• Emim Çölaşan, Necati doğru ve sözcü'ye fetö saçmalığı ile kumpas kurmaya Kalkanlara anladıkları dilden yazılmış yazıdır.

--spoiler--
    Chp'ye oy vermek mekruhtur.
    Gezi olaylarını Soros'un ortağı ismet inönü organize etmiştir.
    Abd başkanı bizim cumhurbaşkanımızın yanında muhtar bile olamaz.
    Asrın liderimiz Putin'i judoda haşat eder.
    Asrın liderimizin sarayı nohut oda bakla sofadır, minnacıktır.
    Asrın liderimiz Brad Pitt'ten daha yakışıklıdır, Angelina Jolie kendisinden öylesine etkilenmiştir ki, Vietnamlı evlatlığına Recep adını vermiştir, kıskançlık krizine giren Brad'le bu yüzden boşanmışlardır.
    Enflasyon sıfırın altına düşmüştür.
    Zam var diyen teröristtir.
    1 dolar aslında 1 liradır.
    işsizlik arttı diyen zerdüşttür.
    itikadımıza göre iki bayram arasında emekliye maaş verilmez.
    Asgari ücreti yükseltmeye çalışmak ihaneti vataniyyedir.
    Bilal'in italyanca şarkısına Grammy ödülü verilmemesi şerefsizliktir.
    Marmaray'a imam hatip açılmalıdır.
    Üçüncü köprüye cami dikilmelidir.
    Üçüncü havalimanımız o kadar büyüktür ki, büyükşehir olmalıdır.
    Milletvekili, bakan, akp genel başkanı, başbakan ve Tbmm başkanı yapılan Binali bey, istanbul büyükşehir belediye başkanlığından sonra Birleşmiş Milletler genel sekreteri yapılmalıdır.
    Akp'nin ve Binali beyin kıymetini bilmeyen nankör izmir, ilçe yapılmalıdır.
    Memlekete ne idüğü belirsiz cahil cühela dört milyon Suriyeli girdi diyenler ırkçıdır, müfteridir, gele gele sadece dört Suriyeli gelmiştir, üçü Nobel ödüllü fizik profesörüdür, biri de Michelin yıldızlı aşçıdır.
    Merkez Bankası, Katar'a satılmalıdır.
    Andımızın yasaklanması yetmez, TC'nin adı arap cemahiriyesi olmalıdır.
    Köşe yazarları köşeli olmamalıdır.
    Oval olmalıdır.

Sözcü…
    Böyle olsun istiyorlar.

Böyle yazsın istiyorlar.

Yalanın yanlışın baştacı olduğu yerde, Doğru'nun sanık olması şaşırtıcı değildir.
    Hırsızın döneğin saygı gördüğü yerde, Emin'in suçlanması tuhaf değildir.

Sahtekarların Doğru söyleyeni dokuz köyden kovmaya çalışması…
    Emanete hıyanet edenlerin yediEmin sevmemesi normaldir.

Hakikat topallayarak da olsa hedefine varır.
    Elinizden geleni ardınıza koymayın…
    Doğru'yuz.
    Kendimizden Emin'iz.
    --spoiler--

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/...imiz-gibi-eminiz-2790350/
    7 0 ...
  • sözlüğün küfür ithalatının bir miktar azalacağını gösteren üzücü vedadır. şimdi kim bize sırf muhalifiz diye küfürler, hakaretler savurup "dinsizler zındıklar küffarlar öldürülmeleri lazım" diye çığıracak..
    9 1 ...
  • 18 yaş

