• Her kadın öyle ama biraz büyüyünce dizginlemeyi ve kendi icinde yasamayı başarabiliyoruz, kafa carsamba pazarında pembe tayt için kavga ediyor ama dışımız türk kahvesi yanında sigara tüttürüyor.
    4 0 ...
  • Öncelikle sorunlu biri değilim. Mutlu bir insanım. Oldukça pozitif bir bakış açım da vardır. Geçmişin izlerini epeeeyce tamir edebildim. Tek tük sıkıntılarım var, o da olsun o kadar, kimse mükemmel değildir *

Hadi içimi dökeyim *

canım kış * Kış güzel. Kar, Yağmur, buz, dolu, sis, gök gürültüsü, şimşek, bulutlar, rüzgarlar hepsi güzel. doğanın herşeyi güzel, doğa her zaman mükemmel. ne yaşamış olursam olayım kış mevsimini seviyorum. Kışın bi suçu yok * soğuğu sevmiyorum ben, üşümeyi yani. Problemim gece dışarda olma ve soğuğu yoğun hissetmemle alakalı.

küçük bir çocukken, iki farklı kış mevsiminde, iki kez kayboldum ben. akşamdı ikisinde de. Ailemle birlikteyken kayboldum üstelik. 3-4 yaşında küçücük bir çocuktan asla gözünü ayırmamalı insan. Bi anlık dalgınlıkla çocuklar ortadan kaybolabiliyor. birinde çok kalabalık bir yerdi, diğerinde ıssız bi yer. kaybolduğumda çok üşümüştüm, ayak ve el parmaklarım morarmaya başlamıştı ve ailemin beni bir daha asla bulamayacağını düşünüp çok ağlamıştım. Küçük bir çocuk için gece dışarda yalnız olmak çok korkunç.

Sonuç, bi türlü kurtulamadığım nur topu gibi kaygı ve fobilerim oldu * Özellikle Kış geceleri yalnız dışarı çıkamıyorum. Kaybolmaktan, yabancı biri tarafından alıkoyulmaktan, Evsiz kalmaktan korkuyorum, sokakta yaşamayı hayal bile edemiyorum. Soğuğu ve üşümeyi sevmiyorum. Donarak ölme fikri bir kabus benim için.

rüyalarımda; çıplak, yapayalnız, yağan karın altında, boş bir sokağın ortasında donarken görüyorum kendimi. Keşke rüya göremeseydim.

yanımda biri varken gecei dışarı çıkmaktan çekinmiyorum. ama yalnız gece dışarda olma fikri kötü. Özellikke kış mevsiminde. Kışın gün erken bitiyor, dışarıda pek insan olmuyor, hava soğuk ve sokaklar kesinlikle daha ürkütücü. Sokakta gündüz bile yalnız gezinmek hiç hoşlanmadığım bir şey, işlerimi çabucak görür, güvenli alanıma geri dönerim. Bir ara gündüzleri çıkamadım dışarıya, iki yıl profesyonel destek aldım, geçti çok şükür. Gece yalnız dışarı çıkamama kısmını çözemedim işte, onda da yalnız çıkmıyorum olup bitiyor. Herşeyi tedavi edemeyebiliyor insan.

Evimde ilelebet yalnız yaşayabilirim, evde korkmuyorum. Sokaklar ve soğuk güvenli değil Benim için.

Yine de kış Geceleri de güzel ama Evde daha güzel evet * üşümek güzel değil ama, çok berbat bişi. Kışın sıcacık sobamın yanında, pişirdiğim kestanelerimle çok daha mutluyum ben. Ha eşlik edecek biri olursa elimden tutup her kış gecesi beni sabahlara kadar gezdirebilir dışarıda, hiç sıkılmam, bilakis mutlu da olurum * ama yalnız çık demeyin bana *
    7 0 ...
  • başlıkla alakası yok belki ama, şamil tayyar'ın yazdığı 2011 yılında çıkan kürt ergenekon'u adlı kitabı fetö'nün finanse ettiğini biliyor muydunuz?
    6 0 ...
  • ingiltere'de çıkan komünist parti'nin yayın organı olan morning star gazetesinin küstah ve kalleş manşetidir.

bugün ve yarınki morning star gazetesi erdoğan için "dünyanın en büyük teröristi" manşeti ile çıktı.
    morning star gazetesinin terörist erdoğan manşeti

bu gazete bugün tüm metro girişlerinde ücretsiz dağıtılıyor, gazete bayilerinde raflara göz gezdiren herkesin gözü bu manşete takılacak.

şerefsiz piçler.
    kimin köpeğisiniz? size bunları kim yazdırıyor? kim istiyor bunları yazmanızı?

bu kirli algıya ve türk düşmanlığına karşı ne yazık ki çaresiziz, en çok da insanın canını bu sıkıyor.

sevgili dışişleri bakanlığı, sevgili mit, londra büyükelçiliği basın ateşemiz falan bundan haberdar mı acaba?
    neden bu kadar pasif kalıyoruz?

Edit:
    https://m.uludagsozluk.com/e/42304780/

Yani ne demek şimdi bu?
    Metroda bedava dağıtılan bir gazeteyse türkiye'nin cumhurbaşkanına hakaret etmesi normal mi?

Isterse kese kağıdının üzerine yazsınlar ben ona da tepki gösterirdim.

Sonuçta sevmesek de bizim için önemli olan temsil ettiği makamdır.

