• -berat şuna bir şeyler verelim de internete at.
    -tamam baba.
    -ne versek acaba?
    -aranızda köpek besleyen Yok mu lan?
    -salatalık verelim başkanım bence yer.
    -mantıklı.
    9 1 ...
  • anadolunun işgalinde, " keşke yunan kazansaydı " diye zırlayan feslilerin,
    ilham kaynağı olan helen tiyatrosu aşığı sarıklı hocaları da unutmayalım.
    yunanlı kardeşleriyle pür dikkat temaşaa eyleyen 3 sarıklı:
    işgalci ingiliz götünü okşarken gülen hoca
    7 2 ...
  • irlanda'da 18. yüzyılda halkın tek besin kaynağı olan patatesi saran mantar hastalığı dört yılda hasadın dörtte üçünü yok etti. patatese bağımlı bir milyon insan açlıktan öldü. tek bir ürüne bağlı beslenmenin ne kadar kötü sonuçlar doğurabileceğini irlandalılar acı bir tecrübeyle öğrendiler.
    10 0 ...
  • Senden sonra iyi insanlar tanıdım. Yalnızlığa mahkum etmişiz birbirimizi resmen. Sosyalleştim, geliştim ve bolca eğlendim. içinde sen olmadığın hiçbir şeyi kabullenemedim ilk başta. Yalandan yaptım, ilk fırsatta ağlayacak bi köşe aradım kendime. Bazen bok kokulu tuvaletlerde bazen bi bankta sildim gözyaşımı koluma. Sonra tekrar denedim hiç birşey yapamamanın verdiği acıyla denedim. Mutlu olmaya çalıştım, çalışıyorum. Senden sonra ben yokum demiyorum, acı çekerek var olmayı öğrendim diyorum. Çünkü seninle geçirdiğim sekiz sene aslında bir hayal ürünüymüş. Üzgünüm ama sen ayrıldığımızda söylediklerimin hiçbirini haketmiyormuşsun. iyi biri değilmişsin en başta. Sonra pekte güzel sayılmazmışsın hani ah o aşkla bakan gözler... ben ayrılırken bile kıyamadım sana kocaman bir boy aynası tuttum önüne kendini üzmemen için. Ama sen çöp kokulu cümleler kurdun bir hafta öncesine kadar ölürüm sana dediğin insana. Düşünüyorumda, hakikaten iyi bi insan değilmişsin. Belkide beni hak edecek insanı engelledin bunca yıldır tıpkı benim sana yaptığım gibi. Belkide gerçekten hala sensin benim kaderimdeki bilmiyorum. Bildiğim tek şey güzel rol yapabildiğin ve kötü bi insan olduğun. Hayatına hemencecik aldın mesela birini. Onca senenin ardından ne kadarda kolay oldu? işte bu seni azılı bir orospu yapar mesela. Benim sadakat timsali kız arkadaşım pek masum değilmiş işte. Aylardır bu yiyor kafamı. Nasıl ya? Ne ara? Yoksa her zaman mı böyleydi? Seni mutlu edebilmek için ağzının içine bakıyordum ben.. layığın orospu arkadaşınla gece gezmeleri, bana pek sevmediğini söyleyip ayrılık sonrası çıkmadığın gece klüpleri ve tanımadığın erkeklerden yiyeceğin yaftalar. Bu kadar ucuzmuşsun işte! Sen ulan sen. Benim kıblem, ilahım. Felix düşmedi bu kadar yüksekten(malsın biraz anlamazsın şimdi felix şu uzaydan dünyaya atlayan adam.) şimdi aklıma geldiğinde bi sızı kopuyor içimde. Önce tebrik ediyorum seni iyi sıçtın ağzıma sonra kızıyorum kendime neden hala aklıma geliyosun diye. Ama durmuyor işte geliyo bi şekilde. Annenin izinden gidiyosun haberin olsun. 40.dan sonra 2 çocuğunu bırakıp koca boşayıp evlenen bir kadının kızısın bana ne yapman beklenirdiki? Hiç vurmadım bunu yüzüne mesela. Ama sen benim ailemi dilinden düşürmedin. Sahi ben neden yapmadım? Çünü senin kadar kötü olmadım hiç bir zaman. Şimdi söyleyebiliyorum. Bi kaç aydır sağlığımda kötü psikolojimde. Eserinle övün, annenin yolundan ayrılma. Tecrübeli kadın sonuçta en azından gösterir sana napman gerektiğini.

Ve sözlük ahalisi... buraya kadar okuyup bize ne amına koyim diyenleri duyar gibiyim. Zaten başlığa uygun bi şekilde o kahpe karıya yazdım. Sizde okuduysanız ders çıkarın. Kendimi evlenmiş boşanmış gibi hissediyorum * inanmayın körü körüne. En ölüyorum bitiyorum diyeni bile sikip atabiliyor ansızın. Kalın sağlıcakla.
    7 2 ...
  • ak pkk

26.
  • tayyipçilerin partileri, sayın apolarına bakanlık konuşuyorlardı bu müminler.
    2 0 ...
  • her geçen gün elden giden sözlük düzeni için başlattığım kampanyadır. katılımlarınızı bekliyorum.

kampanya içeriği :

