• süt, hiç şüphesiz ki insan için son derece önemli bir besin kaynağı, bir ihtiyaç.
  çünkü süt yüzde 3.5 oranında protein içerir, protein ise insanın sağlıklı beslenebilmesi için alması gereken en temel, en önemli besin türüdür.

  her insan her gün düzenli olarak süt içmeli.
  ama süt içmeli.
  peki siz bu sabah sütünüzü, pardon, hormonunuzu içtiniz mi? yeterli zehiri aldınız mı?
  evet, malesef süt değil, hormon içiyoruz artık...

  tüm dünyada olduğu gibi bizde de süt talebi her gün artıyor, dolayısıyla bizim üreticilerin de arzı arttırması gerekiyor. arzı arttırmak da ancak hormonlar vasıtasıyla oluyor.
  hayvandaki süt miktarını en fazla arttıran hormon ise işte bu posilac hormonu...

  -------------------------
  ara not: hormon kullanılan hayvanlardan elde edilen sütün besin değerinin, normal hayvanların verdiği sütün besin değerinden çok daha az olduğuna daha önce şurada değinmiştik;
  (bkz: holstein inek sütü vs yerli inek sütü/#39129303)
  yani hormon kullanımı, sütün miktarını arttırıyor, ama sütün besin değerini azaltıyor, faydasız sıvı bir içecek haline getiriyor.
  -------------------------

  posilac nedir?
  posilac, monsanto tarafından 1994 yılında üretilen ve abd gıda ve ilaç dairesi(fda) tarafından satışına onay verilen, ineklerdeki süt verimini yüzde 30 arttıran "rbgh" olarak tanımlanan bir hormondur...

  bu hormonun hayvanlara enjekte edilmesi ile posilac ineklerde igf-1 adı verilen bir başka hormonun artışını tetikliyor, artan igf-1 hormonu da hayvanda kansere yol açıyor.
  haliyle bu hayvanın eti ve sütünü tüketen erkeklerde prostat kanseri, kadınlarda da meme kanserine sebep oluyor.

  her ne kadar abd buna izin verse de, bazı bilim adamları bu gerçeği çeşitli çalışmalar vasıtasıyla kamuoyuna duyurmaya çalıştı.
  posilac'ın etkileri hakkında kamuoyunu bilgilendiren bilim adamlarından dr. richard lehmann ve yardımcısı dr richard burroughs bu sebeple çalıştıkları abd gıda ve ilaç dairesi fda'den kovuldular. konunun üzeri örtüldü, posilac hormonu tüm dünyaya hızla yayıldı.

  işte bu posilac hormonu rbgh'nin satışını onaylayan ve dr lehmann'ın çalışmalarını hasır altı eden fda'nın baş danışmanı michael taylor'da bu hizmetinin karşılığını aldı ve 1998 yılında monsanto'ya "başkan yardımcısı" oldu...
  (bkz: monsanto/#39117773)

  lakin bu ürün monsanto'nun türlü çalışmalarına, rüşvetlerine rağmen yine de 1999 yılında ab ülkelerinde yasaklandı. ab ülkeleri dışında kanada, avustralya, japonya gibi ülkelerde de yasaklandı.

  2008 yılına gelindiğinde ise artık küresel anlamda kötü şöhret sahibi olan monsanto, posilac'ı bir başka abd şirketi olan eli lilly company'e sattı.
  eli lilly company kim?
  anti depresan ilacı prozac'ın sahibi...

  peki bu posilac hormonu bizde ne durumda, gelişmiş ülkelerin yasakladığı bu hormon bizim ülkemizde de yasaktır herhalde?
  malesef bizde serbest.
  çünkü türkiye'de malesef hayvan sayısı çok az,
  (bkz: türkiye de küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısı/#39124385)

  dolayısıyla birim hayvan başına maksimum verim almamız gerekiyor, bu yüzden de süt veren hayvanlara hiç çekinmeden posilac hormonu dayanılıyor.
  hayvandan alınan güya süt, güya fazla verim alıyoruz.
  ama içtiğimiz süt değil zehir...

  insanlarımıza süt değil zehir içiriyoruz, çünkü türkiye monsanto gibi, cargill gibi küresel gıda teröristlerinin arka bahçesi.
  ve akp monsanto, cargill ve diğer küresel çeteler ne isterse onu yapıyor 2004'ten beri.

  siz eski tarım bakanı mehdi eker'in neden şovalye nişanı ile ödüllendirildiğini sanıyorsunuz?

  peki ne yapmalı? süt içmeyelim mi?