Bu konularda bari partizanlık yapmayalım.
    19 3 ...
  • akp'li düşişleri bakanı beyanı...

nato kafa, nato mermer...
    bunlar asla akıllanmayacaklar.

mevlüt bey demiş ki; "filistin bizi kınadı diye haksızlık yapmayalım. çünkü baskı yapıyorlar..."
    filistin bizi kınadı diye haksızlık yapmayalım

kaynak:
    https://www.gazeteduvar.c...iye-haksizlik-yapmayalim/

hala filistin peşinde, filistin goygoyunda bunlar.

filistin'e baskı yapılıyormuş...
    bak sen...!!!

peki katar'a baskı yapılmıyor mu?
    hadi katar zengin.
    somali?
    somali'ye baskı yapılmıyor mu da arap birliği'nin türkiye'yi kınamasını veto etti bu iki devlet?
    (bkz: katar ve somali nin kınama kararını veto etmesi)

filistin de kansız olmasa pekala çıkıp arap birliği'nin kınana kararını katar ve somali gibi veto edebilirdi.

hala neden savunuyorsunuz bu kansız çöl farelerini?
    bu çöl farelerinin bayrağı bile osmanlıya ihanetin bayrağı değil mi?
    nedir bu filistin sevdanız?
    34 10 ...
  • böyle şatafatlı laflar eden cahillerden korkacaksın işte...

bence rize döneminde esas kaybettiğimiz şey para değil ahlağımız...

rizeli ve davutoğlu'ndan önce türkiye cumhuriyeti batı emperyalizmine karşı hep dik durmuştu.. rizeli ve davutoğlu başa gelir gelmez türkiye cumhuriyeti israil'in basit bir oyuncağına dönüştü.. amerika bağdat'ı bombalarken akp'li bklanlardan biri

--bağdat'a ilk amerikan bombası düştüğünde amerika'dan paramızı isteriz..

demişti de tüylerim diken diken olmuştu. atatürk türkiyesinden yola çıkıp rize türkiyesine varmıştık.

sonra bu ekip suriye'de katilleri silahlandırdı. o sayede suriye'de yüz binlerce cinayet işlendi. "camileriimizu ahir yaptinuz" diye ağlaya ağlaya iktidara gelen herifler suriye'de onlarca şehri patlatıp on binlerce kadını köle pazarlarında satan örgütlerin hamiliğini yaptılar..

bütün bu yapılan iğrenç işlerden türkiye cumhuriyeti on gram çıkar sağlamadı..
    pekii, bu işleri neden yaptı bu adamlar?
    çok basit: israil şak diye emretti onlar tak diye yaptı...

"tek derdimiz var islaaaaaammm issslaaaammm issslaaammm" diye bağıra bağıra
    --islam ülkesi libya'da katillere 300 milyon dolar yolladılar..
    --islam ülkesi ırak'ta amerikayla ful işbirliği yapacaklardı ama "şeytan, deccal" diye küfrettikleri türk ordusu engel oldu..
    --islam ülkesi suriye'yi dibine kadar patlattılar.. yüzbinlerce müslümanın öldürülmesine sebebp oldular..
    --bir sürü islam ülkesindeki iç savaşlara bol bol silah yolladılar..
    --bütün bunları bizim vergilerimizi kullanarak yaptılar..

haccı, umreyi, abdesti, namazı, duayı, gurban gesmeyi ve bunları yaparken bol bol fotograf çektirip dağıtmayı hiç ihmal etmediler..

ileride çok sağlam bir savaş suçları mahkemesi kurulması lazım..
    4 1 ...
  • Gecenin bir körüne kadar dışarıda bağıra çağıra oyun oynayan veletlerle böğüre böğüre konuşarak muhabbet ettiğini sanan ama aslında başarısız bir ayı taklidi yaptığının farkında olmayan tiplerin bitmesi.

Bir de trekking yapmaya gitmek. Yazın trekking işi keyifsiz. 3 saat güneş altında yürüyünce çorumlu amir'e dönüyorsun.
    3 1 ...
  • Öz saygısı gelişmemiş kadındır.
    Bu zamanda bunların konuşulması o kadar tuhaf geliyor ki bana.

Normalde dini inanç der, sorgulama geçerim ama bu benim de hayatımı etkileyecek bir sisteme dönüştüğünde dayatma olur. Hani dinde zorlama yoktur ya, o bakımdan...
    8 2 ...
  • Öz saygısı gelişmemiş kadındır.
    Bu zamanda bunların konuşulması o kadar tuhaf geliyor ki bana.

Normalde dini inanç der, sorgulama geçerim ama bu benim de hayatımı etkileyecek bir sisteme dönüştüğünde dayatma olur. Hani dinde zorlama yoktur ya, o bakımdan...
    8 2 ...
  • Asıl sizler önem veriyorsunuz fiziğe. Kaldı ki, verebilirsiniz de. Bu kötü bir şey değil. Hanginizin hayalinde, kendinden 50 kilo fazla, yağlı, selülitlü bir vücudun hayali var? Bir düşünün. Şahsen ben de öyle biriyle birlikte olmak istemem. Çünkü fiziğe dikkat etmek önemlidir. Ben de sağlıklı olmak ve fit kalmak için haftada en az bir gün gidiyorum mesela. Kendimi önemsediğim ve keyif aldığım için yapıyorum bunu da. Karşıma da, bu düşünce de kendini önemseyen birinin çıkması hoşuna gider. (Kilo, selülit, yağ vs. Hastalık durumlarını tenzih ederek söylenmiştir.)
    1 0 ...