• Erkeklik hormonları tavan yaptığından feminen görünümlü korelilere aşık olma durumudur.
    5 2 ...
  • bilinen bir gerçektir.

yabancı kaynaklara göre hititler devletinin yıkılma sebebi gizemli deniz halklarının istilası olarak bilinse de asıl sebebi çorumlulaşarak asimile olduktan sonra özlerini kaybedip devlet bilincini yitirmeleridir.
    6 0 ...
  • yavş-aktroll iftirasıdır...

şimdi bak iyi oku yavş-akit...

ismet paşa ve atatürk çankaya köşkünde rutin buluşmalarından birinde kahve içerler.
    ismet paşa'nın canı biraz sıkkındır.

kahveden sonra atatürk sorar: "hayrola ismet?.. sende bir fevkaladelik var bugün... ne oldu?.. neye sinirlendin?"

paşa yanıtlar;
    "türk hava kurumu'nun toplantısı vardı da... fuat beyi (thk başkanı) epey terlettim... istifaya falan kalktı..."

atatürk nedenini sorar;
    "çalışkan çocuktur fuat... kurumu da iyi yönetiyor."

ismet paşa;
    - bunlara bir diyeceğim yok... fakat canımı sıkan bir şey oldu. hesaplarda bir kuruş oynuyor. "

bir kuruş.
    evet türk hava kurumunun hesaplarında 1 kuruş açık vardı.
    delikli 1 kuruş.
    ve bu ismet paşa'nın canını sıkıyor hatta türk hava kurumu başkanı istifa etmek istiyor...

inönü:
    "daha önceki toplantıda dikkatimi çekmişti... bu bir kuruşun nereye gittiğini öğrensinler diye talimat vermiştim. bulamamışlar...
    fuat beyin hassasiyetini anlıyorum... ama milletimiz ondan daha hassastır... verdiği paranın nereye gittiğini mutlaka bilmek ister... istifa bu gibi hallerde en kolay çıkar yoldur... ama kimseyi rahatlatmaz... hatta söylentilere bile sebep olur."

atatürk:
    "demek mesele bu... bir kuruşun hesabı seni bu kadar üzdü... haklısın... kırk para (bir kuruş) günün birinde 40 lira, 40 lira da 400 lira olur... bu da giderek büyür halkın ağzında... cumhuriyet'i kurarken böyle bir kuruşlara çok ihtiyacımız oldu.. peki ne yaptın sonunda?"

inönü:
    "memurları seferber ettim... ve bir kuruşun yanlışlıkla başka bir hesaba geçirildiğini bulup, çıkarttırdım... bizim milletimiz cömerttir, elindekini, avucundakini verir... ama verdiğinin doğru, dürüst yerlere harcandığını görmek ister... buna inanmak ister."

bir kuruş lan...
    altı üstü 1 kuruş...o da delikli 1 kuruş. şu yani;
    atatürkün devlet parasını makbule hanıma harcaması

türk hava kurumu'nun delikli 1 kuruşu için böyle ince eleyip sık dokuyan insanlara iftira atmak bu kadar kolay mı lan?

evet makbule hanım'ın bazı açgözlülükleri olmuştur, har vurup harman savurmuştur.
    ama bunların hiçbiri atatürk'ün sağlığında olmamış, atatürk makbule hanım için devletin tek delikli kuruşunu harcamamıştır.

itsiniz...itlik yapmaya devam edeceksiniz tabi.
    biz de elimizdeki değnekle ağzınızın payını vermeye devam edeceğiz...
    13 7 ...
  • (bkz: türkiye den afganistan a 75 milyon dolar yardım)
    akp döneminde olmuştur ve de tam olarak afganistan'a 75 milyon dolar hibe ettiğimiz günde gerçekleşmiştir.

amasya'ya bağlı kızılca köyü'nde köylülerin tarım kredi kooperatifine olan borçları nedeniyle pek çok traktör haczedildi.

