• bizi nasıl suriye'ye çektilerse şimdi de aynı şekilde libya'ya çekiyorlar..

  1. "libya hükümeti bizi yardıma çağırdı" deniyor. libya'da x tane hükümet var.. hangisi çağırdı?

  2. eğer "birleşmiş milletlerin onayladığı hükümet" diyorsan bak orası çokomelli işte.. çünkü "bm'nin onayladığı" demek "amerika'nın onayladığı" demektir..
  kimse amerika'nın veya avrupa'nın izni olmadan libya'ya giremez. eğer türk ordusu libya'ya gidiyorsa bu ancak abd/ab'nin izni ve talebiyledir..

  3. amerika ve avrupa libya'da hakimiyet kurmak istiyorlar ama kayıp vermek ve masraf yapmak istemiyorlar.. anladığım kadarıyla fossssmanlı gazıyla çalışan bazı salakları maşa olarak kullanmak niyetindeler..

  4. peki, diyelim ki libya'ya girdik, amerikan destekli hükümete karşı çıkan herkesi öldürdük, "düzeni" sağladık. iş bitince biz ne kazanacağız?
  hemen söyleyeyim: suriye'de ne kazandıksa libya'da da aynen onu kazanacağız...

  5. orada binlerce askerimiz ölür. ekonomimiz iflas eder.. ister istemez bir sürü libyalıyı öldüreceğiz.. o libyalıların aileleri bizden nefret edecekler.. ve eğer iş bitince bize petrolden pay filan vereceklerini zannediyorsanız çok aptalsınız..

  6. iş bitip de libya sakinleşince avrupa basını "yetişiiiiin cani türk askerleri libya'da bebekleri yiyooor" diye yaygara koparır.. bizi oradan apar topar kovarlar. sonra da altıncı filo libyayla türkiyenin arasına yerleşir.. burdan oraya leylek uçurtmazlar.. ölen insanlarımızla, harcadığımız parayla ve kanına girdiğimiz libyalılarla kalırız..

  yahu biraz akıl... yüz gram akıl...

  sen daha ülkenin güneydoğusuna hakim değilsin.. bazı şehirlere giremiyorsun.. bazı kritik yolları açık tutamıyorsun. libya'yı mı fethedeceksin?

  son söz: soros'un "en iyi ihraç ürününüz askeriniz" lafını unutmayın, unutturmayın...
  4 0 ...
 • Dilinde "bissssmillah", elinde eczane çantası olan; tıklım tıklım dolu otobüste gençlere melül bakışlar fırlatarak yer bulmayı başaran teyzenin ineceği durağa yaklaşırken yaşadığı tedirginlik dolu telaşedir...

  Önce yola bakar, sonra otobüse göz gezdirir. Nasıl ineceğini hesaplar, tedirginliği artar, durağı kaçırma korkusu yükselir (tıpkı tansiyonu gibi) ve nihayet kendisinden beklenmeyecek bir güçle kalabalığı yara yara, ittire ittire kapıya ulaşır... Bu korku da ona bir ömür yeter.
  9 1 ...
 • beni çileden çıkaran saçmalıktır. yeni aldığım 2. el aracın tampondaki çiziklerini düzeltmek için kaç ustaya gittiysem ' arabanın orjinalliği bozulacak, değeri düşer boyatma' gibi saçma söylemler duymaktan bıktım. takıntılı ruh hastaları yüzünden ben o çizikleri görmek zorunda değilim. birdahaki ustadan aynı sözleri duyarsam cinayet çıkacak hakkınızı helal edin sözlük.
  12 0 ...
 • türkiye adalet sisteminin gerçekleri.

