Advertisement
  • iade-i ziyaret yapmaktır. normal yaşantımızda herkes kendi halinde hayatını idame ettirip yaşantısı için endişe ve kaygı duyarken yarının ne getireceğini bilemeyip mutlu olabilmenin formülünü aramakla geçirir olduk ömrümüzü. bu kaygılar bizi dürüst ve güvenilir insan olabilmenin temellerini, doğru arkadaş ve eş edinebilmenin de önünüde kapatmış oldu.
    kendimizi attığımız bu sonsuzluk sanal dünya içerisinde yazdıklarımız bizlerin bir nevi referansı olmakla birlikte sonsuz dünyaya açılan bu kapıda önümüze çıka gelen bazı fırsatlarıda değerlendirmemize neden oldu. işte bu durumda yapmamız gereken önümüze çıkan fırsatları en iyi biçimde değerlendirip kendi lehimize olacak güzel işleri kaçırmamak olacaktır. tabii burda en önemli bir husus öncelikli olarak kemdimizi güvence altına almak olmalıdır. bu konuya uzun uzadıya girmeye gerek yok. herkes gibi aklı başında insanlarsınız.
    yazdıklarımızı beğenen bayan yazarın profilini ziyaret edip bayan olduğunu yani Harun abi olmadığını tasdik ettikden sonra üzerimize düşen görev insani olmakla birlikte ne denli nazik, kibar, görmüş geçirmiş.. (neyse geçirmişi boşverelim yanlış anlaşılmayalım).. bir beyefendi olduğunuzu göstermek ve kendilerine teşekkür ettiğimizi söylemek için beğenmemiz lazım olduğunu bildirmek isterim. belki burdan bir aşk filizlenir kendizi bir yuva içerisinde bir baba ve anne olarak görebiliriz. bir beğeni nelere kadir yarappi.
    5 1 ...
  • meb'in internet sayfasını hackleyerek sınav notlarını değiştirdiği için gözaltına alınan 10. Sınıfa giden bir liselidir. Bence bu çocuğu yazılım sektörüne sokarak kendisini kullanabilirler.

Haber içeriği:

Diyarbakır'da 10. sınıf öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın not sistemini hackleyerek kendi notlarını ve devamsızlık durumunu değiştirdi. Öğrenci, durumun okul yönetimi tarafından fark edilmesinin ardından gözaltına alındı.

https://www.google.com/am...sistem-hack-not-degisimi/
    11 3 ...
  • ilkten sona doğru bi sıralamadır.

1) Tuşlu bi nokia telefonuydu. hatta içinde ses kaydı özelliği bulunan, tek kamerasız tuşlu telefon. kalın uçlu şarj kullanılıyordu.

2) Yine modelini hatırlamadığım bi nokia telefonu daha. Ses kaydı özelliği yoktu, ama ince uçluydu. besteleyici falan vardı.

3) Sonny Ericcson'un kızaklı bi modeli vardı. herhalde o yıllara göre sahip olduğum en iyi telefondu diyebilirim. yine modeli aklımda değil.

4)Sahip olduğum ilk dokunmatik telefondu. Samsung'un bi modeliydi oda. Symbian işletim sistemi vardı içinde yanılmıyorsam. Model yine aklımda değil.

5) Nokia 2700 sahibi olmuştum sonra da. Nokia'nın en sevdiğim tuşlu, kameralı telefonu da budur ayrıca.

6) Nokia C300 aldım sonra da. Klavyeli hoş bir telefondu. tema falan atılabiliyordu, android değildi.

7) Samsung Galaxy Trend Plus. Sahip olduğum ilk akıllı telefon. Ne kadar heyecanlı olduğumu siz düşünün.

