• Kafaya atlama ve tekmeleme, koridor odalar arası koşma, yan komşunun kediye balkondan salça olma, yorganın altından ayaklara saldırı, dolapların üstüne çıkıp ne varsa aşağıya atma, sivrisinek yakalamak için orayı burayı devirme daha neler neler.

  Tam kızacam göz bebeklerini büyütüp acı acı bakıyor ya kıyamıyorum. Şeytan len bunlar. Senden benden akıllı, valla bak. Kedi görünümlü şeytanlar sizi.
  1 0 ...
 • Ne yazık ki bazen böyle bir gerçekle karşılaşırsınız ve mideniz bulanır.

  Sorumluluk almadan duyulan sevginin ben taaaaaa...
  Anladınız siz onu!

  Sevgiden, merhametten, duyardan sözederken nasıl olur da bu denli samimiyetsiz olunabilir, insan gerçekten hayret ediyor.

  70 m2 evde, eşşeek kadar rodwider besleyen dingil bi arkadaşım var.Üstelik evin her yerinde dolaşması yasak, kıç kadar koridorda debelenip duruyor hayvan.
  Sabah akşam en az 1 saat gezdirilmesi gerekirken, çişi yaptırılıp en fazla 10 dakika sonra eve getiriliyor.
  Hali içler acısı..
  Bunun adı hayvanseverlik değil, sorumsuzluk, bencilliktir. iki okşayıp, seveceksin diye canlının hayatını boka çeviremezsin.
  Çevirmemelisin!
  2 0 ...
 • fl studio

  106.
 • fruity, producer, signature ve full plugins bundle olmak üzere 4 farklı versiyonu bulunan 1997 çıkışlı bir daw programıdır. kullanımı gayet kolay, arayüzü yeterince anlaşılır, *plugin açısından ise fazlasıyla zengindir. ki muhatabının müzik ile ilgili aklına gelebilecek her türlü fanteziyi hayata geçirebilmesi adına binbir çeşit olanak sunmaktadır. yeter ki faydalanmasını bil; diyerekten kısa kesiyor ve yukarıda bahsi geçen sürümler arasındaki farkı gözler önüne seren bir videoyu da şöylemesine park ediyorum:

  https://youtu.be/A8Dcjo2YLMA

  tşkrler.
  0 0 ...
 • Osmanlı’ya sığınan Kral xii. Karl gustaf (demirbaş şarl) istanbul’da yemelere doyamayıp isveç’e döndükten sonra meşhur ettiği öz be öz Türk yemeği.

  Yalnız zannımca hatalı yapılıyor. Kim bilir belki de orijinali böyle değildi.

  Ben olsam bunu patates kızartması yerine patates püresi, kışlık sebzeler yerine közlenmiş domates, biber, soğanla servis ederim, üstüne iskender’e dökülen salçalı sostan söküp kızgın tereyağ gezdiririm. Köftelerine de maydanoz, soğan, sarımsak katar fırında pişiririm. Yemelere doyamazsın!
  2 0 ...
 • me hakla yaptıkları merak konusu.

  ailen falansa tamam da dışarıdam bir kekonun özellikle tek vasfı sizden daha azla yaşamak olan bir malın yaşlı olması size karışma hakkını vermiyor.

  bu yaşlı kuşak bir garip. öyle bir tavırları var ki sanki y kuşağı ortalığın amına koymuş gibi oysa y kuşağını siz yetiştirdiniz. darbe anayasısına siz evet dediniz seksende altmışta siz sokaklara döküldünüz siz ülkenin eğitim ve refah aeviyesini yükaeltemediniz siz evet siz adam gibi ticaret yapıp yerel burjuvazi oluşturamadınızdaha sonraki nesillere geçecek kobiler yaratamadınoz ve siz yaşlılar! siz neyse ne yazıyorum amk sanki okuyacaklar ya da aniayacaklar a haber ya da fox tv izlemekten başka tek hıbikeri facebookda genç kızlara devrik cümlelerle asılmak olan bir güruh..

