karıyı düdükler. ferdi arkadaşını öldürüp, tekrar hapse girer ve film biter.

ferdi hapisten çıkar eve döner, bir ustanın yanında çıraklık yapmaya başlar, cebi para görür. mahalledeki bir kıza aşık olur, evlenir ve karısını tüm mahalle düdükler. ferdi bunların hepsini öldürüp tekrar hapse girer.

ferdi bu sefer hapiste değildir, ilginç bir biçimde. bir kadına aşık olur, nişanlanır ve karısını düşmanı düdükler. ferdi, bu adamı öldürür ve hapse girer.

mutlaka ferdi ya hapse girer, ya hapisten çıkar. ve mutlaka karısını, sevgilisini en yakın arkadaşı ya da düşmanı düdükler.
    13 0 ...
  • malumun ilanıdır. devamı da gelecek gibi. buradaki en koyu muhalif yazarlardan birisi olsam bile bu olayda hükümet sonuna kadar haklı. belediyenin kaynaklarını terör örgütüne kullanan, belediye işçilerini terör örgütü mensuplarından seçen ve belediyeye siyaset ile politika ile bürokrasi ile hiçbir alakası olmayan tiplerle "eş başkanlık sistemi" getirenlerin "türkiye cumhuriyeti" devletinde böylesine makamları işgal etmeleri saçmalık.

seçimden öncede böyle olacağı belli idi. yöre halkı böyle olacağını bile bile neden hala bunları seçti hiç bilmiyorum. istanbulda, ankarada, izmirde, bursada vs yaşayanlar olarak orada yaşayanların psikolojilerini anlamamız mümkün değil. ha neden seçim yapıldı orada derseniz onuda bilmiyorum. gereği yerine gelsin diye seçim yapılmış belli ki. seçilenler de bunun olacağını bile bile hala neden terör örgütüne destek verirler anlamak mümkün değil. nereden baksan tutarsızlık.

bir de diyarbakır, mardin ve van ile alakalı olayda hala "ekrem başkan"a laf atmaya çalışmak nasıl bir mallıktır çözmek mümkün değil. çok acıtmış 23 haziran seçimleri belli ki bu kuyruk/g.t acısı 4 senede çıkmayacak belli ki.
    13 3 ...
  • --spoiler--
    diyarbakır, van ve mardin büyükşehir belediye başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. 3 büyükşehir belediye başkanlığı binası da polis çemberine alındı.

buna göre, 3 kentin hdp'li belediye başkanı görevden uzaklaştırıldı ve yerlerine başkan vekilleri görevlendirildi

içişleri Bakanlığı'nın açıklaması şöyle:  

"Son yıllarda teröre karşı yürütülen kararlı mücadele sonucunda büyük bir acziyete düşen PKK/KCK terör örgütü ve uzantıları; bazı belediye başkanları aracılığıyla belediyelerin imkânlarını illegal amaçlar için kullanmışlardır."

--spoiler--

https://www.ntv.com.tr/tu...on,tj4T5rmro0GVkz2GtH3huQ
    1 1 ...
  • 40 yıllık ateistim bunu ben bile açıklayamam dicem ama açıklamıştım.
    (bkz: uyuşturucu/#41983702)
    medya ne verirse onu alıyor işte. ilkel kabilelerdeki kadınların çıplak gezmesinden sağlama yapabilirsin.
    0 0 ...
  • amed

217.
  • amk insanlar yaşadığı yere kendi ismini veremeyecek mi? orada bir referandum yapılsın sonuç ne çıkarsa o olsun bu ne tantana lan? isterse orasının adı lahmacun olsun size giren ne amina koyim yüzyıllardır orda yasayandan daha mı iyi bileceksiniz ismini?
    gören de Diyarbakır in ismi Amed olunca Kürdistan kuruldu sanacak amk.

Cunda adasi var ya hani, oranın ismi alibey adası olarak değişti yıllar önce.. siz oraya Cunda diyince farklı bir yerin mi oluyor? ne amip insanlar var amk.

t: Diyarbakır'daki insanların kendi şehrine verdiği isim
    1 9 ...
  • türkiye

3788.
  • BULUNDUĞUN KONUMUN HiÇBiR ÖNEMi YOK
    peki biz niye hep bunu aksini söylüyoruz çünkü;eylem gerçekleştirmekten ziyade konuşmayı seviyoruz. çok özenilen avrupa ülkelerinden eksiğimiz de bu değil midir? ciddi ciddi bu ülkeyi kalkındırma geliştirme fikri barındıran kaç insan var, bu nitelikteki insanlarımız maalesef yurt dışında ki şartların daha iyi olduğu fikriyle göç ediyorlar peki bu nitelikli insanlar yut dışına hizmet ederlerse bu ülkeyi kimler düzeltecek....cevap vereyim kimse. ve ortamda karşı durabilecek güçte nitelikli nüfus görmeyen yöneticiler ve benzeri mevkidaşları herşeyi kendi çıkarlarında kullanıp tüm olanak ve imkanları yiyip her şeyi tüketene kadar bu böyle devam edecek sonunda ise kendi kendini yemiş bir ülke olarak savunmasız birşekilde ortada kalıcaz. bulunduğumuz durumlardan sadece şikayet ediyoruz ve sadece şikayet etmek hiçbir zaman işe yaramamıştır. özenilen bir ülke konumuna gelmemize engel olan tek şey biziz. ne ortadoğu ülkesi olmamız ne yaygın müslüman nufusu ne de başka etkenler kendimizi kandırıp oraya buraya sallayıp cahillik ve tembellik içinde savruluyoruz maalesef.
    2 1 ...
  • yeşilçam fanlarını kahredecek, ilyas salman hayranlarının yakının markajına alınacak olmama rağmen ortaya atmaktan çekinmediğim iddia.

lan oğlum maho aslında bilo'ya hiçbir şeyi zorla yaptırmadı ki..

