• Sanırım yok. Sağlık diyenler olmuş aşk sevgi diyenler olmuş. Hayat tecrübelerimden edindiğim olayları anlatayım siz karar verin.

Bi gün hastalandım vertigo tarzı bi olay. Dünyam sarsıldı kusmaktan içim dışıma çıkıyor bütün bedenim titriyodu. Arkadaşlarım devlet hastanesine acile götürdüler. Basit bi tansiyon muayenesinden sonra sıraya soktular. O halde 1.5 saat sıra bekledim. Kan kusmaya başladığım sıralarda benim sıram gelmişti. 1.5 saat içerisinde yaşadığım acıyı ben biliyorum. Eğer param olsaydı giderdim iyi bir özel hastaneye gittiğim gibi tedavi olur yollarlardı. Bu devirde sağlık bile parayla. Benim sağ kulağım duymuyor. Tamamen duymuyor. 20 30 bin tl lik bir cihaz alınması gerekiyor. Aileme yük olmaması için istemiyorum ameliyat filan korkuyorum diyorum.

Sevgi aşk olayı zaten tırt. Ben bi kadının yerine kendimi koyuyorum beni evimden arabayla alan , giyimi yerinde birisi varken neden maddi sıkıntı çektigi tipine bakınca bile anlaşılan bi insanla beraber olayım ki? Nitekim de öyle oluyor. Artık kendimi değersiz bir çöp gibi hissetmemek için bu defterleri kapattım. Paranız yoksa arkadaşlarınız , kız arkadaşlarınız , çevrenizdekiler hatta aileniz bile sizi adam yerine koymaz. Insanlar hayatta kalabilmek üzerine evrimleşmiş. Sevgi dünyasında yaşamıyoruz. Kimse sizin ponçik yüreğiniz için yanınızda bulunmaz.

Sevmediğim bir arkadaşımın çok sevdiğim bir örnegi vardır. Paraya pula statüye önem vermiyorum ehe hümanistim ben diyen kişilere gidin sorun kağıt toplayan bir adama aşık olur musunuz veya sever misiniz diye. Imkansızdır. Bu hayatta aşk da sevgi de sağlık ta mutluluk da parana bağlıdır. Hiç düşündünüz mü zengin semtlerdeki kadınlar neden daha güzel erkekler daha yakışıklı diye. Çünkü zengin erkek çirkin olsa bile güzel bir kadın mutlaka ona talip oluyor. Böylece çocukları da ortalamanın üstünde bir tipe sahip oluyor.
    3 0 ...
  • günaydın

1753.
  • Kaç yaşına gelirsem geleyim kalbime dokunan sözlere, saçımın okşanmasına, güzel bakışa yenik düşeceğim..

Günaydın...
    1 0 ...
  • zararlıdır hocam çok zararlıdır. bol bol taze fasulye, bamya, zeytinyağlı pırasa ve yoğurtlu bakla yemenizi öneririm.
    0 0 ...
  • Mesainiz ve meşguliyetiniz yok ise bunu yaşayan birey olarak her anlamda sıkıntılısınızdır.

En büyük dezavantajı gecelerinize ortak olacak bir yoldaşınızın olmayışıdır.

Evren'in en yalnız ve tembel adamı, akşam üzeri 6'da uyanıp banyo aynasında baktığınız suratı şiş elemandır.
    7 0 ...
  • diğer kargo firmalarının kuryeleri ağırlıklı olarak genç iken, bu firmanınkiler dayılardan oluşur.

cebinizi arayıp "selamun aleyküm yeğenim o tarafa geliyong, kargu ağır olduğu için gapıya bırahacaz ha" şeklinde bilgilendirme yapan dayı bil ki bir sürat dayısıdır.
    1 0 ...
  • Şunu söylemek istiyorum ki; kaybetmekten asla korkmuyorum.
    Çabasız bir sevgiden çok daha fazlasını hakediyoruz güzel kardeşim.
    Sen de korkma.
    Siz de korkmayın.
    insanlar gidebilir, bırakın gitsinler.
    Özverinin, saygının, güvenin ve dahi Samimiyetin olmadığı hiçbir ilişkiyi yürütmeyin.

