• Ulan sanki adamlarda

Alevi hıdır,
    Sünni tarık,
    Şafi mahmut,
    Yahudi davud,
    Protestan henrich
    Ateist joseph

Yazacak hali yok. Ölen alman subaylarıda var biraz derin araştırırsan.
    5 1 ...
  • anın görüntüsü

E peki memur bey, ithal ettiğimiz sütler, şarbonlu anguslar ne olacak?

Yani, önce sütü üretip, logo işini sonraya bıraksak?

Hani göz boyamasak mı diyorum?

Hani bu at, avrat, silah, bayrak ne anlamadık biz. Kanunsuz iş yapan işletmeleri tespit mi edemiyorsunuz?

Çomarların gündemini hep nasıl da değiştiriyorsunuz. Ama biz yemiyoruz.

Bir de can alıcı kısım bayrak. Tc yazsak olmaz. Kaldırmışmıydık biz tc yi bir ara evet dimi.

Tc ağır gelir.

E hadi, kolay gelsin madem.
    6 0 ...
  • Kriz olan ülkede millet benzin olmaz bak benzin var... Bu da dış güçlerin oyunudur...

Trump yaptırmıştır..

Hayiinn gayinnn..ara 1555 i...
    4 1 ...
  • Bir insan bir şeyi yapmak istiyorsa yapar.Her ne yaşanmış olursa olsun sizi seviyorsa döner dönmüyorsa bekleyip de kendinizi üzmeyin.Koskoca bir yalanla yaşamanın anlamı yok.Bahanelere inanmam.
    2 0 ...
  • içmeden gerçek ben olamıyorum, içtiğimde ise süperim. içmezsem resmen mutsuz oluyorum. nolcak böyle mutsuz mutsuz?
    0 1 ...
  • Burada burnundan kıl aldırmazlar lakin aile ve mahalle eşrafı arasında isimleri çokça kısaslara konu olan kızdır. Siktiret sözlüğü son trenler bunlar bunları da kaçırırsan uzun ömürlü cins bir kedi al.
    1 2 ...
  • metpamid içersen geçer.

ya tırnak kadar hap bu. serumu falan da var gerçi. nasıl yapıyorsa sinir stres bulantılarını, yediğin iğrenç bir şey sonrası bulantılarını, araç tutması bulantılarını falan geçiriyor. "plasebo etkisidir belki bütün büyü bozulur öğrenirsem" diye düşündüğüm için araştıramıyorum da. öyle bir muamma yani benim için.

yalnız uykudan uyandıran bulantılar mevcutsa git parmak at boğazına kus daha iyi. aklına en berbat görüntüleri getirmek işe yarıyor. en etkili ve kısa yöntemi bu herhalde. hap falan arayacak derman olmaz zaten ciddiliyse.
    4 0 ...
  • böyle yazarların ilgi görmek için yazdığını düşünmüyorum yani buradaki ilgi kimi ne derece tatmin edebilir yada ne işe yarar. bazen sadece içinde kalmamasini istediğin için yazarsın acıtasyondan çok bunun terapi gibi birşey olduğunu düşünüyorum.
    5 0 ...
  • onur 55

12.
  • anılarında yaşayan, güç iş sahibi olduğunu iddia eden, hafif egolu, büyük narsist, ağır sıkıcı yazar.

sıkılmadan kendinden bahsediyor, kendine nickaltı giriyor vs.vs.
    plazalardan iş tekliflerini reddetmeye başladı da bunlara zaman buldu herhalde yarı zamanlı mühendisimiz.
    aklı başında görünen ama başkalarıyla konuşarak kendini tatmin etmeye çalışan histerik insanlardan.

açtığı başlıklara denk gelmemek dileğiyle.
    6 0 ...
  • hayatımın her anında yanımda olan, her anımda yeri gelmiş beni neşelendirmiş, yeri gelmiş beni hüngür hüngür ağlatmış şair.

1940'lı yıllarda yazdığı 'cebbar oğlu mehemmed' şiiri ile cuhmuriyet halk partisi'nin düzenlendiği yarışmada 2. Olmuş, şiir dünyasına adeta paraşütle inmiştir.

ilhan'ı sadece aşk şiirleri ile tanıyordum bir zamanlar. cebbar oğlu mehemmed'i okuyana kadar. bir kahramanlık öyküsüdür ilhan'ın yazdığı cebbar oğlu mehemmed. nice mustafa kemal'ler yetiştirir, nice yiğitler can verir bu topraklar için diyor kısacık bir kaç satırda. 'şu mübarek topraklar, şu mübarek vatan' için şehit olan: garip ökkeş, cebbar oğlu mehemmed, kirvesi durdu ve daha nicesinin hikayesidir.

'Aynı akşam doğurmuş karısı döne,
    Mavi gözlü bir çocuk sarışın,
    Bir avuç toprak sarmışlar altına,
    Ve kemal koymuşlar adını.' Diyerek bitirir o olağanüstü şiiri ilhan. neredeyse 60-70 sene olmasına rağmen, gözyaşları içinde okuruz biz de bu satırları.

bununla bitmez, yeni başlar ilhan'ın şiir macerası. 'Döşeme' adındaki ilk yazdiklarindan biri olan şiiri ile de dokunur yüreğimize.

'çok ağlamış,
    çok gülmüş,
    çok dert çekmiş dağları.' Diye bitirir döşeme şiirini.

herkes gibi ilerleyen yaşlarda aşık olur, bugün bizim onu genelde tanıdığımız aşk şiirlerini yazmaya başlar. aysel midir aşık olduğu bilmem, git başımdan der.

'hem kötüyüm, karanlığım biraz, çirkinim. 
    Aysel git başımdan seni seviyorum...'

ne vakit maçka'dan geçse, limandaki gemilere takılır gözü attila ilhan'ın. Üçüncü şahış olur bir aşkta.

'sen kalkıp ona giderdin
    benzin mum gibi giderdin
    sabaha kadar kalırdın
    hayırsızın biriydi fikrimce
    güldü mü cenazeye benzerdi
    hele seni kollarına aldı mı
    felâketim olurdu ağlardım.' Der ve çoğumuzun felâketi olur, ağlarız.

kısacık hayata o kadar şey sığdırmış gibi gelir ki bana, neredeyse hemen hemen günün her saati okunacak bir şiiri vardır. 'Böyle bir sevmek' de öyle bir şiirdir. Bir insanın geride bırakacağı en güzel şiiri yazmıştır. Yazının en sonuna da onu yazmak yakışır:

'ne kadınlar sevdim zaten yoktular
    yağmur giyerlerdi sonbaharla bir
    azıcık okşasam sanki çocuktular
    bıraksam korkudan gözleri sislenir
    ne kadınlar sevdim zaten yoktular
    böyle bir sevmek görülmemiştir.'
    11 0 ...