• Çok doğal ve olması gereken bir şeydir ama toplumun düşüncesine göre bu durum absürttür. Bir erkeğe kızlarla da arkadaş olunacağını öğretemediğimiz için abaza bir kısım yetişiyor.
  3 0 ...
 • Her kitlenin bir kültürü, her kültürün hitap eden bir görgüsü vardır.
  Bu insanlar, bu görgü kurallarını kendi karakterize özellikleri ile bütünleştirip, kendini biraz daha özgür ve herkesleşmemiş olarak hayatını daim ettiren insanlardır.
  Bir sabah, pijaması üzerinde ekmek almaya giden bir kişinin bu insanlardan olma olabilitesi kuvvetle muhtemeldir.
  insanlar dilediği gibi davranmalı, kendi adına oluşturduğu tüm olguları, mutluluğu adına adamalıdır.

  Evet elalem birşeyler söyleyebilir. ancak bu onlar gibi davranış sergileyip, toplum olarak belirlenmiş kurallar doğrultusunda yaşayacağınız anlamına gelmez.
  Değişmeyen kurallar vardır, kişinin kendi kültürünü oluşturduğu alanlar vardır.

  Kırmızı pantolon giyene: gay damgası.
  Küpe takan: kesin çiptir.

  Öyle bir yargı sistemi olmamalı, zincirler kırılmalıdır.

  Sonrasında, atanamayan öğretmenlerimiz atanmaya başlayacaktır.

  Topluluk en çok öğretmen olmanızı ister..
  4 0 ...
 • --spoiler--
  Galatasaray UEFA kupasını‚ Galatasaray arkasından süper kupayı kazanabilir.

  Sarı - Kırmızılı ekip Türkiye ligini üst üste dört kez müzesine götürerek güç bir yerli rekor kırabilir.

  Beşiktaş ve Trabzonspor bir takım yararlı futbol değişiklikleri yapabilir.

  Öteki lig takımları ne yaşar‚ ne yaşamaz. Asansördür Türkiye'de‚ biri iner biri çıkar.

  Türkiye'de‚ Fenerbahçe Cumhuriyeti sağlıklı başarılı ve ilkse bu ülkede her şey mutlu ve huzurludur.

  Esnafın yüzü güler‚ parakendeci ve toptancıların tezgahında mal kalmaz.

  Tiyatrolar‚ sinemalar‚ sazlar‚ barlar meyhaneler fuldur.

  Stadlar Türkiye'nin her vilayetinde lebaleptir.

  Fenerbahçe gittiği her kente kendi ile birlikte büyük bereketini götürür‚ i. . .ler diye uğurlanmasına rağmen.

  Fenerbahçe Cumhuriyeti ortalıkta yoksa‚ Türkiye yoktur‚ futbol yoktur‚ bolluk yoktur‚ insanlar yoktur‚ canlılar güç nefes alır ve bu ülke kısa süre sonra yaşayan yer olmaktan çıkıp‚ mezarlık olur.

  Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü‚ ne kupa büyüklüğüdür.
  Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte‚ adı konamaz. islam çupi
  --spoiler--
  2 0 ...
 • Geçen gün de kuşun birisi yere sakız atmış. Ben de bayağı açım. Aldım bunu ekmek diye yedim. Ağzıma yapıştı, nefes alamadım iq. Hastaneye gittik, zar zor kurtuldum.

