• Neyse ki hepsi benden minimum 15 yaş küçük, çıtı pıtı cici kızlar, klasmanlarımız farklı da kıskançlık duymuyorum. Yoksa yaşları yakın olanlar için zor valla.
  8 2 ...
 • yıllardır erke dönergecidir bilmem nedir diye statik enerji üretilmeye çalışılıyor. oysa bu sözlükte şu arkadaşın etrafında pervane olanlara birer dinamo falan bağlansa tüm ülkeye yetecek enerji elde edilir lan. fazlaca maliyeti de yok birer dinamo biraz kablo hoop al sana sınırsız ve ucuz enerji.

  (bkz: einstein was here)
  7 1 ...
 • biyolojik bir sıkıntın yoksa neden cinsiyetini yaşama olayını diğer bir cinsiyet üzerinden şekillendiriyorsun ki? bu durumda karşına çıkan her erkekten sana kadın olduğunu hissettirmesini isteyerek adamı yorarsın. ne gerek var? sen kendini bil ve buna uygun yaşa o zaman. bunu hissettirmeyenle de muhatap olma bitsin gitsin. kimse kimseye misyon yüklemesin. bir kere de sen kadın gibi davran ve buna uygun bir mizaç çiz de adam gerçek bir kadınla birlikte olduğunu anlasın o zaman. belki o sana ayak uydurur hı? hep versace hep versace olmaz.

  bir de şu var. hep bekleyen hep uman taraf olursan kendini otomatik olarak ikinci plana atmış olur ve sana 2. sınıf muamelesi göstermelerine yol açmış olursun. hani hep şikayet ettiğin o kadına değer verilmeme durumları var ya, hah işte o durumda pasif davranmaz, kimseden de seni mutlu etmesi için bir şey ummazsan zaten 2. sınıf muamelesi görmezsin kolay kolay. hayatının ipleri sende olsun, kimseden hediye, iltifat vb bekleme. önce kendi içinde yeşert o mutluluğu. erkekler de bayılmıyor ezik, sinik kadına. hah çok güçlü olucam diye de tır şoförü olma tabi. bu da ayrı bi konu.
  11 1 ...
 • mom jeans

  18.
 • Tam güzel pantolon çıkardılar onun da yırtıksız olanını henüz görmedim. Bel yükseldi diye illa pantolonu yırtmanız mı gerekiyor sayın modacılar? En son aldığım pantolona annem çöplükten mi buldun yoksa köpek saldırısına mı uğradın diye sordu.
  10 0 ...
 • Duyan da Erdoğan da imamoğlu gibi 4 gün çalışıp 14 gün tatil yaptı sanır. Bunu bari savunmayın sayın davarlar. ayrıca daha Erdoğan'ın tatilde poz verdiğini hiç kimse görmemiştir, adamın tatil yapıp yapmadığı bile belli değil, bir de imamoğlu'na bakın, süper star gibi plajlarda poz kesiyor. Siz de onu alkışlıyorsunuz.
  (bkz: ona tatil çok yakışıyor)
  6 6 ...
 • En yakın derken kastedilenin ne olduğuna bağlı canlı.
  Mesela bir orkanın ön yüzgeçlerinin içinde bulunan kemikler insan kolundaki kemikler ile benzer ve aynı sayıda,
  Şempanze gen olarak en yakın ve aynı zamanda insan haricinde zevk için seks yapan tek canlı,
  Yunuslar aynada kendisini tanıyabilen az sayıda canlıdan biri,
  Bir orkanın cinayet işlediği biliniyor(sinirlenip öldürmek değil, show sırasında eğiticisini kasıtlı olarak boğup bırakmış)
  Cana yakınlık olarak köpek,
  Müdana etmeme bakımından kedi,
  insanın benzediği pek çok canlı var,
  Ama çok şükür otel yapmak için, altın aramak için orman talanı yapan hayvan yok, bölgesini koruyan hayvan var da başkasının bölgesini istila Edip katliam yapan hayvan yok.

  Edit: başka bir yuzırın da dediği gibi şempanze değilde bonobo maymunu olabilir o maymun.
  2 0 ...
 • edremit, kadıköy, zeytinli' nin eteklerinde olduğu, akçay' dan da görülebilen, dünyanın ilk güzellik yarışmasının yapıldığı ve dünyanın en güzel kadınının aşkını paris' e vaat eden afrodit' in birinci olduğu rivayet edilen, bin bir su kaynağı, orman yolu içeren, ne yazık ki son zamanlarda yabancı ve yerli maden şirketlerinin orman alanını tehdit eden altın arayışı söz konusu olmuş güzel dağlar.
  1 0 ...
 • the shape of water

  Bir Guillermo del Toro filmi.

  2018 yılında düzenlenen 90. akademi ödülleri'nde en iyi film, en iyi yönetmen, en iyi film müziği ve En iyi Prodüksiyon Tasarımı oscar'larını kazandı.

  Filmin elisa adında, sally hawkins'in hayat verdiği bir kızcağızın olağandışı aşk hayatını beyaz perdeye taşıyor. Spoiler vermemek adına senaryodan daha fazla bahsetmek istemiyorum. aslında bildiğimiz güzel bir peri masalı tadında film. olağandışı bir senaryo, güzel oyunculuklar, harika sanat yönetimi ve daha fazlası.. best picture (en iyi film) oscar'ını kazanmış onca film izlemiş olmama rağmen, 'ya kesinlikle haketmiş' diyeceğim 3-4 film vardı. the shape of water filmi de bunlardan birisi. The pianist, green book, driving miss daisy filmleri ise diğer favorilerim.

  Filmin en iyi film müziği oscar'ını kazandığını filmi izledikten sonra öğrendim. buraya küçük bir parantez açmak lazım, gerçekten müzikler inanılmaz güzellikte. Filmin müziklerini Alexandre Desplat bestelemiş. Kendisini the danish girl, the curious case of benjamin button, the queen gibi filmlerden tanırım.

  Şurada: https://youtu.be/HA8dDFFvOUw
  2 1 ...
 • aşkitosundan ayrıldığı ve sığınacak liman aradığı an omza atılacak bacaklardır.

  az daha sabır beyler.
  0 3 ...
 • aşkitosundan ayrıldığı ve sığınacak liman aradığı an omza atılacak bacaklardır.

  az daha sabır beyler.
  0 3 ...