- sıkıntılı başlıkları, entryleri gördüğümüzde cevap vermiyoruz, entry girmiyoruz.
    - sıkıntılı yazarları donuzluyoruz.
    - sıkıntılı yazarlar tarafından özelden gelen hakaret, sataşma dolu mesajları cevapsız bırakıyoruz.
    - sıkıntılı yazarların nickaltında tepkimizi göstermiyoruz.

sıkıntılı yazar : trollük ile orospu çocukluğu arasındaki ince çizgiyi aşan, vatan, millet, dini değer kalmaksızın saygısızlık, hakaret eden. kedi, köpek tekmelemek gibi başlıklar açan, atatürk'e padişahlarımıza, atalarımıza, peygamberlerimize saygısızlık edip küfür edenler. amlı yarraklı memeli başlıkları kasıtlı olarak hortlatan, açan. bilmem ne alevi kız, bilmem ne sunni kız, kemalist, sağcı kızın namusu, solcu kızlarının çadırda ne yaptığı sorunsalı gibi başlıklar açan, uplayan. hepimizin acısı olan olayları daşşak malzemesi olarak kullanan vs sözlüğün huzurunu düzenini kaçıran yazarımsı türüdür.

çokluk sağlandığında hemen başlayabiliriz. güzel bir ortam için...

katılımcılar, destekçiler :

gethere
    alpertunna
    zaruri
    agoraa (gönlümüzde listenin ilk başında..)
    koala fakat ne fayda

çok kişi geleceğini sanmıyorum. bakalım, deneyelim. birkaç kişinin bile etkisi olabilir. yeterli insan çıkmazsa daha böyle boklara girişmeyeceğim. "yiyin birbirinizi ete para vermeyin..."

edit : plan iptal edilmiştir. zalldım çayıra mevlam kayıra.
    5 1 ...
  • Tamamen egosunu kızlar üzerinden tatmin etmeye çalışan insanların kullanmaya çalışacağı yollardır. Uzak mesafe ilişkisi de kızı "kolay elde edilebilir" sınıfına sokmaz. 2 yıl yürüttüm öyle bir ilişki. Çevremdeki erkeklerin "ooo o seni aldatıyordur" diyerek beni manipüle etmeye çalışmasına rağmen. Burada aslolan sevgi ve güvendir. Tabiki bunu hayatında hiç yaşamayan insan herkesi kendisi kadar karaktersiz ve zayıf zanneder. Normaldir.
    7 0 ...
  • Eğer kendilerini ve zihniyetlerini tanımasaydım; yaptığı o göz yaşartıcı seçim konuşması sonrası eleştirdiği erdoğan, akp ve devlete ben de lanet okurdum belki ama Allah'a çok şükür ki onların ne mal olduğunu bildiğim için ağızlarıyla kuş tutsalar zerre kadar etkilemez demirtaş ve türevi kişilerin! konuşma boyunca yine adalet, demokrasi, barış ve benzeri söylemlerden dem vurdu sayın selahattin demirtaş! yine aynı kısır söylemler ve yine özellikle Türk solunu ve güya Atatürkçü geçinen kesimi Göz yaşlarına boğacak kadar çok duygusaldı seçim konuşması! herhalde hdp'nin sağ kolu olan pkk da kendi içinde Barış, kardeşlik, adalet ve demokrasiyi çok iyi tesis etmiş olacak ki tc devletinden bizzat bekliyorlar adaleti, demokrasiyi,barışı! ama çok şükür ki kendim de dahil olmak üzere sizlere oy vermemeye kararlı diğer kürtler de ne mal olduğunuzu bildiği için hiçbir zaman size oy vermeyecek olan bir kesim var içimizde! tendürek dağında örgütünüzün Ermeni ve Rus elebaşlarının gördüğü muamele ve tamamı kürtler'den oluşan militanlarınıza gösterdiğiniz Muamele arasındaki fark ne kadar adaletli olduğunuzu; sırf Namazla dalga geçmemenizi istediği için adamı öldürmeniz ne kadar demokrat olduğunuzu; asker şehit ettiğinizde halaya durmanız ve Enver Paşa'nın p*içlerini geberttik demeniz ne kadar barışçıl olduğunuzu ve Türk bayrağı görünce ağza alınmayacak kelimeler sarf ederek türkler'e ağza alınmayacak küfürler etmeniz de ne kadar kardeşçil olduğunuzu gösteriyor sayın demirtaş! hdp barajı geçsin diye topyekûn seferberlik ilan eden Türk soluna duyurulu!
    5 2 ...
  • --spoiler--
    tarz sahibi, asil kadınlardan hoşlanıyorum,
    --spoiler--

VE SÖZLÜKTEN BAYAN KARI ARIYORSUNUZ, ULAN BU NE ASALET BU NE TARZ.

ULU'DA KARI BULDUNUZ DA ASiLiNi ARIYORSUNUZ...

YOĞ ARTIK...
    5 0 ...
  • türkiye cumhuriyeti'nin 1. başkanı, gençliğin ve yeni neslin umudu, türkiye'nin güvencesi.
    kek, kıraathane, tatar böreği, park ve bahçe değil;
    iş, aş, teknoloji, üretim, fabrika, tarım vaat eden lider.
    81 milyonun cumhurbaşkanı.

muharrem ince
    29 4 ...