• moderetör kardeşim rica ediyorum silme.

ulan amına kodmun çomarları, 16 yıldır hayat tüccarlığı yaptınız, rakamları tersine okuttunuz, 2002 de iktidara geldiğinizde ilk işiniz gömlek değiştirmek oldu sonra sakkalarınızı kestiniz , sonra jiplere bindiniz sonra orman içindeki villalarınızda havuzlarda yüzmeye başladınız. afyon'un kışlacık köyü bütün borçlarını ödemek için böbeklerini satışa çıkardı mı ? çıkardı. diyarbakır da kayıt parasını ödeyemeyen bir anne çalışmak için gittiği okulda yerleri yıkarken düşüp felç kaldı mı ? kaldı. muğla da kore gazisi açlık ve susuzluktan öldümü ? öldü erzincanda görev yapan yargı mensuplarına cemmatime dokunursan canını yakarım dedimi erdoğanın ? dedi. 1.5 milyon üniversite mezunu bu ülkede işsizmi ? işsiz.memleket ölmuş bitmiş yangın yeri sen amını siktiğimin davarı ne konuşuyorsun hala.senin reisin civanım delikanlım ne hale gedli diyeceğine güzelim memleketin ne hale gedi ona baksın. 2002 de türk telekom türk müydü ? türktü. siz bunu araplara sattınızmı ? sattınız. telsimi ingilizlere ada bankı amerikaya kuş adası limanını israile sattınızmı ? sattınız. araç muayne işini almana izmir limanını hong hong luya sattınız. 2002 den önce bunlar türk müydü ? türk tü. 17 yıllık iktidarınızda sattığınız fabrika tersane liman tesis arazi sayısı ne kadar biliyormusun mezhebini siktiğimin ? özelleştirme dairesinden baktım toplam 15809 adet. bir allahın kulu çıksın desin amk 16 yıl boyunca şu fabrikayı açtık diye. baba malını babalar gibi sattınız ve miras yedi bir hükümet oldunuz. 1 tane fabrika yaptınmı orospunun çocugu bana onu söyle. biz chpliler olarak oturup vatandaşın derdini dinlerken sizler oturduğunuz yerden milletin telefonunu dinlediniz. haburda teröriste kibar işçiye gaddar oldunuz... devam edelim masallarınıza. türkiye zenginleşmiş * ülkede 10 milyon yeşil kartlı var 13 milyonu sgarı ücretli 5 milyonu emekli 7 milyon işsiz var bunlar mı zenginlesti ? bağkur peimini ödeyemeyen esnaf mı ? bu ülkede zenginleşenler var evet doğru. gemiciğini yürüten kaptanlar var bu ülkede biliyoruz. girişim dehası bakan başbakan çocukları var ama sizn yatacak yeriniz yok omurgasız piçler bunu unutmayın. biz merdivene ters binelim siz milletin anasına ters binin. hukuk sistemimizi alt üst ettiniz. aihm de danıştay kararlarını ulemaya soralım dediniz. silivride faşist hukuk silopide liboş hukuk deniz feneri davasında işlemeyen hukuk düzeni icaat ettiniz. sayenizde teröristler parti il binası açıyor. imralıdakı katil piçin odasına nebe biji duvar kağidi döşettiniz. abd den koktuğunuz kadar allahtan korksaydınız bu memleketi bu hale getirmezdiniz. teröriste barış elçişi profesöre terörist dediniz. tarikatlara sivil toplum örgütü sendikalara dinazor diyorsunuz. bu ülkenin iç işleri amerikada dış işleri brükselde ekonomi imf de incirlik abd de cumhurbaşkanı gezilerde. manzara umumiye bu çomar kardeşim. reisin askerlik yan gelp yatma yeri değil dedi çok doğru söyledi başbakan yardımcısı bu ülkede tuzu kuruların çocukları doğuda askerlik yapmıyor dedi. sizin iktidrınızda milli eğitim bakanın bürokratının oğlu kahraman maraşta çavuş olarak askerlik yaparken tiksan yönetim kurulundan 6780 tl aylık maaş aldı. hem yan gelip yattı hem askerliğini yaptı hemde sizin bürokratınız öğretmenlerin sandığından maaş aldı. yalanım yanlışım varsa en adi orospu evladıyım git araştır. biz on altı yıldır gece sokağa aç yatan çocukların tenceresi boş kalan ananın senin gibi çocuklara harçlık veremeyen babaların hakkını savunmaya çalıştık. parklarda direnen işçilerin ürünü dalda kalan çiftçinin geçinemeyen emeklilerin sesi olduk. siz gavatlar da aşınıza haram bulaştırdınız yetim hakkı yediniz. yandaş medyanızla birlikte yargıdan önce infaz yaptınız.iş adamları borç batağına soktunuz ardından kendi zenginlerinizi yarattınız. tekel işçilerine biber gazı sıkıp evire çevire dövfünüz ama sürekli mağdursunuz amına koduklarım. memleketin gerçek sorunlrına çözüm arayım milleti bölmeyin çatışmadan rant elde etmeyin.
    7 0 ...
  • -Az daha un dök.
    +yeter mi?
    -Dök dök.
    +tamam mı?
    -dök dök dök. Ya döksene şunu. Kız dööök! çok döktün elinin ayarına sıçayım. *

