• başlıklar arasında gezerken, yüreğime dokunan (#17599761) şöyle bir giriye denk geldim.

açtım, tekrar dinledim erkan oğur'un vokalde olduğu, ali rıza ve hüseyin albayrak'ın harika yorumunu.

--spoiler--
    Garip bülbül gönlüm eğler ses ile
    Nicelerin ömrü gitmiş yas ile
    Arayıp bulduğum pür heves ile
    Bir derdim var bin dermana değişmem
    --spoiler--

dizelerine sahip, şah hatayi nefesi'dir kendisi aynı zamanda.

şurada: https://youtu.be/8ndY0ebIdR4
    2 0 ...
  • Sanki kendisi bunu vasiyet etmiş gibi aşağıda görülen ahmet kaya fotoğrafı, hemen hemen her ahmet kaya şarkısının videosunda kullanılmaktadır.

Bunun mutlaka bir sebebi vardır ancak ben bulamadım.

you tube da bulunan ahmet kaya şarkılarındaki foto
    8 0 ...
  • Ben ailemden sevgi görmedim. 17 yaşımda başka şehirlere çalışmaya gittim. O zamandan beri çalışırım. Hep yalnız yaşadım, yalnız büyüdüm.

Ben sinirli insanım. Maalesef. Yenemiyorum da sinirimi hiç. Kalp kırıyorum bazen, üzülüyorum sonra. Aşırı da sahiplenirim. Sevdimi fazla tapan modellerdenim. Hayatım beni böyle yaptı. Fazla takıntılı, huylu, fazla korumacıyım. Disiplin hayat felsefelerimden biridir. Küçüklükten beri herkes asker olmamı istedi. Onu yakıştırdılar, ama olmadım.

Hayvanlara hayranım. Bilhassa köpeklere. 3 yıl 8 ay 10 günlük dişi rottweilerım var. Yılbaşı gecesi doğdu kızım. Sayması kolay oluyor. 7 aylık olana kadar lafın gelişi değil, gerçekten koynumda yatırdım. Evladım, kızım gibi o köpek. Başını benden başkası okşayamaz. Nettir bu. Çünkü o benim kızım, benim köpeğim, evladım gibi değil evladım. Kakasından 1 damla kan geldi diye, gece 3 buçukta iki veteriner açtırmış insanım. Şu anda bile hergün kol saatimin alarmı kuruludur; dünya yıkılsa 18:00 da köpeğime yemeğini kendim veririm.

iki hafta önce kızım olacağını öğrendim. Tanrıdan bir sıkıntı olmazsa yılbaşında kız çocuğu babası olacağım. Şimdiden kafayı sıyırdım. Büyüyecek, okula gidecek, iş hayatına atılacak. Ya üzerlerse kızımı? Ben eli kolu bağlı oturacak tiplerden, sabırlı insanlardan değilim maalesef, kendimi biliyorum. Dayanamam. Olamadım öyle hiç. Öfkeyle kalkar, zararla otururum hep. Bunun da zararını hep çektim, hep üzüldüm sonra.

Bilemiyorum, acaba çok mu sıkacağım evladımı? Despot baba mı olacağım?

Hepsini düşüne düşüne bir garip oldum.
    12 2 ...
  • Bugün yaşadığım şehrin karakoluna bi şikayet için gittim. Karakolun komseri o mahalle bizim mıntıkada değil başka karakola gidicen buraya niye geldin Bilader dedi. Ya bırak allasen daha karakolun mıntıkasını bilmiyon başımıza Komser olmuşsun dedim. Komser bu lafa içerledi hakaret etmişim diye beni savcıya şikayet etti. Oturdum komserin işbilmezliğinden ötürü adliyede bi de ayrıca ifade verdim. Akabinde olayın geçtiği mahalle de kendi mıntıkasında çıktı. Sonuç olarak Benim hakaretimden takipsizlik verdiler. Görevi ihmalden idari soruşturma açtılar komsere.

Ne gerek vardı bu kadar tantanaya. Arkanda çarşaf gibi ilçe haritası var bilader. insan bi bakar, hangi mahalleden sorumlusun hangisinden değilsin!
    10 0 ...
  • Bakın bu terbiyesizliktir. Sizin arkadaşınız veya yakınlık kurduğunuz biri değilim. Nasıl ki dışarda tanımadığınız insanlarla 2.çoğul şahıs eki ile konuşuyorsanız benimle de öyle konuşacaksınız. Hadsizliğe lüzum yok.

