bugün

Kötülerin egolarını tatmin etmeye yarıyoruz, yetmez mi?
Sozlukte kendimi buldugum en iyi başlik. Abi bakin size yemin ediyorum iyi insan olmanin size gram faydası olmazzzzzzzz. Bakin iyi olmak kerizliktir mallıktır. Kimse size bak bu cok iyi insan deger kiymet bilelim demez aksine hep keriz yerine koyulursunuz degersizleşirsiniz. Bakın benden demesi.
iyi insan bunun karşılığını cennet ile alır.

Dünyada insanlardan menfaat bekliyoruz derseniz, zaten siz de iyi bir insan değilsiniz.

Allah iyilerle beraberdir.
iyi insan olmak beklentisizdir. iyi bir insanım ama karşılığında hep kötülük görüyorum diyorsanız üzgünüm ki mutluluğa erişmeniz biraz zor. Zira beklenti karşılansa bağımlılık yapan karşılanmasa üzen bir durumdur. Mutlu insan olmanın yolu iyilikten ve gerçek iyiliğin yolu da beklentisizce teslimiyetten geçer.
Kesin bilgi.
O zaman bok havuzunda yüzüyor olduğumuz sonucunu çıkarıyoruz, doğru mudur?
Güya öldükten sonra ahirette sonsuza kadar yarayacaktır.
iyi olacağım diye kendinden ödün verirsen bir boka yaramazsın. Bir duruşun olmalı elbet.
iyi bir insan olmanın sağladığı içsel huzurun, vicdan rahatlığının ve bu ikisine bağlı olarak gelişen mutluluğun bu dünyada herhangi bir maddi karşılığı yoktur. Bu yeter iyi insan olmaya.
yarar elde etmeye çalışmaktansa tam bir piç ol daha iyi.
Adamına göre değişir bu.
kim diyo sana iyi ol diye!
yeri gelince kötü olmasını bileceksin.
işte bu yüzden Murat Cemcir diyor ya hain olan namussuz olalım diye.
iyilerin şanssız olduğu gerçeği.
Sen iyiliği yaradanın rızası için yaparsan kuldan bi beklentin olmayacağı için karşılık da ummazsın, hoş zaten beklentiyle yapılan iyiliğin adı da iyilik değildir bana göre.
Ayrıca gerçekten de iyilik yapmakla kullanılmak arasında ince bi çizgi vardır buna dikkat..