• Aptallıktan başka bir şey değildir. En güveniliri bile aldatıyordur gizliden.
    3 0 ...
  • Gidip baldızınızı sikebilirsiniz demiyor, bunun çok büyük bir günah olduğunu, bu büyük günahı işleyen birisinin eşiyle olan nikahının düşmeyeceğini söylüyor.
    3 0 ...
  • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2194053/+

KKTC Başbakanı Ersan Saner'le ilgili dün ortaya çıkan bir video, ülkede gündem yarattı. Uygunsuz görüntülerin olduğu öne sürülen video sonrasında Saner'in istifasını vereceği iddia edildi. Kaset haberlerinden sonra bir açıklama yapan Saner, açıklamasında "Genel Başkanlık yarışının son 10 gününe girilirken Güney Kıbrıs'tan satın alınan bir telefondan kurgulanmış bir video gönderildi." ifadelerini kullandı.

https://abcgazetesi.com/s...aner-istifa-ediyor-407067

▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎▪︎

KKTC gündemine bomba gibi düşen ve Başbakan Ersan Saner’e ait olduğu iddia edilen görüntülerde yer alan ve söz konusu görüntüleri izinsiz şekilde kaydedip, yaydığı öne sürülen P. G. isimli şahsın gözaltına alındığı öne sürüldü.

https://abcgazetesi.com/s...aner-istifa-ediyor-407067
    3 1 ...
  • bir çift meme, iki dudak, ince bel, kalın bacak, çıplak bir sırt, sıcak avuç içleri, ıslak bir dil. kolun göğüsle buluştuğu yerde oluşan yumuşak tümsek. ince köprücük kemikleri. öpüldüğünde kasılan bir boyun.

kadına dair bi çok şey. üff.
    0 0 ...
  • bilardo

83.
  • Şu oyunda aldığım zevki ve de tatlı stresi başka hiçbir oyun, sporda alamadım.

Bazı oyunlar vardır izlemesi oynamasından daha eğlencelidir birde bazı oyunlar vardır ki oynaması izlemesinden daha eğlencelidir bilardo işte tam da bu oyunlardan biri arkadaşlarla girilen ufak bir iddia üzerine deli gibi taktik, geometri, açı kasıp topu nasıl deliğe sokarım diye düşünmek. Rakipten öndeyken ve daha güzel oynarken gelen aşırı özgüven, rakip öndeyken veya rekabet baş başa giderken oluşan tutuşma, stres, akıldan geçen ah, mah sesleri eşliğinde oyuna odaklanma adrenalini. Arkadaşın dikkatini dağıtmak için söylenen sinir bozucu sözler, uyuşuk hareketler, kahkalar, abuk subuk sesler, soğuk ruhsuz bakışlar vesaire.

Hayat gibi bir oyun açıkçası kazanmak için önüne çıkan engelleri en kolay nasıl def ederim derken aslında insanın gerçek hayatındaki zor zamanlarında nasıl stratejik hareket edebileceğini nasıl soğukkanlı olabileceğini de öğreten oyun.

Kesinlikle ölmeden önce deneyimlenmesi gereken şeylerin başındadır.
    4 0 ...
  • Hayatımda halen daha türkiye denen bu ülkeyle olan bağımı etkin tutan hatrı sayılır iki şeyden biri.

Bazı şeyler bu adamın hatrına. Bu adam da olmasa kendime ne türk kimliğim de var derim ne de evros'tan edirne'ye bir daha adım atarım.

Öyle bir insan işte.
    5 0 ...
  • Mensubu olaraktan şunu söyleyeyim. Geneli geri zekalı ve çok boş işler peşinde.

Yani gerçekten yaşıtlarımdan nefret edebiliyorum diyebilirim. Yaptıkları hareketler, tarzları, uğraşları o kadar boş o kadar salakça ki. Kendilerinin ne kadar aptal göründüklerinin farkında olsalar keşke. Yaşıtlarıma baktığım zaman sürekli şunu soruyorum kendime "nasıl bu kadar boş işlerle uğraşıyorlar bir insanın hiç mi adam akıllı bir hareketi, bir düzeni olmaz?"

Ha! Ben mi? Bende çok sağlam ayak sayılmam "parlak" gençlerden değilim yani. parlak olmaya da uğraşamam ne yazık ki o kadar hırs, azim yok bende.

Benim burada bahsettiğim tipleri anlayan anladı zaten. Demem o ki şu son dönemlerde bir furya aldı başını gidiyor "z kuşağı şöyle z kuşağı böyle" diye bence çok yüksek beklentileriniz olmasın. Tecrübeli biri olarak söylüyorum çok üzülürsünüz sonunda.

Bunu siyasi malzeme olarak falan söylemiyorum her alanda tutturulmuş bir "z kuşağı" algısı var. insanlar niye bu kadar her alanda yeni nesile bel bağladılar bilmiyorum ama onları kurtaracak olan sürekli değişen nesiller olmayacak. zaten bunu anlayabilenler azınlıkta maalesef.

