• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

  tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

  insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

  Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
  10 0
 • Yaş değil, yaşamakla anlaşılır...

  "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine."
  -nazım hikmet
  6 0 ...
 • turgut uyar

  1209.
 • Yazdığı şiirlerden birbirine yakın kurulmuş evlerin hüznü tütüyordu. Çok sevdi, çok sevildi.

  "Her şeyden biraz kalır Diyor birileri,
  çoğulluk haklılıktır.
  Kavanozda biraz kahve,
  Kutuda biraz ekmek,
  insanda biraz acı..."
  9 0 ...
 • bugün yine adliyedeydik çok şükür.
  adliyedeyiz uludağ sözlük

  verdiğimiz ifadeler çok beğeniliyor olacak ki sürekli mahkemeye çağırıp devam filmi çekiyorlar.

  suç tarihi 2011, ve 3 sene önce kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiş bir dosya yeniden açıldı.

  üstelik bir dava ankara asliye ceza mahkemesinde, bir dava da bakırköy asliye ceza mahkemesinde açmışlar.
  dava açanın dahi haberi yok.

  işgüzarlık diz boyu.

  aynı suç isnadı, aynı davalı, aynı davacı iki ayrı mahkeme olunca biz de böyle ayda bir mahkemeye gidiyoruz.

  bana hakaret davası açılmış ama herhangi bir hakaretim ve küfrüm yok.
  görevini yapmayan, kötü yapan bir bakanı eleştirmişim sadece.
  adliyedeyiz uludağ sözlük

  ya hadi her şeyi siktiret, usulen yanlış bir dava bu.
  davada suç tarihi 2013 yazıyor, ama suç tarihi 2011.
  daha neyin neye dava açtığından haberi yok, bir sürü kırtasiye masrafı, mahkeme masrafı...

  yahu ne yapmaya çalışıyorsunuz?
  bundan bir ceza falan çıkmaz, türk yargısını boş yere oyalıyorsunuz, ama bundan dolayı da şimdi ben şikayetçi oldum.

  azdan az çoktan çok gider, hadi bakalım sürsün sonsuza kadar mahkemeception...
  19 10 ...
 • Artık fazlasıyla özlediğim futboldur.

  Çocukken babamla maça giderdik kahvehaneye. ikimizde sivassporluyuz ama o dönem sivasspor süper ligde olmadığı için babam trabzonspor'a ben ise fenerbahçe'ye sempati duyardım.

  Sezon 1995-96. Trabzonspor ve fenerbahçe kıyasıya yarışa girmiş, diğer takımlar bu iki takımın nalını topluyor. Ama nasıl bir yarış. ikisi de önüne geleni deviriyor, hemde eze eze.

  Tabi haliyle şampiyonu 32'inci haftadaki trabzonspor-fenerbahçe maçı belirleyecek. O gün kahvehaneye her 2 takımı da tutan, hatta başka takımları tutan birçok kişi maçı izlemeye geldi. Kahvehane hıncahınç dolu tabi.

  Maç bitti ve fenerbahçe kazandı ve liderliğe yükseldi. O gün farklı farklı takımları tutan herkes yine dostça ayrıldı kahvehaneden. Kavga yok gürültü yok, adabıyla izledi gitti millet.

  Ama şimdi bakıyorum maç için kavga edenler, birbirlerine ana avrat küfür edenler, cinayet işleyenler türedi. Ve üstelik futbol eskisi kadar masum bir oyun değil artık.

  iddaa'dan cebini dolduran kodamanlar, maçların sonucunu önceden belirleyenler, fikstürü istedikleri gibi yönlendirenler, maç sonu ortalığı karıştıran açıklamalar yapanlar.

  Evet bu masum futbol maalesef bitti. Sadece hafızalarımızda güzel bir anı olarak kaldı.

