• Apaçık bir gerçektir.

  Abim tatilden dönüyor, şu an yolda. En iyi ihtimalle akşam sekizde evde olacak. Şu an saat dört. Annem bana "sofrayı kursam mı?" diyor. "Yuh!" Dedim. "Dört saat var daha."

  Geçmiş günlerde nammu okuldan gelir, öğle yemeği de yememiştir.
  - Anne ben ölüyorum açlıktaaannn!!
  + yemek yapmadım nammu ya, tost yap hadi kendine.

  sonra "ne alakası var ben ikinizi de aynı seviyorum."

  Geçiniz efendim. Tamam beni de çok seviyor ama abime aşık.
  8 2 ...
 • Kişinin açtığı başlığa entry giren her yazara, ayrım yapmadan verdiği açık artı oyun adı.

  En azından bende böyle. Yazdığınız şeyi okumuş, kendisi de teşrif etmiş ve entry girerek fikrinize olumlu ya da olumsuz bir destek sağlamış. Bunlar güzel şeyler.

  Okuyun yazın sözlüğe can verin. *
  11 1 ...
 • minik kuş tarafından tutulan kapıdır.

  https://images.vidivodo.c...10070208530437227.mp4.jpg

  ne güzeldi susam sokağı bee. edisi büdüsü kurabiye canavarı kırpığı minik kuşu..

  https://static.birgun.net...-aktarilacak-207679-5.jpg
  5 0 ...
 • 4 haftadır sallayıp anca dakika kazandığım kampanya. bugün bayramın hatrına internet kazanırım dedim ama yok arkadaş bari 500 megabayt vereydi. hayatta ki şansım gibi. dakika da yaramıyor ki, eşim dostum arkadaşım akrabam telefonda konuşmayı sevmeyen cinslerden. siz ne kadar içtenlik ile bayram kutlasanız da, karşıda ki bayram sevincini tam yaşamıyorsa size samimiyetsiz damgasını yapıştırıyorlar. ama ben hep derim. değişen bayramlar değil biziz. bayramlar hep aynıydı ve aynı. bizler değiştik.
  6 0 ...
 • Adamlar ekiyor, biçiyor, hayvancılık yapıyor, sanayiye yatırım yapmışlar, her yerde rüzgar gülleri, güneş panelleri, çöplerini evde bile 3 farklı çöp kutusunda ayrıştırıyorlar.

  insanların Çoğu gereksiz bir şey almıyor, aldığı şeyi çok uzun süre kullanıyor.

  Medeniyet ve üretim... Bazı şeyler tesadüf olmuyor.
  11 0 ...
 • Falih Rıfkı Atay, Atatürk'ün hayvanseverliğinden ve kurban karşıtlığından şöyle söz etmiştir: ''ince ruhlu insanlar gibi atatürk de hayvanları severdi. kurban kestirmezdi. 'ömrümde bir tavuğun boğazlandığını görmemişimdir.' derdi.''
  gazi paşa'nın kütüphanecisi nuri ulusu da benzer şeylerden söz eder: ''atatürk kurban bayramında veya herhangi bir törende kurban kesilmesine karşıydı... bu hayvan velev ki bir tavuk olsun, kesilmesine tahammül edemez ve de huzurlarında katiyen hayvan kesilmesini istemezdi. 'şaşırıyorum şu tavuk, hindi, koyun kesenlere, kasaplara... nasıl o bıçağı alıp da canlı canlı bir yaratığı kesip, öldürüp; derisini, içini dışını oyup çıkarabiliyorlar, bayağı yürek isteyen bir iş' der ve sonra 'allah allah' diye başını sağa sola çevirerek şaşkınlığını mimikleriyle ifade ederdi.''

  atatürk, yurt gezilerinde de şehre teşrif ettiğinde kendisi için kurban kesilmesini hiçbir zaman istememiş ve zaman zaman tepki göstermiştir. hatta atatürk, bi ara hayvanların kurban edilmesine o kadar çok üzülmüştür ki, soluğu dönemin diyanet işleri başkanı rıfat börekçi'nin yanında alarak, kurban bayramı'nda kurban kesmek yerine hayır kurumlarına bağış yapılmasının dinen caiz olup olmadığını sual etmiştir.

  - kaynak: akl-ı kemal (Sinan meydan).
  4 1 ...
 • Yumruğuyla deriyi çıkarıyorsa bir de, aman derisini deldirme yoksa boşa gider diyerek geçilmesi gereken, dumura uğratan durumdur.
  6 0 ...
 • insandır. başlıkta belirtilmiş zaten. bir kez aldatan mutlaka tekrarlayacaktır bunun alternatifi yok. insan olanda zaten tepkisini koyar. tartışmalar olabilir fikir uyuşmazlıkları olabilir kötü günler geçirilebilir sağlık sorunları olabilir maddi sıkıntılar çekilebilir.. her şey olabilir ve hepsinin çözümü mutlaka var ancak aldatma/aldatılmanın çözümü yok.

  aldatmak

  1.yanılmasını sağlamak, yanılgıya sürüklemek, yanıltmak.

  2.beklenilmeyen bir davranışta bulunmak.

  bir insanı seviyorsan yalnızca onu seviyor onu arzuluyorsundur. başka gönüllerde başka bedenlerde arayışa girmiş isen olay zaten bitmiştir.
  13 0 ...
 • malum doların artması ile harçlık fiyatları da artmış bulunmakta lütfen bunu göz önünde bulundurarak verelim harçlıkları zira yetmiyor teşekkürler.
  10 0 ...
 • Herkese hayırlı bayramlar.
  Lan duyar kasan ateistler birazdan mangalı yakacaksınız sizinde içiniz gülüyor çakallar sizi. Hadi yine iyisiniz. Şimdi ailenin tüm davarları beni bekliyor onları keseyim döneceğim size.
  4 0 ...