• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • 19. Yüzyılın büyük sanat dahisi. Hayat hikayesini okuyunca “bizimki de dert mi be” diyorsunuz adeta. Kendisi 30 mart 1853'te, hollanda'nın zundert kendinde doğuyor. ismi bile ona özel değil, kendisinin doğumundan kısa bir süre önce ölen abisi vincent'ın ismini uygun görüyor ona ailesi. O dönemki yoksulluğu ve yozlaşmayı adeta iliklerine kadar hisseden vincent, küçüklüğünden itibaren babası gibi bir din adamı olmak istiyor. Ve bunu başarıyor da. Ancak yoksullara yardım için kendisine ayrılan fonu aşınca ve birtakım uygunsuz davranışlar sergileyince, kilise görevine son veriyor. Hayata yeniden tutunmak için sanata adıyor kendini. 20'li yaşlarının ortalarında yazıldığı sanat okulundan da atılıyor ne yazık ki. Sebebiyse döneme uygun olmayan karamsar eserleri ve değişik çizimleri. Bir dönem boşluğa düşen vincent, bu durumu da atlattıktan sonra abisi theo'nun ona gönderdiği tüm parayı boya ve tuvallere yatırıyor. Beslenme ihtiyacınıysa; kimi zaman komşusundan aldığı bir dilim ekmek ve kahveyle, kimi zamansa abisinin gönderdiği paradan artanlarla tütüne yatırım yaparak sağlıyor. 27 yaşına bastığındaysa, döneme tamamen ters ilk tuvalini tamamlıyor. “patates yiyenler” ismini verdiği bu karamsar eserinde tamamen realist ve dışavurumcu bir tavır takınan vincent, yalnızca kahverengi ve yeşilin tonlarını kullanıyor.

Gel zaman git zaman, vincent aşık oluyor. Abisi ve babasının ısrarlarına rağmen evlendiği hayat kadını, gogh'un sanat takıntısından sıkılıyor ve onu terk ediyor. Bunun acısını unutabilmesi mümkün değil zaten. Tüm olumsuzluklara rağmen hayatına aldığı kadın, onu ailesine karşı rezil edip terk ediyor. Bunun üzerine ailesinin yanına dönen vincent, orada istenmediğini fark edince yeniden yalnız yaşantısına dönüyor.

Ona kadınlardan fayda gelmeyeceğini anlayan vincent, kendisine sanattan anlayan bir dost aramaya koyuluyor. Bulduğu isim de paul gauguin. Başlarda çok iyi anlaşsalar da vincent'ın nevrotik rahatsızlıkları nedeniyle bir gün ağır bir tartışma yaşıyorlar ve gauguin de kendisini terk ediyor. Ta ki ertesi gün eşyalarını almak üzere evine dönerken her tarafı kan içinde görene dek. Evet meşhur kulak kesme vakası. Bu olaydan kısa bir süre sonra vincent kendi isteğiyle akıl hastanesine yatıyor ve fransız hastanesinin penceresinden gördüğü gökyüzünü resmediyor, “yıldızlı gece” ismini verdiği eserine.

Abisinin kollarında vefat etmeden önceyse şu sözleri mırıldanıyor son bir çabayla: “hüzün, her zaman baki kalacaktır.” kardeşinin vefatına dayanamayan abisi theo da birkaç ay sonra yaşama gözlerini yumuyor. Ancak theo'nun eşi, ikisini de günümüzde hala konuşulacak insanlar yapmayı başarıyor; vincent'ın tüm tablolarını dünyaya armağan ederek. Tabii hayatı boyunca eserleri adeta çöp değeri gören vincent'ın, ölmeden önce satabildiği bir eser var: “arles'te kırmızı bağ”

vincent van gogh
    9 0 ...
  • murat 131 kartal'dır. ama yeni kasa.
    s400 maketiyle tur atan vatandaş

ya kusura bakma kardeş, şunu yapacak tek gerizekalı tanıdığım sensin, bu araba senindir diye düşündüm.
    17 2 ...
  • Kadın, bedenen ve ruhen hazır olduğunda anne olmalıdır.

Annelik, yaşla ilgisi olan bir kavram değil, hayata zıpkın gibi durabildiğin, insan yetiştirecek güce ve duyguya sahip olduğunda gündemine almalısın.

