• Sosyal devlet olmakla övünen bir ülkenin içler acısı tablosundan bir kesittir.

  O kahrolası pantolonu velevki baba alamadı, velev ki işsiz, parasız ya da berduş, ayyaş, sorumsuz her ne haltsa, devletin temsilcisi okul halledemiyor mu, bir metrelik çulu?!
  Ya da okul aile birliği?
  Ya da vicdanlı biri?

  Çocuğu okula almamak, ruhunda derin yaralar açmak, utandırmak da neyin nesidir?

  Okula almayıp örselediğin o çocuk bizim lan!
  Hepimizin!
  7 0 ...
 • Victor Hugo'nun yazdığı tek solukta okunan bir kitap.Az önce bitirdim.Kitabı bitirdiğiniz zaman gerçekten etkileniyorsunuz,içiniz daralıyor.Mahkumun düşünceleri ve ruh hali kendinize 'ya bu mahkum ben olsaydım?' sorusunu sordurtuyor.

  Kitapta mahkumun suçunun ne olduğundan bahsedilmiyor.Ufak bir kısımda cinayet suçu geçiyor diye hatırlıyorum ama emin değilim,çokta mühim değil.Ya bu mahkum bir çocuk tecavüzcüsü olsaydı ve bu suç kitabın başında belirtilmiş olsaydı.O ızdırap dolu, acı içinde geçen saatleri okurken yine de üzülür müydüm yoksa zevk alarak mı okurdum diye düşündüm.

  Kitabı okuyacak olan arkadaşlar,zihninizde ahlaki bir tartışma yaratmak istiyorsanız kitabı okurken mahkumun suçunu benim hayal ettiğim gibi hayal edin.

  Baş ağrınız için şimdiden geçmiş olsun.
  4 0 ...
 • fenerbahçe bu adamın şampiyonluk kupasını çalmadı mı??

  önce bu soruya cevap verin...

  ben bu adamın yerinde olsam fenerbahçe yi uefa ya şikayet ederdim.

  tff teklif görütünce tüm fenerliler, şenol hoca geçsin ondan iyisi yok dediler.. demediler mi??

  şenol güneş laz dır... çekinmez... ağır konuşur yeri geldiğinde... o karadenizin çetin yaylalarında büyümüş... karadenizin azgın sularında hayatta kalmış....size pabuç bırakacak değil...yürüyedur hocam....
  8 2 ...
 • olacakları söyleyeyim:

  -ihale çocuğu derse almayan öğretmene kalır. okul yönetimine de bir şey olmaz.
  -kimse ekonomiyi, hükümeti suçlamaz.
  -aile valilikten,belediyeden,hayırsever işadamlarından (!) vs. yüklü yardım alır, çocuk ve anası "allah devletimizden, hükümetimizden, erdoğan'dan razı olsun bizi yalnız bırakmadı." der.

  konu da burada kapanır, siz de terörist ilan edilirsiniz.

  türk insanına üzülmeyi, acımayı bırakın. kendi işinize gücünüze bakın.
  8 0 ...
 • eziktir. ben 35 i biraz geçtiğim için yırttım tabi 35 denmiş eheheh.

  şakası bir yana çeşitli sebepleri vardır. evlenmiş olmak için evlenme kavramına karşıdır. sevmeden evlenmek istemiyordur. aradığı gibi birisi karşısına çıkmamıştır. önceki ilişkilerinde kötü deneyimler yaşamış karşı cinse olan güveni sarsılmıştır ve bu yüzden ince eleyip sık dokuyordur. kendisine güvenemiyordur vs vs vs. yaftalamak en kolayı ama erkek / kadın insanların neler yaşadığını ancak o insanlar bilebilir.
  8 2 ...
 • hemen hemen her an, her konuda yardımcı olduğum bir insanın
  bana durmadan baskı yapması, ben eksik olduğu her alanı ona tamamlatmaya çalışırken onun eksik olduğum şeyleri gözüme sokması, bu konuda yardımcı olmaması
  hata yapması bunu kabul edip özür dilemekten aciz olması, sonunda yine bana, karşısıdakine özür diletmesi,
  herhangi bir şeyi ondan iyi yaptığımı kabullenemeyişi
  en ağırıda bunlara rağmen iletişimini kesememem, sevgim yüzünden öylece kala kalmam.
  1 0 ...
 • intihar hiçbi zaman hiçbi şeye çözüm olmuyo. Benim de aklımdan geçmedi diil ama şöyle bi tarttım -nasılsa ölücem. O yüzden yaşayıp savaşmak daha doğru geldi bana.