kaynak;
    https://www.sozcu.com.tr/...orler-haczedildi-6139914/

video;
    https://www.youtube.com/watch?v=JILsfjfX_to+

ne güzel ülke ya...
    cengiz inşaatın vergi borçlarını sıfırla, sabancı'ya, turkcell'e milyarlık vergi kıyağı yap, ama çiftçinin traktörünü haczet...

adamlar borcumuzu ödemeyeceğiz demiyorlar ki sana.
    fahiş faiz oranlarına itiraz ediyorlar.

faiz lobisi, faiz lobisi diye ortada gezinenler en büyük faiz lobisi olmuşlar çiftçiyi soyuyorlar artık.

ülkenin kaynaklarını suriyelilere, afganlara, filistinlilere ve sair ne kadar bizle alakası olmayan, bizden olmayan varsa onlara harcayın, ama ülkede çalışana, üretene, köylüye, çiftçiye haciz gönderin...

köylüler böyle ölmüyorlar yalnız, füze atın...valla bak.
    zaten tarımı hayvancılığı bitirdiniz, ülkeyi tarım ve hayvancılık ithalatında dünyanın lider ülkesi haline getirdiniz. köylere füze atın bari de rahat edin...

yazık...
    20 5 ...
  • döviz rezervleri ekside olan meteliğe kurşun atan türkiye'yi yönetenlerin halkın kaynaklarını har vurup harman savurmasının son örneği.

proje bazlı kullanılmak amacıyla önümüzdeki 2 yıl boyunca afganistan'a toplam 75 milyon dolar yardım yapacakmışız.

--- spoiler ---
    dışişleri bakanlığı güney asya genel müdürü büyükelçi hakan tekin, türkiye’nin proje bazlı kullanılmak üzere, önümüzdeki 2 yıl için afganistan’a 75 milyon dolar yardım taahhüdünde bulunduğunu söyledi.

cenevre’de düzenlenen afganistan bağışçılar konferansı’na video konferans yoluyla katılan tekin, türkiye’nin afganistan’daki barış ve kalkınma çabalarına desteğinin süreceğini belirterek, “bugün, afgan yetkililerle koordineli olarak proje bazlı kullanılmak üzere, türkiye’nin önümüzdeki iki yıl için 75 milyon dolarlık taahhüdünü duyurmaktan ‘mutluluk’ duyuyorum” ifadelerini kullandı.

tekin’in verdiği bilgiye göre, 2002 yılından bu yana türkiye’nin afganistan’a yaptığı kalkınma yardımı 1.1 milyar doları geçti.
    kaynak:
    https://sol.org.tr/haber/...olar-yardim-yapacak-20050
    --- spoiler ---

birader, sen halkına maske dağıtamadın, iban numarası verip para istedin.
    kimin parasını kime veriyorsunuz?

buna ne derler biliyor musunuz?
    ayranı yok içmeye...neyse...
    12 2 ...
  • yıllardır goebbelsvari yöntemlerle kandırılıp konsilide edilen yandaştır.
    vaka sayısı 2500-3000'lerden birden 28 binlere fırlayınca şaşırmış...

bakın bu bir dramdır;
    vaka sayısının 28 bin olmasına şaşıran yandaş
    vaka sayısının 28 bin olmasına şaşıran yandaş

vaka sayısının 28 bin olmasına şaşırmış.
    çünkü kafasındaki algı, müslümanlar temizdir, abdest alır, korona bulaşmaz...

aynı şahıs süper güç olduğumuza, almanya'nın bizi kıskandığına ve hatta imf'ye borç verdiğimize de inanır...

yazık ya...
    ya profil fotoğrafının abdülhamid olması???

işte siz anca insanları kandırmayı bilirsiniz.
    kandırdığınız zavallılardan birisi de işte bu profil fotoğrafı abdülhamid olan şahıs.

aynı şahsı payitaht abdülhamid dizisi ile de kandırıyorsunuz.
    bu zavallılar abdülhamid'in ingiltere'ye, fransa'ya, rusya'ya diz çöktürdüğünü zannediyorlar sayenizde.