Ailenizden terbiye ve eğitim görmediğinizi bu kadar belli etmeyin. En sonunda birinizi savcılığa vericem taciz suçundan, yeter artık haddinizi bilin. Bu samimiyet nerden geliyo pardon???
    7 6 ...
  • Pek çok açıdan bakmak lazım böyle durumlara. Kimi üründen az kimi üründen fazla alınabilir.

Sağlıklı kıyaslamalardan biri altındır. Ülkede herkesin hissettiği üzere fakirleşiyoruz, bu durum sanki yokmuş her şey çok iyimiş gibi düşünenler paranın değerindem habersiz ya da kötü niyetli insandır. 1 tl’nin ne kadar değer kaybettiğine beraber bakalım.

2002 asgari ücretle alınan çeyrek altın miktarı
    5 0 ...
  • Çomarlara anlatır gibi anlatıyorum.

Akapenin iktidara geldiği tarih 3 Kasım 2002.

Asgari ücret: 188 milyon lira.
    Çeyrek altın: 27 milyon lira.

1 asgari ücretle kaç çeyrek altın alınıyormuş?

188 bölü 27 eşittir 6.96 çeyrek altın. Düz hesap 7 çeyrek altın.

Gelelim 2020’ye... Bugün çeyrek altın kaç para?
    792 lira.

792 lira çarpı 6.96 çeyrek altın...
    5.512 lira...

Asgari ücret ne kadar? 2350 lira.

5512 eksi 2350 lira?
    3162 lira.

‘2002’de asgari ücret 188 liraydı biz 2350 lira yaptık’ diye övünen Tayyip var ya...
    Ülkeyi getirdiği bu ekonomik noktada asgari ücretliye 3162 lira daha az maaş veriyor halbuki.
    2002’de iktidara geldiğinde 7 çeyrek alıyordu bu insanlar, hem de tarihin en büyük ekonomik krizi döneminde...
    Şimdi asgari ücretlinin 7 çeyrek alması için maaşının 5.512 lira olması gerekiyor.

En yetkin aktrolleri bekliyorum gelip kıvırsınlar bu durumu.
    20 9 ...
  • Yüksek dozda entelektüellik kasarak sözlükten kız düşürmeye çalışan yazar. önce nickini değiştirdi, sonra da troll entrylerin yerini buram buram kültür-fizik kokan tanımlar aldı. Tabi analizci anadolu çocuğu ruhumdan kaçmadı. Olur da bi gavırın gızını düşürebilirse hesabı silip gidecek potansiyel de görüyorum.

Ama bilmelisin ki kızlar okuduğun kitabın kalınlığına değil, cüzdanının kalınlığına bakar. Zekanızın haşmetine değil de bicepslerinizin santimetresine bakar.

Yine de bu kutlu yolda ayağına taş deymesin yigidim!(g ile).