135.
  • 18 yaşımda dostoyevski'yi, gorki'yi, turgenyev'i ilk defa okumaya başladım. O zamanlar mutlu sayilmazdım ancak mutsuz olduğumu da bilmiyordum. 21 yaşında nietzsche okumaya başladım. Aynı yıl akıl hastanesine yatırdılar beni. Kim olduğumu merak ediyordum bir de çok mutluydum. Bipolar teşhisi kondu. 25 yaşına geldim biraz olsun aklım başıma geldi. Hayat geçmiş gitmiş, farkında değilim. Sözlüklerde vakit öldürmeyin gençler. 18 yaşımdaki halime tavsiyem bu olurdu herhalde. Disiplinli bir şekilde çalışın. 18 yaş geç bir yaş ama çok da geç sayılmaz. Hedefiniz bir yazar olmaksa 18 yaş geç bir yaş. Biraz mutsuz olun. Burayı fazla önemsemeyin. Biliyorum bazıları dalga geçecek ama sizden bu biraz da 18 yaşıma öğüt gibi olsun. Her şey gönlünüzce olsun. Babadan zengin değilseniz ve bu yaşlarda iyi bir mevki kovalamiyorsaniz, ilerde insan bile sayılmıyorsunuz. Bir de boş boş sistem eleştirisi yapmayın. Önce siz sonra toplum.
    3 0 ...
  • cezayirlilerin fransızlara karşı 1954-1962 arası süren bağımsızlık savaşını konu alan 1966 yapımı italyan filmi..
    bir tarafta cezayir şehrinin elit fransız semti ve diğer tarafta müslüman arap kasba semtinde geçen olaylar..
    fransızlıların acımasız işkence metotları gerçekmiş gibi gösterilmektedir..
    fln yani freedom liberation national (ulusal özgrülük cephesi) önderliğinde cezayirde başlayan bir özgürlük harekatı gerilla eylemleri ile başlıyor ali la pointe ve cafer öldürülse bile cezayir halkı bilinçleniyor birlik oluyor..
    film belgesel gibi duruyor, o dönemin şartlarına göre muazzam..
    izlediğim site: http://unutulmazfilmler.p...tml?player=run&part=2
    0 0 ...
  • 1948 yapımı italyan drama filmidir..
    tek kelime ile harika bir film..
    izlediğim en güzel 3 siyah beyaz filmden biri..
    izlerken açıkçası gözlerimin dolduğu sahneler oldu..
    hele ki oğlu bruno'nun köprüden atlayıp intihar ettiğini sandığı sahnede yüreğim dağlandı..
    o dönemde yokluğun ve yoksulluğun resmen sahneleri bu film aynı zamanda..
    antonio'nun bisiklet çalması ve yakalanıp affedilmesi oğlunun ağlaması..
    harikulade film..
    film imdb puanım 10/10..
    0 0 ...
  • Yanlış hatırlamıyorsam bir önceki hesabı silindikten sonra yeniden gelen yazar. Ya da ayrı kişiler.
    1 0 ...
  • Zevk verir. Yaşadığını iliklerine kadar hissedersin. Kafanı yukarı kaldırdığında telaşla yağmurdan kaçmak için kanat çırpan kuşları görürsün. Arabaların ve insanların çıkardığı sesleri dinlersin.

Kulaklığını takıp güzel bir şarkı açtığında tadından yenmez.
    3 1 ...
  • namazinda niyazinda ayten

Az önceki entrysiyle hayattan ve bilhassa kızlardan soğutan 12. Nesil yazar.
    Bunca yıllık abazanım beni bile kızlardan soğuttu. Heyay olsun.
    Namaz demişti
    Niyaz demişti
    Heyay olsun.
    5 0 ...
  • ünlü türk ressam osman hamdi bey'in ''kaplumbağa terbiyecisi'' adlı tablosundaki derviş osman hamdi bey'in kendisidir. paris'te hukuk ve sanat eğitimi alan osman hamdi bey'in bu tablosu; geri kalmış bir toplumu çağdaşlaştırmaya çalışan bir aydının, kendisinin yorgun ve beli bükük halini anlattığı şeklinde yorumlanmıştır.

kaplumbağa terbiyecisi; Lale Devri dönemi osmanlı saraylarında her akşam düzenlenen Sadabad eğlenceleri sırasında, hava karardıktan sonra etrafı aydınlatmak için sırtlarına mum konularak serbest bırakılan kaplumbağaları eğiten kişinin adıdır. Yeşil yaprakları yiyen bu kaplumbağalar, tablodaki derviş tarafından eğitilmektedir.
    gereksiz bir bilgi ver
    osman hamdi bey aynı zamanda kadıköy'ün ilk belediye başkanıdır.
    14 2 ...
  • bu başlığı açarak başta gençlik ve spor bakanı olmak üzere süleyman ve sözlük moderasyonunu karşıma aldığımı biliyorum ama birinin bunu dillendirmesi gerekiyordu.

evet;

profesyonel kamikaze pilotu nickli meriç kardeşimiz aşağı yukarı 1 ay önce sözlük yetkililerinden biri ile nick altı kavgasına girişti ve karşılıklı olarak aynı üslupla küfürleştiler. meriç kardeşimiz hala çaylak.

dün ise dinozorus nickli sözlük dedesi 2 ayrı başlıkta flood yapıp ana-bacı düz giderek 2 sözlük kuralını birden ihlal etmesine rağmen sadece 1 gün çaylak edildi.

şu an aramızda ve flood yaparak sövmeye devam ediyor.

yetkili ile pkp'nin kavgasında iki tarafı da açık oylayıp, aslansınız, kaplansınız, ooo ne dedi diyen mixer ben olduğum için olay an be an hafızamda. dinozorus'un ettiği küfürler yanında onlarınki "eşek, pislik" seviyesinde kalırdı.

where is the adalet?
    24 1 ...