• Devlet olarak fransa tarafından tanınmıştır. Bence Mutluluk verici bir gelişme.

  Macron, iç politikada oy devşirebilmek ve sömürgelerine güçlü görünmek uğruna devletini agit'ten (minsk grubu) fiilen çıkarmayı başarmış ve kurtluğunu gizlemek için kullandığı arabulucu postunu kaybetmiştir.

  [Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, hükümetin çağrıyı kabul etmeyeceğini belirterek "Ermeni dostlarımızın kendisi bunu istemedi. Böyle bir karar alınırsa kendi kendimizi (AGiT) Minsk Grubu'ndan çıkarmış oluruz ve arabulucu rolümüzden vazgeçmiş oluruz" dedi.] https://www.milliyet.com....ari-doldurdular-6371552/3

  Aslında macron'un kendine göre bir hesabı vardı. O da muhtemelen topu biden'ın kucağına atmak, abd tarafından türkiye'yi yalnızca soykırım değil, karabağ'ı tanıma tehdidiyle de sıkıştırtmak, hatta resmen türkiye'ye bir abd faturası kestirmek.

  Bu, mantıklı olabilirdi... Ama rusya aynı gün "statü konusu benim için kapandı" demeseydi.

  [Peskov, Moskova'nın Dağlık Karabağ'ın statüsü konusundaki tutumunu değiştirmediğini açık bir şekilde söyledi, bölgenin mülkiyetinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla belirlendiğini vurguladı.]

  Fransa aslında, yeni başkan koltuğuna oturmadan olabildiğince seri bir biçimde savaşı bitirmeye çalışan rusya-türkiye-azerbaycan'ın hamlesine yetişemeyerek alan kaybetti.

  Bir kısım yorumcular, daha bu iş bitmedi, fransa ağır ama sağlam bir tepki verir, diyor ama; ab üyeliğinden ortak fonlara kadar türkiye ile gram bağı kalmamış fransa'nın türkiye'ye ne ile tehdit edebileceğini bilemiyorum.

  Abd illa bir şey yapar ama zaten yapacak; bütün konuları bir kenara bırakalım, doğu akdeniz için yapacak. Bu konu en azından, alan kazanılarak kapatılmış oldu. Hem de idlib'in rövanşı alınarak.
  0 0 ...
 • entari modlar tarafından silindi.. silinme sebebi ise " üstteki entryleri refere eden veya onlara cevap niteliğinde olan entryler silinir." miş..

  bugüne kadar 13623 entari girmişim. kendi kararımla sildiğim entari sayısı en fazla 50-60 dir. kalanını modlar sildi. en önemli silinme sebebi te şu meşhur "üstteki entryleri refere...."

  kardeşim daha önceki entarilere refere etmeden veya cevap vermeden nasıl bir tartışma ortamı oluşturacaksın ki? her entari kendi içine kapalı bir ada mı olmalı? öyle olursa szlük daha mı iyi olacak? ben anlamadım bu işi....

  neyse, hayatımda ilk kez yeniden canlandırmaya bastım.. bakalım ne olacak?

  not: pillars of greation'a çok teşekkürler.
  3 0 ...
 • türkiye ermenistan sınırındaki sınır taşı

  Türkiye (Kars)-Ermenistan arasındaki sınır taşımız ...

  Taşta Türkiye Cumhuriyeti baş harfleri ile Ay Yıldızımız ve Hançere sarılı zeytin dalı motifi mevcut...

  Mesaj net; "Barış isterseniz zeytin dalı, savaş isterseniz bağrınıza hançer... Tercih sizin..."

  https://www.facebook.com/...6/posts/3783013228409798/
  4 1 ...
 • Ne içindeyim zamanın,
  Ne de büsbütün dışında;
  Yekpare, geniş bir anın
  Parçalanmaz akışında.

  Bir garip rüya rengiyle
  Uyuşmuş gibi her şekil,
  Rüzgarda uçan tüy bile
  Benim kadar hafif değil.

  Başım sükutu öğüten
  Uçsuz bucaksız değirmen;
  içim muradına ermiş
  Abasız, postsuz bir derviş.