Not: zaten hiçbir şey mehtap la ilgili değildir.
    Mehtap bir şeyle ilgili olmaktan çok o şeyin görünmeyen yüzüdür.
    Mehtap hiç kimsedir ama aynı zamanda herkestir.
    Siz mehtap ı ne sanıyorsunuz bilmiyorum ama mehtap ay ışığının da ötesindedir.
    2 0 ...
  • Uyumuştum ne güzel. Ne oldu da uyandım bilmiyorum ama birden şey düşünmeye başladım ben kendi üzerime çok fazla gidiyorum. Beni kaybetmekten hiç çekinmeyen insanlar var. Bunu hissetmek, bunun bilincinde olmak iğrenç bir şey. Evet benim de kaybetmekten çekinmediğim insanlar olmuştu ama onlar gerçekten kötü insanlardı zaten sadece iki taneler. Ben size bir kötülük yapmamıştım. Bu kadar da olmamalıydı. Ya da zaten bu kadar değil ama ben anlam yüklüyorum. Hep yaparım. Pis bir şey. Düşünüyorum da beni kaybetmekten korkmayan insanların hayatımda yer kaplaması doğru değil. Bazı şeylere olan saygımı bu kadar basit bir yolla kaybetmeyi istemiyorum.

Nt: mehtap bu yazının seninle hiçbir ilgisi yok. Başka ilişkiler için. Şimdiden söyleyeyim de.
    7 0 ...
  • Bir gece yarısı kiralık ev aramaya başlamak çok üzücü. Bulamamak çok sinir bozucu. Belki de bu yüzden uzaklara gitmekten korkmuyorumdur, evimde bile "evimde" olmadığım için. Bana bencil diyorlar mesela, ama şunu bilmiyorlar ki benim mutluluğumu (beni demiyorum, mutlu olup olmamamı) gerçekten önemseyen tek kişi var şu dünyada, ve ben sadece onunla, yani kendimle yalnız kalmak istiyorum.

Şunu da ekleyeyim ki, bir aile krizinin ortasından çıkmış, "keşke başıma çok kötü bişey gelse de herkes bi rahatlasa" diyecek kadar berbat hissettiğim yılın en kötü gecelerinden birinde, aklıma belli bir kişinin gelmesi ve onun yanında olmak istemem, onun bana iyi geleceğini düşünmem de çok üzücü bence. Çok kötü prognoz. Umarım anlık bişeydir.

Ya öf nazar mı değdiler naptılar, 1 yıldır falan ağlamamıştım sanırım, çok ağlamam zaten ben, gülerim, benim olayım o, ama son bir haftada cidden ağladığım gün sayısı ağlamadığımdan fazla. Hiç benlik değil. Sözlük hesabıma bakarsak çok benlik gerçi, buraya sadece canım sıkkınken geldiğim için.

Cidden, başıma çok kötü bişey gelse, sanırım ben de bi süre rahatlarım.
    11 0 ...
  • - daha çok su içeceğim.
    - haftada 2 gün sabah yüzmeye gideceğim.
    - beni üzen, mutsuz eden kişilerle ilişkimi koparacağım, seyrelteceğim.
    - hava ne kadar soğuk olursa olsun, haftada bir gün sahilde koşacağım.
    - ne kadar yoğun olursam olayım, ayda 3 kitap okuyacağım.

Caymayayım diye de yazıyorum buraya.
    Haydi bakalım...
    11 0 ...
  • bir hayır kurumu olan halktan aldığı bağışlarla bütçesini oluşturan kızılay'ın yaptığı şey.

--spoiler--
    istanbul'da 500'e yakın gayrimenkulü olduğu bilinen Kızılay, “Türk Kızılayı istanbul Genel Başkanlık Makamı” için 2016’da istanbul Rumelihisarı yakınlarında Boğaz manzaralı 450 metrekare büyüklüğünde yüzme havuzlu köşk kiraladı.Köşkün kiralanma gerekçesi olarak yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun istanbul’da yaşaması gösterildi. Edinilen bilgiye göre, köşk kiralanırken emlakçı bedeli olarak 10 bin dolar ödendi, köşke alınan mobilyalar ile yapılan tadilata 600 bin lira harcandı.
    https://www.yenicaggazete...kosk-kiraladi-249419h.htm
    --spoiler--

çok değil, sadece 15 gün önce de kızılay bu sefer yöneticilerine yaptığı fahiş maaş artışı ile gündeme gelmişti.
    (bkz: kızılay genel müdürünün 31 bin lira maaş alması)

kızılay, tekrar ediyorum bir hayır kurumu ve bütçesinin büyük çoğunluğu halkın bağışlarından oluşuyor.

halkın bir kuruşunu bile ziyan etmemesi gereken sefiller havuzlu köşklere kira veriyor, üstelik kızılay'a ait bir sürü gayrimenkul varken.

kimse de kızılay'daki bu vurguna bir şey diyemiyor, zira kızılay şirketleştirildi ve denetim kapsamının dışına çıkarıldı.

kızılay artık akp'nin bir çiftliği.

kızılay'ın şirketleşmesi;
    https://t24.com.tr/haber/...huzur-hakki-alacak,838879
    10 2 ...