Bir sonraki tespitte görüşmek üzere. esen kalın.
    11 3 ...
  • ►sürekli din üzerinden manipülasyon yaptı,
    ►toplumu kutuplara böldü
    kürt açılımı yaparak pkk ile müzakere yaptı,yapılan bu müzakereler sonucu pkk şehirlere yerleşti, şehirlere silah ve mühimmat yığdı, sonrasında hendek operasyonları ile onlarca şehit verdik. artı habur görüntüleri tabi...
    ►şehitlerimize "kelle", apo'ya "sayın" dedi.
    ►askerlerimizin başına çuval geçirilmesini sineye çekti.
    ►ergenekon ve balyoz kumpaslarının savcısı oldu.
    ►fetö'ye "ne istediyse" verdi.
    ►genelkurmay'ın kozmik odasını fetöcüler vasıtasıyla tüm dünyaya açtı.
    ►türkiye'de tarım ve hayvancılığı bitirdi.
    ►5 milyon işe yaramaz suriyeli'yi ülkemize aldı, sadece suriyeli de değil, afgan, pakistanlı, iranlı, bangladeşli, ıraklı vb ülkemizde fink atıyor, yani türkiye'nin demografik yapısını bozdu.
    ►türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını para karşılığında sattı, tc vatandaşlığı ayağa düştü.
    ►deneme/yanılma yöntemiyle ülkeyi yönetmeye kalktı.
    ►yandaşlara ballı kaymaklı ihaleler, garantili yap işlet devret projeleri verdi, türkiye'yi londra'daki bir avuç tefeciye mahkum etti.
    peşmerge ordusunu sınırlarımızdan geçirdi, üstüne bir de lahmacun ısmarladı.
    şehit babasına dava açtı.
    yahudi cesaret madalyası aldı.
    ►madenlerimizi "esir madenler" statüsüne getirdi
    ►ülkemizin cennet kadar güzel yerlerine maden ruhsatları vererek yağmalattı.
    şeker fabrikalarını sattı.
    cargill'i türkiye'de tekel yaptı.
    tarım ürünleri ithalatında türkiye'yi avrupa birincisi yaptı.
    ►izmir'e "gavur" dedi.
    askerlik yan gelip yatma yeri değildir dedi.
    ►ırak'ta milyonlarca müslümanı katledecek olan "cesur amerikan askerleri" için dua etti.
    ölmek madencilerin kaderinde vardır dedi.
    ►her üniversiteli iş bulacak değil ya, senin oğlun da işsiz kalsın dedi.
    melih gökçek ve diğer seçilmiş belediye başkanlarını görevden aldı, neden aldığını söylemedi.
    ►ülkenin en yüksek oyla seçilmiş başbakanını tanımadı ve istifa ettirdi.
    naylon faturaya af getirdi.
    ►kankası bahçeli ile birlikte ne kadar ipsiz sapsız mahkum varsa sokağa saldı.
    ►andımızı kaldırdı.
    ►17/25'te paraları ayakkabı kutularına fetöcüler koydu dedi, sonra o paraları yeniden sahiplerine üstelik faizi ile iade etti.
    ►işsiz babalar kendini yakarken 80 milyonluk mercedes'e bindi.
    s400'ler için 2 milyar dolar, f35'ler için 1.5 milyar dolar ödedi, her ikisini de alamadı.
    ►kıyılarımızın dibindeki 8 adanın yunan işgaline uğramasına göz yumdu.
    ►kıbrıs'ı avrupa birliğine peşkeş çekti.
    ►avrupa birliğine girdik diyerek gündüz vakti havayi fişekle kutlamalar yaptı.
    ►şehitlerimizin olduğu gün davullu zurnalı köprü açılışı yaptı.
    ►çığ düşmesi sonucu 33 vatandaşımızı kaybettiğimiz gün keyif çayı dağıttı.
    ►açtığı köprüler, yaptığı otobanlar ile geleceğimizi ipotek verdi.
    ►camide ve şehit tabutunun başında miting yaptı.
    15 temmuz şehit ve gazileri için toplanan parayı hak sahiplerine vermedi.
    ►damadını bakan yaptı.
    ►oğluna, kızına vakıflar kurdurdu, bu vakıflara belediye kaynaklarından para akıttı.
    ►milletin paraları ile yazlık-kışlık saraylar yaptırdı.
    ►hastane kuyruklarını bitirdi evet, çünkü hastanelere randevu sistemi getirerek hastaneye gitmeyi imkansız hale getirdi, insanlar hastanelere gidemeyince kuyruk da olmuyor haliyle.
    suudi kralı için yas ilan ettirdi.
    ►katar emirinden uçak aldı, karşılığında neler neler verdi.
    ►36 şehit verdiğimiz idlip saldırısı sonrası çıkıp gülüp eğlendi.
    ►ülkeyi tarikatlara, şeyhlere, şıhlara peşkeş çekti.
    ►her yeri betona gömdü.
    ekonomiyi batırdı, türk parasını papua yeni gine parasından bile daha değersiz hale getirdi.

►lüksten, itibardan, hesapsız harcamalardan, kibirden ise asla ama kat'a taviz vermedi...

daha yüzlercesini yazarım, lakin hala bu adamı övenler var bu ülkede. şaşıyorum, o yüzden bu kadar yeterli.

tayyip erdoğan'ın bu yaptıklarından sonra hala bu adamı övenler, destek olanlar var malesef. işte asıl suçlu erdoğan değil bunlardır.
    başımıza gelen tüm felaketlerin sorumluları bu biatçı/pelikancı gruptur...
    15 4 ...
  • süt değil! iyilik yapmaya çalışırken en büyük kötülüğü yapıyorsunuz. whiskas mamaları da kullanmayın kediler için fast food görevi görüyor. Eğer süt verecekseniz bunu, yarısı su yarısı laktozsuz süt şeklinde verin. Bebek maması gibi lapa da yapabilirsiniz.

2 bardak su (kemik veya tavuk suyu olursa daha iyi olur)
    1 elma
    1 havuç

bunları haşlayarak mama haline getirip yavru kedilere verebilirsiniz.
    8 0 ...