• Kaldırayım derken birdaha beraber düşersiniz, gülersiniz, bir yerinizi kırmazsanız ki çok küçük ihtimal güzel bir tanışma olabilir. Kız düşürmek için uğraşanlar için kız kaldırmak iyi bir başlangıç olabilir. Hadi rastgele.
    8 2 ...
  • Zamanla öğreniyor insan:

1-Dünyanın cennet olmadığını
    2-Kiminle yola çıkılmayacağını
    3-iddialarıyla imtihan edildiğini

4-Beklentilerini giderek azaltmayı

5-Kendini kandırmanın yeni yollarını
    6-insanların öyle kolay değişmediğini
    7-Giderek daha çok tahammül etmeyi
    2 0 ...
  • Bizim lisenin en kısası en erken evlenen olmuştu,hatta çocuk bile yaptı direk.O yüzden çokta enseyi karartmasın.Herkesin bi alıcısı vardır.
    1 1 ...
  • Ben şahsen o meşhur söylemden sonra, sade ya da yoğurtlu tayyip falan demiyorum, direkt "şahsım" diyorum, nedense bir istisnasız herkes ne dediğimi anlıyor.

Bunun yanısıra "diplomasız" dediğim de oluyor, akpopolar dahil herkes onu da anlıyolar.

Bikaç kere de "bilal'in babası " dedim, bak bilal, zeka geriliğini temsil ediyor olacak ki, akpopolar ona tepki gösterip "birader oğlunu niye karıştırıyosun?" Demişlerdi.

Yanı illa da susamlı, yoğurtlu tayyip demeye gerek yok. Toplumda çoktan başka ifade şelilleri de ortaya çıkmış durumda.
    2 0 ...
  • yalanlar ve sahteliklerle dolu bugünümüzde sosyal medya ve popülerlik sarmalıyla düştüğümüz derin iletişim sorunu ve yalnızlık kuyusunu absürt bir dille anlatan taylan biraderler filmi. azizler... sizin için inceledim buyrun...

https://youtu.be/bpqb1-wmtqy
    1 0 ...
  • "Görüş, etki ve temas alanımız ne kadar darsa, o kadar mutluyuzdur. Bunlar ne kadar genişlerse, o kadar ıstırap çeker, ürkeriz.Çünkü bu alanla birlikte kaygılar, arzular ve korkular da çoğalır ve büyür.Bu yüzden körler bile bize ilk başta göründüğü kadar mutsuz değildir.."

(bkz: arthur schopenhauer)
    2 0 ...
  • Süreya , Darphane ve Damga Matbaası müdürü iken dönemin Maliye Bakanı Yılmaz Ergenekon'la sorun yaşayınca görevinden ayrılmıştır.

"Bakan, Darphaneye gazap içinde girdi. Boyuna bağırıyordu: 'Kapalı yerleri görmek istiyorum! Kapalı yerleri gösterin bana!' Maliye Bakanı için kapalı yer mi olur! Her yer gösterildi. Ertesi gün arşiv de gezildi. Bu kez yüzü gülüyordu Yılmaz Ergenekon'un. Şaka bile yaptı. Görevden alınacağımı sezince rahatlamıştım ya, Bakan tam arabaya binerken, parmağımı kaldırarak herkesin duyabileceği bir sesle şöyle dedim: 'Beyefendi bir kapalı yer daha vardı, ama onu size gösteremeyiz.' Ergenekon şaşırdı, bir an ne yapması gerektiğine karar veremedi. Hemen ekledim: 'O da bizim gönlümüz.' iki gün sonra bakanlıktan bir yazı geldi. Şöyle başlıyordu: 'Darphaneyi gezdim, pis buldum.' Aynen böyle. Sekiz on maddelik bu yazıya verdiğim yanıtın ilk maddesini bugünmüş gibi anımsıyorum: Evet o gün darphane gerçekten pisti, ama tarihinde ilk kez olarak ve bir iki saat..."

Duruel , ss: 17- 18.
    1 0 ...
  • Bir adet soru. Aşkolara soramicam moraller down.
    2 0 ...
  • bu kızı mavi gözlü olmadığı için reddetmiştim. erkek taklidi yapıyor gururundan.
    3 0 ...
  • mesut özil

2144.
  • benim anlamadığım şu;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2118722/+

18.2 milyon sterlin kazanıyor adam yılda.

bu da yaklaşık 182 milyon türk lirası yapar.
    1 senede aldığı para bu.

hadi sezon ortasında geliyor diyelim, sezonun geri kalan kısmında arsenal'den alması gereken 90 milyon lira para var...

şimdi bu 90 milyon liradan vazgeçip fener'e gelmesi için fenerbahçe bu futbolcuya yarım sezonda en az bu kadar ödeme yapması lazım değil mi?

hadi diyelim ki vatan sevgisi, fenerbahçe sevgisi uğruna bu paranın yarısından vazgeçti. bu durumda yine de yarım sezon için en az 45-50 milyon alması gerek ki, arsenal'den alacağı 90 milyondan vazgeçsin.

şahsen ben vatan hasreti için yahut tuttuğum takımı çok sevdiğim için böyle bir paradan asla vazgeçmem.
    vatan hasretim varsa gelirim tatilimi yaparım en güzel yerde. fener'i seviyorsam da loca alırım, fırsat buldukça gelir maç seyrederim tribünden. böyle bir paradan vazgeçmek bence salaklık.

ha ama işin içinde kara para aklama gibi bazı işler varsa orasını bilemem.

ayrıca, fenerbahçe mesut'a yarım sezon için 45 milyon lira verebilir mi?
    böyle bir mali gücü var mı?
    hadi diyelim fenerin böyle bir mali gücü var, türkiye'nin böyle bir mali durumu var mı?

ben bursasporluyum, bizim gençler senelik 200-250 bin liraya oynuyorlar. o yüzden böyle büyük paralara aklım ermiyor benim.

var mı bilgisi olan, sezon sonuna kadar fenerbahçe kaç para ödeyecek mesut'a???
    6 3 ...