8) Ve son olarakta Samsung Galaxy Alpha. Sahip olduğum en iyi akıllı telefondur. üstüne tanımıyorum. Hala da devam ediyorum onunla, ilk günkü gibi hala üzmüyor beni. Donanımları hala bu devirdeki telefonlarla yarışabiliyor. Ama piyasan silindi bu telefon. konsept için üretilen, özel bir cihaz.
    5 0 ...
  • hem de en alasından. düşünsenize çoğu insan cehennem korkusuyla kötülük yapmıyor ama sizin böyle bir korkunuz yok. sadece aklınız, vicdanınız sizi yönetiyor. daha sağlam bir motivasyon değil mi?
    8 1 ...
  • ilişkinin en tatlı evresidir. meraklar, ilgi alanlarının cezbedici ortaklığı, gizemdeki o heyecan...

sırf bu sebepten flört dönemini aşınca ilişkilerimi bitirip devamını yaşamak istemiyorum.

- liliith ne oldu arayıp sormuyorsun?
    + flört dönemi bitti.
    - yani?
    + ben bir ilişkiye hazır değilim, flörte kadar hazırlandım.
    13 1 ...
  • Tbmm bu konuda haklı. Lüzumsuz muhalefete gerek yok.

Sinema dağıtıcıları-yayıncıları ile sinemayı yapanlar arasındaki muhabbeti hepiniz duymuşsunuzdur. Kısaca özet geçmek gerekirse hemen hemen yarı yarıya ortak oluyor bunlar. Sonra film vizyona giriyor, bilet sayısına ve fiyatına göre kâr bölüşülüyor.
    Işte bu noktada cinemaximum çakallık yapıyor ve bilet fiyatını ucuz göstermek için bilet-mısır paketleri oluşturuyor. Böylece normalde neredeyse beleşe ürettiği mısıra 12 tl fiyat bicerken, bileti 8 tl olarak gösteriyor. Sinemayı yapan kişileri bir nevi dolandırıyor.

Bu yasa tasarısı da onun önüne geçmeyi amaçlıyor.

Ek: fırsat sitelerinde vesaire yapılan kampanyalarda da siz filmi izleseniz dahi bilet yerine geçmediği için yine aynı dolandırıcılık söz konusu imiş. Ona da el atabilirler, bilemiyorum.
    Ve hayır, bilet fiyatları ucuzlamayacak. Eğer kampanyasız bilet alıyorsanız aynı paraya almaya devam edeceksiniz. Sadece kampanya adı altında zorla mısır satamayacaklar.
    9 0 ...
  • - niyazi dediğim gibi ilerisi için umutluyum..
    +ohşk
    - ne oldu niyazi??
    + meni. şey..evet.
    - meni mi ne diyorsun sen ya?
    + ya Azerice konuşuyorum. meni bağışlayabilirsen mi ay balam.
    9 0 ...
  • samimiyet ve umuttur. malesef her şeyden önce bir insan da bulunması olmazsa olmaz olan özellikler, dini islam olan ülkemizde günden güne azalıyor. bir müslüman samimi olup ve umutsuzluk şeytandan geldiği için umutsuz olmamalı denilmesine rağmen, gelin görün ne yazık ki tam tersi oluyor. samimiyetsiz bir topluma, gençlerde ki ümitsiz ve melankolik bir çığlığa sürükleniyoruz sanki. sosyal medyanın yanlış kullanımı bunun en büyük destekçisi bence. karamsar tablo çizmeyi sevmem iyi şeyler de var her yerde olduğu gibi. ama azalan şeyler kısmında iyi olan şeylerin de çoğunlukta oluşu yalanlanamaz bir gerçek.
    11 0 ...
  • “Kavak yelleri oc’nin uyarlaması mıydı? Yok be o medcezirdi. Çağataycım oynamıştı ryan’ı. Ee kavak yelleri neyin uyarlamasıydı lan o zaman? Efe ile aslı’nın sevgili olacağını biliyordum hani. Off hay ben senin darked. iyice unutkan oldun. Zaten sabahki alzheimer testini de çözemedin. Boku yedin kızım...”

Sabahki alzheimer testi;
    duştayken düşünülenler

Hala bulamadım. inatla bakmıyorum.
    8 0 ...
  • Umarım ellerindeki belge yüzünden babalarından bol biipli iltifatlar almayacak olan yazarlardır.

Oysa bilmiyorlar biricik evlatlarının fizik yerine uludağ sözlük'te sözlük kızının fiziği üzerinde master degree yaptıklarını...
    20 0 ...