  Yaşı daha küçük olanlara tavsiyem; futbol için kalp kırmayın, tamam birbirinize takılın şaka yapın ama bu şakayla kalsın sadece. Elin kodamanı türlü dalaverelerle cebini doldururken, siz 5-10 lira parayla şu maçı nasıl izlerim diye plan yapıyorsunuz. Eğlenin, ama futbolda herşeyin masum olmadığını da bilin.
  7 0 ...
 • Özlediğine göre o sesi hala unutmamış,
  Her gün başka ağızlardan duyulan aynı kelimelerin, onun sesiyle bambaşka anlamlar kazanacağını düşünecek kadar özlemiş,
  artık görmeyi, dokunmayı bırakın, duymaya bile razı olmuş birinin isteğidir bu olsa olsa..
  Böyledir işte;
  Bazen sadece sesini duymak bir nebze de olsa bastırır özleminizi, bazen sadece yaşadığını bilmek mutlu eder sizi.
  Bırakın, izin verin, kırmayın o sonbaharı görmekten kupkuru kesilmiş yüreği..
  Sizi özlediğini söyleyen birine çok görmeyin,
  adeta yıllar sonra güneşi görmüşcesine yaşayacağı bir dakikalık da olsa, o tatlı sevinci.
  11 1 ...
 • --spoiler--
  Zimbabwe'de 20 kadar akıl hastasını nakleden şoför hastalarını kaçırınca olanlar oldu. Beceriksizliğinin ortaya çıkmasını istemeyen şoför oradaki otobüs durağına gitti ve bekleyen yolculara onları bedavaya taşıyacağını söyledi. Sonra onları götürüp akıl hastanesine teslim etti ve kaçtı. Olayın içyüzü üç gün sonra anlaşılabildi.

  --spoiler--
  3 1 ...
 • Uzun otobüs yolculuklarında uyumak. Adeta imkansız. Uykusuzluk, mide bulantısı ve yorgunluk güzel üçlü oluyor. Bir de fişkiye gibi yağmur başladı şimdi.
  3 0 ...
 • ikiz kardeşle aynı üni de okuma isteği, akşama kadar tercih şeysini araştırmak, gün boyu çalan telefonlar. Rüyamda valiz hazırlayıp valiz boşalttım, günlerce bunları göreceğim herhalde.
  1 0 ...
 • ben sineği adam gibi karşımıza alıp konuşmamız gerektiğini düşünüyorum zira uzlaşmak, barışmak, sarılıp vedalaşmak gerekiyor.

  ya o değil de hakikaten bu gerizekalı hayvanın garip fantezileri var; hayatım boyunca varlığını katiyen aklıma bile getiremediğim yerlerimi ıstırıyor.

  izmirli çok laik kız şortu giyerim genelde evde; baldırımı ısırdığını biliyorum. izmirli laik kız ısırmadı. sinek ısırdı. hadsize bak aq. baldır da ne garip bir kelime ayrıca. dalak gibi. davar da söylenişi açısından komik bence.

  ben kaşınmaktan ve kaşınan insanlardan acayip tiksinirim. kaşınan biri gördüğüm an kim olursa olsun mehmet metiner, burhan kuzu ve zekeriya beyaz melezi bir bodur erkeğe dönüşür gözümde. düşünün bi? korkunç di mi? .d

  fakat öyle de minnak ve sinsice ıstırıyor ki sanırsın eltim. (elti kelimesinin anlamını yeni öğrendiğim için cümle içinde kullanmam lazımdı kusura baqmayın)

  insanın hoşuna da gitmiyor değil ıstırılmak. eski erkek arkadaşım da böyleydi. ısırırdı. ama o arada havlardı da iletişime açık olduğunu anlardım. en azından; "hoşt aq" derdim susardı. tuvalet eğitimi bile verdiydim kensine.

  neyse.

  yani açıkçası benim ayak parmağımdan sen ne istemiş olabilirsin sayın sinek? ben bile ayak parmağıma karşı son derece tepkisizken onu ıstırmak nereden aklına gelmiş olabilir?
  1 2 ...
 • izmir kokmuyor diyen kim varsa onun ben burun deliklerine sokayım.
  Başkanınız püfür püfür esen sarayında ossura ossura yatarken siz gecenin dördünde burda onu savunmak için kılıktan kılığa giriyorsunuz!

  Doğma büyüme izmir'li olduğunu iddia eden ve bizi orospu evladı olmakla itham eden burnunu siktiğim kahpe çocukları yarın sabah ilk iş olarak halkapinardan bornovaya doğru giderken camları sonuna kadar açsınlar ve o bok kokusunu iliklerine kadar hissetsinler!

  Merak etmeyin lan 5 sene seçim yok!
  Tepki gösterin ki sorununuza çözüm bulunsun. ben zaruri durumdan yılda en fazla 2 ay izmir'de oluyorum.
  Bana kalsa 1 gün çekmem o pis kokuyu.

  Siz hem bok içindesiniz, hem de kabul etmiyorsunuz. Nasıl bir yobazsınız anlamak mümkün değil!
  1 3 ...