Annem bikaç günlüğüne bana kalmaya geldi. Hiç değişmemiş. *
    7 0 ...
  • Tümü Gayrimüslimler bir bilimsel gerçeği ortaya koyduktan sonra,devlet bahçeli edasıyla hesap yapılıp bulunan gerçeklik iddialarıdır. Kurandaki bir ayetten yola çıkarak elde edilen yeni bir bilimsel gerçeklik bulana rastlanmış değildir. Kelebeğin kanadında,arının peteğinde gördükleri şekilleri kutsallaştırmaktan ileri bir numarası olmayanların züğürt tesellisidir.
    4 1 ...
  • 2015 mezunuyum. 3 sene girdim girdim sinavlara 220 240 civari aldim. Hep matematik yuzunden. Dersaneye yazildim gene yapamiyorum laneti. Reel sayilara gecildi. Edebiyat, Tarih, Türkçe mükemmel ama mat sorun. Hoca mat yapamayan hic bir dersi yapamaz diyor. Ne alakasi var amk sinirim bozuldu bu gidisle galiba muhasebe okurum sonra da astsubayliga gecerim amk. Onerisi olan varsa pm acik.
    8 1 ...
  • Birbirleriyle uyumlu bir şekilde (tabakalar halinde) yedi göğü yaratmış olan odur. Merhametli olanın yaratmasında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevirip gezdir. Herhangi bir çarpıklık(çatlaklar) görüyor musun?(Mülk 3)

Atmosferin katları:

1:troposphere
    2:stratosphere
    3:ozonosfer
    4:mezosfer
    5:termostat
    6:iyonosfer
    7:embosser

Yani tam yedi kat. Bazıları atmosferin birkaç katını aynı grup olarak değerlendirse de katman olarak tamı tamına 7 adet katman vardır.

1400 yıldır kuranda böyle bir bilginin bulunuyor oluşu onun insan ürünü olmadığının delilidir.
    6 2 ...
  • Kadınların teknoloji ile arasının ne kadar kötü olduğunu bir kez daha gösteren olay. Yani madem pc kullanıyorsun tamire gönderirken de sana özel dostları sileceksin aynı durum telefon için de geçerli. Aslında fotoğrafları silmek dahi sizi güvence altına almaz eğer cihazınızı emanet ettiğiniz adam azılı bir sapıksa silinen fotoğrafları geri getirip 31 çekmeye başlaması yarım saatini bile almaz.
    7 0 ...
  • *birincisi yerçekimi değil, kütle çekimidir.
    *ikincisi nesneler birbirine bir çekim uygulamaz, uzayı bükerek birbirlerine doğru hareket etmelerini sağlarlar.
    *üçüncüsü Kuran'da geçen kısım o dönemde, o dönemden önce ve o dönemden sonra hemen hemen herkesin az çok tahmin edebileceği konuyu anlatmış.
    *dördüncüsü Kuran'ın inmesinden yaklaşık bin yıl sonra newton'un bulduğu yerçekimi değil, yerçekiminin formülleştirilmesi.
    *beşincisi başta da değindiğim gibi bu bir çekme değildi. atom altı dünyada olan bir kuantum olayı.
    *ve altıncı olarak yer çekimi değil, yerçekimi.

