• https://youtu.be/yaiw33Xh-ZI

https://twitter.com/ShowT...tatus/1110275394127753217

https://www.instagram.com...m_source=ig_web_copy_link

bu efsaneye sizinde şahit olmanız için bütün linkleri koydum.

maalesef embesil bir nesil yetişiyor bunlar yüzünden.

buna inanmak daha komik. kimse ölmüyor , ölenlere ne oluyor ? sapan atmalar makineli tüfekler sopayla silaha karşı koşma filan.

allah akıl fikir ihsan eylesin.
    7 0 ...
  • bunları ne yapsan kaçıramazsın sülük gibi yapışıyor pezevengler. aşağıda yavruyken o kadar beslediğim ettiğim, gözümün içi gibi baktığım, bal diye kedim var, kız.

ama aşağıda besliyorum, bir de sarı garfield var o da 3-4 yaşlarında.

geçen mart başı bir baktım, benim bal'ın peşinde 3-4 erkek nasıl kovalıyor, koşuyor elimden de bir şey gelmiyor.

en son biri tuttu benim bal'ın ensesinden, gözlerimin önünde sikti. o kadar büyüt et, besle, gözünün içi gibi bak gelsin elin oğlu siksin.

doğanın kanunu dedim aşorfmenimin kapşonunu taktım ve gavat modunda gözlerim dolu eve çıktım.
    4 0 ...
  • o bile entrylerinin silinmesinden kurtulamamaktadır. birkaç ay öncesine kadar çok dikkat ederdim buna ama baktım "entry başlığı tanımlamalıdır" gibi "tanımsız" denilerek "tanımlı" entrylerim silinince "amaaan sktr et ne uğraşıyorsun eldeki yönetici malzemesi bu ameka" deyip boşladım biraz.
    6 0 ...
  • Evlenmenin, yuva kurup cocuk sahibi olmanın neresi kotu. Tabiki hem çalışıp hem yuva kurmak daha güzelidir. Ama belki çalışmak istemiyordur. Zaten kadin ev geçindirmekle yükümlü değil. Yapmayın feminist olacağım derken hem dışarının hem evin yükünü sırtınıza almayın. Cocuk da olunca kafayı yersiniz. Yorucu ve yıpratıcı erkek egemen işler zaten kadını inanılmaz yoruyor. Birini seven ,saygılı eşler olup topluma güzel bireyler katabilirsiniz.
    4 1 ...
  • Allahtan böyle kızlar da var. Yoksa piyasa evlenmek istemeyen genç kız ve erkeklerden geçilmiyor olurdu. Her ne kadar gıcık olsanız bile fıtratının gereğince hareket eden kızlardır. Geneli itibariyle seçici olan türk insanı bu konuda oldukça zorlanıyor. Çünkü kafasını karıştıran dış etkenlerden çok etkileniyor. Halbuki Yaş ilerledikçe seçim yapmak zorlaşır. Herşey zamanında güzel. 20 li yaşlar bir kız için ideal. 30 dan Sonra gözü açılır ve ilk önüne gelenle evlendiremezsiniz. Herkesin istendiği yaş dilimi gençlik yıllarıdır. ilerleyen yaşlarda talipler azalır. Aradığını bulmak için beklemek zorunda kalır. Bu sefer farklı sorunlar yaşanır. içinde yaşadığımız toplumun şartları sizi istemediğiniz yöne sürüklemeden önce elinizi çabuk tutun. Oyalanmayın. Fırsatları değerlendirin. Beğendiğiniz kişi ile Ana yollarda uyuştuysanız detaylarda boğulmayın. Biran evvel yuvanızı kurun. Mutlu olmak istiyorsanız ailenizin istemediği insanlarda diretmeyin ve size dayatılan aşırı maddi külfetleri eşinize yansıtmayın. Makul ve orta seviyede hareket edin. Zira işlerin hayırlısı vasat (orta) olanıdır. Zenginlik ve fiziki güzellik aldatıcı ve geçicidir.
    9 1 ...
  • Türkiye'yi çöl, develerin olduğu bir yer zannediyorlar. Hatta bir videoda, türkiye'ye ilk defa gelen birisi; "benzinlikte açılır-kapınır kapılar var. Çöl ve deve beklerken bununla karşılaşmak muazzam bir şey." dedi. "Yok amına" diyemedim. Varsın; " türkler barbar" desinler.
    1 0 ...
  • Bok gibi resmen bir bok gibi,yediğim haltı nasıl düzelticem allahım yardım et nolursun ya.
    0 1 ...
  • "türklerin barbar olması" şeklinde başlık açmak yerine "...olduğu görüşü", "iddiası" gibi söylemi belirsizleştiren, 3. şahıslara yıkan bir üslup taşıyan bu başlığa yazıyor oluşumun "desteklediği görüş".
    ...
    not: türk ile kastedilen bu coğrafyadaki herkestir, kürtler de dahil!