  Bi Alman Atasözü "savaşırsan kaybedebilirsin -ama savaşmazsan nasılsa kaybetmişsindir " der ....
  1 1 ...
 • babam çocukluğunda tek göz odalı evde 8 kişi yaşamış. 6 kardeş bir ana rahmetli dedemin eline bakıyormuş.

  hep anlatır, ortaokula giderken yaz kış giydiği 4 yamalı bir ceket varmış. bunun koluna yazın çırak gittiği yerde boydan boya bir yağ lekesi bulaşmış. ama leke de ne leke, cilalamış gibi parlıyor cekette.

  yenisini almaya da para yok, utana sıkıla o ceketle okula gitmiş uzunca bir süre. o leke görünmesin diye 1 sene kollarımı önde bağlayarak oturmuş.

  bir gün canına tak Edip rahmetli dedemin yanına gelip okulu bırakıp iş tutacağını söylemiş, durumu anlatmış. dedem okkalı bir tokat patlatıp git yarın kimin giymeye ceketi yok, kaç kişiler say, gel bana söyle demiş.
  ertesi gün gitmiş görmüş ki giymeye ceketi olmayanlar da var. gelmiş dedeme şu kadar kişi demiş. başlamış anlatmaya bak demiş onun babası yok bu bilmem kimin evlatlığı şu hem öksüz hem yetim diye. başında babası olmayan okurken sen okulu bırakacaksan bırak bari onların babası olayım diyor.
  en son da demiş ki bak ben çalışıyorum allah bu kadarını nasip ediyor. şikayetçiysen sen de çalışacaksın daha fazlası olursa kısmet, ama bunu tarlada bahçede değil okul sıralarında yapacaksın diyor.

  ertesi gün sırtında giydiği paltoyu terziye götürüp karşılığında bir tane babama bir tane amcama ceket uydurup geliyor.
  babamın dediğine göre bütün kışı üstüne giyeceği olmadan geçiriyor.

  adamın dediği de oluyor. babam liseyi de üniversiteyi de oluyor, maddi manevi çok büyük yerlere geliyor.
  rahmetli dedenin bir ceket almaya parası yoktu ama ondaki yürek ondaki taşşak olmasaydı ben tarlada ırgat olurdum der.

  fakirlik gelir geçer. sen yaşarsın çocuğun yaşamaz. çocuğuna Pantalon alamadıysan asıl o zaman yaşaman lazım. tam o zaman yaşaman lazım ki o çocuğun gönlünü ferah eyle. yüreğini ortaya koy. sen çekip gidince pantalon alamadığın çocuk belki yemeye öğün bulamayacak.
  babalık tam burada başlıyor işte. gerekirse evlat için gururunu da paspas edebiliyor musun, yoksa gururundan ötürü çekip gidiyor musun sorusunun cevabı. çünkü çekip gidince kalanlar için her şey çok daha dibe batıyor.

  allah rahmet eylesin, kimseyi böyle sınamasın. en kötü var olmanın en güzel çekip gitmekten evla olduğunu anlamayı nasip etsin.
  6 1 ...
 • kan tüküre tüküre veremden gitmek yok. boklu su içmekten sarı ishalle delirerek ölmek yok, mor mor yumrular çıkara çıkara vebadan gitmek yok, evladının ateşler içinde kör oluşunu, çiçekten gidişini izlemek yok...

  ya siz ne diyorsunuz ya? sıçtığın bokun tatlı su ile temizlenip gittiği, musluktan su akan, kıtlıkların en az görüldüğü, işgallerin, katliamların kayıtlı tarihin minimumunda seyrettiği bir yüzyılda yaşıyorsunuz.

  bak bir mal çıkıp "şurada var, burada var" demesin, açsın baksın, bunların daha az görüldüğü, ortalama insan hayatının daha uzun olduğu, şiddet içeren suç oranının bu kadar düştüğü, tıbba, eğitime sıradan insanın hatta fakirin bu kadar erişiminin olduğu bir çağ gelmedi, gelmez.

  şimdiyi beğenmeyen öncesine baksın. boktan ne varsa kırk kattı eskiden.

  bunlar iyi günler, buradan sonra dünya nüfusu kaldıramayacak ve kötüye gidecek. istediğiniz zaman su ısıtabilmenin tadını çıkarın.
  3 1 ...
 • Fakirlikten değil gururuna yediremediğinden insan ölür. Aç kalmışsın ne ki. insanların seni o halde görüp bir şeyler yapmamaları insana koyar.

  Pantolonu giymemiş. Neden acaba? Düşünememişler mi ki parası olmadığı için almamış o çocuk. işte bu zihniyetler yüzünden böyleyiz. Tüküreyim sizin insanlığınıza.
  7 0 ...