• Meşajını aldığım,

  Ayrıca girdiğim her 3 entry'nin birinin altına entry girip bana laf sokan ve sonunda ağzını iyice bozup anneme küfür eden yazar.

  Sanırım kendini madara ettiğimi düşünüyor Fakat öyle birşey yok. Dünyada öyle kötü ve aşağı insanlar var ki ne olursa olsun madara olamazsın. Yani bana bu kadar kızıp kin gütme.

  Dipnot:doğru söyle kıraatheneden girdin entryni di mi?
  5 0 ...
 • (#35565844)

  çocukken en yakın arkadaşımla beraber küçük mavi bir teneke bisküvi kutusunun içerisine bir şeyler koyup toprağa gömmüştük. 30 yıl sonra açmak için sözleşmiştik. birkaç oyuncak, bozuk para, beraber çektirdiğimiz bir fotoğraf, kan kardeşi olduğumuz andan kalma kanlı parmak izlerimizin olduğu bir kağıt ve iki mektup. ikimiz de bir şeyler yazmıştık o mektuplara. geleceğe, kendimize, hayallerimize dair. yazdıklarımızı okumamıştık. sürpriz olacaktı ikimiz için de...

  gömülü olduğu yerde arşa değen kocaman binalar var artık. kutuya ne olduğu ise meçhul.

  neredeyse 30 sene evvel kutunun içerisine koyduğum o mektupta neler yazmıştım,

  merak ediyorum.
  7 0 ...
 • uludağ sözlük kozmetik kulübü
  ulan her şey oldun, en sonunda da gay mi oldun, metroseks mi oldun, ne menem işler. herif beni kozmetik kulübüne çağırıyo, napacaz biz burada, götümüze rimel mi sürecez, fondöten mi yalicaz, çükliner mı çekicez pipimize, nedir yani?
  vay arkadaş ya.
  8 2 ...
 • Ay yemin ederim kusucam artık her gün her dk ...Türk kızlari ...Türk kızları. Yeter kardeşim siz bikmadiniz mi bizimle ugrasmaktan. Bakımlı olur güzel giyiniriz süslü fahişe oluruz,doğal olur spor giyiniriz kendimizi salmis oluruz. Sizi biraz rahat birakiriz suçlu oluruz sevkatle yaklasiriz bu ne anne gibi dersiniz. Sizin sorununuz kendinizle. Türk kızı falan değil. Siz daha ne istediginizi bilmiyosunuz. Önce sen bi aynaya baksana,tipsiz 7/24 kafasını Türk kadınını asagilamaya takmış,ama sokakta bu başlığa uyan birini görünce salyasi akan birini görürsün.
  7 4 ...
 • kimsenin umurunda değil.
  ne güzel lan, böyle bir halk bulsam yönetsem keşke.
  son 6 ayda insanların giderleri asgari yüzde 50 artmış.
  ülkede her şeye zam gelmiş, ama saltanat makamında tasarruf söz konusu değil.
  asgari ücretliye yüzde 25 zam vermemek için 40 takla atanlar, kendi bütçeleri için yüzde 233 gibi fahiş bir artış yaparak insanlarla resmen dalga geçiyor.

  şu yüzde 233 artışı içine, vicdanına sindiren, bunu savunabilen varsa net olarak insan değildir.

  o halde bu millete şu zaytung haberi yakışır;
  cumhurbaşkanlığı bütçesinin yüzde 233 artması

  oh mis.
  kafalar pırıl pırıl...
  12 1 ...
 • essy

  1806.
 • Bu yazarı çok seviyorum çünkü kadınları ezik ve zayıf gösteren bakış açılarını, tam da onların anlayacağı dilde alaya alması hoş. ciddi ve gerilimli bir feminist olmaktan ziyade; kendi kendisini olumlayan neşeli bir varoluş kipi olarak eyliyor. Alaycı, komik,sivri dilli haliyle, eril iktidarı çok kasmadan iğneliyor ve kendisi yara almıyor. Bu iyi bir şey.
  10 15 ...
 • Afedersiniz sanki biraz gavat kızdır.
  Erkek kısa şortuyla ordan oraya salınıp, diğer kem gözlü, art niyetli kızlarca göz hapsine tutulurken bu kızımız da "ben onun hayatına karışamam, böyle bi hakkım yok" diyerek genişliğini konuşturur.
  Yakında boynuzlarıyla kapılardan geçemeyip, boynuzları on karış tozlanacak olmaktan habersiz, bu durumu hoşgörü ile karşılar...

  Yazık. Sevgilimin böyle bir şey yapmasına asla müsaade etmem. Evet varsın geri kafalı olayım! Sevdiceğimizi aç kurtların önüne de atamayız yane!
  11 8 ...
 • artık mevzu sarpa sarmaya başladığından, dün gece "ölen ölür kalan sağlar bizimdir" mantığıyla sağ kalanların hikayelerini olabildiğince mutlu sona bağlayarak final yapan dizi. komiserle yardımcısı polis kızı bile birbirlerine yapıverdiler karambolde.
  4 0 ...
 • müstakil olsun çamurdan olsun. bezduk 30 küsür senedir apartmanda yaşamaktan lan. hepi topu 5 daire var apartmanda. biz sabitiz apartmanın kaba inşaatı biter bitmez taşınmışız zaten * diğer 4 daireye 50 farklı aile girdi çıktı. ne derdi bitiyor ne stresi. o yüzden müstakil ev candır. yeri konumu vs sonra düşünülür yeter ki altında üstünde başkası olmasın. o amerikalı ibişlerin banliyö dedikleri ev sistemi olacak işte en temizi ama bizde malum o evlerii yapacak kadar boş alan yok en başta..
  6 0 ...
 • "Sevgili, canımdan çok sevdiğim ülkem siyasetinin üstatları...
  Bu mektubu okuduğunuzda artık çok geç olabilir. Lütfen gazetede yayımlandığı gün okuyun. Okuyun ki, hayatı boyunca vatanında çalışmak, yaşamak ve vatanında ölmek isteyen bu kardeşinizin tarafsız görüşlerini bundan sonraki kararlarınızda hesaba katma ihtimaliniz olsun.