yapmayın. insanları kandırmayın...
    bu yaptığınız toplumsal travma yaratıyor işte...
    20 6 ...
  • Beyler raad olun foto gerçek;

Bendeniz cenifır yengenizle gugıldan transleyt ederek nicedir sevişiyoruz, kah Niagara şelalelerin dibinde penyemiz ıslanırken meme uçlarımız belli oluyor, kah Arizona’nın sıcak kumlarında göt arasına kum kaçmalı fantazyalara yelken açıyor ve sık sık nude alıp verişiyoruz.

Ahan bu da yalanına sokuyumculara gelsin;

jennifer lopez in yeni şarkısı için verdiği poz
    6 0 ...
  • Üniversitede bir osmaniyeli arkadaşla tanıştık.

Adanalıyım dedi.
    Ben de Kozanlıyım, hemşehri sayılırız dedik.

Arkadaş grubu uzun bir süre arkadaşı Adanalı, beni de Kozanlı bildiler.

Bu Adana'yı övüyor sürekli.
    Ben Adana'ya çok nadir değinip Kozan Adana'dan şöyle uzak ayrı bir cumhuriyet, şöyle güzel, böyle büyük gelişmiş anlatıyorum.

Bir gün kömbe muhabbeti sonrası öğrendim ki bizim Adanalı meğer yedi göbek osmaniyeliymiş.
    Hayır kadirlililer adanalıyım der bir nebze anlarım. Size ne oluyor?

Halen kafa yapısı ve karakter olarak Adana'nın bir ilçesi bunlar. *
    Hayır anlı şanlı Kozan varken git osmaniye'yi il yap.
    Kozan il olunca memleket milliyetçiliği neymiş göstereceğiz.

Osmaniyelileri severiz yine de.

(bkz: Derdini sikeyim butonu)
    2 0 ...
  • günah keçisi olmaya 2 adımı kalmış sağlık bakanıdır. şimdilik bakan tabi bu mevzu böyle devam ederse diğer harcananlar gibi medyanın önüne bırakılır..

sarayın huyudur. işlerin ters gittiği ve her an tepetaklak gideceği açığa çıkmadıkça hep arkalarında durur. ta ki mevzular ortaya çıkmaya başlayana kadar. sonrasında apar topar bir şeyler olur bir bakmışsın saray arkadaki desteğini çekivermiş ve havuz medyası dişlerini geçirmeye başlamış etine..

(bkz: damat berat)
    (bkz: ahmet davutoğlu)
    (bkz: melih gökçek)
    (bkz: kadir topbaş)
    (bkz: abdullah gül)
    (bkz: ali babacan)
    14 1 ...
  • sabah sabah affınıza sığınarak "kim s.ker fransız senatosunu" dedirtmiş karardır. dal..raklar müdahale edebiliyorlar ise gelip etsinler hadi. kahpe sömürgeciler akdenize iniyorsun oradan çıkıyorlar yırtık dondan çıkar gibi. azerbaycana geliyorsun oradan çıkıyorlar aynı şekilde. yunanla egede ters düşüyorsun gene bunlar atlıyor.

amerikan devletinden ( emperyalizm ) nefret ettiğim halde amerikanın sağa sola salça olup jandarmacılık oynaması bile mantıklı geliyor ( adamlar sevsen de sevmesen de dünyanın süper gücü korkunç boyutta ekonomiye ve askeri güce sahipler ayrıca ikinci dünya savaşında bizzat dünya tarafından bu role zorlandılar ) ama bu fransızların her delikten çıkması tuhaf. akdenizdeki faaliyetlere sarıyorlar ya bizim cumhurbaşkanı çıkıp suratlarına demiyor ki "la macron bebesi sana ne girip çıkıyor sana ne akdenizden egeden" diye. dese vallahi billahi ayakta alkışlarım 3 gün boyunca.
    7 0 ...