• en acı olaylardan biri gözümden yaş geliyor, azına sıçim bele işin. dünyaya bir daha gelsem erkek olarak gelmek isterim lanet olasıca kıl tüy yüzünden. 1 kere 5 kere 10 kere değil ki, çıktığı gibi habire alıp durmak lazım. allah belasını versin nefret ettim. püh. sinirliyim. evet.
  9 0 ...
 • Eğer giderseniz bir sürü kuş çeşidi görebilirsiniz, hatta o ne ya papağan mıydı dersiniz. Yemyeşil renktedirler. Bu papağanlara mülteci papağan denir. Savaştan kaçıp ülkemize göç etmişler. Ülkemizdeki papağanların yuvalarını bozduğunu söyleniyor.
  5 0 ...
 • (#42730755)
  Adam gelmiş ad hominemin dibine vurmuş. Aşıyı biz üretsek bu sefer de der ki "kimbilir rant için kime yaptırıldı ıdıdıbıdıdı". Peki sen bana türkiye'de üretilen sağlığa yararlı kaç şey sayabilirsin.. bak gördüğün gibi ürünlerin yararlı/zararlı oluşu üretildiği yerle alakalı değil.

  Sana kontrollü deneyler, kohort çalışmaları.. daha neler neler anlatırdım da büyük ihtimal salaksın. Kendimi yormuyorum. Hayatında başarılar diliyorum. Hastalandığında hastaneye gitme çünkü ordaki cihazlar da ithal. Tamam?
  6 1 ...
 • akp'nin suriye politikası kendi ayağımıza sıkmaktır...

  bugün suriyeliler için 40 milyar doların üzerinde bir para harcadığımızı söylüyor akp'liler değil mi?

  bu rakamı aklınızda tutun lütfen.

  suriyeliler türkiye'ye gelmeden önce, yani suriye-türkiye ilişkileri bozulmadan önce komşumuz suriye ile her geçen gün giderek artan bir ticaret hacmimiz vardı.

  bakınız 2009 yılında suriye ile türkiye arasındaki ticaret hacmi 2 milyar 100 milyon dolar.
  bu ticaret hacminde türkiye'nin suriye'ye ihracatı ise 1 milyar 700 milyon dolardı.

  yani türkiye'nin lehine muhteşem bir grafik.
  türkiye her sene suriye'ye 1 milyar 700 milyonluk mal satıyor, suriye'den sadece 400 milyon dolarlık ithalat yapıyor.
  dış ticaret dengesi türkiye'nin lehine. üstünlük bizde...

  türkiye ve suriye arasındaki ticaret hacmine baktığımızda 2010 yılına kadar son 10 yılda ticaret hacmimiz 10 misli artmış bu ülkeyle.

  yani 2009'da 2 milyar dolarlık ticaret yaptığımız suriye ile bugün 2020'de 5 milyar dolarlık bir ticaret hacmini yakalayabilirdik...

  biz ne yaptık?
  her sene 1.7 milyar dolarlık mal sattığımız suriye ile ilişkiyi ve ticareti kestik, 10 senedir suriyelilere bakıyoruz ve 40 milyar dolar harcadık.

  bakın kaba bir ticari hesapla, akp'nin suriye politikasının türkiye'ye rakamsal zararı 100 milyar doların üzerindedir.

  suriyeliler gelmeden önce bursa dosab'da fabrikası olan suriye uyruklu bir müşterim vardı.
  adam zengin, 2005'te geldi yatırımını yaptı, ticaretine bakıyor.
  bu gelen suriyeliler ile bir alakası yok. tam bir avrupai arap...
  geçen yaz onunla konuşuyorduk bu suriye meselesini, suriye'den gelenlere o da sövüyor.
  "bunlar bizim halkımız değil, bunlar suriye'den gelmiş olamaz" dedi adam...

  hem vallahi hem billahi bu kulaklar duydu bunu.

  suriyeliler gelmeden önce, yani erdoğan ailesinin esed ailesi ile ailecek tatil yaptığı dönem gerçekten güzeldi.
  kim bozdu bu işi? neden bozdu? elbet çıkar kokusu ve türkiye'ye, türk milletine 100 milyar dolar zarar verdirenler, askerlerimizin, halkımızın şehit olmasına sebep olanlar gün gelir verirler hesabını...
  10 2 ...
 • oytunkaran

  5825.
 • bunu ciddiye alanın zerre saygısı yoktur kendine. dün aklınca beni eleştirdiği bir entry girmiş, ilgisini çekmediğimden falan dem vurmuş daha sonra olayı siyasi görüşüme falan bağlamış. (prim amaçlı sanırım)

  yüzeysel okudum yazdıklarını! umursamadım yani, gülüp geçtim! bana bak aslan parçası, nasıl ki senin benim ilgimi çekmek gibi bir derdin yok, benimde senin ilgini çekmek gibi bir derdim yok!

  sen, eksi karma yapmakla, saçma salak 100 binlerce entry girmekle övünen, trollük adı altında ilkokul 4 üncü sınıfın çok zor olduğu gerçeği şeklinde başlık açan bir zavallısın.

  senin ne haddine ki insanları "bla bla bla" diyerek küçümsüyorsun? not: evet, kendime saygım yok!
  6 0 ...
 • Politika budur işte. Misal fransa cumhurbaşkanı macron. Türkiyeye ağıza alınmayacak sözler söyleyip berlin zirvesinde erdoğana sırıtıyor. Politika sisteminde yüz yüze çay içilir uzaktan seeeğin var ya çoh pis ağzığı hırarım denir. Olay bu.
  5 0 ...
 • Hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim.