-köydeki çarıklıları tokatlamak için köye gelen maho, kahvehanede bilo ile karşılaşıyor. ve bilo zorla kendisini davet ettiriyor. almanya'ya beni götür diye yalvarıyor. maho'da doğası gereği hay hay diyor.

-bunlar istanbul'da bilo salağı kaçak sigara satarken karşılaşıyor ya. bilo'nun kafası çalışsa maho'yu yakasından tutar polise götürürdü, diğer tanıklarla beraber güçlü bir dava açabilir parasını alamasa bile maho'yu hapse attırabilirdi. fakat, maho bu salağı gel konuşalım diye kandırmak için bir yere götürüyor, bira içerken yeni bir iş daha var diyor. bilo yine ucuz paranın kokusunu aldığı için hemen atlıyor, bir 10 bin daha biriktirdim diyorlar ve tekrar kendi isteğiyle maho ile iş yapıyor.

-karaborsa yağ işine giriyorlar ya. maho akıllı olduğu için her şeyi bilo salağının üstüne yapıyor. bilo'nun da hoşuna gidiyor. bu sefer dolandırılma ihtimalim yok, her şey benim diye seviniyor. fakat, maliye bunları enseleyince bilo kodese gidiyor. tam gitmeden, maho ben sana bakarım deyince hemen seviniyor. sorgulamıyor buraya neden düştüğünü. çünkü bilo bir sülük, yapışkan. kendi başına bir iş beceremeyen beceriksiz. maho ben sana bakarım deyince yumuşuyor.

-bunun köyde sevdiği kız var ya zeyno hani. maho bunları nişanlayıp, bilo'nun evinde zeyno'yu düdüklüyo hani. ondan öncede bilo maho'yu sırtında evine çıkarıyordu, hatta o sahnede maho alkolün etkisiyle ben eşeğim biraz da sen bana bin falan diye bir şeyler itiraf ediyor. bilo salağı da olur mu ya biz arkadaşız diyor. hah bilo o zeyno'yu maho düdüklerken yakalıyor, fakat iki ağlayıp zırladıktan sonra maho seni şirketin başına getireceğim deyince her şeyi unutuyor. ve sonrasında da bilo son kazığı maho'ya atıyor.

lan puşt oğlu puşt, şener şen'in deyimiyle. sen kafanı çalıştırsaydın, 3 kere dolandırılmaz, hapse düşmez, nişanlın düdüklenmezdi. o adam o şirketi kendi alın teriyle kurdu, kayınpederinden yüksek faiz alarak, borç harca batarak büyüdü. madem dolandırıldın, iste 30 bin liranı versin siktir ol git. koca holdinge çöreklenmek nedir, bu mu bilo'nun adamlığı yani? tam bir puşt oğlu puşttur bu bilo.
    4 1 ...
  • imrendiğim gevşekliktir doğrusu.

grifindorlu çocuklar, en zorlu büyücü olan voldemort nemrudunu yenebilmek için götleri çıksın,

sliterinli piçler, voldemort kazansın diye karanlık işler çevirip, okuldaki hiyerarşik düzene baş kaldırsın,

sihir bakanlığı, tüm bu kaotik ortamı dengelemeye çalışırken bir yandan da karanlık lord ile taraf olsun,

dumbledore, hayatını horcrux denen şeytan icadı için feda etsin,

götü boklu ravenclaw bile horcrux ile çorbaya katkıda bulunsun,

peki ya bu koduğumun hufllepuff'ı ne yapar lan? kaç tane öğrencisi quidditch'de başarılı olmuş, karanlık büyülerde derece almış? kapatın kardeşim, safi zarar. şuraya harcanan ödeneklerle okulun ortasına mescit yapılırdı lan. oha cüş yani.
    7 2 ...
  • Liseden beri yurtta kalıyorum. Neredeyse Yurtta 12. Seneme gireceğim.
    Bu durum yüzünden ciddi derecede anksiyete sahibi oldum.

Horlayanlar,
    gece üst ranzadan düşenler,
    yattığı yerde ani hareketler yaparak dönenler,
    yemeği şapırdatarak yiyenler,
    Pasaklısı düzensizi,
    Gecelere kadar yanan ışıklar,
    Gürültüsü,
    Aşk acısı çekeni,
    Hırsızlık yapanı,
    Açgözlüsü cimrisi,
    Ruh hastası çirkefi

Daha sayamadığım bir sürü rahatsız edici durum.
    iyi bir şeyler olayım, aman annemin babamın emeklerini boşuna götürmeyeyim, onlara layık bir evlat olayım diye akıl sağlığımı yitirdim.

Şimdi en ufak sese, ışığa, harekete duyarlı hale geldim.
    Kulak tıkaçsız, göz bantsız uyuyamıyorum.
    Yaş ilerledikçe sorunların üstesinden gelme yerine daha korkak biri haline geldim.

Mümkün mertebe az kişiyle samimi olmak istiyorum. Çünkü mutlaka tanıdığın 10 kişiden 8'inin sana bir zararı oluyor.

Gelecek planları yaparak bir şeyler kazanmaya çalışırken kaybettiğiniz şeyleri göz ardı etmeyin.
    Sonra büyüyor, belli bir yaşa gelince çığ oluyor size. Altından kalkamıyorsunuz.
    7 1 ...