  Kökü bende bir sarmaşık
  Olmuş dünya sezmekteyim,
  Mavi, masmavi bir ışık
  Ortasında yüzmekteyim.

  Ahmet hamdi tanpınar.
  3 0 ...
 • babacan ın rte ye şuur falan da kalmamış demesi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki "Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz" sözlerini eleştirdi. Babacan, "Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış... Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, vatandaştan ne istiyorsunuz? Ne diye hâlâ yardım istiyorsun?" dedi.

  https://www.gazeteduvar.c...da-kalmamis-haber-1506430
  5 0 ...
 • ben değilim. kardeşlik kan bağı ile olur. eve alırsın bi suriyeli baba adayı, validenle cima eyler, doğacak çocukla da kan bağın olur. kardeş olmak isteyenlere de önerim budur.

  hoş, belki bu evreleri de geçmişlerdir.
  4 0 ...
 • yılbaşı adı altında hristiyanlaşmak istemiyoruz
  uyuyan hücreler, uyandı. ama daha erken. sizinkiler 2 hafta sonra başlıyor fatih'te, haliç metro durağı girişinde ve istiklal caddesinde bildiri dağıtmaya. 2 hafta sonra uyanırsınız yine uyumaya devam edin. - "tarihe Türkçe bak ! "
  5 0 ...
 • Virüs olmayan bir zaman için kesinlikle haklılar.Mezun olan 1 insan dahi boşta kalmamalı yazık günah.
  Ama virüs döneminde ülkenin öğretmene değil sağlıkçıya ihtiyacı var
  Evde oturmak için de atama istemek utanmazlık.
  11 4 ...
 • Güç(!) gösterisi.

  Bilhassa bunu parayla yapmaları iticilikte zirve. Sahip olduklarını başkalarının gözüne sokmaya çalışan insanlardan nefret ediyorum, bir de karşı cins olup insanları etkilemek için parayı, fiziksel gücü yahut statüyü kullanarak basitleşmeleri mide bulandırıcı.

  Ben senin muhasebecin miyim, ne diye bana malını mülkünü anlatıyorsun ?! Sevgili adler' in ödünleme dediği mekanizma burada devreye giriyor, kim bilir neyin eksikliğini çekiyorlar ki para pulla üstünü örtmeye çalışıyorlar.

  Yemezler, al sana teşhis : (bkz: üstünlük kompleksi) !
  9 2 ...
 • Hızlı Trenler yap:
  akp'nin yaptığı hızlı trenler demiryolu altyapısı değiştirilmeden trenlerin hızlandırılmasından ibarettir. sonuç: yüzlerce tren kazası, yüzlerce ölü...

  Havaalanları YAP
  kimsenin kullanmadığı yüz milyonlarca dolar zarar yazan havaalanları. ya da müteahhitler zengin olsun diye yapılmış tamamen lüzumsuz havaalanları.

  Üniversiteler YAP
  içi profesör ünvanlı cahillerle dolu olan, 200,000 den mühendislik öğrencisi alan kasaba üniversiteleri.. bu tip üniversitelerde çalışan herkes genelde birbiriyle akraba oluyor.

  Stadyumlar YAP
  evet inönü stadını yıkıp yeniden yaptılar..
  milyon dolarlar harcayarak yaptıkları formula-1 pistinde inekler otluyor..

  Yeni Tiyatro Sahneleri YAP
  istanbul'un en büyük tiyatro sahnesi olan akm'yi seneler boyunca kapalı tuttular, sonra da yıktılar..

  Metrolar YAP
  istanbul metrosunun bütün anlaşmaları tayyip'ten önce yapıldı. akp sadece tamamlayıcıdır.

  Barajlar YAP
  keban, oymapınar, atatürk, karakaya barajları büyüklüğünde tek bir baraj yapabilmişler mi?

  Milli Silahlar YAP: sihaları akp yapmadı. o sihaların yapımına giden süreç akp'den çok önce başladı..

  Milli Tank YAP: evet, rüyalarda görülebiliyor..

  Milli Helikopter YAP: evet, rüyalarda görülebiliyor..

  neyse, daha fazla zaman harcamaya değmez..
  7 2 ...