• Müslüman “her şey Allah’tan” der ve kaderine teslim olur.
    Hristiyan “sorunu çözmeliyim” der ve dünyanın kaderini değiştirir.

Geçmişte islam alimlerinin önemli buluş ve görüşleri vardı. Ancak din adamı fraksiyonu bu kişileri sindirdi. Hristiyanlar ise din adamı fraksiyonunu sindirerek aklı egemen kıldılar.

Günümüzü yeniçağ dünyasından ayıran da onların yaptığı buluşlar değil mi? Kullandığınız elektrikten, bindiğiniz arabaya kadar her şey batının.

Ama bizim müslümanlar onları beğenmiyor...
    2 1 ...
  • Buraya açıklama yapanların hepsi affetsinler beni ama köpek gibi yalnızlar. Birisi kapılarını az aralasa çocuk gibi mutlu olurlar. Tywin lannister torunu ergen joffrey’e Gerçek bir kral asla ‘ben kralım’ Diye söyleme gereği duymaz demişti. Yalnızlıktan mutlu olan insan da açıklama gereği duymaz. Kendini anlatan insan olmamış kişidir yalnızlık ona o yalnızlığa uymamıştır. Sevilmeden sevmeden geçen ömür boşa gitmiş ömürdür. Biraz kendinizi bulunmaz hint kumaşı sanmayın da mutlu olun mutlu edin.
    1 0 ...
  • Müslümanlar daha iyi insanlardır, insanlara yardim derdindeler, daha barışsal ve daha medeni, insanlara sevgi dağıtan bi din peşindeler.

Hiristiyanlar domuz eti yiyip, sevgisiz insanlar, ve insanlara zülüm peşindeler, ve isa ya tanrı nın oglu derler.
    3 1 ...
  • çinliler wua şhao gibi harfleri yutarak konuşur ve kelimelerin çoğunu ''o'' ile bitirir, herlferi yutarlar, dillerinden çok rahat ayırd edilebilir.

koreliler sanki yürek yemiş gibi konuşur, bunun sebebi dillerindeki gevşekliktir ki bu da tam olarak maerikan özentiliğinden gelir, amerikan ingilizcesinin ingiliz ingilizcesinden farkı gibi daha gevşek ve hıyarca konuşmayı adet edinmişlerdir bir kaç nesllik bir olaydır yinede fark etmek kolaydır.

japonlar da çan çin çon gibi laflar yoktur kelimeleri daha kesin ve net çıkar ağızlarından, çinli ve korelilere göre daha oturaklı konuşurlar.
    1 0 ...
  • Aslında herkesin göz ardı ettiği en büyük katkısı müzik kalitesidir.

Youtube'dan dinlediğimiz çoğu müzik çok kirli ve düşük kalitede oluyor.
    Kaliteli bir müzik dinleyicisiyseniz, benim gibi her saatiniz müzikle geçiyorsa spotify'ın farkını gerçekten anlarsınız.
    5 0 ...
  • dedem subay emeklisi. asgari ücreti askeri ücret zannederdim, askerler çok az maaş alıyorlar diye çok üzülürdüm. dedem harçlık verince almak istemezdim zorla verirse de evin bi köşesine bırakırdım...
    6 0 ...
  • kitap okumanın ülkeye olan faydası bi yere kadar fakat kitap okumak kişisel gelişiminize katkı sağlar. ufkunuz genişler, genel kültürünüz artar, bakış açınız değişir ve bunun gibi pek çok şey. burda kitap okumayı eleştirenler olmuş, cahil olmak ne güzel şey her şeyi bildiğinizi zannediyorsunuz.
    5 0 ...
  • sanatçı tuna arman'ın fetöcü yeni akit'i çıldırtan 10 numara 5 yıldız doğru tespiti.

tuna hanım demiş ki;
    "Binlerce tarikat şeyhinin bu ülkeye bir akut köpeği kadar faydası yok..."

binlerce şeyhin bir akut köpeği kadar faydası yok

son derece haklı.
    bu şeyhlerin, üçkağıtçı din tacirlerinin şu ülkeye tek bir faydasını kim yazabilir?

ne yapıyorlar?
    istihdam mı sağlıyorlar, vergi mi ödüyorlar, bilime, eğitime katkıda mı bulunuyorlar, yoksa ülkemizin sanayileşmesine, kalkınmasına yardımcı mı oluyorlar?

tek bir somut faydaları var mı? lan bu şeyhleri hurdacıya versek yerlerine plastik mandal bile alamayız.

ha, faydaları var elbet, çok güzel keriz silkeliyorlar bak allah yukarda.

neyse, bu da fetöcü yeni akit'in çıldırması;
    https://www.yeniakit.com....em-paylasimi-1031487.html

edit: dur lan silerler milerler, ekran görüntüsünü de koyayım da arşivde dursun, ilerde çocuklarımıza, torunlarımıza gösteririz;
    binlerce şeyhin bir akut köpeği kadar faydası yok
    23 7 ...
  • kamuoyunda çok tartışılan menzil ve ismailağa cemaatlerinden deprem bölgesinde, müslüman ümmetin yaralarını sarmak amacıyla yola çıkan dev yardımdır.

gavs hazretlerinin, şeyh hazretlerinin duvalarıyla yola çıkan yardım konvoyu cemaat mensuplarının katkılarıyla oluşturuldu.

bu coğrafyanın manevi önderlerine bu katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

sağ elin verdiğini sol el görmez ama, ben yine de yardım konvoyunun görüntülerini paylaşmak istiyorum.

allah razı olsun.

işte cemaatlerin dev yardım konvoyu görüntüleri.
    menzil ve ismailağa dan deprem bölgesine yardım
    9 3 ...
  • Benim bu çocuk. Hâlâ giderim. Hatta şimdi de ordayım. Ne yapacağım şehrin dumanında, isinde, betonunda.
    Bu gece ay hilal ve gökyüzünde yıldızlar sayamayacağım kadar çok görünüyor. Aptal şehirde görebildiğim en parlak yıldız kutup yıldızı.
    Yazık ya oksijen azlığından huzursuz uykulardan kendimi yiyip bitiririm ben. Tatili kıt bekliyorum. O kadar çok oksijen var ki ilk günler hasta oluyorum alışmadan önce. Sonra uyuyabileceğim en huzurlu uykulara dalıyorum köyümde. işçi köylü severiz. Samimiyet ve saygı bu insanları gözümde öyle değerli makamlara taşıyor ki anlatamam...
    10 1 ...