• "Uzun ince bir yol vardır ya. Uzun bitti ince kısmı başlıyor" diyerek herkesi taraftar formalarıyla istanbul mitingine davet etmiş. Bu cümle önemli bence sonuç ne olur bilmiyorum ama hem uzun bitti ince başlıyor lafıyla değişikliğe, hem de izmir, Ankara ve istanbul mitinglerinde tam bilenmiş olarak çıkacak ve daha farklı birşeyler söyleyecek gibi birde işin ince durumuna bakın Cumartesi mitingte söyleyeceklerinden sonra cevap bile veremeyecek hükümet kanadı çünkü ertesi gün seçim var.
  2 0 ...
 • yumurta

  330.
 • harika ötesi yiyecek.
  özellikle şöyle bol tereyağlı (veya zeytinyağlı) sucuklu ve az pişmiş olursa.
  2 0 ...
 • Öncelikle bilimsel konularla ilgili başlık görmek beni çok mutlu etti. Tarihçiyim, fizikten anlamam. Fakat burada bilgi birikimlerini ve fikirlerini aktaran yazarlara teşekkür ediyorum. Söz ettiğiniz konuları araştıracağım. Çok ilgi çekici.

  Bir de şu ota boka espri kasan ve komik olmayan aptallar defolup gitseler ve seviyeyi düşürmeseler çok iyi olacak. Her başlığa salaklık belirtilerinizi bırakmak zorunda değilsiniz.
  3 0 ...
 • detaylı bir olasılık değildir. kuantumun yıkılması karanlık maddeyi çüretecek demek doğru bir yaklaşım değil.
  einstein'ın kütle çekim teorisindeki meşhur kozmolojik sabiti bilirsiniz. bundan kaynaklı bir ikinci teori ortaya atıp uzayın aslında görünmeyen bir enerji ile dolu olduğunu öne sürmüştür. Karanlık enerji dediğimiz olay. kaldı ki galaksiler arasındaki kesin olmayan çizgiler, bu aralıklardaki yoğun enerji, karanlık maddenin ışıktan kaçışı vs... düşünüldüğünde karanlık maddeyi çürütecek bir olasılık olsa dahi kütleçekimin gerekçe oluşunu, kozmolojisini yok etseniz dahi yerine sadece başka bir isim verdiğimiz bir şey kalacak.

  ben ne anlatıyorum iq.

  einstein'ın kütle çekim teorisine ve uzay boşluğu denilen şeyin aslında boşluk değil karanlık enerjiyle dolu olduğuna ilişkin şeyleri okursanız başlığı açan yazar dostumuzun ve benim kastettiğimi anlarsınız.

  karanlık geceler.

  edit: ha ayrıca yazarı eleştirmiyorum. söylediği doğru ama kuantum içinde geçerli bir şeyi kuantumu yok ederek yok etme fikrinin hatalı oluşundan bahsediyorum sadece.
  5 0 ...
 • Uludağ sözlük'te birçok sorunu çözerek çığır açacak hayırlı işler yürüten bir kampanyadır. Artık her gece formatın uyuduğu ve kalabalığın dağıldığı vakitlerde kalan yazarlardan ikişer ikişer karşılık beğeniye göre baş göz ediyoruz. sistem şöyle işliyor:

  her boşta olan yazar listeye yazılıyor ve her gece bu yazarlardan ikisi karşılıklı teklif-kabul/ret usulü ile baş göz ediliyor, yani çift haline getiriliyor. kampanyamızın ilk meyvesi sezenist a feminist ile oytunkaran çifti.

  yeni yeni çiftler olmak isteyenler başlık altında belirterek aday listesine dahil olabilir.

  ben mi? ben hepinizin sevgilisiyim.bekliyoruz.
  edit:

  1. aday: bilgisiz zeki

  2. hubel

  3. nikilsin

  4. yazar x

  5. inovatif kaplumbaga
  10 5 ...
 • dayanamiyorum, konuscam.
  dip boyan gelmiş, dolap kapaklari acık, oda duzensiz, halida donun duruyor, saga sola tikistirilan esyalar var, kot cok cirkin, ampul beyaz, kapının pervazının boyaları dökulmus, ayrica telefonun kamerasi pislikten flu cekmis.
  la bi insan bu ortamda ve sekilde seksi olsa neee, olmasa neee.
  12 2 ...
 • bu kadar da olmaz artık.
  pes doğrusu.

  evet, işte chp'liler ve iyi partililerin, saadet partililerden de yardım alarak yaptıkları iğrenç fotoşop;
  erdoğan ve barzani yi bir arada gösteren fotoşop

  ayıp değil mi?
  edep ya hu?