  Sivaslıların arabayla gülmesi uygun değildir. Bu ne amk!

  Edit: güzel olta. Doğum günümüz ivşaa oldu
  5 0 ...
 • 1948 yılında gerçekleşmiş olan düşmanca saldırıdır...
  bulgaristan ın 2 türk uçağını düşürmesi

  1948 yılı 9 şubat günü yeşilköy havalimanından ayrılan 2 türk avcı uçağı bir daha üslerine dönemediler...

  10 şubat 1948'de türkiye'nin burgaz konsolosu uçakların bulgarlar tarafından düşürüldüğünü ankara'ya haber verir.

  kötü hava koşulları nedeniyle yönlerini kaybeden 2 uçağımız bulgar hududunu geçmişler ve bulgar hudut muhafızları tarafından vurulmuşlardır.
  düşürülen uçakların pilotlarından kemal menderes şehit olurken, diğer uçağımızın pilotu talat ülkü yaralı halde kurtulmuş fakat bulgar askerleri tarafından tutuklanmıştır...

  türkiye bulgaristan'a karşı düşmanca bir tutumları olmadığını bildirerek, olayın hava koşullarından dolayı gerçekleştiğini bulgar makamlarına bildirmiş, bulgaristan'a sert bir nota vererek şehidimizin naaşının ve tutuklu bulunan pilotumuzun iade edilmeleri ve bulgaristan'ın tazminat ödemesi talep edilmiştir.
  bulgaristan ın 2 türk uçağını düşürmesi

  bulgaristan uçakları düşürmekte haklı olduğunu iddia etse de türkiye'nin şiddetli protestosu ve yeniden nota vermesi ve yaptırım uygulayacağını belirtmesi karşılığında şehidimizin naaşını ve tutuklu pilotumuzu türkiye'ye iade etmiştir.

  şehit kemal menderes'in cenazesi edirne ve lüleburgaz'da onbinlerce kişinin katıldıkları törenlerle istanbul'a getirilmiş ve burada yapılan cenaze merasimi ile edirnekapı şehitliğine defnedilmiştir.

  türkiye'nin dik durarak istediğini alabildiği güzel yıllar geride kaldı ne yazık ki...

  #tarih
  16 5 ...
 • istanbul'da geçti Öğrencilik yıllarım. gece ayrı, gündüz ayrı işte çalıştığım zamanlar oldu. Kimi zaman okula zor gittim işten çıkıp.

  Ama Büyükşehirler dışında öğrencilik yapan arkadaşlar için iş bulmak zordur diye tahmin ediyorum. Ülkenin köyünde bile üniversite var artık. *
  Tahminimce buralardaki öğrenciler için iş bulmak imkansıza yakındır.

  Büyükşehirler dışındaki arkadaşlar için yardımım dokunursa entryme yorum yaparlarsa destek olmaya çalışırım. Ya da toplu bir yardım yapacaksak yine çorbada tuzum olur.

  Sevgiler, saygılar.
  9 1 ...
 • yok yahu, dayanamadım yazıyorum...

  birader bu kadar cahillikle sen buralarda ne sürünüyorsun? senin şu anda beştepe'de başdanışman olman lazımdı. senden daha az cahiller orada dünyanın maaşını alıyorlar. (örneğin bugün yazdığım panama kanalından günde 2300 gemi geçiyor diyen cahil sarayda çalışıyor) sen vallahi buralarda harcanıyorsun...senin yerin beştepe olmalı...

  karakeçililer türk değilmiş...avşarlar türk değilmiş...(hülya avşar'ı referans alıyor sanırım)
  baris hemen simdi

  edep ya hu...

  hayır bunu söylüyor, kaynak yok, belge yok. utanmadan rahmetli halil inalcık hocaya iftira atıyor. şuraya kaynak koymak yerine de "tarayıcıya yazın anında görüntü" yazıyor.
  şaka gibi.

  halil inalcık hoca'nın "karakeçililer türk değildir, avşarlar türk değildir" diye bir sözü bir açıklaması yoktur. eh tabi olmayan bir şeyi de bu arkadaş buraya belge olarak koyamaz.

  birader sen ekşi sözlük'te yazsan ve girdiğin entrynin kaynak kısmına "tarayıcıya yazın anında görüntü" yazsan seni itin götüne sokarlar, dümbelek ederler...

  sen hiç kürtleşen türkler diye bir şey duymadın mı?

  osmanlı'nın yanlış türkmen politikası, devşirmeler yüzünden, türkmenlerin aşağılanıp, kürt aşiretlerine ayrıcalıklar tanınması yüzünden pek çok türkmen aşireti, boyu, obası, oymağı kürtleşmiştir.
  (bkz: kanuni nin 38 kürt beyi için yazdırdığı ferman/#17758624)

  16. yüzyılda "türkmen" olarak kayıtlı pek çok aşiret bu politikalar yüzünden kürtleşmiştir.
  https://tarihturklerdebas...oylari-kurtlesen-turkler/

  kürtleşen türklerle ilgili, karakeçili aşireti ve kürt olduğunu iddia ettiğin avşarlar ile ilgili en kapsamlı, en ayrıntılı, en bilimsel, en akademik çalışma nihat çetinkaya hoca'nın(rahmetli elçibey'in danışmanıdır) yazdığı "kızılbaş türkler" kitabıdır. bak senin gibi "tarayıcıya yazın anında görüntü" yazmıyorum, aşağıya bırakıyorum;
  baris hemen simdi

  sen şu sözlükte en az aktroller kadar donanımsız, cahil ve rezil bir adamsın. rezil olmalara bir türlü doymuyorsun. tarayıcıya yaz anında görüntü...
  13 8 ...