üstte belirttiğim maddelerden bağımsız olarak mitleştirilmiş olan newton'un kafasına elma düşmesi ve akabinde "aa bu elma durup dururken düşmez, bir yer çekimi var" diyerek bulunan bir teori de değildir. teori diyorum çünkü kanunluğu gitti. newton bunu formülleştirirken nesnelerin kütlelerinin çarpımı bölü mesafenin karesi olarak buldu.
    çekim:g*m1*m2/r*r

bu ise daha önceleri üstünde uğraşılan ama bi türlü çözüme ulaşamamış bir sorundu. yine de başta dediğimiz gibi bu bir çekim değil, uzayın bükülmesidir.

bu bakınızı da buraya iliştireyim;
    (bkz: kütle çekimi kanunu)
    4 0 ...
  • biri şuna atmosferde yukarı çıktıkça basıncın azalacağını lütfen anlatsın..

bir kabın iç basıncı, dışarıdaki ortamın basıncından az olursa içeri doğru sıkışır (sıkışmayı kullanalım).

tam tersi olursa kap genişleme yönünde davranır, sıkışmaz yani..

kardeş sen ne ayaksın?

edit: o göğüsteki acı vs ise oksijen azlığından kaynaklanır..

sizi okutan sisteme sokam hacı..

edi tiki: zorlama kardeşim hadi liseye fln dön.. kaldı ki vücudun kapalı kap değil dingilcim..

basınç dengelenir.. yukarı çıkarken seni sıkıştıran bir şey olmuyor.. organlarını, kanını dışarı pırt diye çıkmasın diye uğraşan damar, kas ve kemik kütlende zorlanma oluyor..

sıkışmıyorsun yani..

Sıkışma yok, unut onu..
    4 0 ...
  • Bak canım benim. Adamlar miladtan önce 2000 yılında dünyanın yuvarlak olduğunu ve güneşin etrafında döndüğünü bulmuşlar. Hatta 4 gezegeni tanımlamışlar. Araplar daha hayvanlar gibi yeni doğanın üstünü yalarken Yunanlılar geometride çığır açmışlar. Mısırlılar kilometrelerce öteden tonlarca ağırlığında taş getirip piramitleri yapmışlar. Sen ne yaptın ? "Aaa bak burda tuzlu su ile tatlı su karışmıyormuş. Yaz bunu yaz kitap yaparız."

Din ile dalga geçmek istemiyorum. Ancak sinirlendirmeyin rica ederim. Dogmatik bir olgu din. O yüzden körü körüne inanmaya devam edin ve genel alanlarda böyle şeyler söylemeyin ki mantıklı insanların kan beynine sıçrayıp uykuları kaçmasın sinirden...

ilginize teşekkürler.
    7 1 ...
  • ben sıkıldım bu işten.

chp'nin hala kemal kılıçdaroğlu ve başarısız bir ekiple dolaşması, mhp'nin ak parti müttefiği olması, iyi parti'nin muhalif mhp olmaktan öteye gidememesi, hdp'nin ise hala terör yandaşlarıyla olması, diğer partilerin toplamının ise %5'ten aşağısı olması; ak parti'ye acayip galibiyet getirecek. chp ise yine beşiktaş, şişli, çankaya, izmir sonuçlarına sevinecek.

seçimler şöyle geçecek:

1-bayağı ilgi çekici bir aday bulunacak
    2-artık iktidar gidici düşüncesi oluşacak
    3-seçim sabahı şaibeler ve çalınan oylar gündeme gelecek
    4-%58 ile başlayıp %45 civarı ile seçimi bitirecek iktidar
    5-muhalefet, ertesi gün şaibeler üzerinden konuşacak ve başarısızlığı kabul etmeyecek
    6-aziz nesin'in %60 aptaldır sözü ve türkiyeden siktir olup gitmek başlığı yine gündem olacak
    7-istiklal marşı ve kapanış

oy vermeye gidin ama en kötü senaryoya hazırlıklı olun siz. ben umutsuzum ve bütün muhalif seçmenler de umutsuz olacak.
    4 0 ...