  şurada seçime 4 gün kalmış, delikanlı gibi neden mücadele etmiyorsunuz da böyle montajlar yapıyorsunuz?
  reisi utanmadan barzani itiyle yan yana koymuşlar.
  algıya bak!

  utanmazlar, arlanmazlar...

  ama millet yutmuyor artık bunları.
  biraz işi bilen biri ilk bakışta anlıyor fotoşop olduğunu.

  yazıklar olsun. sandığa gömüleceksiniz...
  11 4 ...
 • koleksiyon yapmak

  en sevdiğim hobilerimden biri koleksiyon yapmak. daha önce kitap ayracı koleksiyonum olduğunu söylemiştim. şimdilik bu kadar var ama daha da artacaktır.

  koleksiyon yapma işine hobi diyorum çünkü bana zevk veren ve beni sakinleştiren bir olay. her yeni ayraç aldığımda aileye yeni bir üye geldi edasıyla mutlu oluyorum.

  her ergen insan gibi bende bundan bir iki sene önce intihar etmeyi düşündüm. hem de kötü bir hayatım olmamasına rağmen.

  bir insanla tanıştım ve hayatım değişti. (bu sevgilim falan değildi ehhe)

  o kişi sayesinde hayaller kurdum ve böyle bir koleksiyon yapmaya başladım bir süre önce..

  kitap ayracının tanesi 1 tl ve öğrenci için gayet makul bir değerde.

  hem her koleksiyonun bir fiyat değeri olmasına gerekte yok. en basiti bir deniz kıyısında topladığınız midyelerle kendinize bedavaya midye koleksiyonu yapabilirsiniz.

  işte neyi ''seviyorsanız'' onu yapın. bunun için ''hobidir koleksiyon yapmak..''

  bu sizin hayal gücünüzle de alakalı biraz.

  şu da bir gerçek her koleksiyon bir gün bitebilir ve ''yenisi'' başlayabilir. kafamda 2 tane daha koleksiyon var ama nütfen benden çalmayın. şaka şaka hatta gelin birlikte yapalım daha kolay olsun. *

  sevdiğim rock gruplarıyla ve sevdiğim filmlerle alakalı, dekoratif olsun olmasın bir sürü eşya biriktirmek istiyorum. tablolardan bardaklara, kolyelerden bilekliklere kadar aklınıza ne gelirse. *

  iyi geceler. *
  29 6 ...
 • bir isyan çığlığı. merhaba arkadaşlar ben 1.83 boyunda 98 kilo ağırlığında asgari ücretle çalışan biriyim.

  askerlik bitti yani biteli yıllar oldu yaş 28 birkaç aydır evlenme amacıyla çeşitli girişimlerim oluyor. buluşuyoruz filan ama olumsuz olunca iki çay 12 lira, machiato caramel 2 tane 41 lira filan hesap hep bana kalıyor.

  artık bittim bitmemin nedeni de şeyma

  yahu neden şeyma diyenler için anlatayım. bu anasını avradını siktiğiminin instagram ı her yerde herkesin elindeki telefonda yüklü ve maalesef bizim türk kızlarının en çok takip ettiği hesapta şeyma subaşı'nın hesabı

  hal böyle olunca bizim türk kızları 24 saat lükse, ultra lükse, hawai ye, new york a, uçsuz bucaksız denizlere, adalara, türlü güzelliklere maruz kalıyor ve psikolojik olarak etkileniyor. kızlar benim gibi asgari ücretliyi beğenmez oldu.

  yahu kardeşim benim aradığım da bir mimar, mühendis vs doktor filan değil tamam onlar beni beğenmez de çalışmayan kızla görüştüğün zamanda olmuyor.

  geçen biri dedi ki "ben acun gibi birini hayal ediyorum" dedi. ya okumamışsın amk fazla güzelliğin yok acun gibi biri seni ne yapsın da diyemiyorsun.

  görüştüklerim hep böyle asgari ücreti beğenen yok maalesef kimse kötü günde olmak istemiyor.

  bir hani "olsun biz çalışır her şeyi hallederiz" modunda kızlar nereye gitti lan ?

  hep bu kızları şeyma kötü etkiliyor valla bak tabni tek başına şeyma değil aşkı memnu vb ile lüks göze göze sokuldu şeyma ile nirvana oldu konu.

  geçen dergide acun'un resmine bakıp "ay çok tatlı" diyen kız gördüm 20 yaşında. bana abi diyor amk kızı acun ver dese verecek.

  acun la aramda yirmi yaş var amk.

  bugün türk kızları şeyma subaşı etkisi altında hepsi aşırı zengin istiyor, hepsi çalışmamak istiyor, hepsi para istiyor tamam istersin de bu kadarı da fazla amk.

  özetle evde buldum.
  16 3 ...
 • dolar euro paritesi ile hemen hemen aynı doğrultuda olan paritedir.
  19 haziran 2018 soğan patates paritesi

  akp döneminde paritelenmiştir.

  maşallah.
  bunları da ithal edelim mi fakıbaba amca?

  edit: ne yazık ki soğan da ithal etmişiz. hem de iran'dan;
  https://www.haberler.com/...-ithalati-6899199-haberi/
  11 4 ...