  tabi ki süt içeceğiz, süt bizim temel ihtiyacımız.
  ama marketlerde satılan pastorize uht'li sütleri içmeyeceğiz.
  her mahallede bir şarküteri vardır, mandıra ürünleri satan bir yer vardır. işte buralara her gün günlük taze inek sütü geliyor.
  alın onlardan tüketin. bir o sütü için, bir de kutu sütü için, aradaki farkı göreceksiniz.
  10 2 ...
 • Dokuz mesaj ne amınakoyim amınakoduğumun abazan apaçileri? Biz o kadar yazalım, açık oyu bile zor alalım, karının biri sırf memeleri var ve kendini teşhir ediyor diye bir sürü mesaj ve oy alsın. Sonra da kendine yazarım desin. Gerçekten çok sinirlendim şu an. Herhangi birinizi bulsam, yargı dağıtıyor gibi döverim. Ben oynamıyorum aq
  11 3 ...
 • Komiktir. Sözlük erkeği dediğiniz hayatı porno izleyip, cips yemekle geçen yavşaklar.

  Kimi düşürsem kârdır gözüyle bakan, isminizi, cisminizi, kişisel hassasiyetlerinizi başkasıyla paylaşan tiplere güvenirseniz sonra çok ağlarsınız.
  20 9 ...
 • bir yandaş trolün osuruğudur.

  bunlar akp'ye oy vermezlerse eroin krizine giren bağımlıdan beter olurlar. bırak safiye'yi filan, akp affedersiniz yedi sülalelerini bellese yine gider basarlar oyu akp'ye....
  5 0 ...
 • "evet, elimde bavulumla oturuyorum. sürekli açılan sonra yeniden toplanan bir bavul. ama insan yalnızca giysilerini koymuyor onun içine bir yerden ayrılırken...bütün zamanın içinde birikmiş duyguları, hüzünleri, mutlulukları, acıları, yıpranmışlığı, anıları ve her seferinde kendi kendine sorduğu ama cevabını pek bulamadığı bir sürü soruyu da doldurup gidiyor"
  29 0 ...
 • ulan tuhaf olan durum eleman bir aydır sözlüğe girmemiş nerdeyse, girdiği gibi de bu fakbadisi olan arkadaşa salakça bir ilanı aşk yapıyor ne hikmetse.
  3 0 ...
 • Kardeş bence kaybeden islam.
  (bkz: islamın güncellenmesi lazım)

  --spoiler--
  Erdoğan, konuşmasında, "Bunlar, islam'ın güncellenmesi gerektiğini bilmeyecek kadar aciz. islam'ı 14-15 asır öncesi hükümleriyle bugün uygulayamazsınız" ifadelerini kullandı.
  --spoiler--

  Şimdiye kadar chp ne diyordu kardeş 1400 yıl öncedinin kurallarıyla idare edilemeyiz. Chp’nin dediğine geldiniz ama kabul edemiyorsunuz.
  3 1 ...
 • Böyle tiplerin paylaşımlarına bakarak haklarında karar vermeyin. Adamın borcu var ödemiyor bakıyorum hak hukuktan bahsediyor.

  Bir tanesi adliyelik vaka dini paylaşımları ön planda.

  Bir tanesi bakarsan edebiyat profesörü ama kitap okumakla alakası yok.

  Bir diğeri yemekli mekanlarda ancak ay sonunu zor getiriyor.

  Bırakın da şu sosyal medyadan paylaşım yapmayı olduğunuz gibi çıkın meydana. Bu paylaşım yapanların altına gerçek hallerini yazsan ortalık nice olur?
  4 0 ...
 • Aradan 3 yıl gecmesine ragmen senin için değiştirdigim hayatta beni yalnız bırakmana, başka bi kadını alıp onun sozleriyle bana konuşmana rağmen her aradığında heyecanla telefona sarılan bu kadını aglattigin için bu gece de sen utan. Seni affetmek için neden arayan bu kadına, dokunduğun goguslerin beden ölçülerini ovunerek anlattığın için de sen utan. Uyuyusunu seyretmek icin uykusuz kalan bu kadına flortün var mi deyip flort ettigin kadini anlattigin için sen utan.
  Seni affetmem için hiçbir şey yapmayıp sana zamanımi ayiriyorum daha değerli ne var ki deyip piskinligine siskinlik de eklediğin için sen utan.
  Ne olur utan biraz. Hayatı yasamaktan anladigin bissuru kadinla sevisip egonu tatmin etmekse benim sana olan müthiş zaafimi kendin icin tüketilecek bir şeye çevirme ne olur.
  Zira benim hassas bi duygu sistemim, ince dusunceli bi beynim var. Yoruluyorum biliyo musun. Gerçekten bil bunu. YO-RUL-DUM.
  4 0 ...