• kimsenin üstün gördüğü falan yok, ister kişi arabesk dinler ister rap. bana ne?

  her müziğin bir emek sonucu geliştiğini bir müzisyen olarak çok iyi biliyorum.

  ayrıca caz müziği daha çok müzisyenlere hitap etmektedir.
  kelime dağarcığın ne kadar dar ise derrida okuman zorlaşır ya da cioran ı çok iyi anlamassın. caz müziği de böyle bir şeydir.
  müzikal bir orgazmdır. zevk almasını bilene.
  4 0 ...
 • Yetersiz bakiye zihniyetine ait tespit.

  Babasızlık acıdır ve bir çocuğun başına gelebilecek en dramatik olaylardan biridir.

  Her daim güçlü, kendine yetebilen, sağlam olmak zorundasınızdır lakin hayatla mücadelede, size zırh olabilecek, sizi destekleyecek o kutsal ellerden birini kaybetmişsinizdir.

  Hayatı kabuk bağlayarak, yaralarını kendi sararak yaşamayı öğrenmiş kadınlar kolay lokma değildir ey kuş beyinli varlık, haberin olsun!
  babasız kızların kolay tavlanabilmesi
  7 0 ...
 • dünyada bilim ve teknolojinin geldiği son nokta olan tübitak ile çalışma fikrinden dolayı insanların 28 defa düşünmesine sebep olacak çağrıdır. adama yurt dışında sınırsız imkanlar veriliyorken o imkanları bırakıp burada sırf siyasi görüşü muhalif falan ise yarın bir gün devlet düşmanı olarak yaftalanma ihtimalini tercih et diyorlar. koşarak geliyorlardır şimdi yoldalardır kesin.
  9 0 ...
 • tribünden özellikle sahaya ve kulübeye yakın yerden sataşmalar ve saldırılar olacaktır.

  rakip oyuncular özellikle valbuena, volkan,hasan ali,alper,şener, ekici, beşiktaştan oyuncu attırmaya çalışacaklar bakın buraya yazıyorum.

  eğer beşiktaş olur da öne geçerse hemen baskı arttıracaklar öyle ki, yönetim kurulumuz ve başkanımız ile kızlarına saldırılar olabilir, orası saracoğlu. barda filmindeki maç gibi geçmesini isteyecekler. tek beklentimiz allahın adaleti.

  valbuena
  ekici
  alper
  şener
  hasan ali
  volkan

  bu oyunculara dikkat. belki biri olmayabilir ama diğerlerinin hepsi sahada olacak.
  8 4 ...
 • benim en çok tepki gösterdiğim nokta bunun sanki cumhurbaşkanının kendi cebinden harcayıp halka dağıtmış gibi lanse edilmesidir. halkın parasıyla halka dağıtıyor ama halk bunu fark etmeyip seviniyor. ve sanki kendi cebinden harcamış gibi dağıtanı övüyor. benim takıldığım nokta bu.
  6 2 ...
 • Amerikalı askerlerin savaşlarda ölmesi ve amerikan halkının tepki vermesi , amerikan hükümetini çok zor durumda bırakıyor ve bu emperyalist ülke amaçlarına ulaşmakta zorlanıyordu.

  önce , suçluları orduya alarak bu tepkiyi gidermek istedi ,
  yine tepki gördü..
  sonra kimsesizleri orduya almaya başladı
  yine tepki gördü.
  çünkü amerikan halkı , ölümlere tepki veriyor , amerikalılar ölmemeli diyordu.
  robot askerler projesi çok maliyetli olduğu için amerika ne yapacağını şaşırdı..

  ve sonra çözümü buldular.

  öyle askerler bulmalıydılar ki, onlar öldüklerinde kimse üzülmemeli , hatta sevinmeliydiler.

  Amerika , cia tarafından , müslüman askerleri oluşturdu. bu " aptallar ordusu" islamiyet adına savaştığını zannedip amerikaya hizmet edecek böylece 1 tane bile amerikan askeri ölmeden savaşlar yapılabilecekti. ve bu " apttallar ordusu" ölümlerinde şehit oldukları için aileleri tarafından mutluluk ile karşılanacaktı..

  bu yöntem ile , amerika hem bölgedeki savaşan güçlerden kurtulacak, hem amaçlarına ulaşacak hemde silah ticaretini yapacaktı..

  yıllardır ortadoğuda silahların sadece ve sadece müslümanları öldürmesinin tek sebebi budur.

  kahrolsun amerika deyip , müslümanları öldüren müslümanlar bir gün bile sormadılar kendi kendilerine.. biz neden böyle yapıyoruz diye..

  en son örnek, iran !
  geçen gün iranda yapılan katliamda , bunun sorumlusunun amerika olduğunu ve intikamının amerikan yanlısı müslüman devletlerden alınacağını resmi ağız dile getirdi iranda..
  6 0 ...
 • Bilmeye gerek olmayan şeylerdir. Bilmek gereken cinsel isteği azaltan şeyler. Zira herkesin libido tavan özellikle erkeklerin, milletin karısına kızına salça olanlarla dolu ortalık ve iğrenç olaylardan bahsetmek dahi istemiyorum. Vallahi kafayı cinsellikten bozmuş bir yer haline geldi dünya, keşke grip gibi yaygın bir viris mikrop bir şey çıksa yayıla da herkes bir durulsa. insanlar kafasını daha insani şeylere yorsa. Aklımız fikrimiz uçkurumuzda olmasa. Mağaralarda çıkalı kaç bin yıl olmuş hala cinsel içgüdülerini bastıramayan hayvanlarla uğraşıyoruz.

  "hayvanlardan da özür dilerim, canım hayvanlar kediler, köpekler, kuşlar size hakaret etmek istemedim özür dilerim" insanlığın geldiği nokta tam olarak bu. Hayvanla bile kıyas kabul etmiyor büyük çoğunluk. Bazılarını hayvanla kıyaslamak resmen hayvana hakaret.
  4 1 ...
 • Gereksiz bir fobidir. Minicik böcek neyinden korkar insan anlamam. Şimdi tarantula, akrep de böcek tabi ve onlardan korkan insanları anlayabiliyorum. Sonuçta insanı öldürme felç etme ihtimalleri var. Ancak küçücük hamam böceği, kalorifer böceği ya da uğur böceğinden korkan insan cidden komik.

  Evde böcek görmenin tek korkunç yanı "ulan bu eve yumurtasını falan bırakırsa eve sarar". Gerisi fasa fiso, komik yani.
  2 1 ...
 • kitap okumak

  1056.
 • düşün; 1957 londrasını, 1852 afrika'sında zanzibarı, flor de mar'ı, 1929 new york city'i ve günümüz new york'unu... bunları istiyorsan en güzel cevabın kitaplarda.

  lord of the rings'i izledin ve ezberledin(berat albayrak olan değil lol) gerçek versiyonunu istiyorsun fakat tek kaynak kitaplar. hemingway, tolstoy, williams, shelby, watson, neruda,coelho... nice farklı kalem yardımına koşacak ve seni o dünyaya taşıyacaklar. oku.
  5 0 ...
 • Kendisi de tıraş olacaksa eder 5 kişi. Bir tıraş yarım saat sürse eder 2.5 saat. En iyisi berberi terk edip sonra gitmek.
  2 0 ...