Kimi için 30, kimine 35, kimine göre 45'tir.
    Boşverin yaşı, başınızdır ònemli olan!
    6 1 ...
  • görünüşe göre yetmemiştir. 4-5 yıl sonra akp diye bir parti kalırsa görürüz oy farkını ayı kardeşim. daha ilk kaybettikleri seçimle mitoz bölünmeye başladılar. gerçi muhafazakar-sağ partiler hep böyledir. azcık güçten düşünce parçalanmaya, partilere bölünmeye başlarlar.
    9 1 ...
  • insanın beynini kemiren, artık zincirlerini kırması için zorlayan, geride bırakacağı bir kaç insan olmasa hiç düşünmeden gerçekleştireceği eylemdir, buradan çok uzaklara gidip, yepyeni bir hayata sıfırdan başlamak,
    Adeta yeni bir kimlik, yeni bir benlikle.
    Her şeyi unutmak, tüm hayatını, yaşadıklarını, yaşadığı şehri geride bırakıp gitmek,
    Özlememek, hatırlamamak, artık hatıraları yaşlandırmak ve öldürmek ister insan.
    Yolu bir daha buralara düşmesin, gittiği yerin insanları, mevsimi, havası geldiği yere benzemesin ister.
    Duyduğu isimleri bir daha duymamak, gördüğü suretleri benzetmemek, hatalarını tekrar etmemek ister.
    Aslına bakarsanız biraz uzaklaşmak kolaydır, insanı rahatlatır, geçici de olsa ferahlık verir, kısa süreliğine de olsa farklı bir dünyaya adım atmanızı sağlar.
    Uzun yollar kat etmek, ister otobüs, ister uçak, ister araba olsun, ruhunuza yapışan o monotonluk hissini sizden uzaklaştırır,
    ta ki ait olduğunuz o yere geri dönene dek..
    Nihayetinde Hayal kurmanın sınırı ve ücreti yok,
    insan asla gerçekleşmeyeceğini, çok şey istediğini bilse de,
    yine de vazgeçmez, ister işte.
    12 0 ...
  • Yaşam tarzınıza ve beklentilerinize bağlı biraz da aslında.
    Zira para, günümüzde her ne kadar amaç haline gelse de, aslında hayatımızı idame ettirebilme adına ihtiyaç duyduğumuz bir araçtır.
    Güzellik kişiye göre göreceli olsa da, Daha güzel yemekler yiyebilmek, daha iyi arabalara binebilmek, daha güzel evlerde oturabilmek kazandığınız para ile doğru orantılı olarak sağlanabilir, hatta sizi mutlu da edebilir.
    Ancak sadece para, sizi gerçek anlamda sevilen biri haline getirebilir mi?
    Parası olan ancak duygularını tatmin edemeyen, sadece parası için sevildiğini bilen biri olmak size mutluluk getirir mi?
    Sağlık, para ile satın alınabilir mi?
    Etrafımız Tonla parası olup, gram huzuru olmayan insanlarla dolu değil mi?
    Dolayısıyla ben, mutlu olabilmenin değil, hayatı sürdürebilmenin belli bir maddiyata, belli bir kazanca endekslenmesi gerektiğini,ayrıca bu olgunun da kişinin yaşam tarzına bağlı ve biraz da ne ile yetindiği ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Para kazanmak kötü demiyorum,
    ancak paranın bize kalıcı bir mutluluk, kalıcı bir huzur getireceğine inanmıyorum.
    11 0 ...
  • Bu kitabı okumaya başlamadan daha bir garip duygulara kapıldım. Kitabın ilk cümlesi şöyle başlıyor ;

"öyleyse kim kurtarcak beni var olmaktan? hayatımı toprağa veriyorum."

Yazar, yazıları yayınlamadan bir sandıkta saklar ve o öldükten sonra bulunan yazıları basılır. Sandığın içindeki notlardan en dikkatimi çeken ise şu sözü olmuştur;

"ilerideki zamanlarda ben bu dünyadan gitmişken bu kitabı okuyup beğenen, anlayan olursa; işte o zaman gerçek aileme kavuşmuş olacağım."

dikkatli okuyun çünkü bu kitabı okurken, ölüp ölüp tekrar dirilebilirsiniz. Gerçek huzursuzluğu dibine kadar yaşatıyor diyebilirim. altını çizdiğim alıntıları şuraya bırakıyorum. Kitap için notum: kesinlikle birden çok defa okuyunuz!

-Yalnız yaşayamıyorsan, doğuştan kölesin demektir.

-Ruhum hayatımdan yoruldu !

-Olduğum şeyle olmadığım şey arasında, hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum.

-Çünkü hüzün, hisleri olanların harcıdır.

-Ne düşündüğünü ya da ne istediğini bilen birisi var mı ? Benliğinin kendisi için ne olduğunu kim biliyor ?

-Birden sıkıntı bastı. Sessizliğin nefesi kesilmişti bir anda.

-Her şey beni yoruyor,yormayan şeyler bile. Neşeyle acının tadı,benim için bir.

-Hayatta herkes gibi davranmak, kusurların en siyahıdır !!
    9 0 ...
  • Kadın değil ama tahminen 10 yaşlarındaki kızını otobüs durağında, gündüz gözüyle acımasızca döven bir o. çocuğu gördüm ve müdahele ettim.
    Biraz sıkıntı yaşadım ama içim soğudu en azından.
    Zira yapılması gereken de oydu.
    14 1 ...
  • brexit olmayacak...olmamasının sebebi ise arka planda almanya...brexit, amerikancı ingilizlerin fikriydi, ancak aslen ingiliz halkı amerikan diil avrupalı bir halktır...onlar da "kandırıldılar"- gerçekten kandırıldılar...
    1 0 ...
  • Kilo aldırmıyor.

Gerçekten inanılmaz gıcıklar.
    Götü boklu haber siteleri, 2 kıytırık haber okutturacak diye çerezleri zorla kabul ettirmeye uğraşıyor. Sayfanın yarısını kapatan bir sözleşme paylaşıyor ve kabul et seçeneğinden başka tercihiniz yok.
    Yani sike sike kabul edeceksiniz.
    Zaten internette önümüze ne konsa mecbur kabul ediyoruz. Neyi kabul ettiğimizi bile bilmiyoruz doğru düzgün.
    Adam çerez diyerek telefonumuzdan kişisel bilgi dahil kimbilir neler çekecek?

Adını da çerez koymuşlar ki tepki olmasın!
    Çerez dediğin insana mutluluk verir. Bu çerezler insanı çileden çıkarıyor.
    Ben kesinlikle onaylamıyorum. Siz de onaylamayın!
    1 3 ...