  Şimdi iyiyim ama kuşlar, lütfen yere sakız atmayın ekmek sanıp yemeye çalışıyorum.
  12 2 ...
 • Sosyofobik insanların sıklıkla yaşadığı sorundur. Zira bu insanlar kendilerini hiçbir yere ait hissedemezler ve dolayısıyla hiçbir şeyden tat alamazlar. Bildikleri ve kendilerince doğru kabul ettikleri tek şey o an bulundukları yere ait olmadıklarıdır. Bu gidişle de nereye ait olduklarını asla bulamayacaklardır.
  8 0 ...
 • biraz önce başıma gelen durum. çok şükür bende bir şey yok. ki kazayı da ben yapmadım sayılır. ama daha kötü bir şey oldu. buraya bu tür başıma gelen şeyleri yazmam aslında ama içim rahatlasın biraz olsun diye yazıyorum. anlatayım. acemi değilim diyebilirim artık 2012'den beri ehliyetim olan ben, daracık sokağa park ettim. arkadaşla kafeye oturduk. niyetimiz üç gün sonra ki dgs sınavı için bana birkaç matematik sorusu çalıştırmasıydı sağolsun. neyse çalıştık ettik bir şeyler, daracık sokağa park ettiğim yere geldik arabayı almaya. bir de ne görelim, bir tane tofaş markalı araba daha girmiş yanımıza. arkadaş manevra yaptırmak için binmedi. ama yok yani manevra olsa da azcık tampon değecek gibi. yetmedi arkadan iki taksi dat dat diye hadi artık diyorlar mı. o değil yol zaten dar arkadaş manevra yaptırırken ezilecekti. arkadan bir adam geldi. kardeş ver ver acemi değilsin ama gece karanlık arkadaki arabalarda bekliyor bak ver ben hemen döndüreyim dedi. ben yok çeviririm benim arabam değil hem vermem vs demeye kalmadan laf arasında arkadaşta iyi niyetiyle ver hadi dedi. neyse verdik. adama camı aç bu arabada vitesi geri atmasını biliyor musun demeye yine kalmadan ön kaportayı önde ki tofaşın ön kapısına girdi. beni görmeyin çıldırıyorum. adamı hırpılasam hırpalayamam arabayı ben verdim. hiç böyle bir şey yapmayacak ben basiretim bağlandı verdim salak gibi. herif çakır keyfi çıkmaz mı. hay ben böyle işin. arkadaş zor tuttu beni. olay büyümesin diye. ha bizim arabada mı pek bir şey yok. kaportacı sağ ön kapıyı çektirip düzeltecek belli ki. öyle basiretsizler silsilesi ki. kendi arabamla çarpsam gam yemeyeceğim. hadi babamın arabası ama ben çarpsam yine de sorun yok. ulan salak ben, ne veriyorsun herife koltuğu. acemiyim mi ben. hayır. ama basireti bağlanan bir acemiyim galiba. babam geldi alnımı öptü sonra. sana bir şey olmasın koçum dedi. ama benim mahçup olan duygularımı dindiremedi. aileme babama zarardan çok yarar vermeye çalışırken başıma gelen şeye inanılmaz üzüldüm. yine de daha kötü bir şey olmadığını birkaç gün sonra anlayacağım galiba.
  13 0 ...
 • Bana beni küçük hissettiren ihtiyaçtır. Ama ne kadar soğuk, kayıtsız, ukala ve tek başına olmaktan rahatsız olmayan birisi olsam da ben bile bazen istiyorum. Öyle sarılmak değil, sarmak eyleminin edilgen şeklinde. O kadar yani. Neyse duygusal olmaya lüzum yok, üzerim örtülse yeter.

  Not: yeni instagram hesabı açtım, koyacak fotoğraf bulamıyorum iq.

  Not 2: acaba şimdi mi duş alsam, yatmadan önce mi...

  Not 3: sıkıldım.
  9 0 ...
 • Bu aralar darlanan ruhum :

  - yalnız olmayı seçiyorsan neden sıkılıyorsun? sıkılıyorsan niye yanında biri yok? Sıkıldım, Nefes alamıyorum deme bana.

  kalbim:

  - yalnız çürüyüp gideceksin. salak mısın kızım sen? elinden tutup seni gezdiren biri ne şahane olurdu.

  beynim:

  - s*ktir et sen kendine yetersin. erkeklerin aq *

  Abi bıktım bunların dırdırından *
  31 5 ...
 • "enter" tuşunun ne işe yaradığından bi haber olup, ishal olmuş bir kedi için histeri krizlerine girip 1 metre yazı döşeyen bir ucubeyi özleyen varsa ya gerçekten ahmaktır, yada alkoliktir!
  8 2 ...
 • Adam vurduğunda kendisi yere düşüyor nasıl dayak yemiş merak konusu doğrusu

  Şöyle okkalı bir tane vursa hocam yedek lütfen sakatlandım ben diyecek adamdan dayak yedi

  Bu yeni türeyen ya ben kavgayı sevmem insanlarını da anlamıyorum. tamam kavgayı sevme yavrucum ama sana vuran adama ne bakıyorsun vursana bir iki tane mal mısınız.
  9 2 ...