sebebi basit: linç kültürü.
    bunu gören agresif bir kişi sizi cimer'e veya egm'ye şikayet eder.
    önce kılıfına uydurulup adres-kimlik tespiti yapılır.
    sonra ya kağıt ulaşır evinize ya polisler.
    karakolda yasaları uygulayan soğukkanlı memurlarla değil yazdıklarınızı okuyup öfkelenmiş, öfkeden gözü dönmüş insanlarla muhatap olursunuz, ki belki haklıdırlar da, ne denebilir...
    mahkemelerle uğraşırsınız, belki hakimler polislerden daha soğukkanlıdırlar, ama yasalar ortadadır işte.
    sonra ya para cezasıyla yırtarsınız ya da doğru zindana!
    aslında bu senaryo da barbar oluşun en büyük kanıtlarından görülebilir. ben değil, matematik bunu söylüyor.
    basit bir denklem kuralım.
    türk dil kurumu sözlüğümüze göre barbar=ilkel
    peki sorduk, ifade özgürlüğü gelişmiş toplumlarda mı vardır ilkel toplumlarda mı? cevap=gelişmiş toplumlarda
    özetle: ifade özgürlüğü yok=ilkel toplum=barbar toplum
    toplum hangi toplum? türk toplumu. denklemin son basamağı dolayısıyla bu durumda "barbar türkler" olacaktır. mantığa, matematiğe ve fikir yürütmeye dayalı, nefret söylemi ya da suç unsuru içermeyen bu yazınızı, maalesef daha eliniz klavyeye gitmeden yazmaktan vazgeçeceksiniz. belli mi olur, bir küçük yazı başınıza dert olmuş, vatanımızı ne kadar sevdiğinize, ülkemiz insanına, geleneklerimize ne kadar bağlı olduğunuza bakılmaksızın linç etmişler, yanlış anlamışlar sizi.
    ve maalesef bu durumu deneyimlediğinizde, kurduğunuz denklem daha da netleşecek.
    ve içinizi en çok sızlatan da adaletsizlik duygusu olacak.
    üzerlerinde suç şüphesi bulunan eynesil belediye başkanını, yeğenini, oğlunu ve nurettin canikli'yi rahat bırakan emniyet, mahkemeler, sizi tutuklayacak ve yargılayacak.
    "öküzün trene baktığı gibi bakıyorlar" diyen şahıs hakkında hiçbir camia ses çıkarmazken, siz belki de akit'te bir haber başlığı olacaksınız, size "onursuz köpek" diyecekler, hoş hakaret etmek de suç ama o haberi yapana dokunulmayacak.
    işte o zaman devlet de, devleti devlet yapan insanların yanında, kendine bu denklemde yer bulacak.

"(1) Yetkili makamlara ihbar veya şikayette bulunarak ya da basın ve yayın yoluyla, işlemediğini bildiği halde, hakkında soruşturma ve kovuşturma başlatılmasını ya da idari bir yaptırım uygulanmasını sağlamak için bir kimseye hukuka aykırı bir fiil isnat eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    ...
    (4) Yüklenen fiili işlemediğinden dolayı hakkında beraat kararı veya kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş olan mağdurun bu fiil nedeniyle gözaltına alınması veya tutuklanması halinde; iftira eden, ayrıca kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçuna ilişkin hükümlere göre dolaylı fail olarak sorumlu tutulur."
    1 0 ...
  • dün akşam başıma gelen durum. karnım çok açtı makarna pişirip yoğurtla birlikte yiyeyim diyerekten tencereye su koydum. tenceredeki su ocakta kaynarken yoğurdun olmadığı aklıma geldi. ocağın altını kısıp hırka giyerekten altımda eşofman ile markete gidip yoğurt aldım poşet istemedim. elimdeki yoğurt biraz soğuk olduğundan elimi zorluyordu. neyse efendim konumuza dönelim. tam oturduğum sitesinin arka girişinden (daha kestirme) yürürken 2 hanfendi gördüm. hava karanlık olduğundan uzaktan tanıyamadım kendisini. çekingen bir yapıya sahip olduğumdan karşımdaki insana bakmadan yürürüm. neyse efendim bu iki hanfendi gülüşerek yürürken onlara yakınlaştığım sırada sesler kesildi. yanından tam geçecekken bana sen dedi. durdum ve ona baktım. adı lazım değil yazar karşımdaydı. burada mı oturuyorsun diye sordu gözleri ile 1 saniyeliğine elimdeki yoğurda bakarak. evet dedim ve peki senin ne işin var diye sordum. bu benim arkadaşım ismi lazım değil arkadaş. o da burada yaşıyor dedi. ilk defa gördüğüm komşumu süzdüm. esmer ve oldukça alımlıydı. merhaba dedim. o da karşılık verdi. bir iki dakika sohbet ettikten sonra ona ocakta yemeğim var dedim. (halbuki daha makarnayı suya koymamıştım) peki seni tutmayayım seni görmek güzeldi dedi. başka zaman yine görüşürüz diye karşılık verdim. umarım dedi. birbirimize iyi akşamlar dileklerimizi iletip yolumuza devam ettik. dünya ne kadar küçük.
    1 1 ...
  • Dinlerin doğmasında en büyük etkiye sahip olduğunu düşündüğüm gerçek. Bütün insan davranışlarının ölümsüzlük isteğiyle körüklendiğini düşünürsek ölümden sonra yaşamın ilahi bir varlığa ve insan gücünün yapmaya yetemeyeceği mekanlara ihtiyaç duyması bir tanrının, insan üstü bir varlığın gerekliliğini zorunlu kılmış olabilir.
    2 0 ...