• gabon değilde fransa milli takımını tercih etseydi...
    ve ya alman milli takımına gitseydi...

2 sene önce 100 milyon euro'ya ingiliz kulüplerinden birinin forveti olacaktı.

avrupada, fransa ve ya belçika pasaportun varsa 30 milyon euro ekle değerine. bir de 26 yaşın altında isen 20 daha ilave et oraya...

bu adam ligue 1, bundesliga ve şampiyonlar liginde çıktığı 295 maçta 206 gole direkt etki etmiş bir adam ama hala çin kulüpleri ile adı geçiyor. ve yaşı henüz 28...

bugün fransa milli takımında griezmann dışında para edecek bir adamı yok iken (mbappe hariç, hadi belki tolisso) pogba gibi bir adam 105 milyon veriliyor. şu gerçeği unutmamak lazım ki pasaport bonservisine direkt etkisi var.

mesela, cenk tosun.
    türk değil alman vatandaşı olsaydı?
    ve ya fransız everton değil, arsenal onu almak için 50 milyon euro verecekti en az.

pierre de maç başı 1,43 gole etki etme oranına rağmen (bu değer son beş sezonda sadece iki oyuncuda var) hala başka transfer hikayeleri konuşuluyorsa, avrupa'nın faşistliğinden başka bir şey değildir..

2012-13 sezonundan beri kaçırdığı maç sayısı 14 ve en çok üst üste kaçırdığı maç sayısı 2...
    genelde hafif sakatlıklar ve ya darbeye dayalı problemler yaşamış biri sakatlık geçmişi de bu kadar temizken para verilmiyorsa bunun adının ne olduğunu hepimiz biliyoruz.
    5 2 ...
  • Zaten sıkılıyordum şurada yazmama kararı alan bir kaç kişiyi okumaya geliyordum onlar da yazmadığına göre ben de yokum yazmıyorum düzenlene kadar.
    16 3 ...
  • uzun zamandır elim gitmiyordu kullanıcı adımı girmeye.
    işim gereği sürekli bilgisayar başındayım ve her zaman bir sekmede açık duran uludağ sözlük inanılmaz saçmalamaya başlamıştı artık ve keyif almıyordum entry girmekten.
    kendimce bir direniş olarak yazmadım yaklaşık 6 ay kadar bir süre.
    3-4 gün önce tekrar gireyim dedim, takip ettiğim yazarları özledim, şöyle bir göz gezdireyim dedim.
    ameliyat olacağı için çok heyecanlı olan bir dostumuza baktım ilk önce sağ salim devam ediyor mu diye, ediyormuş çok mutlu oldum.
    4-5 yazar arkadaşa tekrar gördüğüm için ne kadar mutlu olduğumu anlatan mesajlar attım.
    yeniden takip etmeye başladım yazılanları ancak görüyorum ki değişen en ufak bir şey yok.
    tavşan dağa küsmüş, dağın haberi olmamış çok doğru ancak bokunuzda boğulun diyerek yine yavaş yavaş kaçacağım buralardan.
    vicdanımı, sakinliğimi, insanlığımı kaybetmeye başlıyorum bu trolllere cevap verirken ve bunu kendime yapmayacağım.
    16 0 ...
  • saygı duyulası karardır. benim şahsi fikrim hiçbir şey yazmamak değil aksine normalde yazdığından daha fazla yazıp bu ucuz ve kalitesiz arkadaşların yazdıklarının arada kaynamasını sağlamak. ancak alınan karar çok mantıksız değil.

bir şeyler düzelir mi ? hiç sanmıyorum. bu kadar vurdum duymaz bu kadar gamsız ve umursamaz yöneticilerin olduğu bir yerde hiçbir şey düzelmez. dünden beri bakıyorum ; bu kaba tabir ile sevimsiz şekilde görülmekte/anılmakta olan tipler bu başlığa bile gelip pişkinlik yapıyor. sanki söylenen şeyler bunlara değilde sokaktan geçen adamlara söyleniyor ki hala daha bu başlık altında bile akıllarınca makara yapıyorlar. çünkü biliyorlar ki insanlara ettikleri hakaretler ailelerine ettikleri küfürler sürekli açtıkları bel altı başlıklar silinmeyecek kendilerine herhangi bir yaptırım uygulanmayacak. hani burası sanal bir ortam tamam etik davranılmasını ve insanların kendilerine/insana yakışır şekilde davranmasını beklemek mantıklı değil gibi ama ne bileyim insan genede ümit ediyor belki aklı başında insanlar fazlalıktadır diye. trollük denilen şey böyle bir şey değil. karman yerin dibine battığında insanları sinirlendirdiğinde insanların değerlerine salladığında başarılı olmuyorsun yani. bu kampanyaya destek verenler prim kasmak ile suçlanıyor ama suçlayanlara bakıyorsun eksi oy almak için 444 takla atan arkadaşlar, primin kralını yapan arkadaşlar en başlarda her zamanki gibi.

