• özellikle otomotiv sektöründe karşılaştığım durumdur.

en son fark ettiğim, jant göbeğindeki amblemlerdeydi. şö ile ki ya serviste ya da lastikçide o göbekleri basitçe elle bastırarak oturtmak varken, çekiçle vura vura oturtmuşlar. haliyle dört amblemin de üzerinde darbeler var. ben açıkçası kazara olan çizikleri, vurukları falan zerre kadar sallamam ama bu orospu evlatlığı değil de nedir? sonuçta malını emanet ediyorsun reva gördükleri muameleye bak. ha sikko bir amblemin lafını mı yapıyorsun diyecekler olabilir, buyrun tek fiyatı:

türk esnafının çoğunlukla ahlaksız olması

ama dediğim gibi burada vurgulanan malın bedelinden ziyade zihniyet. sadece otomobille alakalı değil emanetli her işte istisnasız aynı bok. mesela servise giden telefon ve benzeri elektronik zerzevatların da anasını sikiyorlar emin olun.

ahlaksız ve sorumsuz orospu çocukları.
    1 0 ...
  • Korkaktır. Korkak adam hayatta hiçbir şey kazanamaz, kazansa da keyfini süremez.

Bu yüzden hep kaybetmiştir, hep de kaybedecektir.

Ayrıca da berbat bir demokrattır. Erdoğan’ı eleştiremiyorsa yüzü olmadığı içindir bence.

Gölgesinden korkan adamdan Türkiye gibi yerde sosyal demokrat partiye lider olamaz. Bir tek kendi kellesini düşünen adamın garip gurebana arka çıkıp, devlet olacak, devlet babamızdır dedirtecek hali de haddi de yoktur.

Benim gözümde delikanlı adam yapamadığı işi bırakır. 1 ayda bırakır, 1 yılda bırakır ama sonuçta bırakır.

Biraz delikanlı olması gerekendir.
    3 0 ...
  • her ne kadar zenginlik gibi sanılsa da esas zenginlik o portakal suyu olan mükellef masaya gelip ayaküstü portakal suyundan bir yudum alıp çıkmam lazım diyerek gidebilmektir.
    3 0 ...
  • aklıma geleni hemen söylüyorum mal gibi. dobra değilim patavatsızım arkadaşlar.
    bir de çok gülüyorum hafif sanıyorlar. hafifim galiba.
    4 0 ...
  • arkadaşlar şunları bir anlayın artık ve kabullenin.. biz yanlış insanları severek güzel hatalar yaptık.. o kadar saf ve temiz değildik eyvallah da, bizi bu kadar bencilce, anlayışsızca ve kırarak seveceklerini bilemedik.. biz ne zaman o insanların hatalarını mazur görsek, o zaman yaralandık.. canımızı verircesine sevdik ama karşılığında zerre güzel sevilmedik.. bizim en yakın düşmanlarımız hep dostlarımızın içinden çıktı.. çok sevdiğimiz insanlardan onca yara alıp dibine kadar canımız yanarken o dost bildiklerimiz yanımızda değildi..

onlar hiçbir zaman olmadı.. biz yanımızdalar sandık ama değillerdi.. her seferinde bir başkasının yanımızda olduğunu düşündük ama ne zaman canımızın acısından etrafa mutsuzluk saçsak, hepsi bir bir yok oldu.. ne çok sevdiğimiz o insana değdi; ne de dost bildiklerimize.. çok sevdiğimiz o insan, bize çok sevdiğini söylüyordu ama ayrıldıktan çok kısa bir zaman sonra başkasına koştu.. şimdi de bir başkasına çok sevdiğini söylüyor.. bunun adı kötü sevmektir.. böyle sevmek de olmaz olsun zaten.. olmasın! yalnızız arkadaşlar.. dibine kadar yalnız.. ama anlayacaksınız.. yalnızlığın aslında kötü bir şey olmadığını, kötü olanın da insanlar olduğunu anlayacaksınız.. belki biraz zaman alacak ama mutlaka anlayacaksınız.. o yüzden şimdiden anlamaya bakın.. umutsuzluğa kapıldığınızda, hayal kırıklıklarınızı değil; yeniden kurduğunuz ve peşinden koştuğunuz hayallerinizi hatırlayın.. biz insanlardan vazgeçtik; kendimizden ya da hayallerimizden değil.. bunu unutmayın.. her şeyi unutun ama bunu asla unutmayın.. bize güzel sevmeyi bilen, her fırsatta lafı ayrılığa getirmeyen, yeri gelince fedakarlık etmekten kaçınmayan, sevince kolay kolay gidemeyen insanlar lazım.. bize güzel insanlar lazım.. onlar da çok az.. bu yüzden vazgeçtik insanlardan.. hatırlayın; en karanlık gecelerinizde ışığı açmanız için yanınızda olmayanları.. hatırlayın ki, onları kendinize gülümsetmek yerine, hayata daha sıkı bağlanın.. ve unutmayın ki, biz çok güzel sevdik, güzel sevmeyi bilmeyenler utansın..
    8 0 ...
  • Bu başlıkta da görüldügü üzere Hemen hemen her başlığın altına fotoğraf atarak kendini kanıtlamaya çalışan ezik bir yazar müsveddesi olmasının yanında bir hiçtir.

