• Kadınlar içgüdüsel olarak kendilerinden güçlü olanı çekici bulurlar. (Hypergami) .

  ilgisini fark ettikleri adamı kendilerinden güçsüz buldukları için etkilenmiyorlar. Öyle durumlarda ulaşamayacakları adamın peşine gidiyorlar.o yüzden kadınlara seni seviyorum demeyi hiç sevmeyiz.
  0 0 ...
 • yıllardır piyasada dolaşan şu çakma deri cekete 1600 lira fiyat koyan sahtekardır.
  trendyoldaki sahtekar satıcılar ve bot yorumları

  internet alışverişine hakim olan bilir şu çakma replika mont hemen her sitede yıllardır satılıyor. fiyatı bile şaşmaz 120 ile 200 arası gelir gider. olum hadi milletten utanmıyon bari kendinden utan mk birde kendi yan hesaplarıyla ürünü satın alıp yorum yapmışlar.
  yorumlar da ayrı komik mk ben buram buram botum diye bağırıyor ingilizce metni çevirisi gibi. insan biraz amatörlük katar madem dolandırıcan nitelikli dolandır mk.
  trendyoldaki sahtekar satıcılar ve bot yorumları

  muadilleri yurtdışında hemen hemen 3 katı fiyatına satılıyormuş puhaha mk almanyada hakiki deri mont 150 euro. senin replika ürününü avrupanın dilencisi bile giymez 3 katıymış qweqweqwe.
  4 0 ...
 • aşırı gereksiz neden süper lige çıktığını merak ettiğim, hiç sevemediğim antipatik bir camiadır. tipik anadolu takımı 1-2 maç kazanır havaya girer daha sonra küme düşmemeye oynar. ayrıca sürekli fenerbahçe ye gönderme yapmaları aşırı itici ve komik geliyor. abi bir yandan 100 yıllık camia diğer yandan vasat anadolu takımı... insan kendisinden utanır komik olduklarını mı sanıyorlar anlamadım. fb'nin 0-6 yaş grubu taraftar sayısı denizli şehrinin tamamından fazladır. galatasaray taraftarı dışında denizlisporu seven görmedim. onlar da fenerbahçe ye çelme taktıkları için seviyorlar. tam tersi olsa nefret ederlerdi.
  1 0 ...
 • sürekli eskiden şöyleydi, böyleydi goygoyu yapıyoruz ama hakikaten de öyleydi.
  bakın bu bir dramdır. eskiden kaliteli yazarlar vardı, kendi halinde yazarlar vardı, güldüren troll yazarlar vardı, bir de tam anlamıyla troller vardı. şimdi kısıtlı sayıda yazar var, geri kalan herkes troll olma derdinde.

  lan troll olacağım diye her ahlaki değere saldırır insan? bu kadar mı insanlıktan uzaklaştınız?
  4 0 ...
 • yazarların hakettiğidir.

  bizler susmak zorunda olduğumuz için, sizler de zaman zaman sadece gördükleriniz ve tek taraflı dinleyerek sahip olabildiğiniz bilgilere malesef inanarak, ona göre yorum yapmak durumunda kalıyorsunuz. sizi anlıyoruz, biz de anlaşılmayı istesek de bunu başaramayız, sınırlarımız var.

  yazarlar çok akıllarına takılan soru işaretleri, çelişkiler, vb. adına, bazen bu işin iç yüzü nedir? bu yazar böyle böyle diyor ama bu doğru mu? Siz bu yazarı kolluyor musunuz? diye sormalı. Biz de formatın izin verdiği kadarı ile size dürüstçe cevap veririz. Bdv bunun için var. Sorulmadı.. Ama bazen cevap almak için de sorulmuyor, zaten yaptığımıza kesin kanaat getirilerek direkt suçlanabiliyoruz. Peki, ya öyle değilse..?

  öyle zamanlar oluyor, bazı yazarlarımız kendilerinin dediği işlemi yapmadık, kendi entrylerini sildik, kendilerini çaylak ettik diye bile kızmaktan öte düşman oluyorlar bize, ellerinden geleni yapıyorlar kötülemek adına da. Tabi biz susmak zorundayız.. ne diyelim.. Bizlerin de bir yazarın meselesini, başka hiçbir yazarla konuşma yetkimiz yok, olamaz da.

  biz kimse için kimseyi çaylak yapmayız, silmeyiz, kimseye ayrıcalık tanımayız, kimseyi bir diğerinden üstün görmeyiz, kimsenin işlemini kişisel algılayıp yapmayız. işte tam da bu noktada, evet biz kimiz de bunları sizlere layık görelim? bizler de sizler gibi zamanında yazar olan, zaman içerisinde bu görevle kimliklendirilen, mevcut teknik gereği hiçbir işlemi gizli olmayıp, tüm yönetim ekibinin gözleri önünde şeffaf olarak yapan, hala sizler gibi yazar olan, hatta sizin kadar bile yazar olamayan sıradan insanlarız. siz yazarlar emek veriyor yazıyorsunuz, daha gelip bir de onları siliyoruz değil mi.. bizler ise işlem yapmaktan arada sırada birkaç döküntü bırakırsak işte hepsi o.

  malesef görevimizi format kuralları kapsamında yerine getirdiğimiz için, istemeden bazı yazarları kırıyoruz, bazılarını güldürüyoruz, bizi dalgaya alan da var, takmayan da. Ama yazarlar ya da entryleri için hangi işlem yapıldıysa, o yazar bunu haketmiştir, emin olun. şahsi işlem yapan tek bir moderatör yoktur, zaten öyle biri moderatör olamaz, bu kimliğe de yakışmaz. Neden böyle bir hobimiz olsun.