Ayrıca "z kuşağı" tabiri çok itici değil mi hakikaten bence öyle, evet.
    2 1 ...
  • Sevgisiz büyümüş olmaları, erkekse anne, kadınsa baba figürüyle kötü geçmişe sahip olmaları.

Çocukluklarında, gençliklerinde, yetişkinliklerinde kısacası hayatlarının her döneminde gerek ailesinden, gerek yaşıtlarından, gerek okul arkadaşlarından, gerek iş arkadaşlarından vs. Sürekli sevgisizlik, dışlanma, alay görmüş olmaları.

Bu nedenle de her kötü insanın tek bir ortak problemi vardır sevgisizlik yüzünden oluşan "güven" duygusunun eksikliği. Kimseye güvenemezler, kimseye inanmazlar, kimseyi sevemezler, kimsenin de onları sevdiğine onlara değer verdiğine fikirlerini önemsediğine inanamazlar.

Kendisine iyi yaklaşan her insanı yapmacıklık, samimiyetsizlik, ikiyüzlülükle suçlarlar çünkü sevginin, güvenin ne demek olduğunu bilmezler. Bu insanlara ne kadar destek olursanız olun, ne kadar severseniz sevin sizden o kadar uzaklaşır o kadar nefret ederler. Çevresindeki insanlara karşı sürekli asabi, sert, sinirli ses tonu ve hareketlerle karşılık verirler.

En sonunda da yalnızlığa boyun eğip tek başına ölürler. Arkadaşları olmaz, sevgilileri olmaz, hobileri olmaz, hayattan zevk aldığı hiçbir şeyleri olmaz.

Bütün hayatları hep bir şeylere nefret, kin, kıskançlık duymakla geçer. Ya acımasız bir diktatör ya sapık seri katil ya seri birer hırsız ya alkol ya uyuşturucu bağımlısı olurlar ya da intihar ederler.

Özellikle karşı cins insanlardan daha çok nefret ederler çünkü onlara anne veya baba figürlerini hatırlatır herkes ve de Özellikle anne veya babasına benzeyen insanlardan ölümüne nefret ederler.

Mutlu insanlardan hoşlanmazlar onları kıskanırlar, Kahkaha sesinden rahatsız olurlar, şayet yaşlıysa gençlerden nefret ederler çünkü onlar güzel bir gençlik yaşayamamıştır. Toplumu suçlarlar kendilerinin hayatta hiçbir şekilde yüzleri gülmediğine inandıkları için dünyadaki herkesin onlar gibi mutsuz olmasını isterler.

Bunlar genel olarak olumsuz özellikleri nispeten olumlu özelliklerine bakacak olursak:

Çok hırslı, çok çalışkan, çok becerikli olabilirler ancak bu özelliklerini kendi mutlulukları için değil daha çok insanlardan, hayattan, şayet inanıyorlarsa inandıkları tanrı'dan intikam almak, kendini onlara kanıtlamak için yaparlar.

ileride iyi bir iş, iyi bir eş, iyi bir çocuk, iyi bir araba, iyi bir ev, iyi bir zenginlik sahibi olabilirler ancak mutlu olamazlar. Mustafa sandal'ın araba şarkısında dediği gibi "arabası var, şoförü var maalesef ruhu yok onun için hiç mi hiç şansı yok."

Ruhları yoktur çünkü ruhlarını intikam, kin, kıskançlığa bürümüşlerdir.

Genellikle başarıya aç bir profil sergilerler her işi başarmak, her şeyi bilmek gibi gibi. hırsta burada devreye girer zaten. Kendini sürekli üstün konuma getirmeye, mükemmel olmaya zorlarlar ama neden bunu yaptıklarını sorsanız geçerli cevapları yoktur tek istekleri ölesiye nefret ettikleri hayattan intikam alabilmektir.

işte böyle özetle kötü insanlar hiçbir şeyden zevk almazlar, kimseyi sevemezler, kin, kıskançlık, hırs, nefret içinde ölüp giderler ancak burada sorulması gereken soru suçlunun frankestein mı yoksa onu yaratan victor mu olduğudur.

Bu sorunun cevabı ise sizin takdirinize kalmış.
    3 0 ...
  • 20 li yaşlarımın başına kadar ben de çok olurdu sevmediğim birini görünce sevmediğim ortama girince sevdiğim kızları görünce sonradan bitti bu durum şimdi yanımda atom bombası patlasa bile olmaz gibi.
    1 0 ...
  • Kanıksanmaması mümkün olmayan bir realitedir.

ne yapalım illa sözlük yazarlarının penisleri başlığına malafatın fotosunu mu atalım?

Akpli olduk, feminik olduk, gay olduk, sözlüğe kışkırtıcı fotolarımızı attık, seks hikayeleri yazdık, Allah yok din yalan dedik amma velakin gerekli ilgiyi göremedik.
    5 1 ...