• şişman olsun, zayıf olsun, kısa olsun, uzun olsun. ne farkeder? siz gerçekten ya hiç sevilmemişsiniz ya da hiç sevmemişsiniz. sevgiden yoksun olduğunuz için üzgünüm. bir gün aşık olursanız birini severseniz fiziksel özelliklerin hiçbir önemi olmadığını göreceksiniz.
    6 0 ...
  • Hangi açıdan bakılırsa bakılsın sebebinin teşhir olduğu açık olan olay. Bunun yobazlıkla çomarlıkla dinle kültürle alakası yok. Bikini denen kıyafetler ilk tasarlandığında sergileyecek model dahi bulunamamış en son bir hayat kadını kabul etmiş o sergilemiş bikiniyi. Sonrasında bir kaç ünlü kadın giyince yaygınlaşmış. Erkeklerin tamamına yakını şort giyip denize girerken kadınların kilotla girmesi teşhir harici bir durumla nasıl açıklanabilir.

Edit: durumdan rahatsız falan değilim sadece bu farkın sebebinin kadınlardaki teşhir merağı olduğunu düşünüyorum. isteyen istediği şekilde girsin banane. Sizi benim teşhir demem niye rahatsız ediyor siz bunu açıklayın.
    18 8 ...
  • Enerji – zaman belirsizliğinin muazzam sonuçları vardır. Boş uzayın bize aslında boş olmadığını gösterir. Uzayda “yoktan” parçacıklar meydana gelebilir ancak kısa bir süre sonra yok olmak şartıyla bu mümkün.  Bunun yanı sıra parçacıkların, kısa süreliğine büyük enerji kazanmalarına sebep olabilir ve buna Kuantum Tünelleme denir. Örneğin yıldızların enerji üretip ışık yayması için çekirdekteki moleküllerin enerji potansiyelini aşıp füzyon tepkimeyle birleşmeleri gerekir. Tuhaf olan ise, araştırmaların da gösterdiği gibi, yıldızların çekirdeğindeki sıcaklık, moleküllerin enerji bariyerini aşması gerekenden biraz daha düşüktür. Yıldızlar, enerjileri yetmediği halde füzyon tepkime gerçekleştirebilmelerini enerji – zaman belirsizliğine borçlulardır.
    3 1 ...
  • osmanlı imparatorluğu'nun 17'inci padişahı. 96'ıncı islam halifesi.

padişah dördüncü murad, 26 Temmuz 1612 tarihinde, istanbul’da doğdu. Babası padişah birinci Ahmed, annesi Kösem Sultan’dır.

Osmanlı hünkarlarının en kudretlilerinden biri olarak tarihe geçti. Çeşitli olumsuz olaylar sebebiyle kargaşa dolu bir ortamın olduğu dönemde tahta çıktı. Osmanlı'da can ve mal güvenliği neredeyse kalmamış ve hazine tükenme noktasına gelmişti. padişah dördüncü murad çocukluk çağlarından çıktıktan sonra biraz da şiddet yolu ile bütün zorbaları sindirmiş, tekrar devlet hakimiyetini kurmuştur.

Oldukça sert, disiplinli bir kişiliği olan padişah dördüncü murad, emirlerinin kesin olarak yerine getirilmesini bekler ve verdiği emirlerin uygulanışını takip ederdi. Emirlerine uyulup uyulmadığını tespit etmek için kıyafet değiştirerek halk arasında gezerdi.

Tütün yasağı bahanesiyle kahvehanelerde toplanan işsiz, güçsüz, zorba takımını kontrol altında tutmuş, şiddetli ceza ve hattâ idamlarla tekrar idarî ve adlî nizamı kurabilmiştir.

bu şekilde kati bir hüküm sürmesinin en büyük sebebi, abisi padişah ikinci osman'a yapılanlara bizzat tanık olmasıydı. bu sebeple bazı anarşist ve hain kesin kesim yüzünden halkın tümüne karşı aynı önyargıyla yaklaştı. Konya'da iken abisi padişah ikinci osman'ın infazında rol oynadığı iddia edilen 2 eski Yeniçeriyi kalabalığın arasında tanımış ve gürzüyle onları öldürmüştür. saltanatı boyunca kudretini en sert şekilde göstermiştir.

padişah dördüncü murad Osmanlı hünkarları arasında fiziksel kuvvetiyle ünlüdür. Kaynaklarda geniş omuzlu, heybetli bir kimse olarak anlatılan padişah dördüncü murad'ın oldukça kuvvetli olduğu bilinir. Padişahın tek kolla 60 kilogramlık gürzleri ve 50 kilogramlık yayları ustalıkla kullandığı, Revan seferinde top güllelerini tek başına topa sürdüğü, iran'dan hediye olarak gelen ve esneklik mukavemeti az olduğu için tek kişinin çabasıyla kurulamaz olarak kendisine takdim edilen bir yayı çok kişiye denetmiş, ancak tek başına kimsenin kuramaması üzerine yayın iki ucunu içe doğru esneterek yay telini diğer ucada yetiştirerek tek başına 2 kez kurduğu söylenir.

