• biz bir tarikatız üstad bilmiyor musun. kristal bardak bulunca götümüze sokar, pet bardaktan da içeceklerimizi yudumlarız...
    4 0 ...
  • hercai

112.
  • genelde bu tür diziler güneydoğuyu iyice kötü gösteriyor. belki farklı dizi olur diye beklemiştim boşa çıktı. töre, kan davası vs klasik tabularla dolu boş bir dizi. diziyi izlemek yerine bir gap turu yapmanızı tavsiye ederim.
    0 0 ...
  • 103 üncü ayetini okumuş.
    Rusya Türkiye iran toplantısında islam ve sunni dünyasını birlik olmaya çağırmış ve kendi dünyasını da içine katarak bu yolun doğruluğunu ali imran suresini okuyarak desteklemiştir.
    Laikler sıkıntı yapmasın. Putin şeriatı kabul etmedi henüz.

Rahman ve Rahim olan Allah In adıyla,
    "Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. işte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. işte Allah size âyetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz"

https://www.aydinlik.com....gurluk-meydani-eylul-2019
    0 0 ...
  • Aynı aya kito'nun yaşamına benzeyen yaşamı varmış bir litre gözyaşındaki.
    0 1 ...
  • Salakça bir soru.

Buna nasıl cevap verilir bilinmez.

Neyse, deneyelim bakalım; cebinde para olsa nereye gidersin?
    Bu yağmur rüzgar soğuk havada, boğaza gidip balık yemeye mi?
    Güzel nezih bir ortamda sıcak çikolata kahve çay içecek manzaralı bir cafe de sohbet etmeye mi?
    Sıcak havada Apaçi Suriyeli kaynayan halka açık plajlara değil bir havuz sefası yapmaya mı?

Ulan amele!
    Züğürt olduğundan şehir içinde sıcakta bunaltıcı nem, soğukta yağmurda rüzgârda sana buluşma gezme için veya sinema için tek adres avm'ler olur.
    Mesela zorlu veya kanyon ya da Cevahir, vailand şehir içinde en ucuz buluşma yerin gezme veya lahmacun hamburger simit yiyip aç karnını doyuracak ucuz mekanlar sunan yerler.

Buralara sen alışveriş için mi gidiyorsun akıllı?
    içeriye giren 1000 kişi ama elinde AVM içinde mağazalardan alışveriş yapmış paket çanta kutu ile çıkan 1 kişi.
    Otoparkında araçlarının bagajında alışveriş poşetleri yükleyen kaç kişi var, kaç kişiyi görüyorsun?
    Onlar da migros gibi market, Koçtaş Tekzen gibi yapı marketlerden alınan ev için gerekli boya tadilat tamirat malzemeleri ağırlıkta.

AVM'de dükkan sahipleri satış yapmak değil marka ürün isim kalite reklamı yapmak, ürünlerini sergilemek için artık varlar.
    Satışlar kira işçi elektrik su aidat vb masrafları çıkarırsa şükür ediyor ve AVM'de satış noktalarından bir maddi kazanç beklemiyor artık.
    Çoğu AVM de kira zammı yapılmıyor.
    AVM işletmecileri bile kiracıların gitmemesi dükkanların kapanmaması, insan sirkülasyonu yok olmasın diye fedakârlık yapıyor.

Buna rağmen avm'ler de çoğu dükkan bazı katlar ıssız bomboş, hele ki Alibeyköy de biz Cevahir ve mevideköy de Profilo AVM mezarlık gibi olmuş.
    3 1 ...
  • Staj yaptığım dönem Kırk takla atarak sezaryen ameliyatına girmeye hak kazandım. Kimse beni ameliyattan atmasin diye de Koltuk altıma kadar batikonla yıkandım resmen.
    Neyse steril bir şekilde iki kişi cerrah gelsin diye ellerimiz göğsümüzde mal mal bekliyoruz. Yanımdaki saf ama benden kıdemli çirkin mi çirkin mal bey, geri geri geldi. arkasında da sandalye var. Ben de sterilliği bozulmasın bir de bu ibneye önlük giydirmeyeyim diye arkasindaki sandalyeyi ayağımla itekledim. Amk ne bileyim oturmak için yaklaştığını. Adamı dolaylı yoldan devirdim yere.