  k. bakmasın kimse ya da baksın sikimde değil. bu yaşlılar ülkenin bu kadar boltan olmasının yegane sebebi. girdikleri her sosyal siyasi ve etik sınavı kaybetmiş bir kuşaktan bahsediyoruz. y kuşağına ya da dha ufaklara tavsiye vermeye hakları yok. keza başarısız isanlardan sadece nasıl başarısız olunacağı öğrenilebilir. başka da bir vasfı yok. amcacım teyzecim diye totosunu kaldırmayın şunların.

  benim yetmiş küsür yaşında arkadaşım var amerikalı bir adam teknolojiyi benden iyi kullanıyor benden çok okuyor gelecekle benden çok ilgilyor ve benden akıllı. mesela dedem entelektüel aydın bir insandı. şimdi böyle yaşlıyı el üstünde tutar p. ayrımcılık yaparsın ama hulaaoğcı tatfayı kılıçdar da peh iyi adamcı tayfayı ya da ne bileyim cahil cühella bir akıllı telefonu zor kullanan adamı ciddiye alamam.
  2 0 ...
 • eskiden öyleydi vay anasını kaçırmışız şarkıyı diye yakınırdık. tabi artık devir değişti çelikte değişti. şimdi istediğin şarkıyı youtube'den indirip atıyorsun usb'ye istediğin zaman istediğin volume'de dinliyorsun.
  2 0 ...
 • Şeytan ve meleğin kanka olduğu komik bir dizi.
  Az önce bitirmiş bulundum. Zaten 6 bölümlük kısa sayılabilecek bir dizi.
  En hoşuma giden yerler, büyük planın sorgulandığı sahne ve iyilik ile kötülük kavramlarının aslında gözüktüğü gibi olmadığını gösterdikleri sahnelerdi.

  good omens
  6 0 ...
 • Değil, günlük hayatımızda yanlış anlaşılmaların veya anlaşmazlıkların bile temelinde dilin kelimelerine verilen anlam ve tecrübe yatar. Her şeyi kelimelerle düşünürüz. 1984 romanında özellikle lisan güncellemeleri ile dilin kelime sayılarını ve olumsuz ekleri kaldırıyorlardı çünkü bunları kaldırınca bir süre sonra insanlar bunları düşünemeyecekti çünkü zihinde karşılığı olmayacak. Bununla ilgili bir profesörün konuşması vardı ama videoyu hatırlamıyorum o da benim dediğim gibi şeylerden bahsediyordu.
  5 0 ...
 • 20 yıl önceki dünya!

  Ülkede ne var ne yoksa sat.
  (PTT, Petkim, TCDD, şeker FB, tekel....)

  Senden yana olmayan şirketlere kayyum ata, malına el koy, vergi cezaları kes.

  Senden yana olan şirketlerin vergilerini sil.

  Akp gelmeden önce ekonomimiz çok daha iyiydi.

  Ülke konser alanıydı.

  Yılbaşında kanallar sanatçı doluydu.

  Kara bulut gibi ülkenin üzerine çöktünüz.

  Şimdi sesiniz çok çıkıyor, tabi heryeri ele geçirdiniz!

  Sultan Süleyman’a kalmadı dünya.

  Tayipede kalacağını sanmıyorum.

  iktidardan indiğiniz zaman çil yavrusu gibi dağılacaksınız.

  Çok fazla da sürmeyecek inşallah.
  4 1 ...
 • Arabası olan kız öğrencilerin yüzde 95'idir. Gecelikleri 700 tl den başlıyor çok güzelleri asgari ücret kaldırıyor tek gecede. Hepsinin başlama hikayesi aynı. Yakın ve üst sınıftan kız arkadaşlarından duyuyorlar ve başlıyorlar. ilk başta gururlarına yediremezlersede para tatlı geliyor tabi.

  Üniden sonra yaşanan baskılar sonucu bu işi devam ettiremiyorlar. Düzenli bir aile hayatı, çocuk yapma isteği ve biyolojik saatle hanımefendi duruşu sergileyip düzgün bi erkek buluyorlar evleniyorlar.
  4 1 ...