  Efendiler, son aylarda kaç “Yurtdışı ülkelerden vatandaşlık alma”, “Oturma izni sağlama”, “Çalışma izni başvurusu” ajansının Türkiye’de kalabalık salonlarda vatandaşa sunum yaptığını biliyor musunuz?

  Ne kadar çok kişi geleceğini yurtdışında görüyor farkında mısınız?

  Kaç çocuk sahibi aile korku içinde bunu planlıyor, evlatlarını ortaokul, lise için yurtdışına yollamaya uğraşıyor bilginiz var mı?

  Yurtdışında okuyan veya kısa süreli çalışan kaç değerli insanın parlak tekliflere rağmen buraya dönmekten vazgeçtiğini araştırdınız mı?

  Bu mektubumda belki en çarpıcı bilgi şu olacaktır: Bu saydığım onbinlerce, belki yüzbinlerce insanın hiçbiri hiçbir cemaat, tarikat, siyasi parti veya sivil toplum örgütü üyesi değil.

  Bu saydığım onbinlerce, belki yüzbinlerce insanın muhtemelen hiçbiri, şu an ülkemizde “Kelle koltukta icra edilen meslekler” sayılan gazetecilik, yazarlık vs gibi faaliyetleri yapanlardan bile değil.

  Belki bazısı hayatında siyasete dair bir tweet bile atmamıştır.

  Bunlar avukatlar, doktorlar, mimarlar, mühendisler, üst düzey yöneticiler, tüccarlar, girişimciler, sanatçılar, öğretmenler, öğrenciler... Şirket sahiplerine, anne-babalara bir sorun bakalım... Yurtdışında okumuş, ümit vaat eden gençlerden kaçta kaçı son aylarda memlekete gelip çalışmaktan vazgeçti. Kaçı daha düşük standartlara razı olup Amerika’da, Avrupa’da iş aramaya, orada hayat kurmaya karar verdi diye.

  Bu insanlar geleceğimiz efendiler! Ve arkalarına bakmadan kaçıyorlar.

  Zira korkuyorlar.

  Bırakın bir gün sorgulanma, tutuklanma korkusunu filan... O açıdan zaten durumumuz parlak değil. Ama ben siyaseti, Cemaat’i, FETÖ’yü, PKK’yı sadece televizyondan takip eden insanlardan söz ediyorum.

  Bu insanlar ülkenin gidişatından korkuyor.

  Bu insanlar bir gün artık istedikleri gibi yaşayamamaktan, yiyip içememekten, giyinememekten, istedikleri yerde çalışamamaktan, hak etseler bile iyi yerlere getirilmemekten korkuyor.

  Bu insanlar kız evlatlarının nasıl bir hayat yaşayacağından korkuyor.

  Bu insanlar sadece iktidar yanlısı olmadıkları veya öyle göründükleri için bir gün birilerinin mallarına, mülklerine el koymasından korkuyor.

  Bu insanlar kendi hallerinde yaşarken, arabalarını çarptıkları, nüfus cüzdanlarını çaldırdıkları veya emlak vergilerini 100 lira eksik yatırdıkları için bir sebeple mahkemeye düşmekten, sonra haksızlık, adaletsizlik kurbanı olup durup dururken hapis yatmaktan filan korkuyorlar.

  Birçoğu yersiz korkudur muhakkak. Öyle midir? Umarım öyledir. Ben öyle diyorum soranlara.

  Ama korkuyorlar işte. Bu ülkenin okumuş, çalışan, suç işlemeyen, vergi veren yetişmiş insanları korkuyor arkadaş! Ve bir kısmı vatanından gitmek için ciddi planlar yapıyor.

  Memleketi yöneten sizlersiniz.

  iki şey sormak isterim:

  1) Performansınızdan mutlu musunuz?

  2) Farkında mısınız, birçok şeyin telafisi var ama bu bahsettiğim insanları kaybedersek, bunun telafisi yok!

  Sevgili siyaset üstatları!

  Korku iklimini dindirin. Adaletin iyi işlediğine bizi inandırın. Eşitliği, liyakat sistemini, demokrasiyi kurmaya çalışın, dili yumuşatın, artık normalleşmeyi başlatın. inattan, kutuplaştırmadan, höt zöt’ten vazgeçin. “Bu ülkede her an her şey olabilir, herkes her haksızlığı yaşayabilir, kimse de bir şey diyemez” fikrini benim dizilerim kadar komik hale getirin bir an önce! Vatandaşa kendini memleketinde güvende hissettirin! Germeyin artık şu ülkeyi!

  Bakın herkes gidiyor! Ama ben gitmem, kalıp başınıza ekşirim ona göre!

  Saygı, sevgi ve baki selam...
  9 0 ...