Sonra beni ameliyattan atmadılar tabi, şerefsiz onu ver bunu tut şuna bas diyerek ter içinde bıraktı bir de yapamıyorsun diyerek azarlayarak aldı intikamını.

Yavşak.
    4 0 ...
  • fatih terim

7149.
  • Futbol'dan anlamak başka, bir takıma bir sistem oturtmak başka.
    Sistem oturtmak ciddi anlamda mesleki uzmanlık ister. Fatih terim'de bu kabiliyet yok.
    Yönettiği takım futbol zekası yüksek oyunculardan kuruluysa takım iyi oynuyor, başka türlü bi sikim olmuyor.
    Fatih terim'in süper lig'de en önemli üstünlüğü psikolojik üstünlüktür. Bakınız Ali koç'a kafayı sıyırttı adam.
    Ancak bu kadar tecrübesine, şampiyonluklarına rağmen süper lig'de bile taktiksel bir üstünlük kuramıyor ya adam.
    Guardiola, klopp gibi hocalar gittikleri takıma bir sene sonra sistemlerini oturturlar.

Şimdi Hocam okuyorsan sana bi sorum olacak;
    bu takım iki senedir ne oynuyor amına koyim?
    ite kaka rakiplerin berbat durumu ve kadro üstünlüğü ile şampiyon oluyoruz. Senin rolün tam olarak nedir?
    5 3 ...
  • Neslicana öldüğü için üzülmedim açıkçası. Çünkü nihayetinde hepimiz öleceğiz. Ben sadece onun çektiği o acılara değsin istemiştim, bu kadar mücadele etmişken boşuna olmasın istemiştim. Onunla aynı kaderi paylaşan bir sürü insan var, farklı bir son olsun istemiştim. Bunların dışında,

Çok fazla “ölmeyi hak eden bir sürü insan varken neden sen” minvalinde entry okudum. Ölüm hak edilen bir şey midir ya da insanlar dünyayı çok mu benimsedi, kalıcı mı zannediyorlar kendilerini? bilmiyorum. Su an yanınızda duran su bardağı bile sizden daha garantiyken bu dünyada, ben olsam böyle cümleler kurmaya cesaret edemezdim. Neyse, iyi ki karar mercii biz insanoğlu değiliz.

Birisi de şey yazmış, “keşke ömrümüzden verebilme şansımız olsaydı gönlünden ne kopuyorsa herkes 2-3 verseydi.” Ömrümüzden verebilme şansımız olsaydı annemize, babamıza, sevdiklerimize vermez miydik? Dünyada bu kadar hastalıkla boğuşan insan varken hangi birine gönlünden kopartıp da üç beş vereceksin?

Son olarak, Neslican gerçekten çok güzel şeyler yaptı. Birilerinin hayatına dokundu. Direndi. Çok güzel mücadele etti ve ne yazık ki başaramadı. Bunu artık dallandırıp budaklandırmak samimiyetsiz görünür, dua etmeli yalnızca.
    8 0 ...
  • Olmayacağını bile bile zorlamanın alemi yok özlem geçicidir. Duruma uygun görsel.
    özlem duyduğun insanı arayamamak
    15 0 ...
  • orijinali, küçük kayiklar icerisindeki derin tavadaki yağın dalgayla sallanarak baligin her tarafinin eşit olarak pişmesine olanak tanimasiyla oluşur. simdiki sikko dev gemilerde yapilanla alakasi yoktur. ayrica olmasi gereken ithal uskumru degil palamuttur.
    eminönü nde balık ekmek yemek
    14 0 ...