buraya geleli 2 sene oldu. burası diğer sözlük gibi değil orada çok daha uzun zaman geçirdim ve burası oraya nazaran bu ülkenin kısa bir özeti gibi. olumlu anlamda ülkenin özeti olmasını gerçekten çok isterdim ancak maalesef ülkedeki tüm olumsuzlukların kısa bir özeti gibi buradaki insanlar. ben/biz çok farklıyız şöyleyiz böyleyiz diyecek hadsizlikte değilim lakin yaklaşık 2-3 haftadır solda açılan başlıklara ve bir anda yeni yeni türeyen birbirinin aynısı şeyleri yazan sapkın/sapık güruha baktıkça biraz farklı olabildiğimizi veya onların bizden farklı olabildiğini söylemek yersiz olmaz. iyiki de durum böyle şükürler olsun.
    22 5 ...
  • herkes sussun, bu trollümsüler kendi aralarında eğlenmeye çalışınca "lan olmuyor galiba" diye sktrip gidebilirler.

ya da siktir edin, eskiden az mal, az akıllı vardı. şimdi çok mal, az akıllı var.

gerçi genelde baktığımda türkiye nin orospu çocukluğu oranı hakkında genel fikir veriyor aslında, ekşi yi, instela yı incelemek doğru sonuca ulaştırmaz ama buranın durumu türkiye nin genel özetini iyi yansıtmakta.

eylemsizlik yapmak istemiyorum, sadece eskisi kadar siklemiyorum burayı. bir iki kişinin hatrına da o da...
    9 1 ...
  • siyah, kırmızı ve mavi renk çeşitliliği olan, ball uç diye tabir ettiğimiz tükenmez kalem.

ucu 0.8 olmasından dolayı daha kalın yazar.
    2 0 ...
  • Öncelikle yıldız tilbenin hayat hikayesini bilen bilir çok travmatik ve dramatiktir. Onun başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Dişiyle tırnağıyla bu konuma gelebilmiş bir kadın için oldukça insafsız bir eleştiri.

Size yine yıldız tilbenin kendi sözüyle cevap vermek istiyorum; o kadın türkiyede kimsenin duymadığı şarkılar yaptı. Zamanında Uyuşturucu kullanmak gibi büyük bir hata yapması ve ilaveten sezen aksu'nun ayrıldığı sevgilisiyle bir ilişki yaşaması sebebiyle en büyük destekçisi sezen aksu da dahil herkes ona kapısını kapattı, kimseden beste alamadı. O da oturdu kendi bestelerini yaptı. Şimdi sezen aksu dan daha iyi besteleri var.

Bütün şarkı sözlerinde bir yaşanmışlık var. Şarkılarını, Hayat hikayesini okuduktan sonra dinleyin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.
    6 2 ...
  • ölümü çok üzmüştür. noluyor yaw? kimi sevsek böyle genç genç gidiyor. amy gitti. şimdi de dolores. neyse öbür tarafta takılırız artık. hepimiz cehennemdeyiz sonuçta. neyse... gerçekten çok üzüldüm.
    2 0 ...
  • Boğa kadını hafif gerizekalidir akrep erkeği sinsi kurnazdir. Uzun vadeli olmaz akrep biraz oynasip atar. Boğa kadını su grubuyla ilişki yürüyemez. Akrep yengeç çok zor. Terk edilirler.
    0 0 ...
  • Mala baglar. Erkeklerin yaptigi malliklarin hepsini yapar. Surekli her an merak eder. Kimle napiyor napmis surekli durum ve snap takibindedir. Yakin arkadaslariyla konusurken caktirmadan konuyu hep ona getirip onla ilgili bilgi almaya calisir. Isin en kotusu ise benim yaptigim gibi eline yuzune bulastirabilir her boku. Ilgili sictigim bok su entryde https://m.uludagsozluk.com/e/38657966/

Ancak eger birlikteyse sevdigiyle, yolda belde birsey gorunce “ aaa bu .... ya ne kadar yakisir , aaa ....yla kesinlikle buraya gitmeliyiz. “ der. Veya cok guzel birsey yasarsa, “ keske ...: da burada olsaydida oda gorseydi bunu” der. O yokkende surekli o vardir yaninda. Kendini adar cocuguymus gibi davranir. Normalde kendini 2 gun ac birakan kadin, sirf sevdiginden “karnim acikti” cumlesini duymamak icin yorulmadan sabah aksam guzel yemekler pisirir. Gozunun icine bakar lan acaba derdi eksigi var mi diye.. tabi bu sevdigi yaninda olan kadinlar icin gecerli dedigim gibi. Sevdiginin kalbi sende degilse butun bunlari dokunmadan sadece dusunursun. Mal gibi dusun dusun boktur isindir.
    4 3 ...