• hz.ali alevi değildi söylemi ne allah aşkına. Kendisi zaten bu mezhep'in kurucusu değil. Kerbela olayarından sonra hz.muhammed, hz ali taraftarları oluşmuş diğer taraftan yezidi savunanlar... Zaten hz.muhammedin ölümünden sonra gruplar oluşmuştu. Kerbela olayı ile büyüdü. 2 kola büründü birisi sunni diğeri şia (alevilik ) ki bu olay hz.alinin öldürülmesiyle daha da hiddetleniyor. Şimdi hz.ali alevi mi ? sorusuna tabi ki değildi cevabı verilir ama karşında yezid gibi taraftar oluşmuşsa sende bir tarafa mensup olmak zorundasın. Bilmem anlatabildim mi ?
  2 0 ...
 • Birkaç hafta konuşulması gereken gençtir. Bu olay tıpkı Özgecan cinayeti, münevver karabulut cinayeti, çocuk tecavüzleri gibi büyük bir dram taşıyor, bu çocuk da onlar gibi gündem olacak kadar değerlidir.

  Ölen kişinin erkek olması onu değersiz mi yapıyor? Bu kadar duyar kasıcı ve samimiyetsiz olmayın, en azından her gün entry girip uplayın. Bu cinayeti işleyen kız da sosyal medyada linç edilmeli ve hapse girmeli, yaşı kaç olursa olsun. Onun başkası ile yaşadığı zevk bu gencin hayatından önemli değil.
  9 1 ...
 • Kadın düşmanı orospu çocuklarını barındıran platform. Siz bu orospu çocuklarını sözlükte tuttuğunuz sürece kadın yazar kalmayacak ve burası saplara, sığırlara kalacaktır. Zaten kaliteli kadın yazarların bazıları hesabını sildi bazıları ise yazmıyor çünkü buradaki bir takım orospu çocukları yüzünden. Atatürk düşmanlığı yapanları, ırkçılık yapanları saymıyorum bile allah onların belasını versin. Eli şeyinde olan ergenlere tahammülüm kalmadı artık...
  9 4 ...
 • illa ki gerçekleşme ihtimali olması gerekmeyen hayallerdir.

  Ben mesela mutlu uyutacak, yatıştırıcı hayaller kuruyorum.

  Mesela henüz 18'inde futbolcuyum. Galatasaray forması ile 65. Dakikada oyuna alınarak ilk maçıma çıkıp, gol atıyorum. Tüm taraftarların sevgilisi olmuşum, herkes heyecan duyuyor...

  Maç oynadıkça, 1-2 sezon geçtikçe efsane oluyorum falan. Attığım golleri bile hayal ediyorum. Basın açıklamaları, yolda yürürken taraftarların bana sarılması falan. Yaşıyorum yani tüm o duyguları, anlamaya çalışıyorum nasıl bir şey olduğunu.

  Bazen de kendimi bir rock yıldızı gibi hayal ediyorum. Stadyumda konser veriyorum, 50 bin kişi gelmiş. Ben şarkı söylüyorum, millet tempo tutuyor. Kim bilir hangi duygularla yazdığım şarkıya 50 bin kişi eşlik ediyor, benim gibi içten söylüyor. Hareketleriyle benden ne kadar keyif aldıklarını gösteriyorlar. Bunu da düşünüyorum Da; bir sanatçı için parayla alınamayacak türden muhteşem bir zevk olsa gerek.

  Bu tip hayaller kurarak uyuyorum. Futbolcu ya da rockstar olacağımdan değil, neler hissettiklerini anlayabilmek tüm amacım. Ve bunu anlamaya çalıştığımda ortaya çıkan şey güzel geliyor, o güzel duyguların eşliğinde de uyuyorum.

  Not: şizofren değilim.
  9 0 ...
 • düşünsene ortada bir yumurta var, spermler geliyor üzerine tutunuyor kendi kalıtımını içine aktarıyor ve sonuçta sen oluyorsun.

  erkekler kadınları enfekte ediyor beyler. feministleri göreve davet ediyorum.

  nitekim hayat cinsel yolla bulaşan ölümcül bir hastalıktır nihayetinde.
  8 1 ...
 • (#39031488)

  Zamanında kendi için şunu yazmıştım

  Dedesi Bir gün bosna banlığının bir üyesi bir gün osmanlı paşası bir gün sibiryadan gelip gümüşhane ye yerleşmiş bir türk klanı oluyorken geçen gün de ingiliz bilmem nesi olmuş

  Raporsuz deli lan bu bunun yazdıkları yüzünden içeri girmemesinin nedeni deli olması sağlıklı bir insan troll değilse bu kadar tutarsız olamaz

  Bir adet raporsuz deli.
  9 3 ...
 • ne abd'si yahu oytuncum?
  o keko vpn'den bağlanıyor, çıkan ekranda "abd" yazıyor diye kendini abd'de zannediyor.
  tam bir keko yani. allah ıslah etsin.
  7 3 ...
 • bir orospunun çenesine kurban gitmiştir. anlamıyorum gerçekten bir insan sonradan bu kadar çok korkacağı şeyi neden yaşar? o korumak için başkalarını ateşe attığı sevgilisi, gün gelip ayrıldıklarında acaba bu karının adını korur mu? bir insan niçin bu kadar düşünmeden hareket eder? niçin bir kaltağın yediği bok masum birinin canını yakar? bir insan neden adamı öldürmeden evvel dna testi yaptırmayı düşünmez. herkes takmış beline silahı, magandalığının açıklamasını "bön koz bobosoyom." şeklinde yapıyor. ülkede adalet yok, hukuk işlemiyor. her önüne gelen de adaleti kendi imkanlarıyla sağlamaya çalışıyor. bu memleket bombok bir hale geldi.
  22 2 ...
 • Şu an Beynimin acıyı hissettirmemek için bünyeme, kendini uyuşturduğunu hissediyorum ve doğru düzgün bir şey düşünemiyorum.

  Ama bildiğim ve emin olduğum birkaç şey var:

  Kalbinde sizin için güzellikler besleyen ve bunu davranışlarıyla da her zaman gösteren güzel insanları üzmeyin.

  Asla zalim Ve nankör olmayın.

  Çünkü yapılan hiçbir eylem -zerre kadar büyüklükteki bile- havada, boşlukta, karşılıksız kalmıyor, kalmayacak. Bunu siz anlayıp bilmeseniz de başınıza dert, bela geldiğinde hissedin: yaptığınız kötülükten.
  Ya da Hiç tanımadığınız, daha önce yüzünü bile görmediğiniz bir insan size yardım etmek için çaba gösterdiğinde de hissedin: yaptığınız bir iyilikten.

  Bu yalan dünyada herkes yaptığı her şeyin karşılığını birebir alacak.

  Cezası mı? Onun da yeri ve Zamanı gelecek.
  12 1 ...
 • (#39103910)

  Sanal duvarların arkasına saklanıp önüne gelene afkuran itlerden. “Aslan” lafını tersten yedirir, önümde diz çöktürürüm sana. Ancak dua et ilgiye aç bir ergen ile uğraşacak vaktim yok.
  8 4 ...