Bir gece Bağdat'ta onu öldürmek için odasına giren 4 cellatı kendisinin öldürdüğü iddia edilir.

padişah dördüncü murad revan ve bağdat zaferleriyle, revan ve bağdat fatihi olarak da bilinir. 1640 yılında siroz hastalığından vefatı üzerine, yerine kardeşi padişah ibrahim tahtta çıktı.
    8 1 ...
  • hayırlı elçilikler arkadaşlar.

biliyorsunuz ki kudüs bizim namusumuzdur(!).
    kudüs islam'ın namusudur(!).
    kudüs ümmetin kalesidir(!).

evet, bunları söyleyenler, abd'nin kudüs'te büyükelçilik açma kararını protesto edenler...
    nasılsınız? iyisinizdir inşaallah.

şimdi abd kudüs'te büyükelçilik binası yaptırıyor.
    bu bina için ihale yapıldı.

ve ihaleyi 21.5 milyon dolar karşılığında kim aldı biliyor musunuz?
    limak holding aldı.

limak kimdir? ve limak kimin şirketi?
    tanıyorsunuz;
    kudüs teki abd elçiliğini yapan firma

o başkanının bir tanesi, o yandaş müteahhitlerin en yandaşı. limak holding ve nihat özdemir.
    gözümüz yok, hayırlı uğurlu olsun.

ama ben kudüs namusumuzdur diyen ak kefenlilere üzülüyorum.
    siz milyon dolarlar kazanırken onlar kudüs kudüs diye geziniyorlar...

sadakallahülazim.
    selam duva ve kudüs bizimdir ile.

kaynak: https://www.politikyol.co...ni-limak-holding-yapacak/

Edit: konu sosyal medyada gündem olunca "limak projede yok" açıklaması yapılmış.
    Limak yok, abd'li ortağı var. Peki inandık.
    23 3 ...
  • burberry

81.
  • ekosesinden artık ikrah getiren markadır.

lütfen hanımlar üzerinizde 750tl lik eşarp amaçlı kullanılan şalı, veya 9000 tl lik trençkotu veyahut, 5000 tl lik çantasıyla kadıköy minibüs hattında yer kapmaya çalışırken tekrar düşünün lütfen. zira çok komik bir görüntü oluşturuyor. bu konuya hiç hümanist yaklaşamıyorum kimse kusura bakmasın.

bayrak niyetine o ekoseyi veya herhangi bir markayı orjinali bile olsa taşımak dünyanın en anlamsız davranışıdır fikrimce. bu anlamda, yani olmayan ayranımız konusunda ruslarla yarışıyoruz maalesef. Bir de samimiyet gösterip birebir taklidi veya defolu demezler mi... hiçbir marka bir insana, şahsiyet kazandırmaz. hele ki imitasyonu...

tüm samimiyetimle söylüyorum ki 8000 tl lik trençkotumu giyip gönül rahatlığıyla gidebileceğim bir işim olsa bir dakika istanbul'da durmam.

bakınız; bir markanın minibüs güzergahının üzerindeki herhangi bir billboarda reklam ilanı vermemesi kullanıcısının, sizinle aynı yolu dahi kullanmadığının acı bir ispatıdır maalesef.
    13 1 ...
  • ş.urfada dayısının ve ağabeyinin tecavüz ettiği 14 yaşındaki çocuk haberini, bir ensar rezaletini, bügün yaşanan 12 yaşındaki çocuk istismarını posta güvercininden almadık.. magazin sayfalarındaki resimlerden tahrik olduğunu iddia ederek sapık zihniyetlerine kılıf arayanlarla 'hamile kadınlar sokağa çıkmasın tahrik oluyoruz' saçmalığını kusanlar aynı kafanın versuslarıdır.
    28 4 ...
  • (bkz: #39882326)

normalde böyle şeyler söylemem ama bu fetöcü zata artık "senin kanını s...yim" demek farz oldu. 12 yaşında bir kız çocuğu taciz edilmiş hala bunun üzerinden hükümet güzellemesi ve muhalif muhalifliği yapıyor yaratık. artık günahı, bu lanet örgütle ilişkisi ne boyutlarda ise düşünün siz karar verin.
    7 2 ...
  • istanbulluyum diyen olduğunda beni bi gülmek alıyor, bırakmıyor.
    bir de 'doğma büyüme istanbuluyum' diyen var ki allah affetsin kahkahadan öleceğim. bir ben istanbullu değilim herhalde.
    toplama kampı gibi oldu istanbul.
    neresinde oturursan otur 7 göbek öncesinden istanbullu değilsen soy kütüğünde ne yazıyorsa oralısındır.
    özetle anadolu yakasına oyum. avrupa yakası ortadoğu görünümüne bürünmüş durumda.
    istanbul şehir olmaktan çıkarılmalı, dünyanın toplama kampı olan büyükşehir merkezlerinden biri olarak başka statü verilmeli.
    9 1 ...
  • türkiyedeki binlerce bu zihniyetteki okul servisi şoförlerinden sadece birisi.

servis şoförünü torpile göre alırsan olacağı bu.

bir zamanlar bir haberde görmüştüm adamın birinin adam yaralama ve çocuk istismarı kaydı var çocuk servisine şoför yapmışlar.

videoda yapılan şeyi de tasvip etmiyorum bu arada. az dövmüşler.
    12 0 ...