  Hiçbir yazarı bile isteye ya da birilerinin demesiyle çaylak yapmadık, çaylaklığı hakettiyse çaylak oldu. hiçbir entryi silerken mutlu olmadık, bazen ''keşke bir de tanım da ekleseydi'' deyip üzülerek ve tebessüm ettiğimiz entryleri silmek zorunda kaldık, kimsenin hesabı da bir başka yazar için asla silinmedi, silinmez, silerken de bir mutluluk içinde değiliz.

  Fake hesap kullanmıyorum. Diğer modların hesabını görmem yasak olduğu için onları kontrol edemedim tabi * ama onların da buna ihtiyacı yok. kimseyi tanımıyorum, bahsi geçen yazar ya da yazarları da tanımıyorum, bu yazarlar benim abim, ablam, kardeşim de olsaydı zaten yine onlara ayrıcalık göstermezdim.

  gerek başlıklar açılarak, gerek nick altlarına yazılan entryler, gerek eklenen görseller, ''işte olay kesinlikle bu şekilde oldu'' denilmesi ve daha niceleri.. bunlara hep birlikte şahit olduğumuz bazı durumlar adına, size söylenebilecekler bizler için sınırlı. Ancak olaylar hiçbir şekilde böyle olmadı, kimse için kimse çaylak olmadı, kimse yüzünden kimse silinmedi ve bir moderatörün görevine yakışmayacak şekilde yapılan ithamların, atılan iftiraların, yakıştırmaların hiçbiri doğru değil. çok net bir şekilde sizlere sadece bunu söyleyebilirim.

  Her yazarımızın yazdıkları, varsa şahsımıza attığı mesajları, bdv ler, iletişim kısmı, görselleri ile birlikte bizde saklıdır, bizim emanetimizdir. Bunları aleni bir şekilde ortalığa çıkarmak zaten kurallarımıza aykırı olduğu gibi, bizim de karakterimize yakışmaz.

  bu kadarını bilmek sizlerin de hakkı diye düşünerek yazdım. başka hiçbir amacım yok. bana ve zaman zaman da diğer moderatör arkadaşlarıma kızmaya devam edebilirsiniz, bu platformda özgür olduğunuz gibi, bizler için düşüncelerinizde de elbette özgürsünüz. biz her şeyi göze alarak, çok olaylar yaşayarak bu yolda yıllarca yürüdük. bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz, format adına değişen hiçbir şey yok çünkü. Ama sizlerle farklı bir yolda yürümüyoruz, bunu bilin.

  uzun oldu. bir yazar uzun entry yazınca, altına acımasızca eklediğimiz o bkz yi eklemeyin olur mu? *
  son olarak, Bu sözlükte en çok güveneceğiniz insanlar moderatörlerdir, bunu asla unutmayın. ama siz yine de kimseye güvenmeyin, her şeye inanmayın. tüm yazarlarımıza da, moderatörlere de sabır ve sağlık diliyorum. Herkese iyi geceler.
  12 5 ...
 • Hastalık ya da tercih değil cinsel yönelimdir. Hayvanlarda bile rastlanan bir şeye hastalık demek, aşağılamak, nefret beslemek hatta ölmelerini istemek hastalıklı kişilerinin bakış açısıdır. Üstü kapatılan tecavüzlerin, çocuklara yapılan tacizlerin nirvana olduğu bir ortamda, eşcinsel ilişkinin garipsendiği nefret beslendiği kafadan şüphe ederim. Gitsin psikoloğa falan görünsün artık ilgilisi kimse.
  7 6 ...
 • oğlunu 28 yıldır kilit altında tutan anne

  isveç polisinin verdiği bilgiye göre bir anne, oğlunu 28 yıl boyunca evinde kilitli tuttuğu iddiasıyla tutuklandı.

  Stockholm polis sözcüsü Ola Osterling verdiği demeçte, "Annenin, oğlunu özgürlükten mahrum bıraktığından ve bedensel zarar verdiğinden şüpheleniliyor" dedi. Osterling, bulunan kişinin ‘çok uzun zamandır kilit altında tutulduğunu’ belirtirken medyada yer alan 28 yıldır tutsak olduğuna dair haberlere yorum yapmadı.

  Expressen ve Aftonbladet gazetelerinde çıkan haberlerde, annenin 12 yaşındayken oğlunu okuldan aldığı ve o zamandan beri onu apartmanda kilitli tuttuğu ifade edildi. Expressen'e göre, adı açıklanmayan bir akraba 41 yaşındaki adamı pazar günü, 70'li yaşlarındaki annenin hastaneye kaldırılmasının ardından buldu. iddiaya göre adamın bacaklarında yaralar vardı, zar zor yürüyebiliyordu, neredeyse hiç dişleri yoktu ve konuşma yeteneği sınırlıydı. Haberde tutsağın bulunduğu dairenin ‘yıllardır temizlenmemiş gibi göründüğü’ belirtilirken, tutsağı bulan akrabasının "idrar, kir ve toz vardı. Çürük kokuyordu" sözüne yer verildi.

  https://tr.sputniknews.co...il-alikoyan-anne-hapiste/
  5 1 ...
 • haksız yere silinip silinmediğine ben karışmam, beni de ilgilendirmez. ama fazla abartıldı sanki, kimler geldi geçti bu sözlükten. süper güçleri falan mı vardı bu arkadaşın.
  6 0 ...
 • Yalan. Ülkücü genç dediğiniz kişiler birbirlerinin arkalarının teminatıdır. Arkasını kollaması bakımından.
  7 1 ...
 • demek ki cennette alanında uzman bir jinekolog muhakkak bulunuyor dikim işleri için. belki onun da günah ödeme şekli böyle işliyordur talihsiz bir şekilde.
  (bkz: overlok makinesi ayağınıza geldi)
  6 0 ...