  bu haberi dün okumuştum. öncesinde bir şey vardır diye düşünüyorum. çünkü kimse sadece ses için uyarı verildi diye komşunun kapısına dayanmaz. ya uyaran kişinin daha önceden bir vukuatı vardır yada hadiseyi gerçekleştiren ikili arasında farklı bir durum vardır. he şöylede bir gerçek var, ne olursa olsun haneye tecavüze girer. serbest bırakılmaları söz konusu değil. şaşırdık mı. tabi ki hayır.
  4 0 ...
 • ingiliz Dünya ağır siklet şampiyonu anthony joshua nın bugün yaptığı
  "i just wanna say bismillah" yazılı paylaşımıdır. Herzaman söylemeye devam ediyoruz şuanda avrupa ülkelerinde islamiyet muazzam bir hızla yayılıyor. Ve müslüman olmayanların da islama karşı büyük sevgileri var. Irkçı faşistler bizde olduğu gibi onlarda da var tabii ama o ayri mesele.

  anthony joshua nın bismillah paylaşımı
  1 1 ...
 • Sessizlik çekildi, gece çekildi ama karanlık duruyor. Karanlığı farlar yarıyor. Yollarda insan selleri, uyuşuk telaş, aceleler, yürüyen sorumluluklar, sessiz isyanlar ve asık yüzler. Metropolde kozmopolit çokrenklilik ama tek renk hakim suretlerde. Güzel kadınların bile yüzleri abus ve dökük, buyurgan kaşlarından cenaze evi yası fışkırıyor... Ya demli ve rujlu dudaklarındaki sahte şehvet boyalarına ne demeli? Ah şehir insanları ah! Hiç gülmeniz gelmez mi bir şeye, tebessümlerinizi nerede unuttunuz nerede? Ya da siktir edin... Geceden kalmışlığın, iki kadeh şarabın ve arkadaş kurbanı olduğum iki biranın gülümsemesi var yüzümde. Aldanmayın bu yüze, yüzüm çeyrek asırdır hüzünceli, yüzüm çeyrek asırdır debdebeli asıklık içinde... bana bakmayın, şehrin boğucu kalabalığını ve hükümetin iktidarsız yönetimini dert etmeye devam edin. Sarhoş olduktan sonra hep öyle olur, a.cık .mcık konuşurum ben. Daha doğrusu çakırkeyif halindeyim.
  3 2 ...
 • https://www.mynet.com/dug...si-kesilmedi-190101206392

  Ardı ardına yakılan maytaplardan çıkan dumandan zehirlenmiş kekolar.
  Bu ortadoğu toplumları katiyen adam olmaz.
  Kapalı salonda maytap yakıp solumakta nedir. Olayın trabzonda olması ayrı bir olay tabi.
  Ayrıca mutlu musun imamoğlu.
  9 0 ...
 • Zamanla alışılan his. Bir süre sonra hayal falan kurmayı da bırakıyorsunuz zaten. Durumu kabullenip beklentileri sıfıra indiriyorsunuz. Beklenti azaldıkça hayal kırıklığı da azalıyor ve mevcut mutsuzluğunuz, karakteriniz haline gelerek normalleşiyor ve daha fazla üzemiyor. Step step bunlar hep.
  2 0 ...
 • https://www.bbc.com/turkc...p/haberler-dunya-50797207

  Hollanda'nın en köklü işçi örgütlerinden biri olan Hıristiyan işçi Sendikaları Konfederasyonu (CNV), ülkede haftalık toplam mesai süresinin 30 saate indirilmesini istiyor.
  Üstelik maaşlarda indirim yapılmadan, aynı şekilde kalması şartıyla.
  Yazık batmış ab'nin haline bak. Nelere tepki gösteriyorlar? Resmen tembelliğe teşvik, zor durumda olan ülke batsın diye dış mihrakların güdümünde olan bir talep. Hiç yakıştıramadım.

  Edit; az ötenizde çalışmadan para kazanmak için olaylar çıkaran insanlar yüzünden batan ülkelerin halinden bile ders almadınız mı? Esefle kınıyorum. Bunların korkak hükümeti gider bu ahlaksız talebi kabul eder falan seyreyle rezilliği.
  Asabım bozuldu.
  6 3 ...
 • faruk k

  68.
 • bir dönemin pop starı. azar şarkısı ile umursamazlığı, bomba şarkısı ile aşktaki tutkuyu ve honki ponki şarkısı ile de toplumumuzun tercümansız kalmış dertlerini ele alarak büyük işler başarmış sanatçı.
  2 0 ...