Belki çok güzel belki de çok çirkin bunu bilemem ama hakikaten acınası.
    Böyle tipler istediği kadar güzel olsun belli bir çekim gücünün ötesine geçemiyor boşuna sevinmesin.

Bu entarimi aslında nick altına girmek istemiştim ama nick altını canlandırıp poposunu kaldırmak istemedim.

Edit: Poposundan kastım götü.
    12 2 ...
  • 418i 1.5 litre ünite ve 3 silindir barındırmakta yani ürettiği güç aracın bulunduğu kategori dikkate alındığında gülünç, 4.20i'nin türkiye piyasasında yer almaması, dizel devrinin artık dünyada geçerliliğini yavaş yavaş kaybediyor olması tabiatı ile son kullanıcıyı 4.28 yani 245hp gücündeki üniteyi almak durumunda bırakmakta.

elektriğin bulunmasından önce tiyatro mum ışığında oynanıyormuş. o zamanın tiyatro yazarlarının, bir perdeyi bir mumun ömrüne göre yazmaları gerekiyormuş ya hani, bu bağlamda koşar adım gidiyorum yine. saate bakmasam dahi yine acelem var, hep olduğu gibi.

yani diyorum ki birkaç eşya ve moda adı altında şekillenen insan ambalajına sarılıyorum. ruhumu ehlileştirsem bile, bazı şeyler değişmiyor biliyor musun? okuduğun binlerce paragraf rencide etmeden ayna tutsa da sana değişmiyor.

kör kuyuya düşmez, evlenmez, son dakikada atılan bir fenomeno ronaldo golü yemezsem, nasip ise gelecek yıl bu aylarda antalya semalarında kavuşuruz. rengin bu kez siyah değil lacivert olacak, amiyane tabirle uzaktan bakınca siyah görünen lacivert, ben gibi yani.

şimdi empatik aktarım, beklentilerim nezdinde gelişen kurgularım eşliğinde sigara yakabilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=C3lWwBslWqg+
    6 0 ...
  • Ne zaman kime iyi niyetle yaklaştıysam hep kazık yedim. Gerek maddi gerek manevi olarak destek verdiğim bütün tanıdıklarım arkamdan vurdu. Onun için güven kelimesi benim için uzak bir kelimedir ama benim asıl andavallığım her insanı kendim gibi görerek davranmaktı. Hala da böyleyim maalesef.
    10 0 ...
  • Can sıkıntısı eşiği ile doğru orantılı olan eşik.

Yemin ediyorum geldim bu eşiğe. Masada makas çılak çılak açılıp kapanıyor. Biri tutmazsa az kaldı kesiyorum bak. imdaaat!

Edit: Kaküldür arkadaşlar o. Şapkalı a ile. (bkz: Tdk)
    7 2 ...
  • ben kılıçdaroğlu'ndan son derece hazzetmesem de, doğma büyüme atatürkçü bir chp'liydim kendisi partinin başına gelene kadar ve o yüzden imamoğlu'na oy verdim. ama korona virüs sürecinde nasıl hayatlarını tehlikeye attığını gördüm ekrem imamoğlu'nun insanlarımızın. başka hiçbir şey değil!

bu karanlık günlerde istanbul'da toplu taşıma araçlarının sefer sayılarını azaltarak resmen can sağlığımızı tehlikeye attı kendisi.

ekrem imamoğlu

bakın onunla ilgili de bir anı paylaşayım ben size...

beşiktaş yönünden mescidiselam yönüne giden hata bindiğimde durumun fotoğrafını çekmiştim!

iyi ki de çekmişim. sırf üst katta 50 kişi vardı zaten. yalanları batsın. sosyal mesafe komedisini de o sırada ilk ekrem bey önermişlerdi ama keşke takipçisi de olsalardı konunun! olmamışlar, üstüne sefer sayılarını azaltmışlardı...

şoförlere "neden zamanında gelmiyor hatlar? duraklarda birikme oluyor yahu." dediğimde, belediyenin iptal ettiği cevabını veriyorlardı!

insanlar bu otobüse ekrem imamoğlu zammıyla 6 tl veriyordu bir de bu korona virüs günlerinde. düşünün.

eminim hala böyledir. artık istanbul trafiğini aldırmadan, çalınır çalınmaz, başına bir zarar gelir demeden türkiye'ye gelirken kendi otomobilimi kullanıyorum her anlamda. bu olaydan sonra onca trafikte araç kullanmak ne kadar sinirli olsam da daha katlanılabilir geldi bana hayatımı kaybetmektense. son derece pahalı olan otomobilimin başına bir şey gelecek olması ya da çalınacak olma ihtimali de başarısız bir belediye başkanının yüzünden enfekte olup can vermemden iyidir dedim.

ama enfekte olmasına neden oldukları bunca insanın hesabını kim verecek? bunları neden kimse konuşmuyor? kör müyüz?
    5 3 ...